"WE GAAN ER GROOT SPEKTAKEL VAN MAKEN" 7 E V E N H UI ZEN/M QERK APELLE_ SINTERKLAAS HEEFT ER ZATERDAG ZIN IN WADDINXVEEN KERKDIENSTEN BOSKOOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 november 2006 pagina 5 door Bart Bakker Zevenhuizen - "Bent u ei genlijk wel het hele jaar lief geweest?" Hoeveel mensen heeft u de grond ingeschre ven?" De strenge blik van Sin terklaas spreekt voor zich. Na plechtig beloofd te hebben alleen de feiten te zullen op schrijven, geeft de Sint toe stemming voor een exclusief interview. "Ach, meneer, ik houd van Ze- venhuizen-Moerkapelle", zegt hij. "Zoveel lieve kinderen en ou ders. Het is ieder jaar een genot om in deze gemeente te mogen zijn Gemiddeld komen er hier jaarlijks 700/800 kinderen naar mijn intocht kijken. Maar het is wel jammer dat ik geen boot tot mijn beschikking heb. Ik had zo graag via de Rotte de gemeente per boot in willen komen varen. Maar er was geen plezierjacht beschikbaar. Misschien dat er alsnog mensen zijn die hun boot hiervoor even ter beschikking willen stellen. Dan kunnen ze hiervoor mijn secretaris bellen: 06- 51 33 55 76." Dorpshuis Op Moer De Sint komt nu op zijn witte paard aan om 10.15 uur op het Raadhuisplein in Moerkapelle. Zijn pieten zullen pepernoten strooien. Omstreeks 11.00 uur zal de de Sint in dorpshuis Op Moer arriveren. Dit gebeurt onder be geleiding van een pianist. Het feest aldaar zal zo'n drie kwartier duren. "In Op Moer is het altijd feest", spreekt de Sint uit erva ring. "De kinderen hebben er het grootste plezier. Het is hun feest. IR reken er uiteraard op dat de ouderen achterin blijven staan. Ik ben. er voor de kinderen, die bij mij best op schoot mogen zitten voor een foto." Swanla Veel ouders vragen zich overigens af waarom de Sint daarna niet naar dorpshuis Swanla toegaat. "Dat gaat om de centjes", legt de Sint uit. "In Swanla moeten we de sporters er uitkopen, die de zaal voor zaterdag hadden ge huurd. Tevens zijn we geld kwijt aan het huren van alle spullen voor ons feest en de inrichting hiervan. Bij La Baraque is dit alle maal aanwezig. Ik ben overigens de middenstandsverenigingen van Zevenhuizen en Moerkapelle en de Rabobank weer bijzonder dankbaar. Zij hebben ons feest in financieel opzicht mogelijk ge maakt. Dit geldt ook voor de ge meente, al is de subsidiebedrag behoorliijk teruggedrongen." La Baraque Na het feest in Op Moer arriveert de Sint omstreeks 14.00 uur op het Dorpsplein in Zevenhuizen waar burgemeester Feijen hem zal ontvangen en toespreken. Kort daarna vertrekt de Sint met zijn witte paard en zestien zwar te pieten naar La Barague. Het feest zal hier omstreeks 14.45 uur beginnen. "We gaan er een groot spektakel van maken", aldus de Sint. "In nauw overleg met eige naar Ben Verburg is een aantal logistieke zaken aangepast. Zo zal er veel licht zijn, waardoor de ouders hun kinderen goed in de gaten kunnen houden. Uiteraard ook hier weer het verzoek aan ouderen om op de achtergrond blijven. Het is tenslotte een feest voor de kinderen. Er zullen di verse optredens voor hen plaats vinden. De kinderen kunnen ook hier met mij op de foto." Drukke dagen Na de feesten in Op Moer en La Barague wacht Sint en zijn Pieten nog een aantal drukke dagen. "Mijn Pieten zullen over daken gaan lopen en luisteren of alle kinderen én hun ouders zich goed gedragen. Normen en waarden heb ik nu eenmaal hoog jn vaan del staan", zegt Sint. "ledereen die dit in acht neemt, krijgt een cadeautje in zijn schoen of wordt met een presentje op 5 decem ber verrast. Maar ik hoop jullie allemaal zaterdag even hand te mogen schudden. Ik zal mijn Pie ten opdracht geven om iedereen wat lekkers te geven." Politie zet redders in het zonnetje De politie in Waddinxveen zet vol- 9ende week donderdag 23 november °m 19.30 uur, drie Waddinxveners 'n bet zonnetje. De drie verleenden hulp bij een ongeval waarbij een auto 5 Water was geraakt. Met hun me ewerking konden agenten een ge ragde reddingsactie uitvoeren. Op woensdagavond, 25 oktober, kregen e agenten het verzoek van de meld- aoier om naar de Beijerincklaan te 9aan. Aldaar zou een auto te water 2lln geraakt. Ter plaatse bleek dat ,-r een auto op zijn kop in het water a9 middels stonden er al drie per- 0r,en in het water die poogden de au'o om te keren. Een agent is tevens et water gesprongen en geza- i enhjk hebben zij de auto gekeerd. In de auto zat een 28 jarige man uit Gouda. mlT0lit'e w" c'eze adders die er e voor hebben gezorgd dat de haai <Ult water kon worden ge- bed C'eze b'ieenkomst nogmaals '"braak m woning - De politie doet onderzoek naar een inbraak in een woning aan de Mozartlaan. De in braak vond plaats op maandag 13 november tussen 07.30 en 22.50 uur. Men kwam de woning binnen na het inslaan van een ruit van de voor deur. Uit de woning zijn gestolen een laptop, een digitale camera en een portemonnee met inhoud. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Aanhoudingen verdachten winkel diefstal - Met de aanhouding van een vrouw en een man van 38 en 28 jaar uit IJsselstein heeft de politie een winkeldiefstal opgelost waarbij 109 computerspellen voor een Nintendo Gameboy met een waar de van 3600 euro waren gestolen. De spellen zijn inmiddels weer terug naar de speel goedwinkelier aan de Passage waar de diefstal op dinsdag 31 oktober jl. plaatsvond. Beide verdachten kwamen die dag rond 16.00 uur de winkel binnen, leid den het winkelpersoneel af en zagen vervolgens kans om de spellen in tas sen mee te nemen. Na de ontdekking schakelde de ondernemer de politie in die een onderzoek startte. Op dins dag 7 en maandag 13 november wer den de twee aangehouden. Inmiddels zijn beide verdachten weer op vrije voeten gesteld. De politie maakt pro- ces-verbaal op. Politie lost spoor van vernielingen op - De politie heeft met de aanhouding van zes Waddinxveense jongeren een spoor van vernielingen opgelost. De jongens, in de leeftijd van 18 tot 21 jaar, pleegden de feiten in de nacht van 29 op 30 juli na een avondje stap pen. Toen zij daarvan terugkeerden werd op de Dreef bij het Coenecoop- college een vlaggenmast afgebroken, die vervolgens door een ruit van de school gegooid werd. Via de Over toom en Molenring trok het zestal verder. Onderweg werden een zes tal putdeksels van putten gehaald en een plantenpot vernield. Tot slot werd op de Maarten Schoutenstraat een glazen toegangsdeur van een be drijfspand ingegooid. De groep jon geren werd onderweg geregistreerd door een bewakingscamera van een bedrijf. Mede aan de hand van deze beelden kon de politie achter de iden titeit van de daders komen. Inmiddels zijn alle jongeren gehoord en wordt het proces-verbaal doorgezonden naar justitie. Wielen van auto gestolen - De politie doet onderzoek naar de diefstal van vier wielen van een Ford focus perso nenauto. De diefstal vond plaats in de nacht van dinsdag 14 op woensdag 15 november. De auto stond geparkeerd aan de Nicolaaserf. Woensdagmorgen ontdekte de Waddinxveense eigenaar dat de achterkant van zijn auto rustte op een stapel klinkers en de voorkant op de grond stond. Alle vier de wie len waren gedemonteerd en wegge nomen. Door de demontage hebben ook de remschijven schade opgelo pen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Verkeerscontroles - 797 bezitters van voertuigen kunnen binnenkort een schikkingsvoorstel van het CJIB in de bus verwachten omdat zij in de periode van 8 tot 12 november een snelheidsovertreding maakten op de Henegouwerweg. De hoogst geme ten snelheid die door de vaste camera werd vastgelegd bedroeg 139 km/h. op een weg waar 50 km/h. de maxi mumsnelheid is. Ook op de Kerkweg - Oost en de Noordkade hield de politie controles. Op de Kerkweg - Oost werd één auto mobilist bekeurd omdat deze het rode verkeerslicht negeerde. Op de Noord kade vielen vier bekeuringen voor te hard rijden. De snelheden van de overtreders waren 68, 63 en 58 km/h. daar waar 50 km/h. de maximumsnel heid is. De snelheid werd gemeten met een lasergun en de overtreders kregen direct een bekeuring uitge- 26 november Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds C. Haasnoot; 19.00 uur ds. T.W.H. v.d Heijden. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. E. Bouman. Geref. kerk 9.30 uur pas tor W.J. Bettenhaussen-Baak. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. M. Golverdingen. Herv. Gem. 9.30 uur en 18.30 uur C. Boele. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. J. van Rossem; 18.30 uur ds. J.W. van Estrik. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@ dvn.nl, voor alle vragen over dia betes (24 uur per dag, 's nachts al leen in geval van nood). Maatschappelijk Werk Zevenhui zen-Moerkapelle, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180 631280. Telefonisch- en inloop spreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huis artsenpraktijk Moerkapelle (Wei- deplantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene HartZiekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumont straat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor dieren; Dierenkliniek Zevenhuizen, Nijver heidscentrum 10, 2761 JP Zeven huizen; tel: 0180-631458. reikt. De politie zal op deze punten in het belang van de verkeersveiligheid en omdat de bewoners klagen dat er te hard gereden wordt de controles herhalen. Tasjesroof - Een 56 jarige vrouw uit Waddinxveen is op woensdag 15 november, omstreeks 17.50 uur, op de parkeerplaats van de Juliana van Stolberglaan beroofd van haar tas. Zij voelde een duw en vervolgens werd er aan haar tas gerukt. Ze zag twee mannen op brommers er met haar tasje er vandoor gaan. De politie is een onderzoek gestart en vraagt ge tuigen zich te melden bij de politie via 0900-8844. Auto's vernield, getuigen gezocht-De politie vraagt getuigen van een groot aantal vernielingen zich te melden bij de politie via 0900-8844. In de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks 03.00 uur, heeft vermoedelijk een lopende man 18 auto's beschadigd door spiegels van de auto's af te trap pen c.q. te slaan. Inmiddels hebben veel benadeelden aangifte gedaan van vernieling. De politie is de dader echter nog niet op het spoor. Heeft u de man gezien of heeft u informatie die in relatie staan met de vernielin gen neemt u dan contact op met de politie via 0900-8844.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 5