'DE KEES JANSMA VAN DE VOLIEYBAISPORT' WERELDWINKEL AL BEETJE IN KERSTSFEER «ode KR«IS zevenhuizen zet zich KERKDIENSTEN IN VOOR MAPPA MONDO HUIS OPBRENGST STROOPWAfEIVERKOOP ZEVENHUIZEN MOIrkAPELLF Perschef Steef van Duin van VC Nesselande: pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 november 2006 door Bart Bakker Zevenhuizen/Rotterdam- De fraaie preseritatiegids van volleybalvereniging Nesse- lande maakt nog eens duide lijk dat kwaliteit en topsport bij het voormalige Rento- kil/ZVH hoog in het vaandel staan. De gids blinkt uit in een knap staaltje drukwerk, vormgeving, teksten en speelse foto's. "Er is inder daad vakwerk geleverd', zegt Steef van Duin, vanaf 1972 bij de club betrokken, met enige trots. "Dit is eigenlijk weer een voorbeeld dat de vereniging op verschillende gebieden is geprofessionali seerd." Steef van Duin fungeert sinds meer dan dertig jaar als pers chef c.q. communicatiemanager. Hij ontvangt de journalisten, schrijft artikelen voor de regi onale kranten over VC Nesse- lande en werkt zodoende nauw samen met de hoofdcoaches. Tevens is de 57-jarige Zevenhui- zenaar nauw betrokken bij de organisatie van de Champions League wedstrijden. De analist/ applicatiebeheerder van het la boratorium van het IJsselland- ziekenhuis in Capelle aan den IJssel is daarnaast ook nog eens wedstrijd- en competitieleider van het NK beachvolleybal. Met de nationale toppers trekt hij tijdens de zomermaanden door heel Nederland. Gelukkig getrouwd? "Of ik nog gelukkig getrouwd ben? Ik heb mijn vrouw via het werk ontmoet en zij speelde bij de Zevenklappers Het is nota bene allemaal haar schuld", lacht Steef. "Maar even seri eus: zij moet hier natuurlijk wel achter staan, anders kun je zo'n hobby niet uitoefenen. Het is allemaal bijzonder tijdrovend. Ik besteed gemiddeld zo'n der tig uur per week aan Nesselan de. Neem het bijhouden van de website www.ortecrotterdam. nl (www.nesselande.nl) Dat is al gauw iedere dag een uurtje. En bij Champions League wed strijden begin ik 's ochtends om 8.00 uur, waarna we met het hele team van vrijwilligers 's avonds om 12.00 uur het licht in de hal uitdoen." Meegegroeid Steef van Duin is in de loop der jaren meegegroeid met VC Nesselande. De plaatselijke vol- leybaltrots groeide uit van een dorpsclub tot een Europese top club, waarvan de wortels overi gens nog steeds in Zevenhuizen liggen. Waar zo'n zes jaar gele den Swanla bomvol zat om de prestaties van het vlaggenschip te aanschouwen, daar speelt het team momenteel in een moderne topsporthal vlak naast De Kuip. "Ik sta nog steeds ach ter deze in Zevenhuizen gevoe lige beslissing om met heren één naar Rotterdam te verhui zen", zegt van Duin. "We had den nooit zover gekomen als thans het geval is. Voor de hele uitstraling, sponsoring, entou rage en het topsportklimaat is het prima geweest. Ik vind het daarentegen wel bijzonder ple zierig dat dames één haar ere divisiewedstrijden in dorpshuis Swanla speelt. De volle tribunes roepen herinneringen op aan het sfeertje dat aan het begin van de opmars van heren één in Swanla hing." Liefhebbers "Heren één speelt inmiddels gemiddeld voor zo'n zes a ze venhonderd toeschouwers haar wedstrijden. Met uitschieters in de play-off naar 2000 man. Bij de Europese wedstrijden zijn er meer dan duizend liefheb bers", vervolgt van Duin, die constateert dat ook de media- aandacht is toegenomen. "Som mige Champions Leaguewed strijden worden door de NOS rechtstreeks uitgezonden", ver telt hij. "Dat is al een grote stap vooruit in vergelijking met een aantal jaren geleden. Hoewel de eredivisie van de dames te genwoordig op zondagmiddag in studio Olympia van de NOS is te bewonderen, vind ik de ge hele belangstelling voor de vol- leybalsport nog steeds onder maats. Sporten waar veel geld mee is gemoeid, zoals voetbal, wielrennen en tennis, voeren nog altijd de boventoon." Ergernis Van Duin: "Mijn grote erger nis is bijvoorbeeld dat het AD/ Groene Hart of het AD/Rotter- dam de wedstrijden van Nesse lande op de regionale pagina's plaatst en niet in hun landelijke katern, zodat het automatisch in alle edities meegaat. We zijn nota bene regerend landskam pioen en spelen Europese wed strijden. Wat kun je dan nog meer doen? Maar dit was helaas in de tijd dat de Goudsche Cou rant nog bestond al het geval. Ik heb dit nooit kunnen en willen begrijpen. Met mij vele andere volleyballiefhebbers." Gastheer Desondanks is van Duin voor de journalisten een prima gast heer. De opstellingen en techni sche spelinformatie komen tra ditiegetrouw bij hem vandaan. Bij interviewverzoeken is hij een luisterend oor en een prima intermediair. Hierdoor heeft hij bij de Nederlandse sport media een uitstekende naam opgebouwd. "Ach, ik doe het graag. De contacten zijn inder daad goed. Ik vind overigens dat de sportmedia in personen als Chris Mast, Willem Held en Arjan Meijer journalisten her bergt die verstand van zaken hebben. Ondanks dat er ook jongere journalisten naar de wedstrijden komen, is de kennis wel aanwezig om een juiste ver slaglegging te kunnen doen.Ik verbaas me natuurlijk wel eens over bepaalde artikelen. Zo komt het nog altijd voor dat het negativisme kan overheersen. Het toenmalige Rentokil verloor ooit eens een bekerwedstrijd van het drie klassen lager acte rende Thor uit Bergambacht. De kop en het artikel gingen enkel over het slechte optreden van de topploeg, terwijl de ploeg uit Bergambacht de wedstrijd van haar leven speelde. Ik vind dit nog steeds een illustratief voorbeeld hoe de dagbladme dia soms te werk gaat." Uitnodiging Het interview eindigt met een uitnodiging om eens in de top sporthal in Rotterdam langs te komen. Het siert van Duins gedrevenheid, want een goed perschef zorgt altijd voor het juiste sfeertje en is er verant woordelijk voor dat journalisten hun werk kunnen verrichten. De conclusie is duidelijk: Marco van Basten heeft Kees Jansma, Nes- selande-coach Peter Blangé kan altijd een beroep doen op vak man Steef van Duin. "In salaris verschillen we vast ook niet zo veel. Toch?", besluit de oervrij- williger Steef van Duin. 12 november Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds C. Wesdorp; 19.00 uur ds. H.J. Franzen. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.J. Ge luk. Geref. kerk 9.30 uur drs.Th, Fossen. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. G. Clements. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur G.C de Jong. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Egas; 18.00 uur kand. M. Diepeveen. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle er Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost M idden-Hollandj (HAP MH), Jan van Beaumont-i straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Ho land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van- het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg. mw.jj Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 59 3 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-H land, Pamassia, psycho-medisdi centrum, IJssellaan 2-2a, 2806TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, s nachts alleen in geval van nood! Maatschappelijk Werk Zevenhui zen-Moerkapelle, Dorpsstraa 75 (gebouw Vierstroom), tel 0180-631280. Telefonisch- en inloopspreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisartsenpraktijk Moer kapelle (Weideplantsoen 20! do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de ZorgliJn 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 2803 HH Gouda, (0 1 82 505051L Postadres: Postbus 1098, 280 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor inform3 tie over wachttijden, opname afdelingen etc.: www.ghz.nl Zevenhuizen - In het nieuwe on derkomen aan de Dorpsstraat 202d bereiden de vrijwilligers van de Wereldwinkel zich voor op de komende feestdagen. Voor Sinter klaas is de speelgoedafdeling aan gevuld met verantwoord en kind vriendelijk speelgoed voor peuters en kleuters: spelletjes, puzzels, poppenhuismeubels en een ark van Noach. Voor de zijramen staat een bijzondere kunstkerstboom uit Indonesië, vervaardigd van rotan; er hangen engeltjes in van bananenblad. De tafel erachter is feestelijk gedekt met het witte Li- lyservies. Voor liefhebbers van oosterse mys tiek zijn op de showtafel naast de ingang diverse Boeddha's, kaal hoofdige monniken uit Nepal en maskers uitgestald. De showtafel midden in de winkel is een blik vanger dankzij de potten uit Peru. Eromheen staan giraffen en een olifantenfamilie uit Kenia. Heel geschikt om iemand een niet al ledaags geschenk te geven. Dat geldt ook voor de feestelijke ket tingen en armbanden, die speciaal voor de feestdagen in het assorti ment zijn opgenomen. Winterfolder Binnenkort wordt de winterfolder verspreid; daarin zijn veel meer geschenken voor de feestdagen te zien. De Wereldwinkel houdt nor maliter in november een kramen- dag waarbij de kerstartikelen wor den aangeboden. Door de drukte rond de opening gaat deze dit jaar niet door. De Wereldwinkel is geopen van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Met in gang van 17 november is de winkel op vrijdag geopend tot 20.00 uur. Nog niet alle foto's van de kinder activiteiten zijn opgehaald; de foto's zijn gratis af te halen in de Wereldwinkel. Zevenhuizen - In het zorgcentrum "De Zevenster" vindt op woens dag 15 november tussen 14.00 en 16.00 uur de jaarlijkse verkoping plaats van de spulllen die in de loop van het jaar gemaakt zijn door het Welfare werk van het Rode Kruis. De opbrengst van deze middag wordt geschonken aan het Mappa Mondo Huis te Rijswijk, een disch gespecialiseerd huis van,. Nederlandse Rode Kruis voor -gflflc vai handwerk is er een rad van forW aanwezig en de opening verricht door de coördinator het Mappa Mondo Huis. Zevenhuizen - De opbrengst van de stroopwafelactie in Zevenhuizen- Moerkapelle heeft het bedrag van 575,- opgeleverd. Voor degene die ook mee willen helpen kunnen kijken op: www.iemandgeeftommi]13 willen steunen kunnen een statie? bonnetje bij C1000 in Zevenhui#1 Moerkapelle bij Spar Dick P-Hk bus bij de f lessenautomaat.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 20