•^r ViHi i i1 iAiikimttt* mum**» VÊBmÈ K'AMERIilDï MjMas» yi SffiKSHililNGt KINDERENl INI PW/ANPAt .til dl I V ill i I tÉ® 'i Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 december 2006 pagina 31 Moordrecht - Een groep van 16 personen uit Moordrecht en Gouda gaat in de zomer van 2007 drie weken werken met straatkinderen in Brazilië voor het project REMER. De groep is net samengesteld en ge lijk al zijn er vele ideeën voor fondsenwerving die de plan nen mogelijk moet maken. Een van de deelnemers aan het pro ject is Ria van Bueren. Samen met haar man is zij vorig jaar op bezoek geweest in Brazilië bij hun zoon die daar voor een jaar verbleef. Ria van Bueren: "We hebben daar een rondreis gemaakt en een bezoek aan de sloppenwijken heeft diepe in druk gemaakt. Niet alleen de diepe armoede van die men sen, wat ons echt geraakt heeft is de oprechte blijheid die zij nog kennen. Een blijheid die je hier zelden meer ziet." Vo rig jaar hebben zij beiden ook meegewerkt bij het project voor straatkinderen: "Het pro ject is geweldig, je krijgt echt het gevoel dat je iets kunt bij dragen, daadwerkelijk iets kan doen aan de armoede." Acties Hoewel de groep net is gevormd zijn er vele plannen voor fond senwerving. Afgelopen zondag werden in de Katholieke kerk in Moordrecht zelfgemaakte kerststukjes en tuinversiering verkocht. En de Nieuwjaarsduik in de IJssel is in voorbereiding. De groep hoopt ook bij de ge meente nog voor elkaar te krij gen dat er een Nieuwjaarsduik in de IJssel zal zijn vanaf de veerstoep bij de pont te Moor drecht. Bij deze gelegenheid zal de volledige groep zich presen teren. Familieleden, vrienden en kennissen zullen de groep sponsoren door erwtensoep en warme chocolademelk te ver kopen. Lilian Koers is een van de deelnemers die naar Brazilië zal vertrekken. Zij doet SPW-3 aan het ID-college in Gouda en haar hele studiejaar is minstens even enthousiast. Ook zij zullen een bijdrage leveren op Nieuw jaarsdag en er wordt nagedacht over verdere acties. Lilian zelf heeft heel veel zin om naar Bra zilië te gaan, zij is geïnspireerd geraakt door het enthousiasme van Ria van Bueren, die tegen haar zei: "Ik heb een uitdaging voor je." En dat is het voor Li lian: een echte uitdaging! De creatieve inbreng van deze groep zorgt voor inkomsten. Rechts op de foto Lilian Kroes. Waddinxveen - In gesprek met twee Waddinxveense vrijwilli gers: Hanny Glasbeek en Paula van der Ark, wie kent ze niet? De Wereldwinkel, Platform Duur zaam Waddinxveen, Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking en Amnesty International, allemaal organisaties die al vele jaren runnen rekenen op de vrijwil- ige inzet van Hanny en Paula. Zij hebben samen met Simeon Mu- sengimana de Stichting Abana opgericht. Scholing voor kinde ren in Rwanda, dat is het doel. Het contact met Simeon dateert van de periode dat Paula vrijwil liger was in het Asielzoekerscen trum in Waddinxveen en Simeon daar woonde als vluchteling uit Rwanda. Er waren veel raakvlak ken en veel onderwerpen van gesprek. Simeon is later vrijwil ligerswerk gaan doen bij de We reldwinkel in Waddinxveen en leerde daar ook Hanny kennen. Paula en Hanny trokken zich het lot aan van de kinderen die ver weg in Rwanda geen kansen geven van lezingen en de ver koop van kaarten en kalenders die in Rwanda zijn gemaakt. Simeon houdt zich vooral be zig met contacten onderhou den met de coördinatoren in Rwanda, degene ter plekke die zorgen dat de organisatie goed verloopt. De plaatselijke coördinatoren hebben via de stichting Abana een mobieltje gekregen om het contact mo gelijk te maken en krijgen een vergoeding voor hun werk zaamheden. In een map bij Paula zitten de rapporten van de kinderen met hun behaalde cijfers samen met een foto. Zo wordt wel heel tastbaar waar zij het voor doen: "Want zij zijn de toekomst van Rwanda, zij moeten het gaan doen." Voor meer informatie: www. abana-rwanda.org/ of via Paula van der Ark, telefoon 0182-613711, vdark@casema.nl. Donaties zijn welkom op giro: 115331 tnv GP van der Ark-Ver steeg inz Rwanda-kinderen, te Waddinxveen. Nieuwerkerk aan den IJssel Derde Kamerlid Ben van der Lem uit Nieuwerkerk heeft af gelopen jaar in De Derde Ka mer gezeten. Voor volgend jaar zoekt hij Derde Kamerleden uit eigen omgeving. De Derde Ka- rner is een vertegenwoordiging van Nederlanders én mensen uit 0r;Hvikkelingslanden die ont wikkelingssamenwerking onder aandacht wil brengen. "Zelf "Sr> ik dit jaar actief geweest mt' onder andere het indienen een voorstel over Eerlijke del en ik zoek collega's voor De Derde Kamer 2007. De Derde Kamer biedt je de kans om een bijdrage te leveren aan een eer lijker verdeling van de weivaart in de wereld", aldus Ben van der Lem. De Derde Kamer is een parle ment waarin 120 Nederlanders en 30 mensen uit ontwikkelings landen zitten die een mening hebben over internationale sa menwerking. Samen bedenken zij voorstellen om het beleid voor internationale samenwer king te verbeteren en debatte ren ze met politici uit de Tweede Kamer. Ook spreken ze in hun ei gen stad of dorp met bewoners over hun voorstellen en hun er varingen in De Derde Kamer en geven ze interviews daarover aan de regionale en lokale pers. Draagvlak en politiek De Derde Kamer levert ideeën aan de Nederlandse politiek én versterkt het draagvlak voor in ternationale samenwerking. De Derde Kamer is begonnen met werving van leden voor 2007. Derde Kamerleden zijn mensen die zich betrokken voelen bij wat er over onze grenzen heen gebeurt. Ze willen in Nederland aandacht vragen voor het lot van hun medemens en zich daar voor inzetten. Daarbij maakt het niet uit wat voor mening of po litieke voorkeur Derde Kamerle den hebben. De Derde Kamer is een breed samengestelde groep mensen die vanuit heel verschil lende invalshoeken naar inter nationale samenwerking kijken. Ze komen uit het hele land en zijn van alle leeftijden. hebben; met scholing begint de kans op verbetering van de leefomstandigheden, daar wa ren zij drieën het over eens, en daarmee is de Stichting Abana geboren. Paula en Hanny: "Er wordt vaak vergeten dat er een verschrikke lijke oorlog heeft plaatsgevon den in Rwanda. Het is nog een enorme puinhoop als gevolg van die periode." Inmiddels is dui delijk dat de pogingen van de stichting om daadwerkelijk iets te doen aan de verbetering van de levensomstandigheden een enorm succes zijn. Twee jaar terug begonnen zij met het mogelijk maken voor 16 kinderen om naar school te gaan. Door de stichting wordt het schoolgeld betaald en soms wonen de kinderen zelfs in tern als zij te ver weg wonen van de school. Inmiddels is dat aantal uitgegroeid tot 25 kinderen. Een aantal kinderen is inmiddels klaar met het voortgezet onderwijs. De 'lege plekken' zijn onmiddel lijk door anderen ingenomen. Microkrediet Nu de scholing van een aantal kinderen in Rwanda een suc ces blijkt, wordt er door de be stuursleden van Stichting Aba na voorzichtig nagedacht over de uitbreiding van activiteiten. Het verstrekken van microkre dieten is een logisch vervolg op de scholing. Er moet natuurlijk wel goed gekeken worden naar de financiële haalbaarheid. Hanny en Paula zijn inmiddels erg bedreven in het zoeken van middelen door middel van het aanschrijven van fondsen, het

Hart van Holland | 2006 | | pagina 31