"SCROOGE" IN THEATER SWANLA DIER VERMIST OF GEVONDEN? TIJDENS KERSTMARKT EEN LICHTEND PAD NAAR WERELDWINKEL KERSTMARKT IN HET 'KLEINE KERKJE' AANRADER VOOR DE KERSTVAKANTIE: BIJZONDERE TENTOONSTELLING BIJ ZANG EN KLEUR I 7F\/FNHTÏÏZÉIvr71\/iC)ËRKAPlïXE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 december 2006 pagina 11 Zevenhuizen - In het 'kleine kerkje' wordt vrijdag 8 december vanaf 17.00 uur een kerstmarkt gehouden. De bezoekers vinden in de sfeervol le kerk kerststukjes, kerstkransen, deurhangers, sieraden, guirlandes (ook het maken ervan) en tweede hands boeken. Kinderen kunnen zelf een ketting maken of grabbe len. Koffie, ook mét taart is in de kerk verkrijgbaar en buiten staan een kraam met zuurkool, worst en glüh wein. De opbrengst is bestemd voor het in stand houden van het kerkje, een rijksmonument. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt de jaarlijkse vogeltentoonstelling voor leden en andere vogelliefhebbers uit de regio onder de noemer 'bijzonder'. Dit houdt in dat de organiseerde vereniging iedereen mag uitnodi gen voor deze tentoonstelling die aangesloten is bij de Nederlands Bond van Vogelliefhebbers. De show wordt voor de 38e keer ge organiseerd en wel in het clubge bouw aan het Nijverheidscentrum (industrieterrein). Er zijn ruim 500 vogels in diverse soorten en kleuren te zien, ingezonden door 60 liefheb bers uit Zevenhuizen en daarbuiten. De vogels worden gekeurd op don derdag 7 december door negen keurmeesters van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers. De ten toonstelling is geopend op vrijdag 8 december van 15.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 9 december van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij en er is een rad van avontuur met veel mooie prijzen. Voor meer informa tie: www.zangenkleur.nl Stichting AMIVEDI, kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek Zevenhuizen-Moerkapelle PiTacker/Nootdorp. Vermist: - Poes, cypers, schildpadtekening, niet zo'n grote poes, vlooien band rood, Bredeweg, Moerka pelle; - Kater, rood, band groen twee belletjes. Herenweg, Moerka- pelle; - Kerkuil, veter aan poten ko kertje, geringd, Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Gevonden: - Kater, ongecastreerd,cypers/ wit. Coenecoop, Waddinxveen; - Kat, cyper-grijs, witte teentjes voor, rechtsachter iets langer wit, wit rond neus, waarschijn lijk blind aan linkeroog. Omge ving Koninginneweg, Boskoop; - Kat, zwart/wit, Herenweg, Moerkapelle; Goed tehuis gezocht voor: - Witte kater gecastreerd van 1 jaar. ledereen die vragen heeft of in formatie kan geven kan bellen naar: AMIVEDI Nederland hulp post voor: Berkel en Rodenrijs - Bergschenhoek - Bleiswijk. Pijnacker - Nootdorp Zevenhuizen - Moerkapelle. Telefoon: 0184-661509 Website www.amivedi.nl Zevenhuizen - De stichting Polder romance heeft een weekend in Hoek van Holland doorgebracht om de musical Scrooge te repe teren. Het was een weekend van hard werken met een enthousiaste groep om de laatste dansjes en scenes 'neer te zetten' zodat het straks in december een geweldige uitvoering gaat worden. In december staan 26 kinderen en een aantal volwassen in thea ter Swanla met het onvergetelijke kerstverhaal van Charles Dickens over de oude vrek Ebenezer Scroo ge. de hebzuchtige en spijkerhar de oude geldwolf, die tijdens de kerstnacht bezocht wordt door de geest van Marley, zijn overleden vennoot, en andere spoken. Deze nemen hem mee op een reis door zijn verleden, heden en toekomst in de hoop dat de gierige en ha telijke man zijn leven betert. Ze dwingen hem de ogen te openen voor de heersende ellende. Zullen ze erin slagen om van de oude vrek een goed mens te maken? Deze musicalversie, geregiseerd door Anne Sijtsema, wordt met veel enthousiasme opgevoerd door het jonge talent uit Zevenhuizen en omgeving. Mooie momenten worden afgewisseld door prach tige liedjes en tijdens de 'voeten polka' kan men gewoonweg niet stil blijven zitten. Het belooft een geweldige uitvoering te worden! vrijdag 22 december (Premiere) zaterdag 23 december (Reprise) vrijdag29 december (Familievoor stelling) Aanvang 20:00 uur €15,00 Alléén op 29 december: jeugd t/13 jaar €7,50 jeugd 14t/m 17 jaar 10,00 Volwassenen €15,00 Regie Anne-Sijtsema-Bakker Zevenhuizen- Niet alleen op het gemeentehuisplein en bij de hervormde kerk is het tijdens de kerstmarkt de kerstsfeer te be leven. Het terrein voor de We reldwinkel wordt sfeervol ver licht met lampjes, lantaarns en waxinelichtjes, met kerstgroen en kerstversiering. De winkel is tijdens de kerstmarkt geopend. De kerstartikelen zijn gemaakt van niet alledaags materiaal, zoals een kerstgroep en kerst ballen van piepschuim, of een kerstgroep van metaal, engelen van bananenblad en schalen van papier,(gehard). Die schalen zijn een mooi staaltje van Vietnamese origami knipselkunst. De Wereldwinkel verkoopt ook kerstkaarten, kalenders en speel goed van Unicef en kleurrijke kaarsen in allerlei groottes en vormen. De kerstmarkt wordt gehouden op vrijdag 8 december van 17.00 tot 20.00 uur. Vat is dat? Een koesterkaart is een getekende versie van een plek die u doorgeeft aan Ernst de 'ogel. De tekenaar van het Hart van Holland. Elke twee weken gaat Ernst op pad om iemand in et verspreidingsgebied van het Hart van Holland te vragen naar een plek die wordt gekoesterd, ia deze krant wordt dat plekje doorgegeven aan 29.000 huishoudens. Deze keer zijn Harry en il de Jong uit Zevenhuizen aan het piekeren geslagen. Een plek die zij koesteren ligt aan de Rotte. Vaar ze vroeger zeilden en dansten. Bij de koffie kijken ze naar foto's uit een zwart-wit verleden. 'in dat je er niet met de auto kan komen... ...als u begrijpt wat zij bedoelen! Zevenhuizen - 29 november 2006 van Zuijlen en Henry Joan de Jong staan waar in 1957 de uitspanning van Voorthuizen stond. Samen met vriend Piet Beket kwam Harry als echte Rotterdammer de Rotte afgevaren en bestelde op een mooie zaterdagavond een uitsmijter bij de heer Voorthuizen. Die was daar niet echt op berekend, maar ging toch aan de slag om dat te verzorgen. "Volgende week komen we weer en nemen we onze vrienden mee. We maken er een feestje van spraken Harry en Piet enthousiast. En zo kon het gebeuren dat een week later een groepje Zevenhuizense meiden bij de patatzaak van Koppenol werd gevraagd om mee naar de Rotte te gaan. Op de geluiden van een opwind- bare koffergrammofoon werd bij Voorthuizen al gauw gezellig gedanst. Rechts op de foto staan Wil en Harry. Verderop in Zevenhuizen werd pa van Zuijlen die avond uit voorzorg slapende gehouden en Willys broer Herman werd door z'n ma op pad gestuurd om Wil te halen en erger te voorkomen. Het was immers al laat gewor den. De volgende dag werd er gevaren en als ik me niet vergis zie ik Harry met zeker zeven zeilers in z'n vrouwvriendelijke boot. "Annie Beket, Ria Toorenaar, Riet de Koning, Teun en Sjaan Karreman en ik met zonnebril "zegt Wil. "Ik was een rustige onschuldigejongett. zegt Harry.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 11