MOERKAPELSE WINT 10.000 EURO BIJ POSTCODE LOTERIJ MILJOENENJACHT KERSTCONCERT BRIDGECURSUS KLEINE TROMPETTER ZEVENHui^NTMÖêRK^pËn^a MUZIKALE KERSTMIDDAG VOOR ANB0 LEDEN IN ZEVENSTER mm******* MtlCAM lO"*" pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 december 2006 Tijdens het programma Postcode Loterij Miljoenenjacht op 17 de cember heeft Jacqueline Kerste 10.000 euro gewonnen. Linda de Mol selecteerde haar als winnares uit het publiek. Bij Postcode Loterij Miljoenenjacht staan de 500 kandidaten in het publiek centraal. Alle kandidaten zijn deelnemer van de Nationale Postcode Loterij en hebben alle maal de mogelijkheid om op elk moment aan het spel deel te ne men. Het spannende programma begint met een aantal voorron des, waarin alle kandidaten ken nisvragen moeten beantwoorden! Uiteindelijk blijven er twee kan didaten over, waaruit één finalist naar voren komt. Deze finalist gaat samen met Linda de Mol spe len voor 5 miljoen euro in het gro te Gouden Koffer spel. De overige 25 kandidaten maken ieder kans op prijzen tussen de 2.000 en de 26.000 euro. 10.000 euro voor Jacqueline, (foto Roy Beusker) Door Karin Jongkind (Tekstueel) Zevenhuizen-Moerkapelle - Meer dan honderd leden van de oude renbond ANBO kwamen afge lopen maandagmiddag bijeen in zorgcentrum De Zevenster. Hier had de afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle van deze bond een gezellige kerstmiddag georgani seerd. Na een openingswoord van voorzitter Marius de Groot, las do minee de Borst een kerstmeditatie voor. Vervolgens was het tijd voor een optreden van het koor 'de Zingerij'. Onder leiding van diri gent Margré van Gestel bracht dit koor een aantal (internationaal) bekende liederen ten gehore. De aanwezige ANBO-leden genoten zichtbaar van de bekende muziek, maar ook de wat minder bekende liederen werden met plezier aan gehoord. De Zingerij zong onder meer Oostenrijkse kerstliederen. Na een prachtig 'Ere zij God' als laatste samenzang werd de mid dag afgesloten met een slotwoord van de ANBO voorzitter. Belangenorganisatie De ANBO is een actieve bond voor 50-plussers, die streeft naar een grote mate van zelfstandigheid en keuzevrijheid voor senioren op diverse gebieden. Verspreid over heel Nederland zijn zo'n 170.000 senioren lid van de belangenor ganisatie. De ANBO behartigt de belangen van haar leden bij overheden en instanties, maar organiseert ook activiteiten en evenementen. Mevrouw de Jong, bestuurslid van de afdeling Zeven huizen-Moerkapelle: "Het is dank baar werk en het geeft me een fijn gevoel als mensen het goed naar hun zin hebben. De kerstmiddag in de Zevenster is altijd druk be zocht. Onlangs nog gingen we met 65 leden op lichttour door onder meer het Kralingse bos. Ook dat was een gezellige ervaring voor de deelnemers." Zevenhuizen - Harmonie de Klei ne Trompetter geeft vrijdag 22 december een kerstconcert in de Hervormde Kerk. Hieraan zullen deelnemen de harmonie, het op leidingsorkest en het kinderkoor van de Zeven Muzen. Het kinder koor zal bij een aantal nummers begeleid worden door het har monieorkest. Het concert begint om 19.00 uur, de entree bedraagt 2,-. Zevenhuizen/Regio - Bridge is een denksport zoals schaken en dam men. Twee opvallende verschillen zijn: het is een teamsport en er is een onzekere factor, 'hoe zijn de kaarten geschud?' Leren bridgen doe je in één avond, goed leren bridgen kost 10 jaar. Er is ook een gulden middenweg. Veel mensen vinden het gewenst om een ordentelijke cursus van 10 lessen te volgen alvorens naar een club te gaan. In februari start in Reeuwijk een cursus van 10 lessen op de don derdagavond van 20.00 tot 22.00 uur, waarin alle aspecten van het bridgespel aan de orde komen, zij het in basale vorm. De cursisten le ren omgaan met een biddingbox (wat is dat?) en een bridgeboard en er wordt een eenvoudig biedsy- steem geleerd, volgens de nieuw ste NBB (Nederlandse Bridge Bond) inzichten. Daarnaast start er op woensdagmiddag een cursus voor gevorderden in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. De lessen worden gegeven door Frans Schiereck, ex- docent informatica en bridgedo- cent. Voor meer informatie: fcschier- eck@hotmail.com of 0651920663. Onder leiding van Margré van Gestel bracht De Zingerij een aantal internationale kerstliederen ten gehore. Zevenhuizen - 14 december 2006 Paul wijst een stukje gras aan dat niet lijkt te willen groeien. "Deze zomer stond hier vlakbij een Idols finalis- te en er is daardoor iets te vaak gemaaid... echt een leuke meid ook!" Ondertussen verdwijnen de door Bram afgezaagde takken in een hakselaar. 'Bram van de cam ping' wil het park graag mooi achterlaten en zaagt waar nodig de bomen en struiken kort. Onderhoud plegen en toezicht houden heeft ie de afgelopen jaren, zo te horen, met hart en ziel gedaan. "Ik heb ook wel eens een boom c- keerd ingezaagd., of heeft Paul dat al verteld? Rene' en hij moe>-\ ten nogal om me lachen. Ik V "f'f- f probeerde de boom een ande- IBif re kant op te schreeuwen en te duwen. Dat hielp niet echt. maar het liep geluk kig goed af. Precies tussen twee caravans in kwam ie op de grond"We rijden in de clubcar naar de voormalige receptie en passeren een hek. "Zes jaar geleden was het plaatsen van hek m'n eerste klus. Om te voorkomen dat de kleintjes met l skelter de weg op schoten", zegt Bram. "En het staat nog steeds- Dat heb ik dan toch niet zo slecht gedaan!" De nieu\« W Stroopwafelman van Zuidplein kijkt opeens hyper op z'n pieper. Eindt 9 gesprek. Bram gaat er vandoor. Pan' kan nog net op tijd de receptioni waarschuwen om de slagbom11 omhoog te doen. Bram is op weg Wat is dat? Een koesterkaart is een getekende versie van een plek die u doorgeeft aan Ernst de Vogel. De tekenaar van het Hart van Holland. Elke twee weken gaat Ernst op pad om iemand in het verspreidingsgebied van het Hart van Holland te vragen naar een plek die wordt gekoesterd. Via deze krant wordt dat plekje doorgegeven aan 29-000 huishoudens. Bram van der Schoor loopt samen met collega Paul de Groot te genieten op z'n geliefde recreatiepark in Zevenhuizen. Met weemoed, want het zijn z n laatste werkdagen hier. De stroopwafels op Zuidplein gaan z'n aandacht opeisen. Tijdens het gesprek sjeest ie opeens weg.. Een oproep van de brandweer voor Bram de vrijwilliger. Een PRIO 1. Haast is geboden. Mooi hè als je koesterplek je werkplek is?!

Hart van Holland | 2006 | | pagina 6