HEEL DE BRUG DANSTE REGENBOOG START MET DIGITALE SCHOOLBORDEN GTI-Nesselande Plantina Longa 10 - 50% KORTING Volop kortingen wegens verbouwing FEESTELIJKE OPENING EN OPEN HUIS DE REGENBOOG ROMMELMARKT KLEDINGMARKT 'DE GOUWEBLOEM' MARSEPEINFIGUREN MAKEN WADDINXVEEN - RDSknnp M Aanvang: 19.00 uur Locatie: Dorpshuis Swanla Spruitenplukken Ook voor onderhoud van uw tuin en complete tuinaanleg tegen scherpe prijzen! pagina 8 Waddirixveen - De verbouwing is klaar, de groepen zijn weer terug en de verhuisdozen zijn uitgepakt. Hier mee is basisschool De Regenboog aandeJ.Catslaan 3 in Waddinxveen een prachtige school geworden met een moderne uitstraling en aange past aan de wensen van deze tijd. Met frisse oranje en blauwe kleuren en allerlei speelse elementen is er een nieuw gebouw ontstaan waarin de kinderen, leerkrachten en ouders zich snel thuis zullen voelen. Vrijdag 24 november wordt de school offi cieel geopend. De hele ochtend is er voor alle kinderen een feestelijk programma en om 16.00 uur zal mevr. D. Gerts de officiële opening verrichten. Vanaf 17.00 uur is ieder een van harte welkom om een kijkje te komen nemen in de school. Waddinxveen - De Ontmoetings- kerk houdt zaterdag 25 november vanaf 10.00 uur een tweedehands boeken-, platen-, kerstartikelen- en handwerkmarkt. De tweede hands markt wordt traditioneel georganiseerd vlak voordat de sin- terklaas- en kerstdrukte losbarst. Een goed moment om op zoek te gaan naar dat ene ontbrekende boek in de kast van de verzame laar of een leuk en betaalbaar ca deau voor een kind, vriend of part ner. De markt is gesitueerd in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde 3. Met de op brengst van de markt worden een aantal goede doelen gesteund. Waddinxveen - Stichting 'De Gou- webloem' organiseert op zaterdag 25 november een kledingmarkt. De Gouwebloem is een stichting die zich inzet voor de chronische zieken en gehandicapten.De op brengst van de markt komt geheel ten goede aan het eigen werk.De kledingmarkt duurt van 9.30 tot 14.30 uur, in het gebouw aan de Tollenslaan 161. Voor meer infor matie: telefoon 0182-616203. Waddinxveen - De bibliotheek Waddinxveen wil Sinterklaas op een bijzondere manier vieren en organiseert daarom een work shop 'marsepeinfiguren maken' op woensdagmiddag 29 november, vanaf 14.00 uur. De kinderen leren hoe ze figuurtjes kunnen maken en versieren. Een middag met muziek en warme chocolademelk. Aanmel den kan bij de bibliotheek. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 november 2006 Boskoop - In Nederland is op donderdag 18 november tussen 11.15 en 11.20 uur een wereldre cord gebroken. Nog nooit had den zoveel mensen op dezelfde tijd op dezelfde muziek gedanst. Dit onder het motto: Heelneder- landdanst. Ook in Boskoop is daaraan mee gewerkt. Juf Luzanne heeft de hele school de dans geleerd en op de Populierenhof kon je de grond voelen bewegen toen daar 135 leerlingen en 8 leerkrachten/sta giaires van basisschool De Brug meedansten op de muziek van "What a feeling" door Hughes Corporation. In heel Nederland werd voor dit record meegedanst door meer dan 260.000 mensen. Het initiatief was van net Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen om nog eens te bevestigen dat bewegen leuk én gezond is. Voor O.B.S. De Brug is het ook een opwarmertje voor het grote project begin 2007, dat ook gaat over gezondheid en alles wat daar bij hoort. Waddinxveen - Basisschool de Regenboog, met vestigingen op de Jacob Catslaan en de Peter Zuidlaan is onlangs van start gegaan met de nieuwe digitale schoolborden ofwel interactieve borden. Daarmee heeft de school de primeur binnen de Waddinxveense ba sisscholen. De digitale schoolborden zijn een noodzaak aan het worden in de steeds meer visuele wereld waarin kinderen leren. Beelden worden ge makkelijker vastgehouden dan droge theorieen uit een boekje De I.C.T-co- ordinator en de bovenbouwcoördi nator van de Regenboog hebben in Londen enkele basisscholen bezocht die al jaren met deze borden werken en daar is gebleken dat het rende ment van leren, vooral bij jongens - die blijkbaar nog meer visueel zijn ingesteld dan meisjes- aanmerkelijk is toegenomen. Op het bord kan de leerkracht, maar ook de leerling, op een makkelijke en interactieve wijze de lesstof zichtbaar maken. Denk daarbij bijvoorbeeld aan het verle vendigen van de geschiedenisles met filmpjes, die eenvoudig via internet kunnen worden gedownload. Vernieuwing Deze vernieuwing sluit naadloos aan op de eerder door deze basisschool ingeslagen weg. Vier jaar geleden zijn zij van het klassikale onderwijs overgestapt op een hele nieuwe vorm van lesgeven volgens het G.I.P Kinderen leren in een steeds meer visuele wereld. model. Hierbij wordt op verschillen de niveau's instructie gegeven. De leerling die het allemaal wat snel ler oppakt kan nagenoeg meteen na een korte instructie, aan de slag. De leerling die wat meer aandacht nodig heeft kan dan in een kleine insructiegroep meer aandacht krij gen. De 'snelle' leerling komt daar door ook aan meer verrijkende stof toe en behoudt de interesse in het leren. De verzuchtende opmerking "Nou moet ik weer luisteren naar iets wat ik al lang begrijp", hoort hierbij definitief tot het verleden, terwijl de ninder snelle leerling min der schroom heeft om vragen te stellen. Het project digitale school borden moet de komende vier jaar de hele school van digitale borden hebben voorzien. In januari zullen de volgende borden worden aan geschaft, waarmee dan acht van de vijftien groepen van de regenboog de krijtjes uit de klas hebben ver bannen. Deze advertentieruimte is beschikbaar gesteld door de Haij en Van der Wende Advocaten Afl.2 van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 8