BE-ED CREATIEVE BELETTERING: NU OOK FULLCOLOUR PRINTS AFSCHEIDSRECEPTIE MEESTER WIM BE ROOS VAN DE EENDRAGT OVERMATIGE DRANKGEBRUIK IN ZEVENHUIZEN DIER VERMIST OF GEVONDEN? POLITIEBERICHTEN VERVOLG CAFE OUD VERLAAT; HET DAK MOET ERAF a zevenfïïjTzenTmoërkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 oktober 2006 Door Paulien de Graaf In Zevenhuizen is regelmatig de zwarte auto met bijen van be- ed te zien. Ed Markus, de man achter be-ed, verzorgd voor een heel aantal bedrijven in Ze venhuizen en omgeving de be lettering op auto's, op displays in winkels, maar ook naam- en informatieborden. Sinds kort is het ook mogelijk om fullcolour prints te laten drukken. Ed Markus is 17 jaar werkzaam ge weest als etaleur bij een landelijk keten van juweliers. Daar deed hij ook de belettering voor alle win kels. Door bezuinigingen werd de afdeling van etaleurs in 2002 weg gesaneerd en toen heeft hij beslo ten zelf een bedrijf te beginnen. "In belettering, want dat vond ik het leukst." De apparatuur kon hij overnemen van zijn oude werkge ver en zo is hij begonnen. Zevenhuizen - Vorig schooljaar werd al bekend gemaakt dat di recteur Wim de Roos de Eendragt gaat verlaten. Na een periode van ^en jaar heeft hij besloten een andere functie te aanvaarden: hij wcrdt per 1 november adjunct directeur algemene zaken voor de Vier Windstreken, de overkoe- L 'venhuizen - Recente berichten over overmatig drankgebruik in da kern Zevenhuizen hebben be hoorlijk wat stof doen opwaaien. Aanleiding voor de commotie is net rapport van de RIVM 'Groeien 1 gezondheid' wat is opgesteld lr opdracht van het Transmuraal werk Midden-Holland in sa menwerking met de GGD Hollands den. Uit dit rapport blijkt onder 'ere dat in Zevenhuizen-Moer- dPelle de meest zware drinkers: i a een op de vier volwassenen, ®en significant hoger percentage de rest van de regio. Onder ware drinker wordt volgens het ^pport verstaan een of meer da- rninimaal zes glazen alcohol. pelende organisatie van een der tiental christelijke basisscholen in het groene hart, waaronder de Eendragt. Gerda van Zoest zal per 1 november de nieuwe directeur worden. Op vrijdagmiddag 3 november is er gelegenheid voor de ouders en Het rapport is opgesteld om als zorginstellingen goed te kunnen anticiperen op de ontwikkelin gen in de regio. Gezondheid en zorggebruik zijn in het rapport in kaart gebracht zodat er een goed beeld ontstaan van 'de be volking' in de regio. Hiervoor zijn een groot aantal gebieden on derzocht: de levensverwachting, gezondheidsklachten, leeftijds opbouw en gezinssamenstelling, seksueel gedrag, psychische pro blemen, gebruik van drugs en ook alcoholgebruik. Daarnaast zijn de verschillende zorginstellingen in kaart gebracht en is gekeken of de verwachte toekomstige hulpvraag afgestemd is op het hulpaanbod. andere belangstellenden om af scheid te nemen van Wim de Roos. Tussen 14.30 en 16.00 uur wordt er een afscheidsreceptie gehouden in de Kwekruimte van de Eendragt. ledereen is van harte welkom om, onder het genot van een drankje en een hapje, meester De Roos de hand te schudden. De publicaties rondom het alcohol gebruik hebben veel vragen op geroepen, zijn het jongeren, zijn horecagelegenheden van invloed en is er verschil tussen hoogopge leiden en laagopgeleiden? Het rapport geeft geen uitsluit sel over deze vragen, alleen is het alcoholgebruik bij volwassenen binnen de gemeente specifiek ge noemd. Tijdens de commissiever gadering van maandag 16 oktober zijn er vragen gesteld aan wethou der Bosman over dit onderwerp. De commissieleden noemen het rapport 'zorgelijk'. Wethouder Bosman heeft toegezegd hierop terug te komen. Zevenhuizen Botsing tussen auto en scooter - De politie heeft hulp geboden bij een aanrijding waarbij een auto en een scooter betrokken waren. De aanrijding vond plaats op woensdag 18 oktober, rond 09.20 uur. De 30 jarige automobilist uit Nieuwerkerk aan den IJssel, reed over de Knibbelweg, komende uit de richting van Zevenhuizen. Hij verleende op het kruispunt met de Zuidelijke Dwarsweg geen voorrang aan de voor hem van rechtskomende 19 jarige bestuurder uit Nieuwerkerk aan den IJssel van een scooter. Het kwam tot een aanrijding waarbij de 19 jarige man gewond raakte aan zijn been. Hij is naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda gebracht. Kop staart botsing - Op maandag 23 oktober, rond 15.00 uur, ontstond er een aanrijding op de Zuidplasweg waarbij drie auto's betrokken waren. Een vrachtwagen die in de richting van Moerkapelle reed wilde linksaf een inrit slaan. Diverse auto's achter hem konden tijdig stoppen dan wel langzamer rijden. De bestuurder van een bestelbus, een 43-jarige man uit Zoetermeer, kon niet meer tijdig stoppen en botste achterop zijn voorganger, een 57- jarige man uit Zevenhuizen. Door de kracht van de botsing knalde deze weer achterop zijn voorganger, een 53-jarige man uit Zoetermeer. De 53- en 57-jarige bestuurder werden met nekklachten overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis en het Erasmus Medisch Centrum. Waddinxveen Snelheidscontroles - De politie heeft donderdag 19 oktober twee snelheidscontroles gehouden. Op de Noordkade vielen zeven bekeuringen. De controles werd daar met behulp van de lasergun gehouden van 15.00 tot 16.00 uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 67 km/h. daar waar 50 km/ h. de maximumsnelheid bedroeg. De controle die een half uur daarvoor op de Beethovenlaan gehouden werd leverde geen overtreders op. De politie zal de controles in het belang van de verkeersveiligheid blijven herhalen. Visserijcontrole - De politie heeft zondag 22 oktober vier vissers bekeurd die hun papieren om te mogen vissen niet op orde hadden. Op de Winterdijk was van twee vissers hun akte en vergunning niet in orde. Op de Oude Wijk in Boskoop was dit ook het geval. Twee vissers ontvingen daar ook een bekeuring van 75 euro. Insluipingen in bedrijven - De politie doet onderzoek naar drie insluipingen bij bedrijven aan de Coenecoop. Dit gebeurde maandagmorgen 23 oktober tussen 07.00 en 09.00 uur. Bij enkele bedrijven zijn tassen met een inhoud zoals passen, rijbewijs, mobiele telefoons en dergelijke gestolen. Bij twee bedrijven is de insluiper gezien. Tot op heden is hij nog niet aangehouden. Gestolen auto weer terug - Een in de nacht van zondag 22 op maandag 23 oktober aan de Alpherwetering gestolen VW-polo is vanmorgen rond 08.30 uur weer teruggevonden aan de Zuidplaslaan. Een bekende van de eigenaar van de auto hoorde van de diefstal en zag op weg naar zijn werk de auto staan. Hij schakelde de politie in. Inmiddels heeft de eigenaar uit Waddinxveen zijn auto weer terug. Vermist: -Kater, rood/witte voetjes, buik, bef, Zijde, Boskoop; -Kater, zwart/wit, felixtype, mist hoektanden, onder lip één helft wit, andere helft zwart, rafelige oren, heeft chip, Klaproosstraat, Moerkapelle; Gevonden: -Kater, zwart/klein wit befje, De Bonk, Zevenhuizen; -Kater, rood/witte pootjes, buik, witte wangen, rood vlekje tus sen voorpoten, streepjes op voor hoofd, Oud Verlaat, Zevenhuizen. -Poes, cyper-grijs met iets bruin. Beijerincklaan, Waddinxveen; -Schildpadpoes, witte vlek tus sen achterpoten, N 209 Bleiswijk Benthuizen; Goed tehuis gezocht voor: jonge katjes van 8 tot 12 weken ledereen die vragen heeft of in formatie kan geven kan bellen naar: Telefoon: 0184-661509 Website www.amivedi.nl Oud-Verlaat - Met een schone be zem door het unieke gebouw is nieuwe eigenaar Wim Crüts druk bezig zijn café te optimaliseren. Het unieke pand is gebouwd in 1611 en een vast rustpunt voorvele fietsers, wandelaars en waterspor ters. Tijdens de lunch weten vele dagjesmensen en natuurlijk vaste bezoekers deze unieke locatie te vinden. Binnenkort kan men de nieuwe kaart verwachten en ook de wijnkaart is sterk verbeterd. En zoals Wim zegt: "de verhou ding prijs/kwaliteit zal optimaal zijn. Ik wil bovenal gezelligheid en een goed product brengen." Een gezellige bar nodigt uit om aan te zitten en verderop vindt u een aantal makkelijke zitplaatsen en tafels. Een ruim bemeten ter ras geeft een mooi uitzicht op de Rotte. Aan de andere kant van de zaak kunt u uw privé party's vieren. Met de donkere dagen voor ogen heeft Wim Crüts actie onderno men met het organiseren van een "Mega Power Karaoke" op de zondagmiddagen. Met de kreet "Loop niet de brallen op straat, kom zingen in Café Oud Verlaat" moedigt hij de bezoekers aan eens goed hun stemgeluid te gebrui ken. Vooral het Nederlandstalige repertoire zal aan bod komen. Vrij entree voor iedereen die zin heeft in een stuk gezelligheid. Het dak moet eraf volgens Wim Cruts en met het stemgeluid van sommige bezoekers gaat dit misschien nog lukken ook. Nieuwe printer Sinds kort heeft hij een nieuwe prin ter aangeschaft, waarmee Ed full colour prints kan maken. Voorheen moest hij met verschillende lagen werken als een logo meerdere kleu ren bevatte. Nu kan hij het logo in een keer afdrukken. "Er zijn veel ver schillende mogelijkheden: afdrukken kunnen gemaakt worden in op folie, fotopapier, canvas en stof. Daarmee kunnen heel verschillende effecten bereikt worden. Het is nu bijvoor beeld ook mogelijk om een foto op een auto te maken. Het blijft niet meer bij letters en logo's alleen." Ook het formaat van de afdrukken kan nu tot maximaal 1.40 meter uit een stuk. Belettering "Voor veel mensen is niet precies dui delijk wat belettering is. Ik heb mijn bedrijf bewust geen reclamebureau genoemd, maar als de klant het wil kan ik wel een logo of huisstijl ont wikkelen. Ik adviseer verder bij de re clame-uitingen op bedrijfsauto's: op welke plaats en welk formaat letters. Teksten kan ik overal op maken: op ramen, maar ook op displays, naam-. informatie- of richtingborden. Alles in de gewenste stijl en lettertype." Met de nieuwe apparatuur zijn de mogelijkheden nog verder uitge breid: niet alleen letters, maar plaat jes en foto's behoren nu ook tot de mogelijkheden. Voor meer informa tie: www.be-ed.nl.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 13