BEAUTYSALON MIRANDA OPENT HAAR DEUREN WERELDWINKEL NU 00K OP KOOPAVOND GEOPEND 'ZEVENHUIZEN' LEEST EN DISCUSSIEERT OVER DUBBELSPEi SIERADO: SPECIALIST IN SIERADEN, KRALEN EN WORKSHOPS ZEVENHUIZÈI^71\/10ERKAPELLE M LICHTJESTOER OPBRENGST DIABETES FONDS SCHILDERIJENEXPOSITIE KLAVERJASAVOND BLOEMSCHIKKEN VOOR KERST DIPLOMAZWEMMEN IN DE K00RNM0LEN GOED IDEE VOOR SINT EN KERST pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 november 2006 Zevenhuizen - De A.N.B.O, afde ling Zevenhuizen-Moerkapelle, organiseert op donderdag 14 december een lichttoer door Rot terdam. De toer zal om 14.00 uur beginnen, waarbij voorafgaand een bezoek aan een tuincentrum in kerstsfeer wordt gebracht. Voor meer informatie: telefoon 0180- 631437. Moerkapelle - De collecte van het Diabetes Fonds heeft in to taal 1.400,81 opgebracht. Voor meer informatie over het Diabetes Fonds: telefoon 033-4622055 of www.diabetesfonds.nl. Zevenhuizen - Truus Hofman en Bi- anca van Dommele uit Moerkapel le exposeren tot en met 20 decem ber in de bibliotheek en in de gang tussen het gemeentehuis en de bibliotheek. Na ongeveer 15 jaar als hobby te hebben geschilderd, grijpen ze nu de gelegenheid aan om hun werk te exposeren. Hun werk bestaat uit aquarellen, acryl, olieverf en krijt. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingstij den van de bibliotheek. Zevenhuizen - Bij vogelvereniging 'Zang en Kleur' wordt op vrijdag 17 november een klaverjasavond gehouden. De avond begint om 20.00 uur. ledereen is welkom op Nijverheidscentrum 52. Zevenhuizen - De Muzen Muzen organiseert voor zaterdag 16 de cember een kerstworkshop. On der leiding van docente Angelique van den Haak wordt op een plat te schaal of bord een sfeervolle kerstkrans geschikt. De workshop wordt gehouden in het bebouw van de Vogelvereniging op het Nijverheidscentrum van 10.00 tot 12.30 uur. Voor meer informatie: 0180-634383. Zevenhuizen - In de afgelopen periode hebben 50 kinderen exa men afgelegd voor de verschil lende zwemdiploma's uit meer dere diplomalijnen. Voor het zwemdiploma A, van het zwem ABC zijn geslaagd: Susanne Zevenhuizen, Finn de Wever, Olav Post, Amber Poeze, Adriaan Kolkman, Louise Ku- batz, Sophie Kuipers, Noa van Caspel, Keanaf Simin, Jannick v.d Elburg, Lorenzo Garufi, Brigitte v.d Haak, Donavan Dierendonk, Esmee Biesheuvel, Nikita van Vel den, Pascale Zwijnenberg, Jette van Rijn en Kevin Olieman. Voor het zwemdiploma B, van het zwem ABC zijn geslaagd: Zahra Hoekstra, Wendela Boegheim, Tom Geldof, Romy de Koning, Quinten den Breems, Louise Boot, Rajvi Balesar, Dionne Al- blas, Else-Mieke van Vliet, Stijn van de Luijrgaarden, Noa Vogels en Marijn Hoenderop. Voor het zwemdiploma A, van het Groene Hart zijn geslaagd: Gemma Kars- semijer, Mira Dullaard, Nerissa van Appel, Tessa van 't Hof, Pelle Watel, Luca Edeling en Pelle van Alphen. Voor het zwemdiploma B, van het Groene Hart zijn ge slaagd: Ruben Vermeulen en Anne-Roos van der Wilt. Voor het Snorkelen zijn geslaagd: Jacques Heijboos, Pascha den Hartog en Deborah Bakker. Voor Zwemvaardigheid zijn geslaagd: Jorien de Jong, Annemieke Luij- endijk, Edwin Pieters, Kevin Jans sen, Niels Mook, Sofie Kolkman en Boyd Pander. Zevenhuizen - Nu Sinterklaas en Kerst naderen is Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle op vrij dag voortaan geopend van 10.00 tot 20.00 uur. Zo heeft men alle gelegenheid om Sint- en Kerstin kopen te doen. Wereldwinkelgeschenken zijn authentiek, ambachtelijk en soms zelfs volgens eeuwenoude tradities gemaakt. Door de ver koop van deze producten, die staan voor eerlijke handel, goede werkomstandigheden en langdu rige arbeidscontracten laten We reldwinkels zien, hoe armoede in de wereld op een goede manier bestreden kan worden. Binnen kort wordt een cadeaufolder huis aan huis verspreid. Deze folder is een gezamenlijke uitgave van de Landelijke Vereniging van We reldwinkels, Fair Trade Original en diverse fairtrade organisaties zoals Wisnu en Evenaar. De folder staat vol cadeau-ideeën, rondom de thema's Werelds zijn, Werelds tafelen, Wereldse feestdagen. Werelds wonen en Wereldse ac cessoires. De folder is ook op te halen in de winkel. Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle is te vinden op Dorpsstraat 202D en geopend van woensdag tot en met zaterdag. Openingstijden zijn van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur. Door Mariska van der Gaaq Moerkapelle - Na eerst een tijdje in huis gewerkt te hebben als schoonheidsspecialiste opende afgelopen zaterdag Miranda Bac haar praktijk aan huis. Vele vaste klanten hadden de moeite geno men om te komen kijken naar de salon. "Vandaag is het vooral om de klanten kennis te laten maken met de ruimte. We hebben de ga rage verbouwd tot een prachtige ruimte waar ik mijn klanten kan ontvangen." In de praktijkruimte geeft Miran da verschillende lichaamsbehan delingen, zoals peeling, packing en massages. En alles op uiterlijke verzorging wordt ook gedaan. Tijdens de opening werd er een demonstratie gegeven op huid verzorgingsgebied door de leve rancier van Beautysalon Miranda. Ondertoeziend oog van vele klan ten en hun meegebrachte dochters werd er uitleg gegeven over de huid en kregen mensen verschil lende tips mee naar huis. In de toekomst hoopt Miranda meer dere disciplines onder één dak te hebben. "Dan moetje denken aan bijvoorbeeld een pedicure, maar ook een sauna en zwembad horen hopelijk in de toekomst tot de faciliteiten." 'Mijn man is al vele jaren onder nemer en daardoor durfde ik ook de sprong te wagen. Het is heer lijk om eigen baas te zijn, je kunt je eigen tijd indelen en werken wanneer het jou uitkomt. Mensen kunnen alleen op afspraak langs komen en ik werk soms ook in de avonduren als dat ze het beste uitkomt." Wilt u meer informatie over Beautysalon Miranda dan kunt u bellen naar 079-5936023 Door Mariska van der Gaaq Zevenhuizen - 'Dubbelspel'. Het boek van Frank Martinus Arion dat heel lezend Nederland gratis kreeg in de bibliotheek. Met zijn allen 'moeten' we dit boek lezen zodat we er met zijn allen ook over kunnen gaan discussiëren. In Zevenhuizen werd er vorige week woensdagavond een dis cussieavond georganiseerd in de bibliotheek. Gastspreker was Neerlandica Lau- rieke de Koning, zij heeft Dub belspel geanalyseerd en maakte er een één uur durende lezing van. Twintig mensen hadden de moeite genomen om te komen luisteren naar De Koning. Voor sommige 'om dit boek nu einde lijk te snappen' en voor andere 'gewoon uit interesse.' In een duidelijk opbouwend verhaal ver telt Laurieke de Koning over de schrijver, de geschiedenis van de bovenwindse en benedenwindse eilanden en wordt het doel dui delijk van Frank Martinus Arion: 'Hij wil laten zien hoe de menta liteit is op Curasao en laten zien hoe Curasao stagneert in zijn ontwikkelingen. Dit boek was voor Arion een bewustwording roman." In de roman beschrijft Arion de persoonlijke, culturele en politieke tegenstellingen tus sen zijn personages. Na de pauze mochten de aanwezigen hun me ning geven over zes stellingen die Laurieke de Koning had bedacht. Het begon met simpele vragen zoals 'Wat trekt je het meest aan in Curagao? Of juist het minst'. Maar de laatste vraag bracht het meest stof tot opwaaien. 'Bent u na dit boek anders gaan denken over Curasao?' Daar liepen de meningen zeer over uiteen van 'ik wist niet dat het er daar zo erg aan toeging' tot gewoonweg 'nee'. Na de lezing werd duide lijk dat Arion's boek dertig jaar na uitgave nog steeds actueel is en dat er weinig is veranderd op Curasao. De lezing van Laurieke de Koning zorgt ervoor dat je Dubbelspel gaat waarderen op een andere manier. En wat de Openbare bi bliotheken wilden bereiken met de campagne 'Nederland leest' is in Zevenhuizen gebeurd, alleen waren het maar twintig mensen die discussieerden over de ro man. Moerkapelle - Aan de Ambachtstraat in Moerkapelle is Sierado gevestigd. De naam Sierado staat voor Sieraden, Kralen en alle daarbij behorende benodigdheden. Bij Sierado worden losse kralen, gesorteerde doosjes met kralen, onderdelen en samen gestelde pakketjes voor kettingen verkocht. Ook kan men er terecht voor kant en klare kettingen, armbanden, oorbellen, horloge's en sleutelhangers. Een sieraad op bestelling behoort ook tot de mogelijkheden, evenals een cadeaubon. Met het oog op de komen de feestdagen een adres om te onthouden. Sierado heeft een ruim assortiment kralen van meer dan 600 soorten: glaskralen, me- talenkralen, ornamenten, houtenkralen en schelpkralen. De basis materialen zoals kalotjes, slotjes, ringetjes, kettel- en niet- stiften zijn voornamelijk nikkelvrij daarmee voor iedereen draagbaar. Workshops, cursussen en aanbiedingen Bij Sierado worden workshops van een mid dag of avond gegeven waarbij een techniek wordt behandeld. In een cursus van vijf middagen of avonden worden vijf verschil lende technieken behandeld. Bij Sierado kan men ook terecht voor kinderfeestjes, vrijgezellenparty's, verjaardagfeestjes en bedrijfsfeestjes. In de maanden november en december zijn er speciale actie's voor Sint en Kerst. Alle losse kralen, gesorteerde kralen doosjes en pakketjes 10% korting en bij bespreking van een workshop heeft de tweede persoon 25% korting op het cursusgeld. De winkel is geopend op dinsdag- en don derdagmiddag van 13.30 uur t/m 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur t/m 16.00 uui Meer informatie en het maken van een af spraak: Tonny Verschoor, Ambachtstraat 36 te Moerkapelle. Telefoon: 079-5932304 of 06-38714729; sierado@gmail.com www sierado.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 6