Tuincentrum Groenweide 10 - 50% KORTING 'IK BEHEER DE GEZELLIGSTE SPORTIEVE HUISKAMER VAN NEDERLAND' DUBBELSPEL DIER VERMIST OF GEVONDEN? Volop kortingen wegens verbouwing KERKDIENSTEN Ook voor onderhoud van uw tuin en complete tuinaanleg tegen scherpe prijzen! Henny Joling van tennis/squashcentrum Moerkapelle: pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 november 2006 Tuincentrum Groenweide Hoefweg 20lü Bleiswijk Tel. 010 - 5223528 Fax 010 - 5210247 Zevenhuizen - In het kader van "Nederland Leest" is er in bila' theek Zevenhuizen op woensdag november een lezing over Ario 'Dubbelspel'. De avond begint 0 19.30 uur. Voor meer informs1 telefoon 0180-638388. Stichting AMIVEDI, kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Vermist: - Kater, zwart/wit, felixtype, mist hoektanden, onder lip één helft wit, andere helft zwart, rafelige oren, heeft chip, Klaproosstraat, Moerkapelle. - Kater, zwart/wit, mager en iel, staat hoog op poten. Marga Klompéhoeve, Waddinxveen. Gevonden: - Kat, rood/witte sokken, neus, lang lijf, mager, waarschijnlijk oud en doof, ziet er slecht uit, Burgemeester Klinkhamerweg, Zevenhuizen. - Schildpadpoes, witte vlek tus sen achterpoten, N 209 Bleiswijk Benthuizen; Goed tehuis gezocht voor: Jonge katjes van 8 tot 12 weken. ledereen die vragen heeft of in formatie kan geven kan bellen naar: AMIVEDI Nederland hulppost voor: Berkel en Rodenrijs - Berg- schenhoek - Bleiswijk. Pijnacker - Nootdorp Zevenhuizen - Moerkapelle. Telefoon: 0184-661509 Website www.amivedi.nl 5 november Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds W.M de Bruin; 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. G.J van Beek. Geref. kerk 9.30 uur dra. L.M. Schermers. Vrij. Herv. Kerk ds. I. van Driel. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur P.J Krijgsman; 18.30 uur E.M Bakker. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. B.A Dubbeldam; 16.30 uur ds. C. Oorschot. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holiand (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-lovatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Eb- bers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 46 3 0 5 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Maatschappelijk Werk Zeven huizen-Moerkapelle, Dorps straat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en inloopspreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisartsenpraktijk Moer kapelle (Weideplantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn, 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl door Bart Bakker Moerkapelle- "Hallo Jan, al les goed met Hanneke? Hoe was jullie toernooi vorige week? Wil je een whisky zo als gewoonlijk?". De begroe ting van bedrijfsleider Henny Joling is illustratief. Doordat de 52-jarige Waddinxveense alweer zeven jaar lang vrij wel dagelijks in het sport centrum aan de Kerkstraat 15A te vinden is, kent ze bijna alle vaste bespelers van de tennis- en squashba- nen bij naam en het drankje waar ze een voorkeur voor hebben. "Dit komt ook de relatieve kleinschaligheid", vertelt Hen ny. "In tegenstelling tot grotere tennishallen in nabije gelegen gemeenten als Zoetermeer en Bleiswijk, hebben we hier slechts drie tennis- en squash- banen. Maar de huiselijke sfeer staat altijd voorop, zowel op als buiten de baan. Dit geldt ook voor de horecaruimte waar het traditioneel goed toeven is. Vaste bespelers van de tennis- en squashbanen komen hier al jaren. Ik beheer zodoende de gezelligste sportieve huiskamer van Nederland". Bovenregionale functie Ondanks de kleinschaligheid heeft tennis/squashcentrum Moerkapelle in de loop der ja ren een bovenregionale func tie opgebouwd. De bezoekers komen niet alleen uit de eigen gemeente, maar ook uit Zeven huizen, Waddinxveen, Boskoop, Zoetermeer, Gouda, Benthui zen, Moordrecht, Nesselandeen andere delen van Rotterdam. In middels werken er naast Henny Joling een tiental partttimers in de hal die eigendom is van Dick, Rene en Erik Ottevanger. Activiteitenkalender "Hoewel de marges in onze branche klein zijn, mogen we met z'n allen best trots zijn over de toeloop richting de hal in Moerkapelle", zegt Henny Jo ling. "Dit komt mede door onze activiteitenkalender. Zo slaan op maandag tot en met donder dagochtend de gezinsmanagers tegen een balletje, is er op zater dag van 9.00 tot 13.00 uur een herencompetitie en op zondag vindt de gemengde competitie plaats. En op zondagmiddag is ook de oudere jeugd actief. Op de woensdag spelen basisscho lieren tegen elkaar. Dit laatste is ook bijzonder amusant om te aanschouwen. De scholieren spelen eerst een single, waarna de tegenstander vervolgens hun dubbelpartner wordt. Ook hiervoor is de animo behoorlijk groot". Doodgebloed "Maar niet alle activiteiten zijn druk bezet", erkent Henny. "Zo was de zogenaamde ranglijst competitie enigszins doodge bloed. Dit is een onderlinge se niorencompetitie waar men op afspraak tegen elkaar uitkomt. Dit is vooral geschikt voor bij voorbeeld mensen met een drukke baan en moeders die aan bepaalde tijden zijn gebonden. Maar we zijn er in geslaagd om deze competitie weer nieuw le ven in te blazen. Op dit moment vinden op de dinsdag- en don derdagmiddag plus de vrijdag tal van wedstrijden plaats". Tendens Henny: "Ik bespeur een tendens dat vrouwen veel waarde hech ten aan het sporten maar dit en kel in een strak tijdsschema wil len doen. Ze hebben een gezin of een carrière waar rekening mee dient te worden gehouden. Juist daarom is de ranglijstcom petitie voor hen een uitkomst. Meestal kan in overleg dan een geschikte tijd worden gevonden om te gaan tennissen". Belangrijkste groep De ervaring leert dat de 45 plus categorie voor tennis/squash centrum Moerkapelle de be langrijkste doelgroep is. "Er zijn veel vaste clubjes ontstaan die iedere week op dezelfde tijd komen tennissen of squa shen", aldus Henny. "Doordat onze parttimers ook op vaste avonden werken, ontstaat er tussen het personeel en hen een vriendschappelijke band. Ik hecht hier bijzonder veel waar de aan, want dit komt onze zo genaamde huiskamersfeer juist ten goede. De bezetting van de zaterdagavonden is overigens wel teruggelopen. Dit komt doordat families die altijd kwa men hun interesse naar elders hebben verlegd, of dat onder nemers voor hun werknemers of klanten voor een andere sport hebben gekozen. Hier ligt dus momenteel een aandachts punt. Maar dit zal ook wel weer goed komen, want veel mensen komen spelenderwijs met ten nis/squashcentrum Moerkapelle in aanraking. De horecaruimte wordt namelijk ook voor fees ten en recepties verhuurd. Hier door krijg je gasten op bezoek die dan in positieve zin verrast zijn over de accommodatie". Creativiteit Henny Joling heeft het in ieder geval prima naar haar zin als bedrijfsleider. Door haar werk is ze inmiddels een lokale be kendheid geworden. Dit komt met name omdat de Wadinx- veense eigenlijk altijd aanwezig is en barst van de creativiteit. Zo heeft ze onlangs een zoge naamde bridge/tenniscompe- titie opgezet. "De ene week bridgen en de andere week ten nissen", zegt Henny. "Hier bleek dus een grote behoefte voor te bestaan. Maar de meeste vol doening geeft uiteraard als je constateert dat men er veel ple zier aan beleeft".

Hart van Holland | 2006 | | pagina 6