NOORDELIJKE DWARSWEG MELKKOE Waddinxvener Waddinxveen leeft! TON DUYSER SCHREEF BOEK OVER FILELEED "IK BEN NOG NIET GEBELD DOOR CARLA REUS" GRATIS BLOEDSUIKERTEST APOTHEEK 20 NOVEMBER KERKDIENSTEN fWADDÏNXVEEN - ZFVFNHmÏ7f7P3 in het nieuws... Ingezonden pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 november 2006 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Waddinxveen - Ton Duyser werkt sinds vorige week in Amersfoort. Voor die tijd had hij zijn stand plaats in Helmond en bracht hij dagelijks vele kilometers in de auto door. En dus ook in de files, die in ons land tegenwoordig het gesprek van de dag zijn. "Ik erger me niet bovenmatig aan files, maar ze kosten zóveel tijd. Mijn grootste ergernis is dat ik door het tijdverlies gemaakte afspraken niet na kan komen. In Helmond plande ik ze al niet eens meer vroeg, al ging ik vroeg genoeg van huis. Meestal al om kwart over zes om de files zoveel mogelijk vóór te zijn." Ludieke tips Net als de meeste mensen, is ook Ton Duyser dus geen fan van fi les. En net als zovelen berust ook hij dagelijks in zijn lot en sluit aan in de rij. Maar Ton besloot dat hij toch iets aan de files wil de doen. Samen met zijn broer Louis, die dagelijks de file tussen zijn woonplaats Alphen aan den Rijn en zijn werklocatie in Rot terdam trotseert, schreef hij een boekje over de files. Naast 'lu dieke' tips, die het fileprobleem zouden kunnen oplossen, bevat het vooral leuke anekdotes over files én 'verrassende weetjes'. Zoals over de langste file ooit, wat de meeste drukke ochtend spits was, welke type files je kunt onderscheiden en mopjes over files. Wie weet bijvoorbeeld wat een spookfile is? Of welke geba ren deel uitmaken van de 'filege barentaal'. Handboek Het boekje met de toepasselijke titel 'Als ik 50 kón rijden, deed ik het wel' is vooral een hand boek om relaxed in de file te rij den. "Uit onderzoek is gebleken dat mensen een extreme hoge hartslag en een adrenalinestoot krijgen zodra ze gewaarworden dat ze in een file terechtkomen. Zodra ze er even in zitten, wordt die hartslag weer normaal, maar een file doet dus wel degelijk iets met een mens." In hun boek je laten Ton en Louis zien dat er eigenlijk best een aantal eenvou dige maatregelen te nemen zijn, die het aantal files en de lengte ervan terug kunnen dringen. Zo als een scherm plaatsen bij een ongeluk, waardoor er geen kij kersfiles op de andere rijbaan ontstaan of het instellen van een zogeheten fileventiel, waarbij het afslaand verkeer wordt toe gestaan met lage snelheid over de vluchtstrook de afrit te be reiken. Ton: "Ons boek is toch in de eerste plaats bedoeld om de mensen te vermaken. Ik ben ook nog niet gebeld door Carla Pe- ijs. Wel zijn er in de eerste twee weken dat het is verschenen al bijna 2000 stuks verkocht en dat is natuurlijk erg leuk." 'Als ik 50 kón rijden, deed ik het wel', is verkrijgbaar bij een groot aantal boekwinkels. Relaxt rijden Ton Duyser is getrouwd, heeft een tweeling van negen en is werkzaam in de automatisering. Sinds een jaar of vijf doet hij dat bij supermarktgigant Laurus. Het was de bedoeling dat zijn divisie in Rotterdam gehuisvest zou worden, maar dat liep an ders. "Ik werkte net bij Laurus toen duidelijk werd, dat mijn afdeling in Helmond gevestigd bleef. Omdat het werk erg leuk was, besloot ik het fikse woon werkverkeer voor lief te nemen. Ik zou het een jaartje proberen. Het rijden viel niet mee, maar het werk compenseerde het fi leleed. Inmiddels heb ik een an dere baan binnen Laurus gekre gen. Met Amersfoort als nieuwe standplaats. Ik ben er achter ge komen dat het geen zin heeft om voor je werk te verhuizen. De tijd dat mensen 40 jaar bij dezelfde baas in dezelfde plaats werken, is voorbij. Overigens is het op en neer rijden naar Amersfoort een stuk relaxter dan naar Helmond. Het is natuurlijk nog steeds niet om de hoek, maar toch bedui dend minder ver weg." 19 november Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur drs. W.M. van Laar; 18.30 uur ds. C.Bregman. Wijkgemeente Ont- moetingskerk 9.30 uur ds. H G. van Vliegen. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. A. van Haarlem. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. A. van Duinen. Geref. kerk 18.30 uur ds. E. Bal jet. De Stek 9.30 uur ds. E. Baljet Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Vr. Pro. Gem. 10.00 uur ds. P. v.d. Laarse. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur P. Rullman. Chr.gem. Bethel 9.30 uurThomas Oskam. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (03 3 46 3 0 5 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10. 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Week in, week uit worden er op de Noordelijke Dwarsweg hon derden automobilisten geflitst wegens te hard rijden. Afge lopen donderdag 9 november waren er 252 automobilisten de sigaar. Maar hebt u wel eens geke ken hoe de situatie is? De Le liestraat is visueel het einde van de bebouwde kom en daar gaat menig automobilist wat harder rijden. Logisch maar fout, want het blijft 50 km tot het bord dat het einde van de bebouw de kom aankondigt: voorbij de kruising met de Knibbelweg, waar ook het bord 60 km staat. De gemeente zou het veel dui delijker en vriendelijker kunnen maken door ipv de flitsagent een 50 km-bord ter hoogte van de Leliestraat te plaatsen. Vanaf de Knibbelweg mag ik dus 60 km rijden, echter niet meer dan een goede honderd meter, want dan staat er een bord met 50. En die 50 km zone gaat tot over het spoor, tot vlak bij het tunneltje, waar een 30 km-bord staat. De logica ont gaat me, want ik moet 30 blij ven rijden tot aan de kruising met de Bredeweg. Daar staat dan het bord: einde 60km. Wel ke 60 km vraag ik me af? Waar ging dat in? Volslagen onduide lijk. Dus de Noordelijke Dwars weg kent vanaf de Leliestraat de volgende snelheden: 50, 60, 50, 30 km. In plaats van duidelijkheid is er een uiterst verwarrende situ atie. En de politie weet niets anders te doen dan een agent achter het infobord bij de Le liestraat te plaatsen of een agent, lekker languit in een combi, even voorbij de Zilver berk. Vanaf de Bredeweg terug naar Zevenhuizen staan weer andere snelheden aangegeven. En dan heb ik het niet gehad over de ingezonden brief in Het Kanaal van vorige week, waarin een persoon uit Nieuwerkerk beschrijft dat vanaf de rotonde bij Nieuwerkerk tot aan Zeven huizen de snelheidsaanduidin gen misleidend en foutief zijn. Wat langer geleden heeft de heer Lamot in Hart van Holland zijn visie gegeven over de ver nieuwde verkeerssituaties aan het Noordeinde, een visie die aan duidelijkheid niets te wen sen over liet. Als goedwillende weggebruiker wil ik dat de bewegwijzering duidelijk is, dat ik zie welke bepalingen er gelden. Elk mis verstand dient door correct geplaatste borden uitgesloten te worden. Juist die onduide lijkheid leidt tot gevaarlijke si tuaties, waarbij massaal flitsen geen oplossing biedt. Nu heb ik het idee dat de Noordelijke Dwarsweg als melkkoe dient. Henk van Dongen, Zevenhuizen. Zevenhuizen - De maand novem ber staat bij apotheken in het te ken van diabetes. Voor maandag 20 november organiseert apo theek Zevenhuizen-Moerkapelle in samenwerking met de huisart sen van Bruggen, Onderwater en huisartsenpraktijk Moerkapelle 'De Bloedsuikertest'. Diabetes is een ziekte waarbij te veel suiker (glucose) in het bloed blijft zitten. Daarom wordt het wel suikerziekte genoemd. Inmid dels heeft 1 op de 20 Nederlanders diabetes. Zo'n 250.000 Nederlan ders hebben diabetes zonder het te weten. De eerste symptomen van diabetes lijken niet zo ernstig. Daarom hebben de meeste men sen het niet zo snel door. Toch is het belangrijk om er snel achter te komen. Tijdige behandeling kan namelijk veel problemen voorko men. Doe daarom de bloedsuiker test. Sommige mensen lopen meer ri sico op diabetes dan anderen. Wie wil weten wat de risico's zijn kan, zonder afspraak, langskomen op maandag 20 november. Of doe zelf de risicotest op "www.kijkop- diabetes.nl. Degenen met een verhoogd risico kunnen door mid del van een klein vingerprikje de bloedsuikerwaarde laten testen in de apotheek. Apotheek Zevenhuizen-Moerka pelle, Dorpsstraat 110, Zevenhui zen, telefoon 0180-328008. Voor meer informatie: www.apotheek- Zevenhuizen-Moerkapelle.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 14