WeekNieuws ■I Rabobank Lenen? Pas op voor adders onder het gras! Het Van Gogh Museum en de Rabobank Uw droomhuis vindt u op Zoekallehuizen.nl Verkoop Groot Swanla van start voor u, van en door uw bank Unieke overalls gratis bij je eerste hypotheekgesprek. (0180)63 73 23 (0180)63 73 30 (0180)63 73 76 (0180) 63 73 33 (010) 49818 35 (0180)63 73 53 (0180) 63 73 77 (0900) 0905 (0900) 9270 pagina 2 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 15 november 2006 jaargang 8 nummer 389 Nog nooit was geid lenen zo makkelijk! Op het televisiescherm en in tijdschriften buitelen getdaanbieders en kredietverstrekkers over elkaar heen om ons te wijzen op het gemak waarmee het mogelijk is om aankopen te financieren. Door geld te lenen kunt u zelfs in het bezit komen van aantrekkelijke cadeautjes. Geld lenen en nog spullen toe krijgen! De verleiding om snel geld te lenen voor die aankoop waar u al zo lang over nadenkt, wordt zo wel heel groot. Een andere auto, een nieuwe keuken, of misschien een boot of caravan met kampeeruitrusting. Geld lenen is eenvoudig en goedkoop, als we de reclames mogen geloven. Toch doet u er goed aan niet te snel met een aanbieder in zee te gaan en vooraf goed de voorwaarden te bestuderen. Vaak zitten er adders onder het gras. Met Verantwoord Lenen van de Rabobank loopt u weinig risico op een slangenbeet. Op 24 november a.s. opent de tentoonstelling Vincent van Gogh en Expressionisme. Deze tentoonstelling laat zien welke invloed van Gogh uitoefende op Duitse en Oostenrijkse Expressionisten, zoals Egon Schiele en Max Pechstein. Tegelijkertijd met deze expositie is de speciale kinderkunsttentoonstelling Expressief! Kinderen geïnspireerd door Vincent van Gogh te zien. Deze tentoonstelling is tot stand gekomen vanuit de Van Gogh Museumbus, een gezamenlijk project van de Rabobank en het Van Gogh Museum. De kunstwerken voor deze expositie zijn gemaakt door drie basisscholen die de landelijke wedstrijd voor Expressief! gewonnen hebben. Houders van een Rabobank Europas krijgen 50% korting op de entree voor het Van Gogh Museum en kunnen op vrijdagavonden (vanaf 18.00 uur) een gratis introducé meenemen. Meer informatie kunt u vinden op www.rabobank.nl/particulieren/sponseringofwww.vangoghmuseum.nl. Acht addertjes Adder 1Koppelverkoop Kredietverstrekkers maken een lage rente vaak goed door een dure verzekering. De verzekering is voor het geval u de lening niet kunt terugbetalen. Daardoor bent u toch duur uit. Soms heeft de verplichte verzekering een looptijd die korter is dan die van de lening. Dan kan het gebeuren dat u niet meer verzekerd bent tegen arbeidsongeschiktheid of overlijdensrisico, terwijl de lening nog niet is afgelost. Adder 2: Rentestijging Met een lage rente wordt u naar een lening gelokt. Maar hoe lang geldt die rente? En wat gebeurt er daarna? Aan een lage startrente heeft u niet veel als u daarna veel meer moet betalen. Adder 3: Schijnconcurrentie Veel kredietverschaffers behoren tot hetzelfde bedrijf. Uw offerte-aanvragen bij verschillende aanbieders komen daardoor op hetzelfde adres terecht. Vraag daarom ook altijd een offerte aan bij de grote banken. Adder 4: Beperkte vrijheid bij koopsompolis De lening onderbrengen in de hypotheek kan natuurlijk. Maar pas op wanneer de kredietverstrekker u dan verplicht een koopsompolis af te sluiten. Met een koopsompolis is het namelijk zeer moeilijk om over te stappen naar een andere verzekeraar of kredietverstrekker met een beter verzekeringsproduct in het pakket. Adder 5: Lage lasten, lange looptijd Een laag maandbedrag lijkt aantrekkelijk, maar bedenk wel hoe lang u deze lasten moet blijven betalen. Vaak bent u goedkoper uit met een lening met iets hogere lasten en een kortere looptijd. Adder 6: Fiscaal aantrekkelijk? Alleen als u geld leent voor de aankoop, onderhoud of verbetering van een eigen huis of tuin mag u de rente fiscaal aftrekken. In rekenvoorbeelden wordt nog al eens uitgegaan van een renteaftrek in het hoogste belastingtarief. Op die manier lijken de maandlasten lekker laag. Adder 7: Verkeerde looptijd Zorg ervoor dat de looptijd van een lening niet langer is dan de levensduur van het product dat u ermee wilt aanschaffen. Het is niet leuk om nog te betalen voor een auto die u al niet meer heeft. Adder 8: Past lening bij toekomstig uitgavepatroon? Heeft u bijvoorbeeld plannen om te verhuizen of een woning te kopen? Het hebben van een lening kan gevolgen hebben voor de hoogte van een af te sluiten nieuwe hypotheek. Verantwoord Lenen De Rabobank gebruikt het motto: Verantwoord Lenen. Wij stellen uw belang voorop wanneer u een lening afsluit. We denken mee of een lening past in uw toekomstige inkomsten en uitgavenpatroon en leggen u alle voorwaarden uit, zodat u niet voor verrassingen komt te staan. De Rabobank is één van de weinige banken in Nederland die de richtlijnen van het NIBUD volgt. Daardoor komen maar heel weinig klanten met een lening in de problemen. Meer weten? Wilt u goed en verantwoord geld lenen? Neem dan contact op met één van onze adviseurs voor een persoonlijk gesprek. Hij of zij kan u meer vertellen over onze aanpak en uw mogelijkheden voor een verantwoorde lening. Via het telefoonnummer (0180) 63 73 53 staan wij elke dag voor u klaar. U kunt ook een mail sturen naar: HuisenHypotheek@Zevenhuizen-Moerkapelle.Rabobank.nl. Je eerste huis koopje niet alleen. Hoeft ook niet, want Rabo Hypotheekhulp" biedt je alle hulp die je nodig hebt. Samen regelen we de juiste hypotheek en alle rompslomp eromheen. Zo bespaar je al gauw zo'n 700. Bovendien krijg je de woonverzekeringen 3 maanden gratis op proef! Maak nu een afspraak met onze hypotheekadviseur. Bij je eerste hypotheekgesprek krijg je meteen de unieke My First Home overalls cadeau. Het is tijd voor een bank die het anders doet. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Zoekallehuizen.nl is de site met het meest complete woningaanbod van Nederland. Deze sife, vanaf nu eigendom van de Rabobank, is een soort Google van de huizenmarkt. De gespecialiseerde zoekmachine verzamelt informatie van alle websites waar huizen op te koop staan. Zoekresultaten krijgt u in de vorm van hyperlinks. Dagelijks gratis overzicht via e-mail U vindt op deze site alle woningen die in de verkoop zijn bij makelaars én particulieren. Schrijf u in bij Zoekallehuizen.nl en maak heel simpel uw zoekprofiel aan. Dan ontvangt u dagelijks gratis een e-mail met een overzicht van alle woningen die te koop zijn en die voldoen aan uw profiel. Surf niet verder U vindt op één plaats het complete aanbod aan woningen. Surfen naar vier of vijf sites is niet langer nodig. Verder geeft Zoekallehuizen.nl aan hoe lang een huis te koop staat en of de prijs is gezakt. Maak vandaag nog uw zoekprofiel aan. Ga naar www.zoekallehuizen.nl en schrijf u in! Speciaal ontwikkeld door Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle: De SwanlaHypotheek. Zie de bij deze krant gevoegde flyer. Bezoekadressen Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen Dorpsstraat 190,2761 AJ Moerkapelle Kerkstraat 2,2751 EC Telefoon (0180)63 73 83 fo@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl www.zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl Verzekeringen Agrarisch Adviesteam Bedrijfsadvies Zakelijke Relaties Beleggingsadvies Hypotheken Vermogen Private Banking Internetbankieren Telebankieren Extra Speciale telefoonnummers Blokkeren passen/cards (0499) 499 112 Schademelding Interpolis (013) 580 12 34 Schademeldingen overig Rabolijn Rabofoon Rabo Orderlijn (0180) 63 73 23 (0900) 0907 (0900) 0909 (0800) 0705 Kantoor ma t/m do 09.00 -17.00 uur, vr 09.00 - 20.00 uur Advies ma t/m vr 08.00 t/m 21.00 uur

Hart van Holland | 2006 | | pagina 2