Zevenhuizen-Moerkapelle t Gemeente START ORGANISATIE GEZELLIGE EN VEILIGE JAARWISSELING MOERKAPELLE LEGITIMEREN VERPLICHT BIJ AANBIEDEN AFVAL WELSTAND RAAD EN COMMISSIES KRUISPUNT VOOR WONEN EN WELZIJN VERGUNNING WET MILIEUBEHEER RUIMTELIJKE ORDENING BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENIIV •kê&f pagina 4 Hart van Holland 29 november 2006 W^^^^fUIZEN-MOERKAPELLE Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 48 l We lopen tegen het einde van het jaar, want december nadert. De maand van de feesten, de kortste dagen en van de jaar wisseling. In Moerkapelle komt wederom een gezellige en veilige jaarwisseling. Na de positieve ervaringen met de aanpak van de afgelopen drie jaar, zal de volgen de editie van de jaarwisseling in deze kern op een zelfde manier gaan plaatsvinden. De werkgroep Jaarwisseling is inmiddels met de eerste voorbereidingen gestart. De werkgroep bestaat naast vertegenwoordi gers van de Moerkapelse jeugd uit politie, brandweer en gemeente. De doelstelling is wederom een gezellige en veilige jaarwis seling te organiseren. Net als voorgaande jaren zal grotendeels volgens dezelfde voorwaarden en afspraken een beheers baar vreugdevuur op het kruis worden ge houden. Illegaal vuurwerk, glas en blik op het kruispunt zijn verboden. In de maand december volgt meer infor matie op de gemeentepagina in Hart van Holland. Op de gemeentelijke website is informatie beschikbaar over de jaarwisse ling. Zie www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Per 1 januari 2007 dient u zich voortaan te legitimeren bij het gemeentelijk afval- brengstation voor het aanbieden van (grof)afval. Dit heeft het college van burge meester en wethouders onlangs besloten. Op deze manier wil het college oneigenlijk gebruik van de faciliteiten bij het afvalbrengstation voorkomen. Bij het aanbieden van afval bij het afvalbrengstation zal een toezichthouder u vragen zich te legitime ren met een geldig legitimatiebewijs. Geldige legitimatiebewijzen zijn: het rijbewijs, het paspoort en de identiteitskaart. Afvalbrengstation Zuidplasweg 14b in Zevenhuizen, telefoon 0180-634275 Openingstijden afvalbrengstation Dinsdag en donderdag van 13.00-16.00 uur. Zaterdag van 9.00-12.00 uur Openbare welstandsvergadering Maandag 4 december 2006 om 15.30 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Openbare vergadering regionale Dinsdagmiddag 12 december 2006 welstandscommissie Gouwestreek in het gemeentehuis te Moordrecht en Krimpenerwaard tussen 15.00 - 17.00 uur. Beide agenda's liggen ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM, te Zevenhuizen. Sinds kort is er in onze gemeente een Kruispunt wo nen, zorg en welzijn. Dit steunpunt wordt geleid door twee steunpuntcoördinatoren, Marion van der Wilt voor de senioren van Moerkapelle en Marja Krans voor de senioren uit Zevenhuizen en Oud Verlaat. Se nioren kunnen bij hen terecht voor gratis en vrijblij vend advies en informatie. Vragen over bijvoorbeeld hulp in de huishouding, Tafeltje Dekje, aanpassingen in huis, regelingen voor (zieken)vervoer e.d. Ook heeft het Kruispunt een informatiefolder, waarin al les nog eens is na te lezen. Deze folder is verkrijgbaar in de hal van het gemeentehuis. Telefonische bereikbaarheid Kruispunt Maandag en donderdag 9.00-10.00 uur Dinsdag, woensdag en vrijdag 13.00-14.00 uur Tel. 06-21397392 Marion van der Wilt Moerkapel le), e-mail: mvdwilt@beth-san.sgzzh.nl Tel. 06-21397391 Marja Krans (Zevenhuizen, Oud Verlaat), e-mail: mkrans@de7ster.nl VERGADEROVERZICHT Commissie I Commissie II Raad 4 december 2006 6 december 2006 (let op, dit is een woensdag!) 19 december 2006 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Ze venhuizen. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de com missies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Ze venhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@ zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slecht horend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. AGENDA'S COMMISSIES Commissie I, agendapunten o.a.: Beleidsplan Sociale Zaken 2007-2008 De gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle hebben samen het Beleidsplan Sociale Zaken 2007-2008 op gesteld. Hoofdpunten zijn het verwezenlijken van duurzame uitstroom en het voeren van een actief armoedebeleid. Het beleidsplan is één van de instrumenten waarmee de raad het beleid voor de komen de jaren kan bepalen en waar nodig kan bij stellen. Exploitatieopzet uitbreiding Nijverheids centrum te Zevenhuizen Het ontwerpbestemmingsplan voor de uit breiding van het Nijverheidscentrum te Ze venhuizen is gereed. Daarnaast gaat ook het bestek voor het bouwrijp maken van het plan de definitieve fase in. Herbenoemen bestuursleden in de Stich ting Scholengroep Holland Per 1 januari 2005 is de bestuursbevoegdheid voor het openbaar onderwijs overgedragen aan de Stichting Scholengroep Holland. Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor mevrouw drs. A.C. Hazelebach en de heer R. van den Heuvel te herbenoemen als bestuursleden in de Stich ting Scholengroep Holland. Commissie II, agendapunten O.a.: Ingekomen stukken en mededelingen: - de brief van 26 september 2006 van het col lege van burgemeester en wethouders van de gemeente Boskoop, inzake de bestuur lijke toekomst; - de brief van 5 oktober 2006 van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen, inzake de bestuur lijke toekomst; - de memo van 17 oktober 2006 van het col lege van burgemeester en wethouders, in zake de stand van zaken Veiligheidsregio's; Door de Rekenkamercommissie is als on derwerp voor 2006/2007 gekozen voor een "Onderzoek naar de doelmatigheid en doel treffendheid bij de serviceverlening aan de burgers". De commissie heeft zich bij dit on derwerp de volgende kernvragen gesteld: - Wordt er een optimale service verleend aan de burger op vragen via diverse com municatiekanalen; - Zijn hierover intern afspraken gemaakt en op welke wijze worden die op naleving getoetst. Procedure collegevoorstellen aan commis sie/raad Beheerplan Onderhoud Gemeentelijke Gebouwen 2005-2015. Door het college van burgemeester en wethouders is een geactu aliseerd Beheerplan Onderhoud Gemeente lijke Gebouwen 2005-2015 opgesteld. Door het actualiseren van het Beheerplan wordt een objectief oordeel over de huidige staat van het onderhoud van de gemeentelijke gebouwen verkregen en worden de kosten voor het toekomstig onderhoud inzichtelijk gemaakt. Daarnaast worden de te reserve ren voorzieningen voor de komende jaren vastgelegd. Belastingverordeningen 2007 Door de raad is op 31 oktober 2006 de be groting voor het jaar 2007 vastgesteld. Op basis hiervan zijn de belastingverordenin gen 2007 opgesteld. Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhui zen-Moerkapelle maakt het volgende besluit bekend: Beschikking K.A. Havelaar Zn b.v. inzake het verlenen van een revisie vergunning voor een machinefabriek, constructiebedrijf en de tailhandel in landbouwgereedschappen op het perceel Nijver heidstraat 10, 2751 GR Moerkapelle. Deze beschikking kan vanaf 30 november tot en met 12 januari 2007 worden ingezien bij de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. Beroep tegen een beschikking kan tot en met 12 januari 2007 worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wanneer u beroep instelt, blijft een beschikking van kracht, tenzij een voorlopige voorziening wordt aangevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden, die eerder zienswijzen hebben ingebracht tegen een ontwerpbeschikking; belanghebbenden, die ziens wijzen hebben met betrekking tot de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbeschikking; belanghebbenden, die redelij kerwijs niet in staat waren zienswijzen in te brengen tegen een ontwerpbeschikking. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorps straat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180-637777). Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan telefonisch een afspraak worden gemaakt. In de periode van 16/11/2006 t/m 23/11/2006 zijn de vol gende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Aanvragen bouwvergunning - Nijverheidscentrum 16 te Zevenhuizen, vergroten bedrijfsruimten (BR/2006/0069) - Kratonlaan 65 te Zevenhuizen, verg roten won 'g (BR/2006/0070) Aanvragen sloopvergunning - Dorpsstraat 145 -147 te Zevenhuizen, sloop v n- kelpand/opslagruimte (SA/2006/0024) Oogstpad 14 te Moerkapelle, sloop -s (SA/2006/0025) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informs e. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bc w- vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocec re wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend: Bouwvergunningen Verzonden 16/11/2006: Noordelijke Dwarsweg 110 te Zevenhuizen, er- groten woning (BR/2006/0054); Verzonden 23/11/2006: Couperussingel 4 te Zevenhuizen, plaatsen r m achtergevel (BL/2006/0045); - Pieter Posthof te Moerkapelle, bouw winkelr ri ten met 2 woningen (B1/2005/0013) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunni ;en kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene et Bestuursrecht bij het college van burgemeester en st- houders bezwaar aantekenen indien u direct bt ig heeft bij de gevolgen van de verleende vergunnir De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezendin. it- reiking van het desbetreffende besluit aan de aanv' jer. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een er- zoek om voorlopige voorziening worden ingedier oij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gr en- hage. Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerk heeft besloten de navolgende vergunningen/onti gen te verlenen aan: Maag Lever Darm Stichting om in de periode van en met 23 juni 2007 een collecte te houden in de gen Zevenhuizen-Moerkapelle. Fonds Verstandelijk Gehandicapten om in de p van 23 tot en met 29 september 2007 een collecte te h in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. KWF Kanker Bestrijding om in de periode van 3 met 8 september 2007 een collecte te houden in de ge te Zevenhuizen-Moerkapelle. De MVZ Zevenhuizen voor het verstrekken van zv cohol houdende drank tijdens de kerstmarkt op vri december 2006 op het Dorpsplein te Zevenhuizen. De MVZ Zevenhuizen voor het plaatsen van 10 re borden in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapel! periode van 30 november tot en met 9 december 200 Zendingscommissie Hervormde Gemeente voor nemen van een standplaats op 29 en 30 december 2; het voorterrein van de Hervormde Kerk aan de Dorp 17 te Moerkapelle, voor het bereiden en verkopen v: bollen ter ondersteuning van het zendingswerk. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-M pelle heeft besloten de navolgende vergunningen/o fingen te verlenen aan: De MVZ Zevenhuizen voor de organisatie van eer markt op vrijdag 8 december 2006 op het Dorpspl Zevenhuizen. oelle ff in- 7 tot •snte ■iode uden t en leen- ig 8 ame- in de et in- )6 op trast olie- ?rka- hef- ?rst- n te Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemen Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en o het college van burgemeester en wethouders, naar geiaW hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aante ui de i te kenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen v verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermij draagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbe treffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarscfn ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voor ziening worden ingediend bij de President van de An-ir dissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haa9- Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 1 12 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2006 | | pagina 4