THEATERSPORT IN OP MOER OPENING NIEUWE TENTOON STELLING ONS VERLEDEN BEZOEK SINT NICOLAAS ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE CHINAV0ND REISBUR0 DE ZWALUW SUCCES L00K-T0URS OP WEG NAAR KERSTMARKTEN >FypMMnÏ7F^rrMOÊRKAPElir OPFRISCURSUS BRIDGE UITGESTELD Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 november 2006 pagina 7 Zevenhuizen - In het Historisch Centrum Ons Verleden wordt za terdag 25 november om 14.00 uur de officiële opening verricht van de expositie 'Molenrijkdom in de Alblasserwaard'. De heer C. Bak ker, voorzitter van de Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijf- heerenlanden zal de openings handeling verrichten. Iedereen is welkom. Molens Het gebied van de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden heeft nog relatief veel molens waaronder het molencomplex Kinderdijk met 19 molens, het bijzondere water staatkundige complex Streefkerk en molens zoals de Jonge Sophia in Groot-Ammers. Ooit waren in het gebied veel polder-, koren- en industriemolens. De resterende molens zijn in goede handen. Maar liefst 24 stuks zijn eigen dom van de dit jaar jubilerende stichting tot Instandhouding van molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden, de SIMAV. De Stichting Verzameling Ons Molenverleden heeft vanwege het vijftigjarige bestaan van de SI MAV besloten een expositie over de molenrijkdom in dit deel van Zuid-Holland te houden. Niet al leen de bestaande molens krijgen aandacht, ook wordt aandacht besteed aan verdwenen wie- kendragers. De tentoonstelling staat opgesteld in het Historisch Centrum Ons Molenverleden aan de Tweemanspolder 15 en is tot medio 2007 te bezichtigen. Voor meer informatie: 06-53385372 of Johan@bovenmolen.nl Zevenhuizen - Sint Nicolaas heeft in Middelburg voet aan wal gezet voor zijn jaarlijkse bezoeken aan Nederland en "als er niks mis gaat" bezoekt hij zaterdag 30 november Zevenhuizen-Moerkapelle. Om on geveer 10.15 uur zal Sint Nicolaas met zijn gevolg, begeleid door het muziekkorps de Kleine Trompet- Ier op zijn trouwe witte paard via de Dorpsstraat op het Raadhuisplein in Moerkapelle aankomen waar hij ontvangen zal worden door Bur gemeester Fijen. Als het weer het toelaat zal de Sint hier enige tijd verblijven om met de kinderen te praten over de verlangens die ze hebben voor het heerlijke avondje en met het muziekkorps wat gezel lige sinterklaas liedjes zingen. Dan vertrekt de Sint met zijn gevolg naar Dorpshuis Opmoer, waar hij met alle kinderen een groot Sint Nicolaas feest hoopt te vieren en van diverse optredens kan genieten. Tijdens dit feest zal de Sint de prijs jes uitreiken van de, door de win keliersvereniging georganiseerde, winkel actie. Vanaf 10.45 uur is het Dorpshuis Opmoer geopend en alles 2al plaatsvinden in de sportzaal, zo dat er voor alle kinderen voldoende Plaats is. Als er kinderen zijn in Moer- kapelle die iets leuks willen doen voor de Sint, een kort optreden of lets dergelijks, kunnen deze zich f°t donderdagavond 23 november aanmelden bij het secretariaat van de Sint sinterklaas@bemi.nl, hieruit j zal de regelpiet de leukste selecte- I ren die dan tijdens dit feest voor de Sint en zijn gevolg op het podium Regio/Zevenhuizen - Frans Schier- 6r ;s behalve bridgedocent ook wedstrijdleider van de NBB. In /eiand met een bridgevakantie Madeira, worden de bridgeles- en Bodegraven (in 't Centrum Willemstraat 15 op donderdag- °n(-) en Zevenhuizen (Dorpshuis a op woensdagmiddag) uit- mogen optreden. Na afloop van dit feest zullen alle Pieten bij de uitgang van de sportzaal gereed staan om de kinderen een leuke verrassing aan te bieden namens de Winkeliersvereni ging Moerkapelle. Na zijn lunchpauze, brengt de Sint een bezoek aan de kinderen van Zevenhuizen. Waar hij via de Catges- brug en de Dorpsstraat om ongeveer 14.00 uur op het Dorpsplein hoopt aan te komen, ook hier weer zal hij worden ontvangen door Burge meester Fijen en de ceremoniemees ter van de Middenstandvereniging. Natuurlijk zal de Sint hier enige tijd blijven om met de kinderen wat lied jes te zingen en andere dingen be spreken. De CreaBea Piet zal hier de 3 mooiste maskers, van de Midden stand Zwartepietmasker actie, op sporen. In Zevenhuizen kunnen de kinderen zich ook via sinterklaas@ bemi.nl opgeven om iets creatief te doen tijdens het grote Sint Nicolaas feest. Hier vandaan zal "Wegwijs" de route aangeven door de Dorps straat om gezamenlijk de Sint verder te begeleiden naar Disco La Baraque, waar hij is uitgenodigd door de Mid denstandvereniging voor een groot Sinterklaasfeest. Omdat dit jaar de verlichting en het geluid aangepast is, kunnen ook hier enkele kinderen hun kunsten vertonen. Er is ruim voldoende plaats voor alle kinderen en zelfs de ouders kunnen op de achtergrond dit feest mee beleven. Ook de Middenstandsvereniging Ze venhuizen heeft na afloop, om on geveer 15.45 uur, voor de kinderen een kleine verrassing. Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Drie beginnende theatersportgroepen uit Wad- dinxveen/Reeuwijk, Moerka pelle en Krimpen aan den IJs- sel gaven vrijdag 17 november een presentatie in Dorpshuis 'Op Moer'. De jongeren heb ben meegedaan aan een thea tersportproject van Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Mid den Holland. Zij werden in acht weken tijd, door professionele theatersportersklaargestoomd voor de 'wedstrijden'. Theater sport, ook wel bekend van de Lama's, is een vorm van the ater waarbij in wedstrijdvorm spelers theaterscènes aan el kaar improviseren. Van te vo ren wordt niets voorbereid wat vaak tot onvoorspelbare en hi larische momenten leidt. Twaalf jongeren zitten op stoe len op het podium. De instruc teurs Robert en Liselotte leggen uit wat de bedoeling is en maken het publiek duidelijk wat van hen verwacht wordt. Er is eerder al ge vraagd of zij een zin met een be paalde emotie op een briefje wil den schrijven en zij moeten tijdens de voorstelling op verzoek steeds kreten roepen waarover gespeeld moet worden. Er was maar een kleine aantal belangstellenden op komen dagen. Liselotte oefende met het publiek door steeds twee woorden te noemen waarvan men er een moest roepen. De jongeren speelden in wisselende samenstel lingen allerlei verschillende stuk jes. Een verhaal vertellen waarbij steeds iemand anders naadloos verder moest gaan. Als er "eh" gezegd werd of er viel een stilte, moest het publiek "dood" roepen en viel die persoon af. Tijdens de "diavoorstelling" vertelde een persoon wat de anderen uitbeel den. Door middel van de zinnen op de briefjes van het publiek moesten twee personen een ge sprek voeren. Een solist moest een verhaal vertellen. Tijdens het verhaal mocht het publiek steeds woorden roepen die hij dan zo snel mogelijk in zijn verhaal moest gebruiken. En zo werden er steeds verschillende vormen gebruikt. Steeds werd de inbreng van het publiek gevraagd: "Waar speelt het zich af? Waarover gaat het verhaal?" Na de pauze gaf de groep uit Krimpen aan den IJssel een staaltje van hun kunnen weg. Zij oefenen al langer en zijn daar door al meer professioneel. Toekomst "Het idee is van de jongeren zelf gekomen. Het is gestart in Krim pen en later uitgebreid met groe pen uit Waddinxveen, Reeuwijk en Moerkapelle. Zij zijn erg en thousiast en willen graag door gaan met de theatersport" vertelt een van de medewerksters van Jeugd en Jongerenwerk. "Zij zijn nu begeleid door professionele docenten en daarmee kunnen we niet verder gaan, maar de groep uit Krimpen is al een stuk verder en we gaan proberen of ze on derling met elkaar kunnen gaan oefenen. De groepen hebben vrij dag met elkaar kennis gemaakt en zien het wel zitten om samen verder te gaan." Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Vanwege het 121/2 jarig bestaan van Reisburo de Zwaluw werd er speciaal voor de relaties van het reisburea, een informatieavond over China gehouden in de theaterzaal van dorpshuis Swanla. Na een infor matieve film vertelde reisleid- ster Marjo Borst aan de hand van een powerpoint presentatie nog meer over de ins en outs van een reis naar China. Ruim 140 mensen hadden zich op gegeven voor de informatieavond. Om alvast in een Chinese stemming te komen werden zij ontvangen in de gezellige lounge van het dorps huis die sfeervol was ingericht met lampions en andere Chinese arti kelen. Zij werden verwelkomd met koffie of Chinese thee met een Hongkongkoekje. Ook de hapjes die in de pauze en na afloop wer den geserveerd waren typisch Chi nees. Tijdensdefilm kreeg men een goede indruk van de verschillende landschappen in China, de steden Hongkong, Beijing en Shanghai, maar ook van de Chinese muur en het Terracotta leger. De Verboden Stad en het plein van de Hemelse Vrede en vele andere culturele bezienswaardigheden werden ge toond. Reisleidster Marjo Borst be geleidt sinds 1988 reizen naarChina en kon dus veel uit eigen ervaring vertellen over de Chinese gewoon ten en had veel tips. Eigen reis De aanwezigen waren erg enthou siast over de avond. Menigeen overweegt dit bijzondere land te bezoeken. Daarom heeft de Zwa luw het plan opgevat om zelf een reis te organiseren naar China. Door middel van een enquête zijn de mensen die aanwezig waren op de informatieavond benaderd of zij interesse hebben voor een der gelijke reis. Voor meer informatie: 0180-632131. gesteld tot begin december. Voor meer informatie: 06-51.92.06.63. Er zijn 10 lessen, de onderwerpen zijn: openingsbod met antwoord en rebid, Sans-atout met Jacoby en Stayman, 2- en 3-openingen, azenvragen, volgbod en informa tiedoublet en na de pauze veel speeltechniek. Zevenhuizen - Rond december gaat het bij menigeen kriebelen; het huis moet extra gezellig gemaakt worden voor de feestdagen. Om inspiratie op te doen is een kijkje op één van Kerstmarkten een po pulaire bezigheid. Daarom maakt Look-Tours ieder jaar enkele trip jes richting de oosterburen om de mensen de sfeer te laten proeven. Veel vraag is er dan naartripjesnaar bekende plaatsen waar al jaren Kerstmarkten worden gehouden. Hoog op de lijst staat Oberhausen. In deze provinciestad heeft men op het eind van de vorige eeuw het grootste overdekte winkelcentrum van Europa gerealiseerd. Het win kelcentrum is in twee etages en is voor iedereen goed bereikbaar. Ook voor de inwendige mens is gezorgd want er is een horecaplein waar gegeten en gedronken kan worden. De bezoekers treft er van alles, van MacChicken en friteskraam tot ster renrestaurants. Voor elk wat wils. Rondom het winkelcentrum wordt vanaf 18 november de Kerstmarkt opgebouwd. Vele leuke kramen met sfeerartikelen, kleding en al lerlei lekkernijen worden feestelijk verlicht en versierd. Behalve naar Oberhausen organi seert Look-Tours ook een reisje naar Düsseldorf. Daar zijn de Kerstmark ten verdeeld over diverse pleinen. Er zijn zeer grote warenhuizen, zodat aan het eind van de middag meestal de conclusie is dat er veel te weinig tijd was om alles te be zoeken. Hoogtepunt van het Look- Toursprogramma is nog steeds de tweedaagse trip naar de Kerst markt. Dan worden twee minder bekende, maar daarom niet min der leuke plaatsen bezocht. Mon- chau en AhrWeiler bieden naast leuke winkeltjes en restaurants ook heel leuke en gezellige sfeervolle Kerstmarkten. Doordat het een tweedaagse is, is er ruim de tijd om alles te bekijken en te genieten, 's Avonds hebben de deelnemers dan nog een gezellige avond met elkaar, die door iedereen altijd erg wordt gewaardeerd. Voor meer informatie: zie de advertentie van Look-Tours elders in dit blad.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 7