DISCUSSIE ZORGT VOOR DIALOOG TUSSEN ALLOCHTOON EN AUTOCHTOON KERSTMARKT IN DE REMONSTRANTSE KERK "CARNAVAL BEESTACHTIG GOED." DANSEN VOOR 50-PLUSSERS "WAT HEERLIJK DAT DIT ALLEMAAL KAN IN WADDINXVEEN" WANDELTOCHT OPEN BRUG OCHTEND JUBILEUMCONCERT da capo OEVANGENISPASTOOR op bezoek CONCERT INF0-AV0ND C-AKK00RD TAWIZA IN BIBLIOTHEEK -yyftnniNXVEEN BOSKOOP. Vrijwilligerswerk Waddinxveen A Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 november 2006 Door Mariska van der Gaaq Waddinxveen - 'De moslim bestaat niet.' Daar ging vo rige week dinsdagavond de discussie over die werd ge houden in de bibliotheek van Waddinxveen. In het kader van 400 jaar betrekking tus sen Marokko en Nederland wilden de samenwerkende bibliotheken een debat orga niseren. Waar het bij de opening van de Marokkoweek druk was, was dit absoluut niet het geval tij dens het debat dinsdagavond. Vijftien mensen, allochtoon en autochtoon, hadden de moeite genomen om te komen luisteren [naar Abdelghafour Aha 11 i, on derzoeker master Christendom en Islam. jAhalli's belangrijkste punt van Izijn voordracht was dat men el- Staar moet overtuigen door mid- van dialoog en door ratio. [En dat armoede ten grondslag [ligt voor de radicalisering die gaande is. "De cartoons die I Denemarken kwamen doen [mij niets, maar toch gaan mos lims daarvoor de straat op om te protesteren. Ze kunnen beter de straat opgaan om aandacht te vragen voor betere scholing." Om de discussie te leiden was Tjabel Nieuwenhuizen, trainer bij stichting Meander, aanwezig. De lange antwoorden die soms kwa men van Aha 11 i maakte hij vaak duidelijk door een enkele zin. Al snel werd duidelijk dat op de stelling 'De Moslim bestaat niet' en op velen meer geen eenduidig antwoord kan worden gegeven. En dat was ook de conclusie van deze avond, door één geloof over één kam te scheren ontstaat er onduidelijkheid en wrijving tus sen verschillende mensen. Een man uit de zaal gaf een voor beeld waarmee duidelijk wordt gemaakt dat sommige mensen denken dat alle moslims hetzelf de zijn. "Iemand vroeg eens een keer aan mij. 'Waarom besnij den jullie je vrouwen?' Ik keek hem toen vol ongeloof aan, later kwam ik er achter dat er blijk baar moslims in Afrika zijn die dat wel doen. Maar dat betekent nog niet dat alle moslims zo zijn. Er is wel degelijk een verschil tus sen mensen." i Vr»T«H'«geivw«rtt 1 WaddinxvtttM, Waddinxveen - De Remon strantse Gemeente Wad dinxveen houdt vrijdag 17 en zaterdag 18 november een kerstmarkt in het oude kerkje aan de Zuidkade 59. Op de kerstmarkt vindt men kleine cadeautjes voor de feestda gen zoals sieraden, woon - en kinderaccessoires, kaarsen, be schilderd glaswerk en andere kerstartikelen.Traditiegetrouw worden er delicatessen van Waddinxveen - Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk organi seert op maandag 13 november een wandeltocht van +/- 6 kilome- tervoor senioren. Er kan op de dag eelf vanaf 9.30 uur ingeschreven "orden in de foyer van het Anne het landgoed Marienwaerdt en diverse soorten verpakte koekjes en cakes verkocht. Te vens biedt de kerstmarkt een collectie tweedehands boe ken. De kerstmarkt is geopend vrijdag 17 november van 15.00 tot 22.00 uur en zaterdag 18 november van 10.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www.remonstranten.org/wad- dinxveen/. Frank-activiteitencentrum. Om 10.00 uur wordt vertrokken met auto's richting 's-Gravenbroek. Er wordt gewandeld indien het goed wandelweer is. Voor meer infor matie: telefoon 0182-631932. Waddinxveen - Stichting Wad- ^nxveens Welzijnswerk organi st op maandag 13 november ieen wandeltocht van +/- 6 kilo meter voor senioren. Er kan op e dag zelf vanaf 9.30 uur in geschreven worden in de foyer van het Anne Frank-activiteiten- centrum. Om 10.00 uur wordt vertrokken met auto's richting 's-Gravenbroek. Er wordt ge wandeld indien het goed wan delweer is. Voor meer informa tie: telefoon 0182-631932. °skoop-ledereen is uitgenodigd '°or de bijeenkomst op dinsdag 'november in 'De Brug', Kerk- Pein 5 Mevrouw A. de Koning "ertelt over haar ervaringen met haar missionaire werk onder Rus sische gevangenen. Het program ma duurt van 9.30tot 11.15 uur en kinderoppas is aanwezig. „°sk°op - Het interkerkelijk koor a/-apo" viert zaterdag 11 no- e er klaar 15-jarig jubileum met l" COncert in de gereformeerde Jr aan de Zijde, aanvang 20.00 iiktD^30 concert verleent pia- Rob van Dijk zijn medewerking, var Jlnxveen - Bij het Ministerie no u^itie wordt op dinsdag 14 overri een 'ez'n9 gehouden huidige gang van zaken in n9enissen, de begeleiding van Waddinxveen - Dat is het motto van carnavalsvereniging "Wadde Wokkels" en dit zal de rode draad zijn in alle activiteiten die de ver eniging de komende maanden gaat houden. Het bestuur er we derom in geslaagd iemand bereid te vinden om dit jaar het carna val in Waddinxveen op waardige wijze voor te gaan. Wie dat zal nog even geheim blijven. Wat ze wel kunnen verklappen is dat hij carnaval in Waddinxveen veel meer kleur wil geven. Op zater dag 18 november vindt het Prin senbal plaats in Sociaal en cul tureel centrum "Zuidhonk" aan de Zuidplaslaan 552. Deze avond staat onder muzikale begeleiding van Kapel "de Stroopzoolen" uit Gouda en Zanger Arie Heesbeen. Rond 22.00 uur zal op beestach tige maar ludiek wijze bekend gemaakt worden wie de nieuwe Prins zal zijn. Daarna zal deze zich met zijn hofhouding aan het publiek presenteren waarna In lichtingen en lidmaatschap 0180- 632870 of info@waddewokkels.nl Uitreiking "Gouden Wokkei" Deze onderscheiding, in de vorm van een beeldje, wordt jaarlijks toegekend aan een persoon of organisatie die zich op sociaal en/of cultureel gebied inzet bin nen de gemeenschap van Wad dinxveen. Hiermee tracht ook de carnavalsvereniging zijn steentje bij te dragen en waardering uitte spreken voor het vele goede dat wordt gedaan in de plaatselijke samenleving. Op 18 november zal "de Gouden Wokkei 2007" tijdens het Prinsenbal worden uitgereikt aan de stichting lokale omroep Waddinxveen. De daar aan verbonden cheque groot 1000,- zal worden aangewend voor de hoog noodzakelijke ver vanging van apparatuur. Waddinxveen - In het wintersei zoen organiseert de Culturele Commissie van de Stichting Wel zijn Waddinxveen ontspannings avonden voor senioren. Opvallend is dat deze avonden voornamelijk worden bezocht door oudere senioren. De reactie van de 50- plussers is vaak dat zij zich nog te jong voelen voor deze avonden. Om alle jongere senioren een kans te geven van deze avonden gebruik te maken word op vrijdag 17 november in het Anne Frank Centrum een stijldansavond ge organiseerd. De avond begint om 20,00 uur. De begeleidende muziek uit de jaren '60/'70 wordt verzorgd door de bekende caba retier Paul Sellers. Ook degenen die de avond willen bijwonen om te genieten van de muziek en de dansers zijn van harte welkom. Entree 5,00. ondersteund door een combo met koperblazers. Kaarten zijn verkrijg baar bij de leden van het koor, bij de Bruna aan de Koninginneweg 6 het VVV aan Reijerskoop 54 en op de avond van het concert. Voor meer informatie: telefoon 0182-618771. gedetineerden en de opvang van vrijgekomen gevangenen. De avond begint om 20.00 uur. Belangstellen den zijn welkom in de Remonstrant se kerk aan de Zuidkade. Waddinxveen - De stichting Tawiza, voor Marokkaanse vrouwen, bestaat vanaf sep tember 2003. De vrouwen die bij de oprichting betrokken zijn willen activiteiten organi seren ten behoeve van vrou wen kinderen en jongeren van Marokkaanse afkomst, die in Waddinxveen wonen. Dit om te voorkomen dat zij in een maatschappelijk isolement raken, of om te proberen hen daaruit te halen. Door het organiseren van ac tiviteiten, wil de stichting de intergratie van haar leden in de Nederlandse samenleving bevorderen en de positie van vrouwen en meisjes te ver sterken. Een van de activitei ten voor de vrouwen zijn de naailessen; een goede manier om je eigen huis uit te gaan en contact te hebben met an dere vrouwen. De laatste tijd heeft Tawiza (=samenwerken) steeds meer contacten met andere organisaties.Tawiza werkt samen met Vluchtelin genwerk en de Brede school in de organisatie van thema ochtenden en ontmoetingen met vrouwen uit andere cul turen. Elke woensdagochtend is er een bijeenkomst in Wad dinxveen Wereldwijd, waar vrouwen uit verschillende culturen bij elkaar komen om in een prettige sfeer allerlei maatschappelijke en actuele problemen onder de aandacht brengen. Steeds meer vrouwen komen naar de activiteiten, voelen zich beter thuis en maken kennis met heel veel verschil lende, voor hen onbekende aspecten van de Nederlandse samenleving. De Nederlandse vrouwen begrijpen en leren steeds meer over de omstan digheden van allochtone vrou wen. Ze komen met elkaar in gesprek en leren van elkaar. Tawiza was dan ook blij met de uitnodiging van de Biblio theek om mee te werken aan de Marokkoweek in novem ber. De belangstelling was hartverwarmend en er werd veel gepraat, geproefd en vrolijk gedanst. Een van de bezoekers: "Wat heerlijk dat dit allemaal in Waddinxveen kan!" Voor meer informatie: heloua@hotmail.com

Hart van Holland | 2006 | | pagina 19