VERKEERSSITUATIE NESSELANDE WIJZIGT KINDER-YOGA CURSUS r. GOSPEL WORKSHOP KERKDIENST iMESSELANDrREGIO £OMMlG>E MENDEN SPORTEN OM FITTER TE WORPEN, ANPEREN SPORTEN OM VAN HUN DEPRE0€>lE AF TE KOMEN.... ledereen heeft wel eens een dipje of een sombere bui. Dat is vervelend, maar niet erg. Goed gezelschap, een leuke gebeurtenis, of gewoon lekker bezig zijn zorgen ervoor dat die bui weer overdrijft. Bij een depressie is er meer aan de hand: depressie is een ziekte. dat kan wel een paar maanden Hoe is een depressie te herken nen? Mensen met een depressie zijn niet alleen somber, maar ook moe, prikkelbaar en lusteloos. Ze hebben geen trek, of eten juist erg veel. Ze kunnen niet slapen, of slapen juist opvallend lang. Ze kunnen zich slecht concen treren en hebben nergens plezier in. Sommige mensen met een depressie willen zelfs dood. Als zulke verschijnselen weken lang aanhouden is er sprake van een depressie. Herstel bevorderen Een depressie gaat over, maar duren. Er zijn verschillende dingen die iemand met een depressie zelf kan doen om zich beter te voelen en het herstel te bevorderen. Erkennen dat het om een depressie gaat en niet om een dipje. Praten over zichzelf en zijn of haar gevoelens met een vertrouwd persoon. Ook andere contacten onder houden is belangrijk. Elke dag lichaamsbeweging nemen, liefst in de buitenlucht: fietsen of wandelen, sporten of tuinieren. Een vaste dagindeling aan houden. Vaste tijden voor het opstaan en naar bed gaan en drie maaltijden per dag eten. Het gebruik van alcohol en drugs zo veel mogelijk beperken. Niet te hoge eisen aan zichzelf stellen. Naar de dokter De huisarts kan begeleiding bieden aan iemand die depressief is. Hij of zij kan zo nodig ook doorverwijzen, bijvoorbeeld naar de Riagg, een psycholoog, maatschappelijk werker of psychiater. De huisarts kan eventueel ook medicijnen voor schrijven. Er zijn verschillende medicijnen die kunnen helpen tegen depressie. Welk middel het beste werkt en de minste bijwerkingen geeft, verschilt van persoon tot persoon. Het lastige van middelen tegen depressie is dat ze pas na een week of zes gaan werken. De eventuele bijwerkingen beginnen meteen, maar gaan na een paar weken weer over. De eerste tijd kan dus tegenvallen. Het is echter zaak om dan vol te houden. Ook is het beter met genees middelen tegen depressie niet abrupt te stoppen. Dat geeft klachten. De dosis moet langzaam afgebouwd worden, liefst in overleg met de huisarts. Meer weten over depressie en medicijnen Kijk op www.apotheek.nl. Hebt u moeite met het gebruik van uw medicijnen? Wacht dan niet langer. Maak direct een afspraak met de apotheker voor een persoonlijk gesprek. Of kijk op www.apotheek.nl voor meer informatie. Medicijnen werken beter, dankzij uw apotheker. pagina 44 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 december 2006 Zondag 24 december Kerk in Nesselande Nesselande 10.00 uur ev.G v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nes selande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010- 8903320. SPOEDGEVALLEN en/of le vensbedreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010- 8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestda gen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Nesselande - Na jarenlange dis cussies en procedures is de defi nitieve ontsluitingsstructuur van Nesselande, zoals vastgelegd in het bestemmingsplan, een feit. Rond de komende jaarwis seling wordt de bereikbaarheid van Nesselande en de verkeers situatie op de Wollefoppenweg verbeterd. Op 20 december gaat de aansluiting van de Laan van Avant-Garde op de Hoofdweg in Nieuwerkerk aan den IJssel, via een viaduct over de A-20, open. Op 11 januari gaat de Laan van Magisch Realisme, die nu nog is afgesloten ter hoogte van het Rietveldpark, open. Door de aansluiting op de Laan van Avant-Garde ontstaat een goede verbinding tussen Zevenkamp en Nesselande. De Wollefoppenweg is vanaf 15 januari afgesloten voor doorgaand autoverkeer. Er komt dan een "fietssluis" tus sen de nrs. 59a en 61, direct ten oosten van de Jacques de Graaff- weg. Hulpdiensten kunnen deze sluis ook gebruiken. Verkeers- wijzigingen worden met borden aangegeven. Voor de afsluiting van de Wollefoppenweg heeft het dagelijks bestuur onlangs een verkeersbesluit genomen. Dit besluit ligt ter inzage in de Stadswinkel Prins Alexander. Nesselande/Regio Vanaf 27 febru ari zullen het LCC Zevenkamp en CurZus&Zo in samenwerking een Gospelworkshop houden van drie lessen. Door extra LCC-subsidie voor kunst en cultuur kan de prijs laag blijven, 19.50 met Rotterdampas 12,68). De workshop vindt plaats op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en is voor iedereen die houdt van zingen en de sfeer van de gospel muziek wel eens wil proeven. Het is geen religieus koor en iedereen kan meedoen. Liedjes die gezongen kun nen worden zijn; 'Happy day', 'This little light of mine' en 'Come by here my Lord'. Aan het eind van de derde bijeenkomst is er een optreden. De organisatie is er trots op te mogen werken met Joseph Bangura. "De uit Siera Leone afkomstige zanger zal veen aantal inspirerende gospel workshops begeleiden waarna we hopen op het ontstaan van een gos pelkoor. Joseph is via WarChild naar Nederland gekomen om in Rotter dam te studeren aan het conserva torium. Hij is nu vierdejaars en heeft al gewerkt met vele bekende Neder landse artiesten waaronder Trijntje Oosterhuis. De zoon van een domi nee is grootgebracht met de gospel en dit is zijn grootste passie." Voor meer informatie en aanmelding: 010- 4563993 (op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uurof 010 2518988. Nesselande/Regio - LCC Zeven kamp start in februari een cur sus kinderyoga. Spelenderwijs werken de jonge cursisten aan stabiliteit, expressie en con centratie. Door een combinatie van spel, zang en yogaoefenin- gen wordt yoga een avontuur. Yogahoudingen hebben vaak namen van dieren en deze kun nen prima gebruikt worden in een verhaalvorm. Deze cursus bestaat uit 10 lessen op vrij dag, voor kinderen van 6 tot 9 jaar van 15.45 tot 16.45 uur en voor kinderen van 9 tot 12 jaar van 16.45 tot 17.45 uur. Voor meer informatie of aanmele- ding: 010 2518988. L* l

Hart van Holland | 2006 | | pagina 44