CAROUEN FLEUMER GEEFT WORKSHOP 'LOSLATEN' Waddinxveen leeft! I Waddinxvener SOAP OPERA PROJECT GAAT VAN START CALIMERO VOETBAL KERKDIENSTEN in het nieuws SMURFENVOETBAI KLASSE STAND SJOELEN AANDACHT VOOR NAAMLOZE KINDEREN StiUFFELMARKT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 november 2006 pagina 15 van turn Iwe- tijd, oge nde kke- lijke ver den )en- :fia- de itig, rerd lan- Bij- van ;gin nge ge- i de naai der- ;ep. ben iris- bo en ikse itse en t. vrij- op uur, i.00 iber In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... WADDINXVEEN BOSKOOP, Waddinxveen - Bij WSE zijn er °P zaterdag 4 en 11 november trai -lingen smurfenvoetbal, voa: de kleintjes van 3 tot en met 5 jaar. Hierbij zullen ze dingen leren als het aanne- rner'. het schieten, het kop pen het overspelen en nog vee! meer. ledereen is welkom en nschrijven kan om 10.45 in het smurfendorp. Om 11 10 uur wordt er een uur 9etraind' met de kinderen °P het WSE-complex. Voor ™e-r informatie: telefoon 06- «471184. Waddinxveen - Van 10.00 tot -• 00 uur is er op zaterdag 18 november een snuffelmarkt. e°tieen die spullen heeft niets meer mee wordt 9edaan kan contact opnemen 1 mevrouw C. Verbeij: tele- foon 0182- 610469. iedereen die is geïnteres- in tweedehands spullen - velkom op 18 november in ^urtcentrum 'de Boog' aan e c- Huygenslaan. Waddinxveen - De gouds/Wad- dinxveense Sjoelers hebben drie ronden gespeelt die allemaal door Kees Kuipers zijn gewon nen. Hij kwam boven de 1400 punten uit, zijn concurrent Jan Kersbergen kwam niet verder dan 1375 punten. David Sinnema promoveerde met 1323 en Frans Bouwmeester zakte met 1286 punten naar de laagste plaats in de A-klas. De stand in de A-klas is: Kees Kuipers 142.367 punten; Jan Kersbergen 135.133; Dick Dros 133.500; David Sinnema 131.067 en Frans Bouwmeester 130.700 punten. In de B-klas heeft Bas Koppenaal de leiding overge nomen van Cor Faay die nu een tweede plaats inneemt. De stand in deze klasse is: Bas Koppenaal 129.933 punten; Cor Faay 128.733 en Pascal van Gils 127.100 punten. Eerste van de klassen Ctot E zijn: Sjaan Faay 112.267 punten; Johan Garlich 109.333 punten en Coba van der Burg met 99.533 punten. De eerst volgende sjoelavond is op 8 november in het ISV-ge- bouw aan de Ridder van Catsweg te Gouda. Voor meer informatie: telefoon 0182-510514 of 010- 2849544. Waddinxveen - Bij de katholieke Victorparochie is op donderdag 2 november bijzondere aandacht voor naamloze kinderen. Vorig jaar is achter de kerk een monument onthuld om deze kinderen te ge denken, bij dat monument zal dit jaar een kort meditatief moment worden gehouden. Om 18.45 uur begint voor belang stellendenden desamenkomst met een processie vanaf het kerkplein naar het monument. Schola Canto rum zal de processie muzikaal bege leiden.Bij het monument vindt een korte herdenking plaats. Daarna is er een viering waarin alle overlede nen van het afgelopen jaar worden herdacht. Op 2 november viert de katholieke gemeenschap over de gehele we reld Allerzielen. Een dag die te genwoordig vooral wordt gebruikt voor de herdenking van de dierba ren. Rond 2 november trekken veel families naar de begraafplaatsen en columbaria om daar hun geliefden te gedenken. Graven worden speci aal voor deze gedachtenis schoon gemaakt en voorzien van bloemen Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl of planten. Voor veel katholieken past Allerzielen goed bij de herfst. De kortere dagen, de kilte en de vallende bladeren bevorderen het nadenken over dood, verlies en rouw. Boskoop - De kinderzanggroep Zingen is heerlijk gaat ook dit sei zoen weer samen met Opus 1, het accordeonorkest uit Alphen aan de Rijn, een muziek- en zangpro ject uitvoeren. Dit jaar staat een soap opera op de rol. Niet alleen aan zang wordt in de kinderzang groep aandacht besteed, maar voor een succesvolle soap opera is meer nodig. Daarom wordt er met de kinderen ook gewerkt aan hun acteervaardigheden in toneel workshops, naast de gangbare zanglessen die Margreet Ravestein elke maandagmiddag van 15.45 tot 17.15 uur geeft in OBS De Brug aan de Populierenhof in Boskoop. Er zijn nog een paar plaatsen be schikbaar voor enthousiaste jon gens en meisjes die willen zingen en acteren. Informatie: adem- stem@planet.nl of 0172-212607. Waddinxveen - Voetbalvereni ging Waddinxveen organiseert op 4 november Calimero-voetbal. Kosteloos en vrijblijvend kunnen kinderen van 4 en 5 jaar van 10 tot 11 uur kennis maken met de voetbalsport op Sportpark de Sniep, Sniepweg 13e. Informatie Edwin Vlek 06-14453198) of Jo han Twigt e-mail: johantwigt@ hotmail.com). 5 november Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. R. de Reuver, oogstdienst; 18.30 uur ds. W. van der Top. Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P Koning. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. C.W Ren tier. Geref. kerk 9.30 uur kand. D. Wolters. De Stek 9.30 uur kand. D. Wolters. Chr. Geref. kerk 9.30 ds. A.P van Langevelde; 17.00 uur ds. H.P Brandsma. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golver- dingen. Vr. Pro. Gem. 10.00 uur ds. Ds. Hedi Hegeman. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur P Weeber. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Dick Brouwer. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Waddinxveen - Wie moeite heeft met waardeoorde len van anderen, moeilijk prioriteiten kan stellen of gewoon graag wil leren re lativeren moet eigenlijk de workshop 'loslaten' van Ca- rolien Fleumer volgen. Op drie zaterdagmiddagen leer je vervelende situaties te relativeren en ze in een bre der perspectief te plaatsen. Aanstaande zaterdag is de eerste bijeenkomst. U kunt zich nog aanmelden. Ervaringsdeskundige Carolien Fleumer weet waar ze het over heeft. Ze geeft al meer dan 30 jaar piano- en zanglessen, heeft vele optre dens op haar naam staan én maakte zelf het nodige mee in haar leven. Ze kan dus met recht een ervaringsdeskundige genoemd worden. Daarnaast volgde ze een opleiding bij het Instituut voor Toegepaste In tegrale Psychologie (ITIP). "In mijn loopbaan als zang- en pia nodocente ben ik veel mensen tegen gekomen die regelmatig worstelen met zichzelf. Dit zijn gewone mensen, net als jij en ik, die met alledaagse proble men kampen en het moeilijk vinden die achter zich te laten. Bij een muzikant kan dat 'aar dig in de weg zitten'. Het beïn vloedt de stem en het muziek spel. Bovendien intrigeerden al die gesprekken me. Ik werd steeds meer geïnteresseerd in de vraag wat mensen moti veert. Waarom 'ze doen wat ze doen'. In de workshop loslaten komen ze daar zelf achter. Op een relaxte, prettige manier." Piano en zang Carolien Fleumer werd geboren in Rotterdam, maar verhuisde naar Amsterdam om piano te stideren aan het conservato rium. Na haar studie bleef ze in de hoofdstad, waar het ar tiestenleven bloeide. Hier was ze onder meer lid van de jazz- groep Tamam en trad regelma tig op met bekende artiesten. Bij CREA, de culturele afdeling van de Universiteit van Am sterdam, werkte ze als docent. Eerst alleen voor piano, maar later gaf ze ook theorielessen, zangles en vocale workshops. Carolien had privé-leerlingen en maakte deel uit van thea ter- en operagezelschappen die door het hele land toerden. Medio jaren negentig vond ze dat ze genoeg ontwikkeld was als mens om écht voor zichzelf te beginnen. Ze richtte Couleur Vocale op, dat haar de gelegen heid gaf naast zang- en piano lessen ook workshops in eigen beheer te organiseren. Sinds begin dit jaar woont Carolien in Waddinxveen. Ze kwam hier eigenlijk per toeval terecht, maar het leven in het Groene Hart bevalt prima. Couleur Vocale Couleur Vocale ondersteunt naast muzikanten ook mensen uit het bedrijfsleven die pre sentaties houden of lezingen geven. Ook docenten hebben veel baat bij deze presenta tiecursussen. Carolien Fleu mer leert ze hoe ze hun stem gezond kunnen gebruiken en met welke lichaamshouding ze zichzelf het beste presenteren. Carolien geeft bij voorkeur een cursus in groepsverband. "De groepsdynamiek voegt veel toe. Situaties die 'de buurman' meemaakt, zijn herkenbaar en daarmee ook gemakkelijker te hanteren." Opgeven voor de cursus 'losla ten' kan via carolien.fleumer@ hetnet.nl of kijk op www.cou- leurvocale.com

Hart van Holland | 2006 | | pagina 15