nn d VERLOF VOOR ZORG OF BIJ NOOD GEVALLEN, JE HEBT ER RECHT OP PKLITI E BERICHTEN DE JAARWISSELING NAAR 2007 IS OVER HET ILGEMEEN RUSTIG VERLOPEN IN DE REGIO itt 't ^Vjretct 29.000 exemplaren REGIO De eeuwige God zij u een woning en van onder eeuwige armen Deut. 33:27a Na een periode van steeds afnemende krachten en moe zijn heeft onze moeder, schoonmoeder, oma en oma-oma nu rust gekregen. Cornelia van Beek sinds 8 oktober 1998 weduwe van Cornelis Kreft *Snelrewaard, 13 juli 1913 fZevenhuizen, 27 december 2006 Riet en Floor Cok Coby en Arie keinkinderen achterkleinkinderen Zorgcentrum "De Zevenster" kamer 123 Correspondentieadres^ J. de Knegt - Kreft Boslaan 61 2761 VW Zevenhuizen De crematie heeft zaterdag 30 december plaatsgevonden in crematorium "IJsselhof" te Gouda. Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapeile, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85-2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax.0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (in dien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verant woordelijk voor eventuele onjuist heden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden medede lingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhui zen, Moerkapelle en Nesselande: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. organisatie van lokale nieuwsmedia lustig verloop iaarwisseling Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 januari 2007 pagina 21 Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle Kantoon Do-psstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen bege|e^ing J uitvaa^n DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk ledereen kent het wel. Een be langrijke vergadering op het werk en net op dat moment blijkt 's och tends dat zoonlief koorts heeft. Dan zit je met je handen in het haar. Voor dit soort 'noodgeval len' zijn er verlofregelingen waar je een beroep op kunt doen. Mensen met kinderen én een baan moeten hun tijd verdelen tussen werk en gezin. Dat is niet altijd even gemakkelijk. Daarom geldt sinds 2001 de Wet arbeid en zorg. Deze wet omvat een aantal ver lofregelingen, die het voor werk nemers gemakkelijker maken om werk en privé te combineren. De meeste mensen kennen wel het zwangerschaps- en bevallingsver lof. Maar wist je dat er ook cala miteitenverlof bestaat? Voor het geval er thuis een waterleiding springt en je moet wachten op de loodgieter. Schuldgevoel niet echt nodig Het recht op verlof is wettelijk ge regeld, maar in de praktijk wordt er nog weinig gebruik van ge maakt. Een herkenbaar gevoel: je wilt je collega's niet met extra werk opzadelen en vraagt je af wat jouw werkgever ervan vindt. Maar verlofregelingen zijn juist voor dit soort situaties bedoeld. Verlofregelingen, een overzicht Zwangerschaps- en bevallingsverlof Iedere werkneemster heeft recht op zestien weken verlof, gedu rende het verlof heeft zij recht op een uitkering die gelijk is aan het salaris (tot maximum dagloon). Adoptieverlof Werknemers (m/v) die een kind adopteren, hebben recht op vier weken verlof en hebben tijdens die periode recht op een uitkering die gelijk is aan het salaris (tot maximum dagloon). Kraamverlof De echtgenoot of partner (m/v) die het kind erkent, heeft recht op twee werkdagen betaald verlof. De werkgever moet het loon tij dens deze dagen doorbetalen. Ouderschapsverlof Werknemers hebben voor elk kind tot acht jaar recht op onbetaald verlof van 13 keer de arbeidsduur per week. Dus: als je 32 uur per week werkt, heb je recht op 13 x 32 uur verlof 416 uur verlof. De standaardregeling is dat je het verlof halftime opneemt; in het voorbeeld 16 uur per week over een periode van 26 weken. Calamiteitenverlof Bedoeld voor situaties waarin je plotseling vrij moet nemen. Zo als een sterfgeval in de familie of een noodsituatie in huis. Het ver lof duurt zolang als redelijkerwijs nodig is om de eerste zaken te re gelen. De werkgever moet je loon doorbetalen. Kortdurend zorgverlof Bedoeld voor de zorg voor een ziek thuiswonend kind, een zieke partner of ouder. Per jaar kun je maximaal 10 dagen verlof opne men. Voor deeltijdwerkers geldt een verlofduur naar rato. De werk gever moet minimaal 70% van het loon doorbetalen. Langdurend zorgverlof Bedoeld voor werknemers die zorg bieden aan een kind, partner of ouder die levensbedreigend ziek is. Je hebt in een kalenderjaar recht op een verlof van zes maal de arbeidsduur per week. De stan daardregeling is dat je het verlof halftime opneemt gedurende 12 weken. Het verlof is onbetaald, je krijgt alleen loon over de gewerk te uren. Meer informatie Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, www.verlofregelingen.szw.nl en www.toptijd.nu. Levensloopregeling Sinds 2006 is er de levensloop regeling: de mogelijkheid om met fiscale steun van de over heid te sparen voor periodes van onbetaald verlof. Uit dit 'spaarpotje' kun je bijvoor beeld langdurend zorgverlof of ouderschapsverlof financieren. Doe je dat laatste, dan heb je recht op de ouderschapsverlof korting van 29,37 per verlof dag. Lees er meer over in het dossier 'Levensloopregeling' op www.szw.nl. jln Vaddinxveen/Boskoop waren r diverse vreugdevuurtjes. Deze Jerden veelal door de brandweer edoogd omdat ze geen gevaar pleverden en er geen beschadi- lingen veroorzaakten. Er waren leen ongevallen met vuurwerk, in Waddinxveen zijn 's avonds op '1 december 3 personen aange houden vanwege vernieling van Jen bushokje met vuurwerk. Na 'erhoor zijn deze personen weer heengezonden. Later in de nacht pjn nogmaals 3 personen aange houden vanwege poging brand stichting van de grote kerstboom die op de Beukehof in Waddinx veen staat. Ook enkele brievenbussen, ruiten van een school, prullebakken en bushokjes in zowel Waddinxveen als Boskoopwerden vernield. Bij de café's en andere gelegen heden waar de jaarwisseling werd gevierd, hebben geen problemen plaatsgevonden. Alleen vroeg in de ochtend waren er ongeregeld heden bij een gelegenheid aan de Rosenlaan. Door een conflict is een jonge vrouw gewond geraakt en is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Hoewel het vreugdevuur op 'het kruis' te Moerkapelle was beperkt in verband met de weersomstan digheden, is in Zevenhuizen-Moer kapeile alles goed verlopen. Op de kruising van de Beatrixlaan en der Herenweg in Moerkapelle werd nog een aanhangwagen in brand gestoken. Nadat de brandweer deze had geblust is de aanhang wagen afgevoerd. Gemeenschappelijke meldkamer De ambulancedienst kreeg een nog onbekend aantal meldingen te verwerken. Op deze meldingen kon snel worden gereageerd en de patiënten vlot worden vervoerd naar ziekenhuizen in de regio. Een nog onbekend aantal mensen zijn gewond geraakt door het afsteken van vuurwerk. Alcoholcontrole De politie heeft op nieuwjaarsdag een alcoholcontrole gehouden in de namiddag en avonduren. De dag na de jaarwisseling gaan veel mensen na een paar uur slaap toch weer rijden terwijl de alcohol in hun lichaam nog niet is uitgewerkt. Een glas alcohol heeft al gauw an derhalf uur nodig om uit het bloed te verdwijnen. Gecontroleerd werd op de Kanaal dijk, Kerkweg Oost en Dreef. Ruim 1100 mensen hebben een blaastest afgelegd. Vier automobilisten had den meer dan de limiet van 220 ug/ I gedronken. Een 24-jarige man uit Den Haag moest zijn rijbewijs inle veren. Hij blies 795 ug/l. Voor hem als beginnend bestuurder (korter dan vijf jaar in het bezit van een rijbewijs) geldt dat hij vanaf 350 ug/l zijn rijbewijs moet inleveren. Maar ook als hij gevorderd be stuurder was geweest, had hij zijn rijbewijs moeten inleveren. Voor deze bestuurders geldt namelijk dat ze vanaf 570 ug/l hun rijbewijs kwijt zijn.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21