AAD KOREMANS: "IEDER MENS IS UNIEK EN DAT UIT ZICH VAAK IN DE KUNST" KERSTCONCERT GOUWESTEM GROOTS KERSTFEEST IN IN ONTMOETINGSKERK Waddinxveen leeft! Waddinxvener KERKDIENSTEN khsion adlerhorst lecfificafie: VR KEERDE WEBSITE BINGO IN 3DESTOEL in het nieuws... Fusie Kreater en SWW biedt nieuwe kansen KOPPELKLAVERJ ASSEN ROZENBURCHT SPORTHAL DE DREEF )INXVEEN BOSKOOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 december 2006 KERKDIENSTEN 24 december Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur dr. C. Vermeulen. Wijkge meente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen; 21.00 uur ds. H.G. van Vliegen en pas tor G.J. Martinni. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur gezame- lijke diensten; 21.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30uurds. E. Brink; 16.30 uurds. H.ten Brinke. De Bruggen-vierin- gen 11.00 uur Jan Delhaas. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur prof. dr. W. Verboom; 19.00 uur kand; 22.30 uur R. de Reuver. Ger. Kerk 18.30 uur Mw. B. van de Weg. De Stek 19.30 uur kand. D. Wolters. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J. Harde man Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Vr. Pro. Gem. 20.45 uur ds. J.A. Brostr m-Bruin, Kerstnachtdienst. Ev. Gem. Pa- rousia 10.00 uur Arie Baak. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landiocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Twee weken gele- "on hebben de lezers van het Hart *ar> Holland in de rubriek 'Wad- 'nxvener in het het nieuws' kun- Jen lezen over de plannen van de amilie Van der Horst. Zij gaan met j-lkaar een pension in Oostenrijk e9innen onder de welklinkende naarT 'Pension Adlerhorst'. Abu- S|evelijk staat onder aan de tekst i verkeerde verwijzing naar de ebsite. Deze moet zijn: www. Bp~lonadlerhorst.nl. via deze ^ebsite kan informatie worden in wonnen en boekingen voor het nsion worden gedaan. ^ddinxveen - Wijk- en Speeltuin- fmiging Paddestoel houdt 0n ,aD 22 december haar traditi- aan 1<erstbingo. De bingo vangt qe °n' 20.00 uur. De Paddestoel is ij e'J,l9d aan de Lijsterbesstraat oor meer informatie: www. depaddestoel.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Door Karin Heeren Waddinxveen - De fusie is aan staande, maar er wordt wel ge werkt alsof er al sprake is van fusie. Jan Korving, directeur van Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) is samen met een aantal medewerkers ook weer terug op de 'oude stek' in het pand van Kreater. Nu alleen niet als huurder maar als gebrui ker als gevolg van de fusie. In gesprek met Aad Koremans, algemeen directeur van Kreater over de fusie met de SWW: "Sa men gaan we heel veel dingen doen die er nu ook al zijn. De kracht zit hem in combineren van activiteiten, daar wordt iedereen beter van." Koremans ziet als groot belang de interactie tussen mensen, die elkaar versterken en ontmoeten. De organisatie ziet hij als dynamisch, klantvriende lijk, innoverend, luisterend, daar waar men altijd terecht kan en waar men zich aan zijn woord houdt. Cultuuraanjager Aad Koremans is een bevlogen man als het gaat om kunst en cul tuur. Een ware cultuuraanjager. Binnen de regio is hij als geen ander bekend in de wereld van kunst en cultuur. Als oud regio directeur van een culturele in stelling in de Rotterdamse regio en betrokken bij het provinciale beleid weet hij de weg om zijn eigen doelstelling, cultuur toe gankelijk maken voor iedereen, te bereiken. Aad Koremans weet als bemiddelaar veel te bereiken, juist door het schakelen tussen lokaal en provinciaal niveau, om zodoende sterker naar buiten te komen. Er zijn legio voorbeel den: 'cultuurcontact', een samen werkingsverband met Gouda, de gemeenten uit het Rijn-Gouwe gebied en de Krimpenerwaard en een actieplan 'cultuurbereik' samen met zes samenwerkende bibliotheken in de regio. Aad Ko remans is ook bemiddelaar tussen het voortgezet onderwijs en een cultuurtraject waarbij cultureel erfgoed en activiteiten een plaats vinden in het vak CKV. Naast het Coenecoopcollege doen ook de Driestar, het Wellant college en het Antonius College mee aan dit project. Cement van de samenleving Aad Koremans stelt tot zijn ver driet vast dat cultuur altijd als eer ste wordt wegbezuinigd: "leder een vindt dat cultuur belangrijk is, een stukje van de opvoeding. Ouders vinden het belangrijk en zelfs vindt het een plaatsje op de roosters door middel van vak ken als beeldende vorming of musische vorming. Desalniette min wordt bij dreigende recessie onmiddelijk de geldkraan dicht gedraaid." Aldus Koremans. Hij geeft ook direct aan dit te be grijpen: "Het zijn direct beïn vloedbare kosten, hiermee is het budget direct te beinvloeden. Bij terugval van de economie zijn wij als eerste de klos, het is breed ge dragen dat het belangrijk is om erfgoed over te dragen, kennis te hebben van religies, cultuur wordt gezien als het cement van de samenleving, maar het mag niets kosten." Koremans probeert begrip te kweken als het gaat om het prijskaartje dat aan kunst en cultuur hangt: "Ik hoor wel eens dat een schilderij duur is en dan is mijn boodschap dat er toch wel heel veel arbeidsuren mee gemoeid zijn. En dan hebben we het nog niet over opleidingskos- ten, de meeste kunstenaars zijn HBO geschoold." Geloven in de mens "leder mens is uniek en dat uit zich vaak in de kunst", zegt de filosoof Koremans. "Ik vind dat van heel groot belang: de inter actie tussen mensen. Als het klikt zijn mensen emotioneel betrok ken, dan voel je dat mensen om mensen geven. Ik geloof er in dat elk mens veel te bieden heeft en dat wij als organisatie de gele genheid bieden en daardoor bij dragen om deze kwaliteiten uit te bouwen." Aad Koremans ziet daar een wetmatigheid in: "Het geheel is meer dan de som der delen, maar dat lukt alleen als je er in gelooft." Hij vindt het zelf daarom ook erg belangrijk om deze houding zelf 'voor te leven': "Je moet er niet alleen over pra ten, je moet het doen, zelf voor leven en uitdragen datje gelooft in de ander. Ik vind het daarom ook belangrijk om transparant te zijn, geen dubbele agenda te hebben en een goed klimaat te scheppen waarbinnen zo'n hou ding mogelijk is." Wederzijds respect, begrip voor elkaar, als organisatie op het sociaal cultu reel vlak is het voor Aad erg be langrijk om deze boodschap uit te dragen. Kruisbestuiving De hernieuwde samenwerking en komende fusie met de SWW ziet Aad Koremans als een belangrijk middel om te komen tot een kruis bestuiving: "We gaan gebruik maken van eikaars kennis, natuur lijk op kunstzinnig en cultureel vlak, maar zeker ook op gebied van ICT, middelen en wat voor gezamenlijk gebied dan ook." Hij spreekt hierbij gelijk de hoop uit dat deze fusie niet opnieuw aan leiding geeft tot verdere bezuini gingen: "Bij eikaar kunnen we net het hoofd boven water houden." De nieuw ontstane organisatie wil vooral laagdrempelig zijn, met gelijke kansen voor iedereen, samen willen zij een compleet programma bieden op sociaal cul tureel gebied. Hij laat er ook geen misverstand over bestaan dat hij erg trots is op de arbeidsinzet en het positieve arbeidsklimaat die er voor gezorgd hebben dat Kre ater het hoofd boven water heeft kunnen houden. Nieuw aanbod Volgend jaar komt het aanbod van de VU (Vrije Universtiteit) binnen het aanbod van de organi satie. Ook is er een nieuw aanbod van korte cursussen, waarbij een cursus aangeboden door een zil ver- en goudsmid een noviteit is. Opnieuw onderstreept Koremans het belang om kinderen al op jonge leeftijd in aanraking te la ten komen met kunst en cultuur. In dit verband noemt hij ook de mogelijkheid om bij Kreater een tegoedbon te kopen waarvoor een aantal lessen gevolgd kunnen worden. Boskoop - Traditiegetrouw wordt bij de Rozenburcht een koppelkla- verjasavond gehouden; dit jaar op donderdag 28 december. Hoewel meedoen belangrijker is dan winnen, zijn ervoor winnende koppels leuke prijzen te winnen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel.Aanvang 20.00 uur, deur open 19.15 uur. Voor meer infor matie een aanmelding (tot 27 decembejr: 0172-214283 of info@ rozenburcht.nl. De rozenburcht aan de Rozenlaan gaat om 19.15 uur open, het kla verjassen start om 20.00 uur. Waddinxveen - Traditiegetrouw geeft het mannenkoor De Gou- westem op de laatste vrijdag voor de kerstdagen een kerstconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Dirigent Martin Mans heeft het programma opge steld met bekende maar ook on bekende kerstliederen waaronder 'Unto us a child is born' van Han del, 'Christmastide' van J.Mc. Cull- och en 'I have a dream' van Mary Donnelly. Het mannenensemble van De Gouwestem zal eveneens een aantal malen een optreden verzorgen. Aan het kerstconcert zal instrumentaal worden meege werkt door panfluitiste Noortje van Middelkoop en organist/pia nist Aarnoud de Groen. Dominee M.C. Batenburg verzorgt de ope ning en sluiting. Het concert op 22 december be gint om 20.00 uur, de kerk is om 19.30 uur. De entree bedraagt €10,-; kaarten zijn verkrijgbaar bij Kantoorboekhandel Sonneveld aan het Koningin Wilhelminaplein 5. ledereen is welkom. Voor meer informatie: www.degouwestem.nl Waddinxveen - Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt 24 december Kerst Feest in Sport hal De Dreef gehouden. De eerste samenkomst (Kerst Feest 2006) staat gepland om 19.00 uur, de tweede (Waddinxveen Zingt!) om 21.30 uur. De organisatie, bestaan de uit ruim 100 vrijwilligers uit De Rank en andere Waddinxveense kerken, verwacht op Kerstavond rond de 1.800 bezoekers. Toegang is gratis. Via een collecte kan men een vrijwillige bijdrage doen. Informatie: www.ikgeloofhetwel. nl Mailen: kerstisfeest@ikgeloof- hetwel.nl of bellen 0182-613179 en 06-53126203 kan ook.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 11