Journaal EEN SPIRITUELE ERVARING IN EEN DOOLHOF EERSTE- EN FINALEPLAATS VOOR SHANTYK00R HET KRAAIENNEST PLANNEN BRANDWEERKAZERNE GEPRESENTEERD aantrekkelijke kerst- reizen BIJ L00K-T0URS Middenstand Vereniging Zevenhuizen r 7F\/FNHl7lZÊN71\/ÏOERKAPËLLr Blauwe zone Inmiddels is er al weer een tijdje een 'blauwe zone' in de kern Zevenhuizen. Voor parkeren in deze zone is een par- keerschijt nodig. Inwoners van de kern Zevenhuizen krijgen een parkeerschijf van de MVZ, deze is bezorgd bij deze krant. De MVZ is van mening dat de blau we zone goed werkt en in ieders belang is. Meerdere parkeer- schijven zijn te koop bij Van Delft Books Gifts. Schoen zetten voor Sinterklaas Alle kinderen tot 10 jaar kunnen van 27 tot en met 29 novem ber bij Toys 2 Plau en bij Van Delft Books Gifts hun schoen brengen. Op 2 december tussen 10.00 en 15.00 uur kan de gevulde schoen opgezocht worden in de winkels en etalages. Er zijn diverse winkels in de Dorpsstraaat die meedoen, let op de posters op het raam. Het wordt extra gezellig als de kinde ren verkleed als zwarte piet hun schoen gaan zoeken. Kerstmarkt De MVZ organiseert 8 december een kerstmarkt bij het kleine kerkje van de Vrijzinnig Hervormde gemeente aan de Dorps straat. ledereen die hieraan wil deelnemen kan zich hiervoor inschrijven bij de secretaris van de MVZ: Niels Elgersma, tele foon 06-26158214 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 november 2006 pagina 25 Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Het labyrint ligt in de Gereformeerde kerk. Een spirituele reis. Een doolhof waarin je de zin van je leven kan ontdekken. Hoe sta je in de we reld? Wat en wie is belangrijk voor je? Wat vind je van jezelf en hoe denk je dat anderen over je denken? Ik ga zelf ervaren wat het Laby rint inhoudt en ben erg benieuwd wat het met me zal doen. Allereerst krijg ik een uitleg van Peter, medewerker van Youth for Christ. Deze organisatie heeft het labyrint samen met het Nederlands Bijbelgenoot schap geïntroduceerd. Nadat hij de werking van de discman heeft uitgelegd, mag ik beginnen. "Je loopt het labyrint. Er is maar een weg, dus je hoeft geen keuzes te maken. Je komt vanzelf langs alle symbolen die staan opgesteld en de tekst op de discman, legt uit wat het betekent. Er wordt ver teld dat je iets kan doen, maar niets moet. Als je denkt: hier kan ik niets mee, dan ga je gewoon verder. Je doet het individueel, op je eigen tempo." Naar het centrum Ik luister naar de inleidende tekst op de cd. Een mannen- en vrouwenstem vertellen afwisse lend iets over het labyrint. Op de achtergrond rustige muziek, die helpt om je te concentreren. Al snel zit ik met mijn ogen dicht, in mijn eigen wereld. Het dage lijks leven is even naar de ach tergrond verdwenen. Ik mag het doolhof oplopen en kom bij een tv die stoorbeelden uitzendt. De stem vraagt mij wat bij mij sto ring of ruis veroorzaakt, waar door ik mij niet goed op God kan richten. Ik moet proberen die ruis 'uit' te zetten, stil te wor den. Verder lopend kom ik bij een bak water met keien er om heen. De stem vraagt me waar ik het druk mee heb of zorgen over heb. Door de steen bewust in de bak met water te laten vallen, vi sualiseer ik het loslaten van die problemen. Dan de moeilijkste: probeer door middel van een woord of symbool voor jezelf duidelijk te maken waarmee je iemand pijn hebt gedaan of an deren jou pijn hebben gedaan. Het papier mag je weggooien, in de overtuiging dat je verge ven wordt en anderen ook mag vergeven. Als je dit doorlopen hebt, kom je in het centrum van het labyrint: een stille, heilige plek. Brood en druivensap, de symbolen voor het bloed en het lichaam dat Jezus offerde voor alle zonden in de wereld, staan klaar op een kleed. Je mag gaan zitten, eten en drinken. Een me ditatief moment. Weer terug! Dan wordt het tijd om terug te gaan naar de wereld, om de op gedane ervaringen een plaats te geven in het dagelijks leven. Een grote spiegel confronteert je met je lichaam: je bent uniek, je bent bijzonder en prachtig, gemaakt naar Gods beeld. Je mag een kaars aansteken voor mensen die je lief zijn en je mag je voet- en handafdruk achterlaten in een bak zand. De wereld mag weten dat ik leef! De oortelefoon gaat uit en ineens ben je weer terug in het dagelijks leven. Een deelnemer vertelt: "Ik ben niet zo bekend met het geloof, maar dat is niet erg. Het is een bijzondere ervaring. Er zijn vra gen waar je over aan het denken wordt gezet en ook emotionele momenten. Ik ga het zeker aan raden aan een aantal kennissen om mee te doen." Wie ook het labyrint wil ervaren kan naar de inloopavond komen op donderdag tussen 19.00 en 22.00 uur. Voor een afspraak op een ander tijdstip of meer infor matie: 0180-632140. Zevenhuizen - Look-Tours is een klein familiebedrijf, dat zich in spant om het de klant naar de zin te maken. De wensen van de klant staan altijd centraal, zo ook bij de jaarlijks terugkerende bezoeken aan de Kerstmarkten in Duitsland. Een dagje ontspan- mng: heen en weer gereden worden met een touringcar, een gezcdige kerstmarkt en speciale aandacht voor specifieke wen sen. De sfeer en de omgeving van de kerstmarkten zijn erg gezellig en anders dan gewoonlijk, dat het de reis een extra dimensie geeft. e;T ervaren is de enige manier om te weten hoe bijzonder een bezoek aan deze kerstmarkten lsDe komende tijd staan er twee reizen gepland: CentrO in Ober- nausen op 12 december en Düs- seldorf op 19 december. Een tweedaagse trip r staat dit jaar zelfs een twee- aagse trip op het programma naar een Kerstmarkt die in Ne erland niet erg bekend is maar ie voor de markten in de grote se en niet onder hoeft te doen. chau is een stadje in het dal van Ul' Ahr, vooral bekend bij de zomer toeristen. Vele leuke win- e ges verhogen de sfeer. Er is eri glasmuseum en vele restau- antjes en café's. -member wordt alles nog J1'1 opgefleurd met honderd aampjes, waarin allerlei.zaken J sn aangeboden. Kortom -n plek om een paar leuke da- te brengen. Deze trip h„td )or 9 en 10 december op Programma. Bij Look-Tours is een °ï®rigens ook mogelijk om Oen ferte °P maat aan te vra- v -oor een eigen groep. Egmond/Zevenhuizen - In het Noordhollandse Egmond werd af gelopen zaterdag het Shantyko- renfestival gehouden. Het Kraai ennest, bestaande uit 35 zangers en muzikanten uit Zevenhuizen en omgeving, behaalde op het festival een eerste plaats en ver diende daarmee een plaats in de finale voor de landelijke competi tie 'Het beste Shantykoor van Ne derland' dat op 24 februari wordt gehouden in het Friese Grou. De concurrentie, bestaande uit het viswijvenkoor De Dulle Griet uit Enkhuizen, De Raddraaiers uit IJmuiden en de Marconisten uit Leimuiden, was sterk aanwezig maar kon volgens de jury niet op tegen de uitstraling, presentatie, de klankharmonie en zangkwali teit van Het Kraaiennest. De jury gaf eveneens een eervolle ver melding aan het koor: zij gaven de beste vertolking van een stel letje stoere, ruwe zeebonken die vroeger op de grote zeilschepen, vaak onder barre omstandighe den, hun werkliederen (Shanty's) zongen. Wilt u uw medewerkers en rela ties in december verrassen met een kerstpakket of relatiege schenk? Dan bent u bij het Mek ka aan het goede adres! Wij zijn gespecialiseerd in wijnen, delica tessen en luxe artikelen. Feestelijk verpakt Gebruik onze catalogus om ideeen op te doen en ontdek een zee van mogelijkheden. Voor iedere medewerker of relatie vindt u hier een geschikt cadeau. En het leuke is: ieder geschenk wordt feestelijk verpakt. Precies zoals u het hebben wilt Wij nodigen u uit in onze show room. Daar kunt u alle geschen- gekn op uw gemak bekijken. Wilt u een pakket een andere in vulling geven of zelf een pakket speciaal 'op maat' samenstellen? Bij het Mekka is alles mogelijk! Wij geven u graag advies, graag tot ziens Ans en Jan Dijkshoorn. Zevenhuizen - Enkele tientallen in woners van de kern Zevenhuizen hebben gehoor gegeven aan de uit nodiging van de burgemeester en de brandweercommandant om kennis te nemen van de plannen voor de nieuwe brandweerkazerne. Tijdens de informatieavond waren voorna melijk omwonenden van de Opril aanwezig, de geoogde locatie van de nieuwe brandweerkazerne. Aan de hand van beelden, tekenin gen en een maquette konden de aan wezigen kennis nemen van de vorm en afmeting van de nieuwe kazerne. De plannen werden toegelicht door de architect en brandweercomman dant. Daarna was er ruimte om vra gen te stellen. Van deze gelegenheid werd ruim gebruik gemaakt en de meeste vragen werden ook gelijk be antwoord. Naar aanleiding van een vraag werd verteld dat er ongeveer honderd uitrukken per jaar zijn en dat er diverse categorieën uitrukken bestaan, een kleine brand of grote brand, auto in de sloot of een kat in een boom die niet meer omlaag kan. Heel open en veel glas. Het nieuwe gebouw voor de brand weer dient wel bij Zevenhuizen te passen en moet tegelijkertijd in deze tijd thuishoren, het moet vol doen aan de eisen waar een mo derne brandweerkazerne aan moet voldoen. Het gebouw zal worden opgetrokken uit baksteen en bedekt met een grijze metalen dakdekking. Er werd ook een vraag gesteld over de verkeerssituatie rondom de Op ril. De brandweer is straks in staat alle verkeerslichten op de kruising te bedienen. Als er uitgerukt moet worden za| het verkeer geheel stil komen te vallen en zal er ruimte zijn om de wagens door te laten. Als al les naar verwachting verloopt, kan de bouw in het voorjaar aanvangen. Het plan ligt momenteel ter visie en zienswijzen kunnen tot vier weken na de bijeenkomst worden inge diend bij de gemeente.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 25