STEENBOK MET VERNIEUWDE KRACHT ER TEGENAAN GEMEENTE OPENT Z0RGL0KET EN BEDRIJVENLOKET OPEN ATELIER JAN NEVEN KONING CENTRAAL IN DE WEEK VAN GEBED FUSIE TOT PROTESTANTSE GEMEENTE BOSKOOP WESTSIDE BIGBAND TIJDENS OPEN PODIUM CONCORDIA - M WADDIN^VFgNTBOSKOOF Martin de Knegt heeft praktijkruimte bij Steenbok DE INVLOED VAN DE BIJBEL OP DE NEDERLANDSE CULTUUR S00S-MIDDAG VOOR SENIOREN DIALEZING 'ORIËNTATIE EN NAVIGATIE' KORTE WANDELTOCHT VOOR SENIOREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 januari 2007 pagina 17 Waddinxveen - Aan het einde van het jaar wordt bij De Steen bok aan de Luifelbaan een punt gezet achter een moeilijke peri ode. Ziekte is overwonnen en de balans is opgemaakt, de winkel is opgeruimd en er zijn nieuwe ontwikkelingen. Met frisse moed het jaar 2007 in met veel aandacht voor de ambachtelijke kant van Frank Koopmans, meer aandacht voor het detail. Joanna en Frank laten een per soonlijk moeilijke tijd achter hen: "We zijn in de afgelopen tijd ook niet altijd even netjes geweest. De ziekte van Frank heeft ons in beslag genomen, maar we zijn er gelukkig goed uitgekomen." Dat is ook de reden dat er plannen worden gemaakt voor 2007. Er zijn bijzondere dingen gemaakt door Frank, die in de eerste plaats een echte ambachtsman is. Er is een hanger ontworpen, speciaal voor de Waddinxveense muziek groep 'Within Temptation' en via de website van de fanclub van de groep is deze te bestellen. Dat heeft geresulteerd in meer ideeën voor ambachtelijk werk. Glasgravures Het bedrijfslogo gegraveerd in glas of bijvoorbeeld een huwelijks datum, is ook iets waar Frank goed in is. Hij is een van de weinigen die met de hand gravures kan maken wat een garantie is op een uniek exemplaar. Ook rouwsieraden is iets waar Frank zich in gespeciali seerd heeft. Om een dierbare op een bijzondere manier te blijven herinneren. Het aanbod van de Steenbok is nog altijd erg veelzij dig. Naast het ambachtelijke werk zijn er uiteraard nog de grote keu- Waddinxveen - De gemeente werkt momenteel hard aan het verbe teren van haar dienstverlening. Waddinxveen wil haar inwoners beter en méér op maat bedienen. In dat verband zijn vanaf 1 januari, naast de bestaande Publieksbalie een Zorgloket en een Bedrijven- loket geopend. Het Zorgloket is speciaal bedoeld voor inwoners met zorgvragen, het Bedrijvenlo- ket is er voor ondernemers. Bij De Publieksbalie kunnen inwoners te recht voor alle overige zaken, zo als paspoorten en vergunningen. Het Zorgloket is er voor de inwo ners van Waddinxveen met vragen op het gebied van zorg, welzijn en wonen. De zorgconsulenten infor meren en adviseren en verwijzen waar nodig naar andere instellin gen binnen Waddinxveen of bin nen de regio. Tevens behandelt het Zorgloket aanvragen voor woon- aanpassingen, aangepast vervoer en hulp bij het huishouden. Het Zorgloket behandelt ook aanvra gen op het gebied van bijzondere bijstand of andere regelingen voor mensen met een minimum inko men. De medewerkers van het Zorgloket zijn erop gericht om de verschillende zorgvragen die een burger kan hebben, in onderlinge samenhang te beantwoorden of in behandeling te nemen. Het Bedrijvenloket is bedoeld om de Waddinxveense ondernemers te informeren en te adviseren, bijvoorbeeld over vestigingseisen, bestemmingsplannen, bedrijven terreinen en dergelijke. Voorts begeleiden de medewerkers van het Bedrijvenloket de diverse vra gen en (vergunning-) aanvragen door de gemeentelijke organisatie heen, om de voortgang en de sa menhang van beslissingen te kun nen waarborgen. Ondernemers hebben door deze werkwijze maar met één deskundige medewerker de gemeente te maken, ook als er op meerdere terreinen vraagstuk ken aan de orde zijn. Het is voor Waddinxveen van groot belang dat ondernemers zich graag vesti gen in de gemeente en dat daarbij geen onnodige drempels worden opgeworpen. Ondernemers zijn van wezenlijk belang voor de lokale economie en dus voor de werkgelegenheid. Daarnaast kan het Bedrijvenloket bemiddelen op het gebied van werkgelegenheid. Zoals het in vullen van vacatures of stage- of werkervaringsplaatsen. Bereikbaarheid Zowel het Zorgloket als het Bedrij venloket zijn te bezoeken op het gemeentehuis aan het Raadhuis plein 1. Het Zorgloket is telefo nisch te bereiken op nummer 0182 624767 en via e-mail: zorgloket@ waddinxveen.nl. Het Bedrijvenlo ket is te bereiken op telefoonnum mer 0182 624646 en ook via bedrij- venloket@waddinxveen.nl. Waddinxveen - De komende Week van Gebed van de Evangelische Al liantie heeft als thema 'De Koning komt!'. De week duurt van zondag 7 januari tot en met vrijdag 12 ja nuari en wordt afgesloten met de Nationale Gebedsdag op zaterdag 13 januari. Ook in Waddinxveen worden er gebedsbijeenkomsten gehouden. De gebedsweek is een initiatief van de Evangelische Alliantie, een landelijk samenwerkingsverband van christenen, kerken en orga nisaties. Tijdens de week wordt gebeden voor onderwerpen die betrekking hebben op de eigen woonomgeving, op de actuele situatie in het land en op de we reld. De Evangelische Alliantie heeft gebedsmaterialen ontwik keld die een handvat vormen om in deze week persoonlijk, in het gezin of als groep in overdenking en gebed met het thema aan de slag te gaan. Het thema wordt voor zowel volwassenen, kinderen als jongeren uitgewerkt in aparte gebedsfolders. Door heel Neder land zijn honderden plaatselijke gemeenten uit verschillende kerk verbanden actief bij de gebeds week betrokken. De gebedssamenkomsten in Wad dinxveen vinden plaats van zon dag 9 tot en met vrijdag 12 januari in de Morgenster aan de Sterren laan 1. Op zondag 9 januari begint de samenkomst om 20.15 uur en duurt tot ongeveer 21.45 uur. De rest van de week beginnen de sa menkomsten om 19.30 uur en du ren ongeveer een uur. Op zaterdag 13 januari is er van 15.30 tot 16.30 uur een kidspraise voor kinderen van de basisschool en van 19.30 uur tot ongeveer 21.30 uur een Praise Pray, spe ciaal voor jongeren. Deze bij eenkomsten vinden plaats in het Coenecoopcollege aan de Dreef. Organisatoren zijn de Hervormde Gemeente binnen de PKN, wijk- gemeente de Rank, Baptistenge meente Ichthus en de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt. Voor meer informatie: www. weekvangebed.nl, 0182 611703, antien.bos@hi.nl of www.natio- nalegebedsdag.nl Waddinxveen - De realistische stil levens van schilder Jan Neven zijn zaterdag 6 januari te bezichtigen in zijn atelier. Zijn nieuwste schil derijen zijn robuuster van aard en de onderwerpen zijn divers. Daar naast zijn er tekeningen te zien en is er werk van beeldhouwer Leen- dert Houtekamer te bezichtigen. Hij legt zich toe op het vervaardi gen van portretten in gips, steen en brons; hoofden van specifieke individuen, elk met hun eigen le ven. Het atelier bevindt zich aan de Staringlaan 21. ledereen is tijdens de open dag welkom van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www.jan- neven.eu, 06-40195244 of kunste naar jan@hotmail.com ze aan mineralen en gesteenten, cadeauartikelen en boeken. In het aanbod horen ook nog workshops en behandelingen. Studio Adem Inn De massagepraktijk van Martin de Knegt heeft onderdak gevonden bij de Steenbok, onder de naam Studio Adem Inn. Op afspraak kan Martin ervoor zorgen dat mensen zich weer beter gaan voelen door middel van verschillende technie ken. Met ontspanningsmassage wordt het even helemaal stil in het hoofd, met volledige aan dacht ontstaat er een interactie tussen de gever en ontvanger van de massage. Er zijn verschillende technieken die Martin de Knegt aanbiedt, zoals Niagra therapie, en 'hot sto nes', wat ook letterlijk 'hete ste nen' zijn die op pijnlijke plekken van het lichaam worden gelegd. De Knegt: "Puur verwennerij, ze ker 's winters," Daarnaast zijn er tal van nieuwe therapien waarin Martin zich heeft gespecialiseerd in verschillende technieken die er allemaal voor zorgen dat mensen zich beter gaan voelen. Waddinxveen - In de Immanuël- kerk wordt donderdag 11 janu ari een lezing gehouden door drs. Pieter Waalewijn met als thema 'de invloed van de bijbel op de Nederlandse cultuur'. Aanvang 20.00 uur. Aan de hand van con crete voorbeelden zal hij duidelijk maken hoe de bijbel leeft in onze cultuur, 'of men het wil of niet'. De entree bedraagt 3,-. Voor meer informatie en aanmelding: 0182 614401. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk, houdt éénmaal per 14 dagen op dinsdag een ontmoe tingsmiddag voor alle 55-plussers in Waddinxveen. Voor dinsdag 9 januari staat een nieuwjaarsbingo gepland. De zaal gaat open om 14.30 uur, het programma begint om 14.45 uur. De entree bedraagt 0,50. Vooraf opgeven is niet no dig. Waddinvxeense senioren zijn van harte welkom in het Anne Frank-activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad. Waddinxveen - De Gouwe Vis organiseert voor maandag 8 januari een dialezing met als thema 'oriëntatie en navigatie'. Spreker Ruud van Maastricht heeft de ontwikkelingen op het gebied van elektronische navigatiesystemen jarenlang gevolgd en in de praktijk ge bracht. De lezing wordt gehou den in gebouw Zonnig Zuid aan de Victorstraat 2. Aanvang 20.00 uur, de toegang bedraagt 2,50. ledereen is welkom. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk organi seert voor maandag 8 januari een wandeltocht van circa 6 kilometer voor senioren. Er wordt in een rustig tempo gewandeld waarbij 'met elkaar genieten van de bui tenlucht' voorop staat. Vooraf op geven is niet nodig; op de dag zelf kan men vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-ac tiviteitencentrum. Om 10.00 uur vertrekt de groep richting Bos koop. Er wordt gewandeld indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,-. Voor meer informatie: 0182-631932. Boskoop - De Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente van Boskoop zijn per 1 januari 2007 gefuseerd tot Protestantse Ge meente Boskoop (PG Boskoop). Op 28 december werd hiertoe bij de notaris de fusieakte ondertekend door de beide kerkenraden. Het is de eerste fusie van twee relatief grote kerken binnen de classis Al phen aan den Rijn van de Protes tantse Kerk in Nederland (PKN). De PG Boskoop bestaat uit onge veer 3800 leden. Tussen de beide kerkelijke ge meenten bestond al jaren een nau we samenwerking. De fusie is een plaatselijk gevolg van de landelijke fusie die in 2004 tot de Protestant se Kerk in Nederland (PKN) leidde. Er bestond geen financiële nood- - zaak om tot fusie over te gaan. Om deze fusie niet ongemerkt voorbij te laten gaan, is een fees- telijk programma samengesteld voor de week van 14 tot en met 21 januari. Deze week begint met een gezamenlijke viering op zondag ochtend 14 januari. Aansluitend aan deze viering wordt de huisstijl (logo, website en kerkblad) van de nieuwe gemeente gepresenteerd. De PG Boskoop wil in deze week aan alle groeperingen binnen Bos koop aandacht schenken. Waddinxveen - Het eerste open podium bij muziekvereniging Concordia Waddinxveen voor 2007 staat gepland op zondag middag 7 januari. Tijdens dit open podium treedt de Westside Bigband op. Deze bigband bestaat acht jaar en zij repeteren in het clubge bouw de Hoge Noot van Concor dia. Het repertoire bestaat uit zo'n 100 werken, pure bigband- muziek zoals gespeeld door de orkesten van Glenn Miller, Count Basie, Duke Ellington, Stan Ken ton. Populaire werken zijn dan ook The Pink Panther, New York - New York, Children of Sanches en popmuziek gearrangeerd door de bigband. De bigband staat onder leiding van Edwin Paarlberg. Het open podium wordt gehou den op zondag 7 januari in de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1. Aanvang concert 13.00 uur, zaal is open vanaf 12.45 uur en de toegang is gratis. Het volgende open podium staat gepland op zondag 4 februari en zondag 4 maart. Voor 4 maart staat onder andere het Syrinx Kwintet op het program ma. Dit is een blazersensemble bestaande uit vijf houtblazers (dwarsfluit, hobo, klarinet, alt klarinet en fagot). Zij spelen on der andere licht klassieke wer ken en lichte muziek.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17