RAMPENOEFENING REGIONALE EERSTE HULP f i KLEDINGPARTY EN OPEN OCHTEND "HET HOBBELPAARD" E E N E N E E N BEZOEK VAN SINT NICOLAAS EN ZIJN PIETEN MOERKAPELSE KINDEREN ZONDER ETEN NAAR SCHOOL IPo i ^venhüïzënTIv^ b werken aan het riool pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 november 2006 Door Mariska van Bommel Moerkapelle - Dit jaar viert de Eerste Hulp Zevenhuizen haar 50-jarig jubileum. Daarom wilden juist zij dit jaar graag de regionale rampenoefening met de verschillende regio afdelingen organiseren. Dins dagavond 31 oktober was het zover. Aanwezig waren verder de par ticiperende regioafdelingen Bleiswijk, Gouda, Moordrecht en Waddinxveen. Nieuwerkerk aan den IJssel had zich helaas afge meld. De oefening vond plaats in de kwekerij van Gebr. Hoogen- doorn te Moerkapelle. De afge lopen zes jaar stelde het bedrijf deze ruimte reeds beschikbaar voor de jaarlijkse buitenoefening van de Eerste Hulp Zevenhuizen. De kaseigenaar is zelf ook lid van de Eerste Hulp Zevenhuizen. De mensen van de Eerste Hulp diensten werden gemengd in groepen opgedeeld, want er was natuurlijk geen sprake van een wedstrijd tussen de verschillende regiodiensten, maar van een oe fening. In de kas was een ruimte aanwezig met op vier plaatsen slachtoffers. In de loods kon een groep aan de slag met reanima- tiepoppen en in het kantoortje maakte weer een andere groep theorievragen. Om de twaalf minuten werd er van groep ge wisseld. Slachtoffers werden ge speeld door zowel eigen mensen als mensen van de organisatie LOTUS (Landelijke Opleiding Tot Uitbeelding van Slachtoffers). Een aantal kinderen van de kas eigenaar speelde tevens voor slachtoffer. Gewonde kinderen zijn door hulpverleners altijd wat moeilijker te beoordelen. Zo kan een kind klagen over pijn in de arm, maar kan het uiteindelijk om een gebroken sleutelbeen gaan. Een mogelijke instinker dus voor de hulpverleners. Een gedeelte van de mensen speelde toeschouwer, natuurlijk ook al tijd aanwezig bij een ongeluk. En het was een schouwspel. Be bloede, beknelde, of anderszins verwonde mensen, verspreid door de kas. Je gaat je afvragen 'wat is hier gebeurd?' Een vrouw, in shock. Allemaal perfect in hun rol als slachtoffer. En de Eerste Hulp groepen waren er razend druk mee. Ze stelden de slachtof fers gerust, legden een verband aan, of sloegen een warme de ken om hen heen, totdat de am bulance zou arriveren. Gelukkig was dit in werkelijkheid niet no dig en kon iedereen aan het ein de van de avond heelhuids weer richting huis vertrekken. Op 9 januari 2007 gaat weereen nieuwe cursus Eerste Hulp voor volwassenen van start. Voor in formatie kunt u terecht bij de voorzitter, de heer A. de Vos, tel. 0180-631376 (niet op zondag). t f Zevenhuizen-Moerkapalle - Op uitnodiging van Middenstand- en Winkeliersvereniging Zevenhui- zen-Moerkapelle berichtte Sint Nicolaas dat hij zaterdag 25 no vember Zevenhuizen-Moerkapelle zal bezoeken. De Sint komt op zaterdagom 10.30 uur aan op het Raadhuisplein in Moerkapelle en zal daar ontvangen worden door Burgemeester Fijen. Alle kinderen kunnen in de win kels van de Winkeliersvereniging Moerkapelle vanaf 8 november een kleurplaat afhalen die voor 23 november ingeleverd moeten worden bij John Kadiks en waar mee weer heel leuke prijsjes zijn te winnen. Daarna is er een op treden van de theaterpieten in Dorpshuis Op Moer. Na de lunch pauze vertrek de Sint naar Zeven huizen waar hij met zijn gevolg tussen 13.30 en 13.45 bij de Cat- gesbrug aankomt, daarna gaat hij naar het Dorpsplein waar hij ver welkomd zal worden door Burge meester Fijen. Daarna zal de Sint met gevolg zijn weg vervolgen, vooraf gegaan door het muziek korps De Kleine Trompetter, naar La Baraque waar de theaterpie ten zullen optreden. De Midden standvereniging is een speciale actie gestart met kleurplaten die op de scholen uitgedeeld worden. De kinderen kunnen een Zwarte Piet masker maken, die gekleurd, geverfd of versierd wordt opge zet tijdens het Sinterklaasfeest op zaterdag 25 november. De hoofd piet zal de mooiste uitnodigen bij de Sint en ook hier zijn een paar leuke prijsjes te winnen. Kinderen die niet via de scholen een kleur plaat hebben gekregen, kunnen deze afhalen (zolang de voorraad strekt) bij het kantoor van Hart van Holland. Door Annette ten Den Moerkapelle - Peuterspeel zaal "Het Hobbelpaard" in Moerkapelle opende afgelo pen vrijdag haar deuren voor een "Open Ochtend". Om be langstellenden te trekken werd tegelijkertijd een kle- dingparty gehouden. Een goede reden voor veel moe ders om met hun kleintjes een kijkje bij "Het Hobbelpaard" te nemen. De moeders snuf felden tussen de kleren op de vele rekken en de kinderen do ken meteen van de glijbaan om vervolgens door hun moeders "gevangen" te worden zodat ze snel een broek of T-shirt kon den passen. Ook het vele andere speelgoed en alle speelhoekjes werden snel ontdekt. De laatste jaren zijn de onkosten voor de peuterspeelzaal als gevolg van nieuwe regels en verplichtingen behoorlijk gestegen. Met het or ganiseren van extra activiteiten, zoals deze kledingparty, hoopt de peuterspeelzaal op wat extra inkomsten. Naar verwachting le vert deze "Open Ochtend" ook nieuwe aanmeldingen op, er zijn nog een paar open plekken. Door Annette ten Den Moerkapelle - Niet alleen kwa men ze zonder ontbijt naar school, het merendeel van de kinderen en juffen en meesters waren niet eens aangekleed en zaten afge lopen vrijdagochtend in pyjama of ochtendjas in de klas. De 470 leerlingen van de Moerkapelse Rehobothschool waren echte geluksvogels, zij aten mee van "het Nationaal Schoolontbijt". In iedere klas zaten de kinderen aan lange tafels of in groepjes bij elkaar aan feestelijk gedekte tafels gezellig met elkaar te eten. Navraag leert dat de meeste kin deren 's ochtends echt niet gege ten hebben en ze laten zich het ontbijt dan ook goed smaken. "Het Nationaal Schoolontbijt" werd voor het eerst georganiseerd in 2003 met 80 scholen, dit jaar deden maar liefst vijftienhonderd basisscholen mee. Na het succes van vorig jaar heeft de Rehobothschool ook dit jaar ingeschreven. De school vindt het een leuke manier om het ontbijt onder de aandacht te brengen. Het ontbijt is immers een zeer belangrij ke maaltijd en de ontbijtgewoonten van schoolgaande kinderen staan de laatste jaren in de belangstelling. In een Nederlands onderzoek signa leerden leerkrachten hongerigheid en slechte concentratie bij kinderen die niet hadden ontbeten. De verlei ding is bovendien groot later te geen snoepen. Kinderen die niet ontbijten hebben dan ook vaker een te hoog lichaamsgewicht in vergelijking nee kinderen die 's morgens wel eten Het ontbijtevenement wordt geer ganiseerd door de Stichting Bakkerj Imago en het Voorlichtingsbureau Brood en vindt plaats in de Wee van het Brood". Het ontbijtpa ket, dat donderdag in Moerkape werd afgeleverd, bevatte ha va rine, diverse soorten beleg v°a' smeerkaas, jam, hagelslag en kna oranje eieren. Nieuw dit jaar w bananenstroop, "best wel lekker^ volgens een proefkonijn. Er ware leuke placemats, borden en bes en ook zuiveldrank en sinaasapp sap zaten in het pakket. Op vrij'da" ochtend werd door de P'aatseL bakker nog vers brood en broo I afgeleverd. De leerlingen orytbe met elkaar onder het motto Earn ontbijten werelds'. 'Werelds in zin van 'behorend tot de were Voor elk ontbijtje wordt c door de scholen gedoneerd aan Nelson Mandela Kinderfonds het ontbijt stormden de leerling vol energie naar buiten, "volge week weer meester?" werd nog9^ roepen. Opruimen, uitbuiken e11 "gewone" lesdag kon beginnen-

Hart van Holland | 2006 | | pagina 22