IIEUWE WET SN SPANJE FAN KRACHT OPBRENGST RODE KRUIS-VERKOPING VOOR MAPPA M0ND0 STUDIO PHUUR: DEFINITIEVE ONTHARING MET DIODE-LASERTECHNIEK bijzondere expositie VERKIEZINGSBELOFTES OF VALKUILEN SINTERKLAAS SURPRISE SINTIRKLAASPAPIER INGEZONDEN BRIEF: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 november 2006pagina 23 1 Sinterklaas stuurt een brief naar basisschool de Nessevliet JOud Verlaat - Basisschool de I Nessevliet heeft van Sinterklaas leen brief ontvangen waarin hij Ischrijft dat er in Spanje sinds lenige maanden een nieuwe Isinterklaaswet van kracht is. 1 Deze wet is tot stand gekomen I naar aanleiding van een verzoek Ivan Sinterklaas zelf.De bootreis Ivan Spanje naar Nederland is Inamelijk niet zonder gevaren. IDe zwarte Pieten oefenen hun Ikunsten nogal eens op de boot I en afgelopen jaar is daarbij een Izwarte Piet in het water geval- llen. Gelukkig is het toen goed Iafgelopen, maar voor Sinter- Iklaas was dit voldoende reden lom een wetswijziging aan te Ivragen Vanaf nu moeten dus Ialle Pieten die mee willen naar INederland een zwemdiploma I halen. IAfgelopen maanden zijn er veel 1 Pieten op zwemles geweest en Ivelen hebben hun diploma op l gehaald. Deze zwarte Pie- Iten zijn dus allemaal mee naar 1 Nederland. Helaas hebben niet Ialle Pieten hun diploma ge- I haald. Daarom zal er dit jaar op 5 december maar één zwarte Piet op basis school de Nessevliet aanwezig zijn. De Sint schrijft in zijn brief dit enorm te betreu ren maar verwacht dat het feest op basis school de Nessevliet er niet minder om zal zijn. Poor een vrolijk gevoel lln deze harde tijd" Jodenhuizen - Met de titel 'Het jJPiervan Sinterklaas' exposeert 1 adelein Duijvestijn met haar Inzameling sinterklaaspapier I' de Kunsthal in Rotterdam. De FPositie loopt van 11 november pt en met 10 december. Tijdens r ter,toonstelling wordt op vrij- pgmiddag 1 december vanaf ■H uur een ruilbeurs gehou- 1voor verzamelaars van Sin- erklaaspapie l ^gebreide collectie van Ma- /eiin Duijvestijn geeft inzicht in eriiïlanieren vvaarop Sinterklaas- eautjes werden ingepakt l3: 320 tot nu. Tegenwoor- 9 is het zo dat alle cadeautjes i een Passend papiertje worden gepakt maar is dit altijd zo ®est' Waar werden bijvoor- iL 'n oorlogstijd de cadeau- I ™ee 'ngepakt? De collectie Xe nt ee9 bijzonder aspect van L.^schiedenis van dit typisch La"-se ^ees't- De Kunsthal is P stig.j jn |^et Museumpark, L ijk 341 te Rotterdam. er ^formatie: 010-4400300 'Www.kunsthal.nl Door Paulien de Graaf In het voorjaar van 2001 werden de bewoners van de bloemen- buurt op het gemeentehuis uitge nodigd voor inspraak in verband met de bestrating en reparatie van de riolering in de bloemen- wijk Ook de uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen werd be sproken. De bewoners hebben de plannen ook naar hun wensen kunnen wijzigingen. De werk zaamheden zouden na de bouw vakvakantie van 2001 beginnen. De bouwvakkers bleven kennelijk met vakantie want de werkzaam heden zijn nooit begonnen. Deze bijeenkomst werd geleid door de toenmalige wethouder de heer de Gooijer. Hij werd na de verkiezin gen niet herkozen als wethouder. Een andere wethouder trad aan: de heer S. de Jong. En ja hoor, ook hij belegde net voor de ver kiezingen van 2006 een bijeen komst met de bewoners van de bloemenbuurt, met nog meer en zelfs nog mooiere plannen, met ondergrondse vuilcontainers!! Misschien raadt u het al, er zou begonnen worden na de bouw- vakantie. Ook deze bouwvakkers zijn kennelijk nog steeds met va kantie, ook nu weer gebeurde er niets. Is het toeval dat bewoners tot twee maal toe vlak voor de ge meenteraadsverkiezing worden uitgenodigd? Maar het minste wat een bestuurder kan doen is een briefje aan de bewoners stu ren waarom de werkzaamheden zijn uitgesteld of misschien wel niet doorgaan. Ik vind dit een staaltje van minachting van de burgers. Ook de waarnemend burgermeester, die geen refe rendum wenst over de fusie met Nieuwerkerk legt een uitspraak van de kiezer naast zich neer. Want de meeste partijen spraken zich voor de verkiezingen uit voor ambtelijke samenwerking met be houd van zelfstandigheid. Voor de goede orde, ik ben een - niet aan een partij gebonden bur ger- die geen behoefte heeft aan rentmeesters als bestuurder die hun beloftes niet waarmaken. Harry de Jong Zevenhuizen - De jaarlijkse verko ping van de Welfare van het Rode Kruis vond plaats op woensdag 15 november in zorgcentrum De Ze venster. 's Middags waren alle hand- werkartikelen uitgestald voor de verkoop en ook het altijd populaire Rad van Avontuur draaide. Dit jaar werd de opening verricht door me vrouw Van 't Sant, teamcoördinator van het Rode Kruis Mappa Mondo- huis in Rijswijk, waar een deel van de opbrengst van de verkoopmid dag naartoe gaat. Tijdens de ver koopmiddag werd doorlopend een film vertoond over Mappa Mondo. De opbrengst bedroeg 1925,-. Wekelijks komt een flink aantal dames uit het zorgcentrum, maar ook zelfstandig wonenden, bij el kaar voor een gezellige middag en om te handwerken. Door een acht tal vrijwilligsters wordt handwerk materiaal uitgezocht en helpt men de dames met het handwerk. Het resultaat mag er zijn: veel tafelkle den, truien, geborduurde hand doeken en kussens zijn het resul taat. Deze worden verkocht en van de opbrengst wordt weer nieuw handwerkmateriaal gekocht. Mappa Mondohuizen Jaarlijks wordt een deel van de op brengst geschonken aan een project van het Rode Kruis in Nederland: Het Mappa Mondohuis in Rijswijk. Er zijn naast Rijswijk ook Mappa Mondohui zen in Wezep en sinds kort in Waal- re. Het zijn gespecialiseerde gezins vervangende huizen, waar kinderen van 0 tot 18 jaar met een chronische of levensbedreigende ziekte kunnen wonen. Elk Mappa Mondohuis heeft plaats voor acht tot tien kinderen. Soms wonen zij hier permanent zo dat zij niet langdurig in het zieken huis hoeven worden opgenomen. Soms logeren kinderen hier, zodat het gezin even ontlast wordt van de permanente zorg. De kinderen ontvangen in het huis alle noodza kelijke zorg door gespecialiseerde verpleegkundigen en pedagogisch medewerkers. Daarnaast worden de teams bijgestaan door vrijwilligers. Zevenhuizen - Aan het Zuid einde 8 bevindt zich de nieuw ingerichte Studio pHuur van Heieen Dickmann. Heieen: "Na mijn opleiding apothe kers- en doktersassistente heb ik jaren in beide beroepen ge werkt. Daarna ben ik de oplei ding voor schoonheidsspecia liste gaan volgen en ben ik mij gaan specialiseren in definitie ve ontharing door middel van de lightsheer diode-lasertech niek, huidverzorging en huid verbetering." Overbeharing op verschillende plaatsen van het lichaam blijkt een enorm probleem te zijn waar niet zo snel over gepraat wordt. Er wordt geëpileerd, geharst, elek trisch onthaard en tegenwoordig ook met de lichtflits methode ge werkt. Heieen: "Omdat deze tech nieken geen definitieve oplossing bieden en vaak zeer pijnlijk zijn ben ik op zoek gegaan naar een beter alternatief. Uiteindelijk ben ik uitgekomen bij de diode-laser techniek." Ook voor normale ge zichtsbehandelingen kan men bij Studio pHuur terecht: "Daarbij zie ik als kern van mijn werk, de verbetering van de huid. Ik werk met Academie een product dat al jaren bestaat en is ontwikkeld door dermatologen en nog steeds wordt vernieuwd door dermatolo gen" aldus Heieen Dickmann. Diode-lasertechniek De lightsheer diodelaser is de meest effectieve in zijn soort en volledig veilig. Deze laser mag ook als een van de weinigen de term 'permanente haarreductie' ge bruiken volgens de Amerikaanse food en drugadministration. De diodelaser therapie is effectiever dan lichtflitstherapie, omdat de hoeveelheid energie exact in te stellen is en tijdens de hele be handeling hetzelfde blijft. Bij de diodelaser therapie zijn in het to taal 4-6 behandelingen nodig. Tus sen de behandelingen is een pauze van 5 weken. Bijna alle huidtypes en haarsoorten kunnen behan deld worden, met uitzondering van licht blonde, witte en rossige haren. Zij reageren minder op de laser, omdat zij bijna of geen pig ment hebben. "Voordat ik een behandeling start, houd ik een uitgebreid intakegesprek met de cliënt waarbij ik de huid en haar soort beoordeel en uitleg wat van de behandeling verwacht kan wor den. Laserbehandelingen zijn niet pijnlijk, het veroorzaakt slechts een tintelend, prikkend gevoel tij dens de behandeling.. De cliënten die reeds behandeld zijn,zijn erg tevreden en enthousiast. Voor meer informatie en/of het maken van een afspraak: 0623792280. Zevenhuizen - Sinterklaas is weer in het land en de bibliotheek in Zevenhuizen heeft een surprise voor nieuwe leden. Wie zich tus sen 18 november en 5 december inschrijft als nieuw lid van de bi bliotheek krijgt het Sinterklaas luisterhoek 'Luistergoed' cadeau. Voor meer informatie: telefoon 0180-638388. Zevenhuizen - Op de Zuidelijke Dwarsweg in Zevenhuizen heeft vrijdag 17 november een aanrijding plaatsgevonden. Een Waddinxvener die rich ting Waddinxveen reed werd van links aangereden op de eerste kruising vanuit Zevenhuizen en door de impact kwam de auto in de sloot terecht. Beide chauffeurs maken het goed.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 23