MUSICAL INGESTUDEERD TIJDENS KINDERVAKANTIEFEEST ii "DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE" 1 en inbreker steelt meer dan goederen... WILLEMSEN OPBRENGST COLLECTE DIERENBESCHERMING OUD PAPIER INZAMELING PLAY-IN AFSCHEIDSRECEPTIE wité DE ROOS VOGELHERKENNING VERVOLGCURSUS BRIDGE CLUBKAMPIOENSCHAP BEVEILIGINGEN -ypx/cMMl M7Fn7 moerkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 november 2006 Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Het jaarlijkse kindervakantiefeest, dat door de kerken wordt georgani seerd in de herfstvakantie, had dit jaar een heel andere invulling dan voorgaande ja ren: op donderdag was er een sport- en speldag en op vrijdag werd er een echte musical in gestudeerd die 's avonds voor de ouders werd opgevoerd. Op donderdag werd het verhaal vertelt over Daniël en zijn drie vrienden die als gevangene naar het land Babyion werd gebracht. Daar kreeg hij veel macht om dat hij zich hield aan de regels van zijn God. Er gebeuren won derbaarlijke dingen: zij blijven gezond terwijl ze alleen sla en water eten en verbranden niet in een hete oven. De musical die de volgende dag werd geoefend, ging over hetzelfde verhaal, maar speelde zich nu in onze tijd af. De theatergroep "De Vliegende speeldoos" maakte van het ver haal een journaaluitzending, met items over idols en weightwat- chers, maar ook live uitzendin gen van de oorlog en gevangen neming van Daniël. De kinderen werden in groepen ingedeeld. De leden van de the atergroep studeerden met deze groepen delen van de musical in. Zelf speelden zij de hoofdrol len en de kinderen kregen rollen van soldaten, idols, vreetzakjes en professors. Ook danste een groep de vuurdans, dat het vuur uit de hete oven verbeeldde. Tus sen de repetities door mochten de kinderen knutselen: zij maak ten attributen en kleding voor de musical. Een aantal liederen wer den met de hele groep in de her vormde kerk ingestudeerd. Aan het einde van de middag werd een generale repetitie gehouden en daarna werd er gepicknickt in het hervormd centrum. De uitvoering 's Avonds om zeven uur zat de hervormde kerk vol met ouders en opa's en oma's die erg be nieuwd waren naar het resultaat. De kinderen deden allemaal hun uiterste best en omdat de thea tergroep nu ook toneelkleding gebruikte, zat iedereen adem loos te kijken en te luisteren. De opvoering was erg geslaagd. Het publiek was verbaasd dat in zo'n korte tijd zoiets moois neergezet kon worden. Het publiek was verbaasd dat in zo'n korte tijd zoiets moois neergezet kon worden. Gouda - De opbrengst van de collecte van de dierenbescherming bedraagt 21,862,38 euro, waarvan 1.110,48 euro in Zevenhuizen is ingezameld. De or ganisatie bedankt gevers en collec tanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Op de parkeerplaats bij de Christelijke basisschool 'De Een- dragt' zal op donderdag 2 en vrijdag 3november een oud papier container staan. Het papier kan gebracht wor den op donderdag van 12.30 tot 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla tomen op zaterdag 4 november vier jeugd/opleidingsorkesten bij elkaar j voor een play-in. De jeugd/opleidings- orkesten komen uit Zoetermeer - Har- Pe Davids en Kunst en Vriendschap, Schalkwijk - fanfare St Caecilia en Ze venhuizen - De Kleine Trompetter. Deze Play-in staat onder leiding van Karei longerling. Hij is ook dirigent van de betreffende orkesten. De deelnemers 9aan in 1 dag een aantal stukken instu deren waarna ervan 16.00 uurtot 17.00 uur een optreden is in de theaterzaal van Swanla. De toegang is gratis. Zevenhuizen - Wim de Roos verlaat da Eendragt per 1 november. Voor ouders en andere belangstellenden is er op vrijdag 3 november de mogelijk- aid om afscheid van hem te nemen. e afscheidsreceptie receptie wordt gehouden in de Kwekruimte van de tendragtvan 14.30 tot 16.00 uur. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur heeft voor vrijdag 3 novem ber om 20.00 uur dhr. A. de Graaf uit Heenvliet uitgenodigt. Het thema van deze avond is vogelherkenning, ledereen is van harte welkom, toe gang is gratis. Clubgebouw Zang en Kleur, Nijverheidscentrum 50 nabij de vrachtwagen parkeerplaats in Zeven huizen. Informatie: Jan van den Berg 0180-632271, 06-53339257 of www. zangenkleur.nl. Zevenhuizen - Frans Schiereck gaat op woensdagmiddag 15 november een "Opfris-cursus" Bridge geven in Swan la en op donderdagavond 16 novem ber in 't Centrum - Willemstraat 15, Bodegraven.De cursus is geschikt voor hen die de basisregels van het bridge kennen, maar die nog een keer het hele biedsysteem door willen nemen. Na de pauze wordt er het nodige aan speeltechniek gedaan.De kosten zijn 65,- voor 10 lessen inclusief cursus materiaal. Inlichtingen: fcschiereck@ hotmail.com of 06-51920663. Zevenhuizen - In de Rotte werd zaterdag 28 oktober de laatste vis wedstrijd van de competitie gevist, er werd door zeven deelnemers 27.740 gram vis ter weging aange boden. De uitslag is als volgt: 1e en kampioen Adr van Erk met een totaal gewicht van 57.800 gram vis; 2e J. de Zwart met 39.800 gram; 3e J.Klomp met 33.440 gram vis; 4e J.Wiersma met 32.060 gram; 5e J.v Dongen met 29.240 gram; 6e M.Huisman met 26.540 gram; 7e D Bazen met 24.280 gram; 8e J.Visser met 18.760 gram; H.Kok met 16.500 gram en 9e P.VermuIm met 16.220 gram vis. 3ulianaweg 49 8D Moerkapelle (079) 593 36 56 ■''fftomsenbeveiligingen.nl \^u°@wiUemsenbeveiliqinqen.nl Vorige keer Op de klassenfoto van de vorige keer zijn enkele re acties binnengekomen. Hierdoor zijn in de namen correcties aangebracht. De foto van de vorige keer betrof de openbare lagere school in Zevenhuizen rond 1943. Op de achterste rij van voor naar achter en van links naar rechts: onbekend, Dik van Reeuw- ijk, Gerrit van Vliet, Rien Jongenelen, juffrouw Ai- kes?, Gijs vd. Broek, Adrie vd. Broek, Wim de Graaf, Corrie Pruysen, Jaap Pruysen en Dick Karreman. Op de middelste rij van voor naar achteren en van links naar rechts: Wim Verwaal, Pauw Hofman, Eddie van Wijk, Dick van Kralingen, Joop Hol, Toos vd Haak, Geer Zijderhand en Alie van Vliet. Op de voorste rij van voor naar achteren en van links naar rechts: Koos Heemsbergen, Lina vd. Weijde en Janny de Kooter. Deze keer De klassenfoto van deze keer betreft de 1e klas van de Rehobothschool te Moerkapelle in 1954. Op de bovenste rij van links naar rechts: Corrie Oudijk, Janny Zwarteveld, Gerrie de Graaff, Gerrie van Dorp, Hennie Speelman, Bertha Molenaar, Jannie van der Spek en juffrouw E. de Graaff. Op de tweede rij van links naar rechts: Corrie vd. Spek, Janny Verweij, Adrie Wondergem, Trijnie Tuitel, Ria Boevé, Rina van Marle, Dikkie vd. Berg en Catrien Breedijk. Op de derde rij van links naar rechts: Simon Huisman, Eddy Broer, Dik Verbeek, Leen Brouwer, Frans Hanse, Piet Vermulm, Adriaan Heijboer en Rien vd. Vorm. Op de onderste rij van links naar rechts: Jan Breedijk, Dicky Bakker, Huib Verbeek, Cor Heijboer, Dik Pak, Piet vd. Berg, Henk vd. Spek en Arie vd. Spek. Indien u op het bovenstaande correcties en/of aan vullingen heeft, wordt u vriendelijk verzocht contact op te nemen met Pim van der Zalm. Van iedere gepu bliceerde klassenfoto kan men een kopie foto bestel len tegen de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen-Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van vóór 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stich ting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00u en 22.00u, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E- mailen kan ook: famvdzalm@hetnet.nl.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 9