TERREININRICHTING MFC BOSKOOP SINTERKLAASDISCO DEELNAME TENTOONSTELLING BOSKOOP CREATIEF 10 JAAR CONTACT DIER VERMIST OF GEVONDEN? OP LANDELIJKE RANGLIJST 7 k *V.- A Op zaterdag 2 december is het zo dan komen er 2 zwarte pieten naar Tuincentrum ^Groenweide en hebben voor ieder kind een leuk kado De zwarte pieten zijn aanwezig van 09.00 - 16.00 uur. WADDINXVEEN BOSKOOP Vrijdag 8, 15 en 22 december kerstinkoopavonden tot 20.30 uur Ook voor onderhoud van uw tuin en complete tuinaanleg tegen scherpe prijzen! Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 november 2006 Door Mariska van Bommel Boskoop - Gemeente Boskoop is momenteel druk bezig met de bouw van het Multifuncti oneel Centrum (MFC) aan de Snijdelwijklaan. In het MFC kun nen (school)sport- en ontspan ningsactiviteiten onder één dak plaatsvinden. Dinsdagavond 21 november jongstleden was er een bijeenkomst in 'De Loods' over de plannen voor het ter rein van het Centrum. Locatie Het MFC wordt gebouwd in het Zwarte Pad-gebied op het perceel dat direct naast de kinderboerde rij ligt. Dit gebied ligt tussen de woonwijken Snijdelwijk en Wa terrijk. In deze wijken woont het grootste gedeelte van de inwo ners van Boskoop. Hierdoor ligt het MFC dus centraal in Boskoop en dicht bij alle scholen. Bijeenkomst Het terrein rond het MFC dient nog wel ingericht te worden. Daarom was 21 november jongst leden een bijeenkomst georgani seerd voor wijkbewoners. Aanwe zigen konden de plannen van de gemeente en provincie rustig be kijken en hier naderhand ook op reageren. De gemeente zal deze reacties toetsen op haalbaarheid en realiseerbaarheid. De bijeen komst werd geopend door me vrouw A.C. Oosterwijk, wethou der van Welzijn en Sport. Daarna was het woord aan mevrouw Anke Wijma, de projectleider van de gemeente. Zij legde de ver schillende variatiemogelijkheden voor het omliggende gebied voor, en wel de varianten A tot en met G met de verschillende invullingen. De voorkeur van de gemeente gaat uit naar variant G. "De G van Goed plan", grapte Wijma. Discussie bij de plattegronden op de presentatieborden. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt op zaterdag 2 december een Sinterklaasdisco gehouden. Het feest begint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. Alle kinderen van drie tot tien jaar zijn welkom en ook hun vaders, moeders, opa's en oma's mogen mee. Boskoop - Door een fout zijn niet alle opgaven voor deelname aan de tentoonstelling, die via de web site www.boskoopcreatief.nl zijn gedaan, goed overgekomen. Indien men via de e-mail géén bevestiging heeft ontvangen, heft de organisa tie de opgave niet binnengekregen. De fout is inmiddels hersteld. Bij twijfel kan men zich opnieuw aan melden of contact opnemen via te lefoon 0172-212274 of 0172-210809. Boskoop - De rockband Contact bestaat 10 jaar en geeft daarom een speciaal concert op zater dag 2 december in de Tunnel aan Stichting AMIVEDI, kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek - Ze- venhuizen-Moerkapelle - Pijnacker/ Nootdorp. Vermist: Kater, rood, band groen twee belletjes, Herenweg, Moerka- pelle; Kater, cypers/witte onderkant en snoet, Wingerd, Waddinx veen; Poes, cypers, schildpadtekening, niet zo'n grote poes, vlooien band rood, Bredeweg, Moerka- pelle; Kerkuil, veter aan poten ko kertje, geringd. Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Gevonden: Katertje, cypers-grijs, Zuidelijke Dwarsweg/Hogeweg, Zevenhui zen; Poes,zwart/witte tenen voor, voetjes achter, tussen voorpo ten. Bloemendaalseweg, Wad dinxveen; Kat, rood/witte sokjes en bef, band tijgerprint bel, Wollef- oppeweg, Zevenhuizen; ledereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar: AMIVEDI Nederland hulppost voor: Berkel en Rodenrijs - Bergschenhoek - Bleiswijk. Pijnacker - Nootdorp Ze venhuizen - Moerkapelle. Telefoon: 0184-661509 Website www.amivedi.nl Projectleider Anke Wijma legt de verschillende variatiemogelijkheden voor het omliggende gebied voor. Kiss Ride In het gebied komt een zone, waar mensen met hun auto langs de weg kunnen stoppen om ie mand af te zetten, de zogenaam de "Kiss Ride"-zone. De voor keur van de gemeente is om deze zone via het gebied in te gaan en via het parkeerterrein weer uit. Zo behoud je de beste zichtlij nen op het perron en fietsroutes, wat weer nodig is voor het poli tiekeurmerk Veilig Wonen. Ook wil de gemeente een laag, geva rieerd bosplantsoen aanleggen, wat ook het overzicht bevordert. Wijma noemde hierbij als voor beeld het huidige plantsoen bij de moskee aan het Zwanenwater. Er is nog overleg met Connexxion over de bushalte. Mogelijk gaat deze verdwijnen in verband met de RijnGouweLijn. RijnGouweLijn Na de presentatie van mevrouw Wijma werd het stokje doorge geven aan de heer Van der Lin den, projectmanager Ruimtelijke Ontwikkeling namens de provin cie. Hij gaf een korte, duidelijke presentatie over de komst van de RijnGouweLijn, een geplande Lightrail-verbinding tussen Gou da, Leiden en de kust bij Katwijk en Noordwijk. Hiervan komt een perron aan de Snijdelwijklaan. Gemeente en Provincie werken nauw samen in dezen. De pro vincie gaat over het spoor en de halteplaatsing en de gemeente over de buitenruimte eromheen, bijvoorbeeld over het al dan niet plaatsen van een fietsstalling, Aanwezigen bij de bijeenkomst konden zich na de presenta ties aanmelden voor de 'groene groep'. Deze groep kan meepra ten over het groenplan voc het terrein rond het MFC en he ter rein tussen het spoor, de kinder boerderij, de toegangsbrug van het MFC en de Snijdelwijklaan. Ook kregen zij reactieformulie ren uitgereikt, die zij konden invullen en binnen een week re tourneren op het gemeentehuis. Het MFC wordt eind januari op geleverd. De ingebruikname zal vanaf het nieuwe schooljaar zijn. waddinxveen.nl stijgt met stip de Reijerskoop 4a. De zaal gaat open om 20.00 uur, het concert begint om 20.30 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Op de jaarlijkse ranglijst van AdviesOverheid.nl is de gemeentelijke website met stip gestegen van plaats 212 naar 76. In de regio moet Waddinxveen alleen grote broers als Leiden, Al phen aan den Rijn en Capelle aan den IJssel voor zich dulden. Jaarlijkse worden de 485 websites van gemeenten en deelgemeen ten onderzocht op gebruiksvrien delijkheid, transparantie, dienst verleningentoegankelijkheid. De grote sprong voorwaarts heeft Waddinxveen vooral te danken aan een aantal nieuwe onder delen op de website. Ten eerste de nieuwe Webwinkel, waar in woners ondermeer een uittrek sel kunnen bestellen en betalen. Daarnaast neemt Waddinxveen deel aan het project Bekendma kingen. Burgers kunnen via de site www.overheid.nl, door het invoeren van hun postcode, al leen de voor hen relevante be kendmakingen van de gemeente Waddinxveen raadplegen. Wad dinxveen behoort tot de eer ste 25 gemeenten in Nederland die aan dit project deelnemen. Ook neemt de gemeente met haar Digitale Publieksbalie deel aan het project Samenwerkende Catalogi. Dat betekent dat een ieder over enkele weken vooralle overheidsproducten op de ge meentelijke website terecht kan. Wie niet bij de gemeente moet zijn voor een bepaalde vergun; ning, maar bij de provincie of by een waterschap, wordt meteen doorverbonden naar de juiste website. Tuincentrum Groeniveid1 Hoefweg 201' Bleiswijk Tel. 010 - 5223528 Fax 010 - 5210247

Hart van Holland | 2006 | | pagina 14