HANS SPEKMAN OP BEZOEK Bil SPORTVERENIGINGEN INTERNATIONALE R0EIBAAN EENDRAGTSPOLDER DEFINITIEF VANDAAG IS HET ZOVER: TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN 2006: WEET U HET AL? POUTIEK Tp O L I T I EK Waddinxveen Zevenhui Boskoop Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 november 2006 Zevenhuizen - Nummer 17 op kan didatenlijst van de Partij van de Arbeid voor de Tweede Kamerver kiezingen Hans Spekman, geboren en getogen in de kern Zevenhuizen, was zaterdag op bezoek in de ge meente. Hij was aanwezig bij een wedstrijd van voetbalvereniging Groeneweg en aansluitend ging hij een discussie aan met een aantal bestuursleden van sportverenigin gen in de gemeente over kansen, belemmeringen en vooral de moge lijkheden om meer kinderen aan het sporten te krijgen in de gemeente. Hans Spekman: "Want sporten geeft veel plezier, kinderen worden ster ker, er zitten veel sociale aspecten aan sporten en het is goed voor de gezondheid." De Partij van de Arbeid heeft, net als ove rigens een aantal andere partijen, sport als speerpunt in de verkiezingscampag ne voor de Tweede Kamer. De PvdA wil 100 miljoen euro extra uittrekken voor sport, van projecten tot structureel be leid. De PvdA ziet samenwerking tussen verenigingen en scholen binnen accom modaties als aandachtspunt, wil vakleer krachten terug in het basisonderwijs en sportactiviteiten stimuleren. Hans Spekman wilde weten van de lo kale sportverenigingen wat op dit mo ment de grootste belemmeringen zijn. De uitvoering van de Arbo-wet en de uitvoering van de eisen die er gesteld worden aan kantines met het oog op hygiëne geeft bij sommige sportvereni gingen moeilijkheden. De belasting voor het volgen van cursussen en behalen van certificaten ligt voor een groot deel bij vrijwilligers die toch al veel tijd in de ver eniging stoppen. Eisen aan het alarm en sloten op de deur: het kost de verenigin gen veel geld. De mening is hierover bij de aanwezigen ook enigszins verdeeld. Het is ook logisch dat mensen in een kantine iets over hygiëne weten, zo is de mening, en natuurlijk is het ook logisch als er een BHV-er aanwezig is. Een ander probleem is de beschikbare ruimte voor verenigingen en dan vooral de bezetting van Dorpshuis Op Moer. Er zijn verschillende verenigingen die meer tijd willen huren in deze sportzaal, de rolschaatsvereniging Rolling '90 voorop. Dit is niet meer mogelijk omdat alles vol is. Al snel blijkt dat sinds de fusie de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle nog in het geheel niet is geïntegreerd. Het verdwijnen van voorzieningen uit de kern Moerkapelle heeft de nog aanwe zige verenigingen verhard in de stand punten in het behouden van voorzienin gen en vrije ruimte benutten in de kern Zevenhuizen is niet bespreekbaar. Een geheel nieuwe sportvoorziening tussen beide kernen in is met moeite bespreek baar. Dan wel aan de kant van Moerka pelle, of, als het echt niet anders kan en de tunnel veiliger is gemaakt, net aan de andere kant van de tunnel onder de A12. Hans Spekman is van mening dat het be langrijk is dat de sportverenigingen eerst goed met elkaar zullen moeten spreken om dezelfde kant uit te kijken, hij ziet zo kansen voor de verenigingen om een duidelijk standpunt neer te leggen bij de politieke partijen. Als voorbeeld noemt hij een soortgelijk proces dat tijdens zijn wethouderschap in Utrecht heeft plaats gevonden en dat heeft geresulteerd in een mooi, groot en nieuwe sportvoor ziening. Hans Spekman: "Maar met alle respect, op deze manier wordt het nooit wat, de verenigingen zijn hopeloos ver deeld." De lokale fractie van de PvdA zal het gesprek tussen de verenigingen verder stimuleren en hier initiatief in ne men. Zevenhuizen Rotterdam - Vanaf 2011 is een internationale roeibaan één van de topsportvoorzieningen van Rotterdam Sportstad. De nieuwe roeibaan zal mid den in de nieuw aan te leggen water berging in de Eendragtspolder liggen. Door de combinaties kunnen op één en dezelfde plaats drie functies worden ge combineerd: waterberging, recreatief natuurgebied en topsport faciliteit. Een unieke combinatie. De roeibaan die aan de meest recente internationale wed- strijdeisen zal gaan voldoen, is in nauwe samenwerking met de FISA (de interna tionale roeibond) ontworpen. Zo zal er naast de wedstrijdbaan een extra baan gemaakt worden voor de "warming- up" en "cooling-down" van de atleten. Daarnaast worden er mogelijkheden ge schapen voor verenigingen uit de regio om een eigen botenhuis en gezamenlij ke werkplaats te realiseren als trainings basis en onderhoudscentrum voor hun eigen (top)sporters en hun boten. De voorbereidingen voorde nieuwe plan nen in de Eendragtspolder zijn inmiddels in volle gang. De voorbereidende en uit voerende werkzaamheden vinden plaats in de periode 2006 t/m 2010. Begin 2011 zal de roeibaan gereed zijn, zodat vanaf 2011 de eerste wedstrijden plaats kun nen vinden. Ministerie van Landbouw Natuurbeheer Visserij, de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaad en het Recreatieschap Rottemeren hebben financiële middelen beschikbaar gesteld om landbouwgrond om te vormen tot een recreatie/natuurgebied met een waterberging. De meerkosten van de roeibaan in de waterberging zijn opge nomen in de meerjarenbegroting van de Gemeente Rotterdam, die afgelopen donderdag is vastgesteld in de Gemeen teraad. Regio - Wat is er nog te zeggen over de verkiezingen. Al vele weken buite en lijsttrekkers van de politieke par- hjen over het televisiescherm om voor hun eigen programma en vooral ook legen de 'anderen' te pleiten. In ons democratisch bestel is het nu eenmaal 9oed gebruik dat wij, 'het volk', eens 'n de zoveel tijd bepalen wie het in dit '3nd voor het zeggen heeft en daar mee geven 'wij' een mandaat voor de komende vier jaren. Hoe duidelijker het ^ndaat is, met andere woorden: hoe du delijker de verkiezingsuitslag is, des te gemakkelijker wordt een nieuw ka binet geaccepteerd. Campagnetijd zou dan ook het toppunt van democratie moeten zijn, zeker in deze tijd waarin het niet meer zo is dat kiezers hun keu ze baseren op vaststaande levensover tuigingen. De kiezer gaat meer dan ooit gemakkelijk 'om' naar een andere partij zonder zich daar echt aan te bin den. Een week voor de verkiezingen is het resultaat daarvan zichtbaar; 45% van de kiezer is nog zwevend. En daar richten de campagneleiders zich op: de zwevende kiezer. Het zijn de tussen tijdse peilingen die de strategie van de partijen bepalen. Volgende week zullen we weten wat het geworden is: weet Jan Marijnissen zijn winst te behouden? Is het daar mee mogelijk dat er een linkse coalitie gevormd gaat worden? Komt de VVD sterk terug en blijft het zittende kabi net voorlopig nog aan? Een aantal din gen lijken inmiddels wel duidelijk. Op rechts is door het de vele splinterpartij en een enorme versnippering ontstaan. Het electoraat van Pim Fortuijn lijkt daarmee verloren te zijn gegaan. Tradi tionele partijen zoals SGP lijken stabiel, zij kunnen waarschijnlijk nog bogen op een vaste kiezersgroep. Toch blijft het voor de kiezer moeilijk om de keuze te bepalen op alleen de statements die ons via de televisie te gemoet komen. Leuke oneliners om een punt te maken en applaus van het aanwezige publiek. Het invullen van de stemwijzer en stemkompas geven een behoorlijk inzicht de plaats in het poli tieke spectrum. Het allerbeste lijkt toch nog te zijn om de programma's met el kaar te vergelijken en zo tot een keuze te komen.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 25