AMAR SPEELT ALI IN EVERTSHUIS INTEGRATIE EN VOOROORDELEN WERKZAAMHEDEN N 454 VERLENGD TOT 4 NOVEMBER GR0ENSWAARD NODIGT HAAR BEWONERS UIT CONCERT INF0-AV0ND C-AKK00RD NAJAARSLEDENVERGADERING WD BINGO ZORGCENTRUM SOUBURGH 40 JAAR TOOS MOVES INTO CADANCE FESTIVAL! _WADDINXVEFN Rncicnnp Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 1 november 2006 Regio- Amar houdt in het Everthuis in Bodegraven het publiek de vooroordelen van zowel de Nederlandse als de Marokkaanse gemeenschap voor. In soms harde bewoor dingen, maar altijd op humor volle wijze belicht Amar de vaak moeizame integratie en onderling begrip. Als tweede generatie Marokkaan had hij het als kind al snel in de ga ten: "In Nederland zijn twee dingen belangrijk, een eigen mening en een eigen fiets." Amar is als cabaretier in het thea- terte vinden: "Als beroepsalloch toon met een subsidieaccent". Hij verwoordt zijn visie op zijn eigen integratie: "Integratie is verwar rend, ik heb in december een schaap gekocht en in de huiska mer gezet met allemaal kerstbal len eraan." Door het neerzetten van de verschillende types maakt hij duidelijk dat veel vooroorde len voortkomen uit angst voor el kaar en eikaars cultuur. De angst die leeft in Nederland noemt hij een tikkende tijdbom onder de samenleving: "Nederland is niet meer bang voor overstromingen maar voor instromingen, we dra gen geen zwemvest meer maar een kogelvrij vest." De gezamenlijke bibliotheken bieden samen een hele week van activiteiten aan waarbij naar el kaar luisteren en begrip krijgen voor elkaar centraal staan. Dis cussies, lezingen, muzikale activi teiten en informatiemarkten. En vooral heel veel ontmoeting met elkaar. Ontmoeting is het middel dat moet leiden tot begrip, be grip van en over elkaar en elkaar achtergronden. Informatie hier over is te vinden op de websites van alle aangesloten bibliothe ken. m "Angst is een tikkende tijdbom" Boskoop/Waddinxveen - Het op leidingsorkest C-Akkoord van muziekvereniging Excelsior uit Boskoop en van Concordia uit Waddinxveen geeft op vrijdag avond 10 november een concert info-avond in het clubgebouw van Concordia, De Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg nr. 1A te Waddinx veen, aanvang 19.30 uur. Het or kest speelt eenvoudige bekende muziekwerken die goed in het gehoor liggen. Informatie 0182- 630511. Waddinxveen - De VVD afdeling Waddinxveen houdt op dinsdag 7 november haar najaarsledenver gadering. Na het besloten deel zal om 20.30 uur het openbare deel aanvangen met als gastspreker de heer ir. E.H. Schuringa, lid van De Provinciale Staten. Hij zal de voor- en nadelen van Gemeentelijke fusies toelichten. De situatie waar Waddinxveen zich momenteel in bevindt "samen met Boskoop of Gouda, of tóch liever zelfstan dig?" geeft voldoende stof voor een boeiende discussie waarvoor geïnteresseerden zijn uitgeno digd. Aanvang 20.30 uur in Hotel Res taurant De Unie, Kerkweg-Oost 226 in Waddinxveen. Waddinxveen - Wijk- en Buurtbe heer Groenswaard (WBB) nodigt alle bewoners uit voor een alge mene deelnemersvergadering op dinsdagavond 7 november vanaf 19.30 uur in het Anne Frankcen- trum op de Peter Zuidlaan. Er zal gesproken worden over za ken zoals: de huidige relatie met het gemeentehuis, de wijkschouw en het overleg met de wijkteams, de consequenties van het ge meentelijke speelruimteplan, de nota Leefbare wijken en de relatie tot WBB, de verbetering van de veiligheid, zoals aanpassing uitrit P Zuidlaan en andere zaken, die WBB en/of u aan wilt pakken. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij het secretariaat van WBB. Informatie of aanmelden: Sjaak Dubbeldam, 0182-616281 of secretaris.groenswaard@wijken- buurtbeheer.nl. Waddinxveen - In buurtcentrum 'De Boog' is op vrijdag 3 november een bingo, ledereen is welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2. De zaal gaat open om 19.00 uur en de bingo begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Het veertigjarige jubileum van Zorgcentrum Sou- burgh wordt intern uitgebreid ge- vierdmet als thema "De Jaren Zes tig". Voor bewoners en bezoekers begonnen de festiviteiten al op dinsdag 17 oktober. Donderdag 16 november, de officiële feestdag, is er in het hele hoofdgebouw van alles en nog wat te doen. Van tien tot vier uur wordt een oude am bachtenmarkt gehouden door de groep "Den Olden Tied"uit Lich tenvoorde met onder andere hou- draaien, kantklossen en spinnen In totaal zijn er twaalf stands. Om half drie is er een kort officieel mo ment in de Marchandzaal, die door burgemeester Roijers zal worden bijgewoond. Op deze donderdag rijdt een oude Parijse stadsbus gra tis door Waddinxveen. Tussen tien uur 's ochtends en half vijf 's mid dags kan iedereen bij Souburgh in-uitstappen, net als op de hal teplaatsen Anne Frankcentrum, Zuidplashof en het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Alle be woners van Waddinxveen, onge acht leeftijd, kunnen met de bus mee en desgewenst een bezoek brengen in het feestvierende zorgcentrum in de Prins Bernard- laan. Waddinxveen - Opnieuw tegen slag bij de werkzaamheden aan de N 454. Het betekent dat de provincie Zuid-Holland nog een week extra nodig heeft om het groot onderhoud te kunnen af ronden. De weg is dus in elk ge val tot en met vrijdag 3 november afgesloten voor het verkeer. Oor zaak voor de nieuwe vertraging is de instabiele ondergrond die tijdens de werkzaamheden werd aangetroffen. Bovendien bleek een dijklichaam naast de weg zo kwetsbaar, dat extra maatregelen nodig waren om het werk te kun nen voortzetten zonder schade aan te richten. De N 454 blijft ook nu volledig afgesloten. Dat is on vermijdelijk, omdat de weg als het ware 'open' ligt, waardoor er ook als de werkzaamheden stil liggen geen verkeer over kan rijden. Eerder zorgden een aantal aanvul lende eisen die werden gesteld al voor vertraging. De oorspronke lijke planning was dat de werk zaamheden in anderhalve week tijd, tussen 9 oktober en 20 okto ber, zouden worden uitgevoerd. Het liep net even wat anders. Kort na de start van het groot onder houd bleek dat er aanvullende eisen werden gesteld aan het fun- deringsmateriaal. Het werk moest even worden gestaakt, om te kij ken welke aangepaste werkwijze de juiste was om de klus snel en zonder risico te kunnen klaren. Bovendien was extra materiaal no dig. Anderhalve dag later al kon den de werkzaamheden worden hervat. Maar voordat de hele weg zoals gepland tot 1,5 meter diepte kon worden afgegraven, moest nu eerst een extra actie worden uit gevoerd. De bovenste laag van het wegdek moest gefreesd worden. Dat betekende dat er extra tijd no dig was en dat de oorspronkelijke einddatum van 20 oktober niet ge haald kon worden. Overlast Omwonenden en weggebruikers kregen al een week langer te ma ken met omleidingen en drukte op de weg. Daar komt nu dus een ex tra week bij. Kees Bergen (mede werker Onderhoud en Verbetering van de provincie Zuid-Holland) beseft dat het geen pretje is voor de weggebruikers en omwonen den. "We hebben ons uiterste best gedaan om de overlast zoveel mo gelijk te beperken en over diverse alternatieven nagedacht. Bijvoor beeld om de weg slechts gedeelte lijke af te sluiten. Of om de werk zaamheden alleen in de nacht, of in de zomer- dan wel herfstvakan tie uit te voeren. Het bleek helaas allemaal niet haalbaar." Als redenen daarvoor somt hij op: "Vervanging van de funde ring in gedeeltes zou alsnog on gelijkheden opleveren, 's Nachts werken bleek ook geen oplos sing, omdat de weg sowieso lan gere tijd achter elkaar open zou komen te liggen. Dat maakt het onmogelijk om tussentijds ver keer door te laten rijden. Het werk concentreren in de zomer- of herfstvakantie was ook geen optie. De werkzaamheden aan de N 454 maken deel uit van het groot onderhoud aan een aantal wegen binnen de provincie. Hier bij wordt het werk aan al deze wegen uitbesteed aan één aan nemer. Het gaat om in totaal vijf wegen en de aannemer moet zor gen dat dit werk vóór december van dit jaar is afgerond. Op basis van bijvoorbeeld de beschikbare mankracht kon de aannemer niet anders dan voor deze periode kiezen om het groot onderhoud aan de N 454 uit te voeren. Daar kwam nog bij dat de definitieve planning pas laat bekend was. Daardoor konden we de betrok kenen pas laat informeren. Met als gevolg dat de afsluiting van de N 454 voor een aantal wegge bruikers vrij onverwacht kwam. Inderdaad buitengewoon verve lend, ik kan het niet anders zeg gen. Een volgende keer proberen we dit zeker anders te doen." In de extra week groot onderhoud is de provincie druk bezig met bijvoorbeeld het aanvullen van de kaden en van de wegbermen met grond. Dit is noodzakelijk om zowel de weg als de sloot op hun plaats te houden. Bovendien moeten eventuele verzakkingen van de wegconstructie gecontro leerd worden en moeten verzak kingen in de nieuwe asfaltlagen gecorrigeerd worden. Ook Zijn er rustperiodes nodig tussen de aan te brengen asfaltlagen, wat extra tijd kost. Tenslotte wordt de weg van tijdelijke belijning voorzien. De definitieve belijning volgt dan volgend voorjaar, wanneer de weg na een periode van gebruik en overwintering heeft kunnen 'rusten'. Tijdens de werkzaamhede aan de hoofdrijbaan van de Noor dringdijk en de Kanaaldijk wor den automobilisten in de richting Waddinxveen nog steeds omge leid over de Coenecoopbrug naar de N 207/Henegouwerweg. Bll de Kerkweg-Oost (hefbrug Wad dinxveen) kan het verkeer naar de Kanaalstraat en vervolgen5 naar de Kanaaldijk en vice versa Voor vrachtverkeer geldt een aangepaste omleiding. Dat rijdt via de Coenecoopbrug, de Hene- gouwerweg en de Goudse Poor een stukje over de A12, naar de afrit Waddinxveen en de Beije- rincklaan. Meer informatie is te vinden op de speciale website van de pro vincie Zuid-Holland, die is inge richt voor de actuele informatie voorziening: www.n454.nl Waddinxveen - De dansselectie- groep FoKus I van de jazzdans- en turnvereniging T.O.O.S. heeft zich in de finale weten te dansen van 'The Hague Moves' tijdens het Ca- Dance Festival. 'The Hague Moves' is een choreografiewedstrijd uitge schreven door Culturalis in samen werking met het CaDance Festival. Op de finaledagzal het publiek en een professionele jury de dansers beoordelen. De finale van 'The Hague Moves' start 11 novembej vanaf 19.00 uur in Theater aan ne Spui te Den Haag. De voorste.W is uitverkocht, maar het is wel mo gelijk in de foyer de dansgroepe op een scherm te volgen.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 20