AFSCHEID WIM DE ROOS SPIRITUELE BELEVING OP CONCRETE MANIER LABYRINT IN GEREFORMEERDE KERK INTERIMBELEID UiTWEGVERGUNNING VERKEERSMAATREGEL FIETSERS veiliger OVER DE BREDEWEG STAPELS VERSIERDE SCHOENENDOZEN MET SCHOOLSPULLEN EN CADEAUS WEEK 45 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 november 2006 Door Paulien de Graaf Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen kunt op grond van het bepaalde in de Alge mene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemees ter en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen in dien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaarter mijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend bij de President van de Arrondissements rechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Door de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerka- pelle is op 31 oktober 2006 de Nota Interimbeleid Zuidplaspolder vastgesteld. In deze nota zijn be leidsuitgangspunten vastgesteld voor het opstar- te van vrijstellingsprocedures binnen het gebied van het Intergemeentelijk Structuurplan (IS) Zuid- plas. Deze nota treedt in werking op 16 november 2006 en kan tijdens kantooruren worden inge zien bij de afdeling VROM van het gemeentehuis. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat er een uitwegvergunning wordt ver leend aan: Aanvraagdatum 31 oktober 2006, volgno. 4320: Verkuil Moree, Lekdijk 457 te Nieuw-Lek- keriand, voor een tijdelijke uitweg op de openba re veg van perceel met kadasternr. D 1601, plaat selijk bekend als tussen Wollefoppenweg 16A en 16C te Zevenhuizen. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht, binnen zes weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Is- en bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend bij de President van de Arrondissements- re tbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De .urgemeester van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maakt bekend, dat de raad in zijn open bare vergadering van 31 oktober 2006 heeft be oten tot het nemen van de volgende verkeers maatregelen: Krachtens de bepalingen van de Wegenverkeers- w het Reglement Verkeersregels en Verkeerste ken:, 1990, het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer wordt overgegaan tot: het - instellen van 30 km/uur met de daarbij ehorende maatregelen - op de Bredeweg ter oogte van huisnummer 106 over een afstand i 250 meter voor het verbeteren van de vei lheid van overstekende fietsers. Doo plaatsing van borden A1 met snelheid 30 kn r van bijlage 1 van het Reglement verkeers pels en verkeerstekens 1990 en door de aanleg v° Gumatec"drempels om het wegvak als 30 "Jr gebied in te richten. Dit besluit en de daar- bi; behorende stukken liggen vanaf 9 november 1 gedurende 6 weken op de afdeling openbare w' en, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. ieder die meent door dit besluit in zijn of haar r-e'- 3 te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na b 3tekening van dit blad een gemotiveerd be- urschrift bij burgemeester en wethouders in- diei n. Voorts kan een verzoek om schorsing of r6; oorlopige voorziening worden ingediend bij be President van de Arrondissementsrechtbank °er '-laag. Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. °ór het instellen van een aantal verkeersrem- mende maatregelen op de Bredeweg ter hoogte ^an huisnummer 106 is het nu voor fietsers veiliger e vvjeg over te steken. De maatregelen zijn reeds mtgévoerd. Omdat het een gevaarlijke situatie be- t^eeft co"e9e °P 22 augustus 2006 een 'J elijk verkeersbesluit genomen. Zevenhuizen - Wat is het doel van mijn leven? Ik geloof wel dat er 'iets' van een god bestaat, maar wat pre cies? Veel mensen worstelen met deze vragen. Steeds meer mensen zoeken naar een vorm van spiritualiteit om inhoud te geven aan hun leven. De protestantse kerken in Zevenhuizen bieden volgende week een concrete manier om vorm te geven aan deze zoektocht: het Labyrint. Een eeuwen oude vorm die de levensweg repre senteert. "De kerk gaat helemaal leeg en er komt een echt labyrint op de grond te liggen," vertelt Etta van Mullem, jeugdouderling van de Gereformeerde kerk. "En het is niet alleen bedoeld voor christelijke mensen, maar voor iedereen vanaf 10 jaar." Door middel van allerlei symbolen en een ver haal dat men via een koptelefoon te ho ren krijgt, wordt iedere deelnemer indivi dueel door het labyrint geleid. "Zie het als een reis: eerst word je naar het hart van het labyrint geleid, een tijd van stil wor den en loslaten" vertelt Henk van den Bas, jeugdouderling van de Hervormde kerk. In het centrum kan je rustig gaan zitten en luisteren en focussen op de kern van je leven, op God. Daarna ga je weer terug de wereld in en wordt je bewust gemaakt van de manier waarop je in het leven staat, of wilt staan." Onderweg zijn er allerlei stati ons waar men een concrete handeling ver richt. De reis duurt ongeveer een uur Het labyrint is ontwikkeld door een aantal theologen in Engeland. Youth for Christ Nederland was zo enthousiast dat zij besloten het samen met het Nederlands Bijbelgenootschap (NBG) naar Nederland te halen en hebben het laten vertalen en Zevenhuizen - Aan het Nijverheids centrum 40a kunnen scholen in de omgeving van Zevenhuizen vanaf 13 november schoenendozen voor Actie Schoenmaatjes (voorheen Operatie Schoenendoos) inleveren. De schoe nendozen gaan als cadeau naar kinde ren die leven in armoede of oorlog in Afrika, Azië en Oost-Europa. Teken van verbondenheid Actie Schoenmaatjes is een jaarlijks terugkerende, landelijke actie waarbij Nederlandse kinderen een versierde schoenendoos vullen met schoolspullen en speelgoed. De dozen worden als te ken van verbondenheid uitgereikt aan kinderen in moeilijke omstandigheden. Actie Schoenmaatjes wordt georgani seerd door ontwikkelingsorganisatie Edukans. Meer dan 1500 scholen in Ne derland doen mee met de actie. Uitdelen van schoenendozen Na een lange reis worden de schoenen dozen door partners van Edukans aan de kinderen in onder andere Malawi, Oe ganda en Moldavië uitgedeeld. De part ners zorgen ervoor dat de schoenendo zen terecht komen bij de kinderen die dit cadeau het hardst nodig hebben. Delen met leeftijdgenoten Door het versieren en vullen van een doos raken kinderen actief en creatief betrokken bij het leven van een kind in een ontwikkelingsland. Daarnaast leren ze om concreet spullen te delen met een leeftijdgenoot die het moei lijk heeft. Actie Schoenmaatjes is een actie van Edukans, een ontwikkelings organisatie die zich richt op onderwijs. Edukans helpt kansarme kinderen naar school door steun aan particuliere part ners ter plaatse. Daarnaast organiseert Edukans verschillende scholenacties om kinderen in Nederland te betrek ken bij ontwikkelingssamenwerking. Openingstijden inleverpunt: maandag 13 november tot en met vrijdag 22 de cember; maandag tot en met donder dag van 8.30 tot 17.00 uur, vrijdag van 8.30 tot 20.00 uur. aanpassen aan de Nederlandse cultuur. "Wij kwamen ermee in contact door een informatieavond van het NBG bij ons in de kerk" vertelt Etta. "We vonden het zo'n mooi project dat we het hierheen wilden halen. We hebben toen de an dere kerken benaderd en de hervormde kerk reageerde positief." Henk: "Het hele project zit fantastisch in elkaar. Er wordt goed beschreven hoe je het moet inrich ten, hoeveel mensen je nodig hebt en er is veel achtergrondinformatie. Ook is er materiaal voor de scholen bij, die met hun leerlingen mee willen doen. De organisa tie levert medewerkers voor de nazorg." Volgende week is de kerk de gehele week open voor het labyrint. Er zijn al veel groepen benaderd die mee gaan doen, zoals de groep 7 en 8 van de ba sisscholen, maar ook allerlei groepen uit de twee kerken. Als u ook mee wilt doen zijn er twee inloopdagen: woensdagmor gen 15 november van 08.30 tot 12.30 en donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur. Verder kunt u een afspraak maken voor dinsdagmiddag, woensdagmiddag en vrijdagmorgen. U wordt ontvangen met koffie of thee en er is een speciale wacht ruimte gecreëerd indien u moet wachten. Deelname is gratis. Voor meer informatie: 0180-632140. Het is ook mogelijk om het labyrint virtueel te doorlopen op www. yfc.nl/labyrint. Burgemeester Fijen kwam ook nog even gedag zeggen, samen met wethouder Mies te Meij. Door Mariska van Bommel Zevenhuizen Wim de Roos, direc teur van christelijke basisschool De Eendragt, heeft per 1 november een andere functie aanvaard. Vrijdagmid dag 3 november kon iedereen hem en zijn vrouw gedag komen zeggen tijdens de afscheidsreceptie die voor hem was georganiseerd. Leerlingen De middag was opgedeeld in drie delen. Allereerst kwamen de leerlingen afscheid nemen van hun directeur en meester. Ze zongen liedjes, voerden stukjes op en ga ven cadeautjes. Deze cadeautjes waren gebaseerd op de dagindeling van de heer De Roos. Zo kreeg hij onder andere fles sen doucheschuim voor 's morgens onder de douche, thee voor bij het ontbijt, fruit, koeken voor bij de koffie, kaarsen voor 's avonds, snoepjes en natuurlijk ook veel pakjes....zakdoeken voor alle traantjes die hij bij het afscheid weg zou pinken. Wim de Roos en zijn vrouw namen alles in zich op, al zittend in twee tuinstoelen onder een versierde, grote parasol. Receptie Daarna volgde de receptie. Belangstel lenden, kennissen, collega's en anderen waren allemaal welkom om afscheid te komen nemen van Wim en zijn vrouw. Velen gaven gehoor aan deze mogelijk heid. Burgemeester Fijen kwam ook nog even gedag zeggen, samen met wethou der Mies te Meij. Veel mensen namen nog een presentje mee. Workshops Hierna hadden collega's van De Eendragt nog een verrassing in petto, waarvan Wim de Roos nog niets wist: ze zouden met el kaar twee workshops gaan volgen. Een workshop Breakdance en een workshop Djembé. Daarna werd een Chinees buffet geserveerd op school en konden ook de collega's officieel afscheid nemen. Nieuwe functie Per 1 november is de heer De Roos werk zaam als Adjunct Directeur Algemene Zaken van de stichting voor Protestants Christelijk Primair Onderwijs (PCPO) "De Vier Windstreken". Hij zal dus nog wel min of meer in verbinding blijven met De Eendragt, aangezien ook deze school onder het bestuur van de stichting valt. Mevrouw Gerda van Zoest is de opvolger van De heer De Roos als directeur van de Eendragt.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 5