/ffr r v 'T REIGERBOS BOUWT OPVOEDEN: SOMS EEN HELE KLUS! AFSLUITING TUNNEL BREDEWEG EN KRUISING BREDEWEG/BEIJERINCKLAAN w DIER VERMIST OF GEVONDEN? INLOOPOCHTEND VOOR STOMAPATIËNTEN KERSTCONCERT REGIO Wat is dat? Een koesterkaart is een getekende versie van een plek die u doorgeeft aan Ernst de Vogel. De tekenaar van het Hart van Holland. Elke twee weken gaat Ernst op pad om iemand in het ver spreidingsgebied van het Hart van Holland te vragen naar een plek die wordt gekoesterd. Leuk hè! En via deze krant wordt dat plekje doorgegeven aan 29.000 huishoudens. 1 Ok-./, r De karekiet zie ik niet... J J\ Waddinxveen - 21 oktober 2006 Mevrouw Schild mikt net iets in de glasbak op de Passage als ik haar laat schrikken. Ik vraag of ze even tijd heeft voor een rare vraag... Ik ben benieuwd naar een plek, of iets anders, in deze buurt waar ze wat mee heeft. Een plek die ze koes tert. Waar ze een goede gedachte ol herinnering aan heeft. Daar ga ik dan een tekening van maken die in het Hart van Holland komt. "Ik kom graag bij de Petteplas. Je ziet er ganzen, eenden en soms karekieten. zegt mevrouw Schild onverschrokken. Ik lig even later in het gras te genieten van paddestoelen, schuchtere ganzen en nieuwsgierige eenden. En ik ga misschien nog eens op zoek naar de wilde orchidee langs de Rotte die mevrouw daar weet te staan. WERKZAAMHEDEN ONDERDOORGANG Al2 BREDEWEG, WADDINXVEEN GEVONDEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 november 2006 Koesterkaart 1® ■flt'iifljjüsrj Zevenhuizen - Met de verhuizing naar de nieuwe school in zicht, hebben de leerlingen van 't Rei- gerbos zich bezig gehouden met "bouwen". Het project had tot doel de kinderen te laten ervaren wat er allemaal bij komt kijken voordat zo'n nieuw gebouw er staat. Er zijn vier grote leskisten gebruikt om de kinderen kennis te laten maken met de materialen die nodig zijn om te bouwen. Van stenen en dakpannen tot kranen en deurkrukken. Er waren ook twee grote kisten met boeken, uitgezocht door de bibliotheek, waardoor de kinderen kennis hebben gemaakt met diverse bouwstijlen. In de hoogste groe pen zijn architecten geweest die verteld hebben hoe zij een ge bouw bedenken en ontwerpen. De kinderen zijn vervolgens zelf gaan ontwerpen en natuurlijk zijn zij als afronding zelf gaan bou wen. Tijdens de inloopmiddag van donderdag 16 november heb ben ouders en opa's en oma's de zelfgemaakte gebouwen kunnen bewonderen. De gebouwen blij ven nog een weekje staan, want volgende week komt de architect van de nieuwe school de leerlin gen van groep 8 laten zien hoe hij de nieuwe school heeft ontwor pen. Zevenhuizen - Opvoeden lijkt soms op vliegeren: nu eens de regels wat laten vieren en dan weer ste vig aantrekken. Ouders proberen hun kind te stimuleren en ruimte te geven, maar kinderen hebben ook grenzen nodig. Ouders komen regelmatig vragen tegen, want opvoeden kan twij fels en zorgen oproepen. Soms weet je het dan als ouder even niet meer. Wie in een persoonlijk gesprek eens de opvoeding van zijn/haar kind wil praten, kan te recht bij het opvoedspreekuur in Zevenhuizen. Bianca Kruijs, peda gogisch adviseur, houdt elke twee de en vierde dinsdagochtend van de maand van 10.00 tot 12.00 uur spreekuur aan de Dorpsstraat 75 in het gebouw van de Vierstroom. Verwijzing is niet nodig en er zijn geen kosten aan verbonden.Voor meer informatie: 0182 - 547888. Stichting AMIVEDI, kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek - Zevenhuizen-Moerkapelle - Pijnacker/Nootdorp. Vermist: - Kater, cypergrijs. Haagwinde, Boskoop; - Kater, cypergrijs/wit aan po ten, Goudse Rijweg, Boskoop; - Kater, rood, band groen twee belletjes. Herenweg, Moerkapelle; - Poes, cypers, schildpadteke ning, niet zo'n grote poes, vlooienband rood, Bredeweg, Moerkapelle; - Poes, cypers/wit aan poten en bef, korte poten en staart, klein kopje, hangbuik, vol wassen. Schaepmanhoeve, Waddinxveen; - Kerkuil, veter aan poten ko kertje, geringd, Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen. Gevonden: - Katertje, cypers-grijs, Zuide lijke Dwarsweg/Hogeweg, Ze venhuizen; Poes, zwart/witte sokjes ach ter, buik, ring om nek, erg oud. J.W. Frisoweg, Waddinx veen; Schildpadpoes met wit, erg oud. Graanakker, Waddinx veen; Kat, rood/witte sokjes en bef, band tijgerprint bel, Wollef- oppeweg, Zevenhuizen. Goed tehuis gezocht voor: Jonge katjes van 8 tot 12 weken. ledereen die vragen heeft of in formatie kan geven kan bellen naar: AMIVEDI Nederland hulppost voor: Berkel en Rodenrijs - Bergschen- hoek - Bleiswijk. Pijnacker - Nootdorp Zevenhuizen - Moerkapelle. Telefoon: 0184-661509 Website www.amivedi.nl Rijkswaterstaat laat van vrijdag 17 november 21.00 uur tot en met maandag 27 november 5.00 uur, werkzaamheden uitvoeren bij het viaduct over de Bredeweg (N456) bij de afrit Waddinxveen/Moor- drecht (afrit 10) en bij de kruising Bredeweg-Beijerincklaan te Wad dinxveen. Hierdoor zijn de Brede weg ter hoogte van het A12-viaduct en de kruising Bredeweg-Beije rincklaan gedurende negen dagen aaneensluitend afgesloten voor alle autoverkeer. Fietsers en voetgan gers worden langs de werkzaam heden geleid. Vanuit Waddinxveen kan het verkeer wel gebruikmaken van de oprit naar de A12. De om leidingroute voor het autoverkeer wordt ter plaatste door middel van omleidingborden aangegeven. Van en naar Den Haag: - Oprit 10 richting Den Haag is wel bereikbaar vanuit de richting Waddinxveen. - Afrit 10 vanuit Den Haag richting Moordrecht blijft ongewijzigd. Verkeer met bestemming Wad dinxveen kan echter geen ge bruik maken van de tunnel. Van en naar Utrecht: - Oprit 10 richting Utrecht vanuit Moordrecht blijft ongewijzi9° Verkeer uit Waddinxveen kan geen gebruik maken van de tun nel. Volg de omleidingsroutes. -Afrit 10 vanuit Utrecht blijft open- Na de afrit is het alleen mogeli) rechts af te slaan richting Wad dinxveen. Regio -In naam van Sinterklaas geven mensen elkaar cadeautjes. Het liefst als surprise met een passend gedicht. Je wilt de ander verrassen. En natuurlijk moet je het accepteren, dat je daarbij wel eens op de hak wordt genomen. Wat dit met een stoma te maken heeft? Omdat er eens een stoma patiënt was die over haar stoma sprak als 'heilige grootmoeder' (St. Oma). En omdat er heel veel ge zegd wordt, dat je je stoma moet accepteren. Maarjekuntniet wei geren. Het is bittere noodzaak die je een stoma bezorgt. Soms kom je na een ongeluk of operatie bij kennis en blijk je ineens een sto ma te hebben. Toch zul je ermee verder moeten. Hoe doe je dat? Het kan goed zijn daar eens over eens te praten. De Nederlandse Stomavereniging "Harry Bacon" wil het contact tussen lotgenoten bevorderen. Stomapatiënten en geïnteresseer den zijn welkom op donderdag 7 december 2006, tussen 10.00 en 12.00 uur, op de polikliniek van de Bleulandlocatie, balie stomaver- pleegkundige, Bleulandweg 10, van het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda. Informatie: Heiko Lester- huis 070-3875621 of 0645221861 Regio - Het Christelijk Kooi Joy geeft samen met de New Life Singers uit Schiedam een kerstconcert in de Verrijze niskerk, Springerstraat in Rotterdam-Alexander op zaterdag 9 december. De toe gang is gratis. Het concert oe gint om 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. bruine leren portemonn-ue' hoek Klaverkamp Moerkape Tel. 079-593.2203

Hart van Holland | 2006 | | pagina 6