LIDA KALFSBEEK MAAKT HERINNE RINGSBEELDEN IN SPEKSTEEN BEWONERS ANNE FRANK CENTRUM KRIJGEN WEER BRIEVENBUS Waddinxvener Waddinxveen leeft! KERKDIENSTEN HET NIEUWE JAAR STRIJDLUSTIGE OPENING VAN M WAPDÏNXVEEN in het nieuws... 14 JANUARI WADDINXVEEN/B0SK00P Woonportners neemt in de tussentijd kosten haolservice op zich Schaken Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. pagina 15 Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer. Wijkgemeente Ontmoetings- kerk 9.30 uur ds. J.P. Koning. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Boskoop Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur j. Folkerts. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. MEDISCHE WEEKEND DIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland- locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Lida Kalfsbeek start in januari met een bijzonde re cursus. Onder de naam Clarkia biedt ze mensen de mogelijkheid om zelf een herinneringsbeeld te maken, bijvoorbeeld voor een dierbare overledene. Het beeld wordt gemaakt in speksteen, een zachte steensoort die vrij gemakkelijk te bewerken is. De bedoeling is dat mensen tijdens de cursus terugdenken aan alle mooie momenten met de per soon die ze moeten missen. Het beeld wordt dan een tastbaar symbool voor deze fijne herinne ringen. De cursus is geschikt voor kinderen vanaf acht jaar en voor volwassenen. Lida heeft in haar huis een werkruimte ingericht, waar de cursussen plaatsvinden. De huiselijke omgeving maakt de cursus laagdrempelig. Lida's idee voor deze positieve manier van rouwverwerking is voortgeko men uit eigen ervaring. In 1994 overleed haar vader plotseling en als leerkracht in het basison derwijs kreeg ze in de afgelopen jaren te maken met een flink aan tal kinderen, waarvan een ouder overleed. Vooralsnog zijn de cur sussen vooral bedoeld voor men sen die op deze positieve manier aan rouwverwerking willen doen. Lida overweegt om ook cursussen op te zetten voor mensen die om andere redenen graag een beeld in speksteen willen maken. Creatief \Lida Kalfsbeek is geboren en ge- togen in Oosterbeek. Ze werkt inmiddels meer dan 22 jaar in het onderwijs en woonde voor haar werk op veel verschillende plaat sen in Nederland. "Veel scholen zitten tegenwoordig te springen om leerkrachten, maar toen ik van de opleiding kwam, was dat heel anders. Ik werkte op diverse basisscholen in Noord-Holland en Brabant. Jarenlang deed ik dat fulltime en vervolgens als vaste invalkracht. Tien jaar geleden ben ik getrouwd met Joop Brosens. Hij woonde in Waddinxveen en zo ben ik hier terecht gekomen. Ik vond een baan op een school in Boskoop. Werken met kinderen is heerlijk, maar toch heb ik in de af gelopen jaren bewust een stapje terug gedaan. Ik werk nu nog één dag in de week op de school en heb daardoor wat extra vrije tijd. Die benut ik om allerlei verschil lende creatieve dingen te doen. Ik teken en schilder eigenlijk al mijn leven lang en besteed op school ook altijd veel aandacht aan de creatieve vakken." Negen jaar geleden is Lida begon nen met beeldhouwen. "Ik koos voor werken met speksteen, om dat het een zachte steensoort is en dus prettig om mee te werken. Het is ook een steen die verrast, want je weet bij het bewerken nooit vooraf welke kleuren er naar boven komen. Zachte spek steen kun je onder meer vinden in Brazilië en India. Ik koop het altijd bij de beeldhouwwinkel in Sche- veningen, waar ik ook cursussen volgde. Als je het vergelijkt met een steensoort die wij inNeder-\ land kennen, dan lijkt het nog het meeste op mergel. Je bewerkt speksteen met een rasp en vijl. Je schuurt de steen tot je de gewens te vorm hebt." Clarkia Lida Kalfsbeek is een bezige vrouw. Naast haar werk en crea tieve uitspattingen speelt ze sa men met haar man Joop in een vriendentoneelclub in Boskoop. Iedere week repeteren ze en één keer per jaar geven ze een voorstelling. Daarnaast is ze dol op haar hond Dodo, een 3 jaar oude Jack Russell. Lida wandelt veel met Dodo, onder meer op de zandvlakte Kootwijkerzand. Hier zag ze als bij toeval, midden op de open vlakte, twee omhoog stekende boomstammen. Ze nam een foto en maakte er thuis een schilderij van. Later besloot ze de vorm ook in speksteen te maken. Ze noemde het beeld 'het contact omhoog' en het werd een sym bool voor de band die ze voelt met haar overleden vader. Lida wist vrijwel direct dat dit beeld ook een prachtig logo was voor haar nieuwe bedrijf Clarkia. De naam Clarkia zocht ze er later bij. Dit is de Latijnse naam voor Teu nisbloem en betekent 'blije herin nering'. Omdat het juist Lida's be doeling is, dat mensen tijdens de cursus een blije herinnering aan een overledene naar boven halen, past de naam uitstekend. Voor meer informatie: www.darkia.nl Waddinxveen - De 'actie brieven bussen' van vier Waddinxveense organisaties heeft alsnog effect gesorteerd. De brievenbus aan de voorzijde van het Anne Frank Centrum in Waddinxveen, die een half jaar geleden door TNT Post werd verwijderd, wordt terug geplaatst. Dit stelt Directeur Te lecommunicatie dr. ir. A.M.C. van Rijn van het Ministerie van Econo mische Zaken, in een brief aan de voorzitter van de Huurdersvereni ging "Ons Aller Belang". „Ik heb naar aanleiding van uw brieven inlichtingen ingewonnen bij TNT Post. TNT Post heeft, naar eigen zeggen, over de brievenbus sen overleg gevoerd met de ge meente Waddinxveen. TNT Post heeft mij tevens laten weten dat de bus voor het zorgcentrum zal worden teruggeplaatst. Ik hoop dat daarmee, in ieder geval voor een deel, aan uw klachten tege moet wordt gekomen", zo schrijft de Directeur Telecommunicatie in zijn brief. Het is nog niet bekend wanneer de brievenbus voor het Anne Frank Centrum precies wordt terugge plaatst. In de tussentijd kunnen de bewoners gebruik maken van een haalservice. Dit betekent dat ze de brieven kunnen inleveren bij Jê huismeester in het complex en dat de post dan één keer per dag (tussen vier en half vijf 's middags) wordt opgehaald. Woonpartners, de eigenaar van het Anne Frank Centrum, heeft hiervoor een tij delijk contract afgesloten met TNT Post. De bewoners hoeven voor deze service niets te betalen; de corporatie neemt alle kosten van deze service op zich, totdat de nieuwe brievenbus is geplaatst. Directeur-bestuurder René Mas- cini van Woonpartners ging uit gebreid op de kwestie in, in zijn nieuwjaarstoespraak. ,,lk heb na de fusie met de Stichting Wad dinxveense Bejaardenhuisvesting en de Stichting Ouderencentrum Waddinxveen beloofd dat we alle werkzaamheden in het Anne Frank Centrum zouden voortzet ten en waar mogelijk zouden wer ken aan een verdere verbetering van de dienstverlening. Dan kun nen we het natuurlijk niet over onze kant laten gaan dat de ou dere bewoners in dit centrum een heel stuk moeten lopen om een brief of een kaartje te posten. Ik heb dan ook goed nieuws voor de bewoners in dit centrum. Om deze noodsituatie per direct op te los sen, heeft Woonpartners besloten om de post op te laten halen door TNT Post, totdat de nieuwe brie venbus er staat. Zo kunnen de be woners ook de komende tijd weer gewoon hun post versturen." TNT Post heeft enkele maanden geleden zonder vooroverleg met klanten en de gemeente een aantal brievenbussen verwijderd in Wad dinxveen, omdat deze niet langer winstgevend waren. Zo verdween er onder meer een brievenbus bij het Anne Frank Centrum, een cen trum waar veel senioren wonen. De Huurdersvereniging "Ons Aller Belang", de Huurdersbelangenor ganisatie HWZM, de Seniorenraad en woningcorporatie Woonpart ners Midden-Holland hebben hier tegen geprotesteerd, samen met de gemeente Waddinxveen. Zij haalden met deze protesten onder meer de landelijke pers, maar TNT Post wilde de brievenbussen niet terugplaatsen. De vier organisaties hebben daar om op 18 oktober een resolutie toegezonden naar het ministerie, de fracties van de Tweede Kamer, de directie van TNT Post en aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. In deze resolutie ver zoeken de organisaties de over heid om voortaan meer aandacht te besteden aan de belangen van consumenten. Als TNT Post brie venbussen wil weghalen, dan moet dit bedrijf daarover eerst overleg voeren met de betrokken gemeenten, zo vinden de vier or ganisaties. „We zijn blij dat onze actie nu alsnog, voor een deel, succesvol blijkt", benadrukt voorzitter Wil lem Waterreus van de Huurders vereniging "Ons Aller Belang". „Voor ons was het weghalen van de brievenbusaan de voorzijde van het Anne Frank Centrum in Wad dinxveen het meest schrijnend. Het is dan ook een goede zaak dat TNT Post op dit besluit terugkomt. Dat neemt overigens niet weg dat ook elders in de bebouwde kom van Waddinxveen brievenbussen zijn verdwenen. We zouden graag zien dat óók deze brievenbussen weer terugkomen." Daarnaast verzet Willem Water reus zich, samen met de andere betrokken partijen, nog steeds Waddinxveen - De 17e speelronde van de interne schaakcompetitie stond afgelopen donderdagavond op het programma. De meeste spelers begonnen het nieuwe jaar strijdlustig, aangezien er van de negentien partijen slechts drie in remise eindigden. Peter de Louw speelde tegen de nog ongeslagen koploper Jeroen Eijgelaar. Na een lange gelijkwaar dige strijd werd er een moeilijk te beoordelen stelling bereikt met een klein voordeeltje voor Eijge laar. Uiteindelijk wist Eijgelaar zijn minimale voordeel naar een knappe overwinning te voeren en verstevigde daarmee zijn kopposi tie. Ton van Nieukerke speelde te gen Teun van der Linden en bleef zijn speelstijl trouw door direct na de opening aan te vallen met een spectaculair paardoffer. Van der Linden vervolgde de partij sterk en wist een mooie overwinning te boeken. Ook Erik Hennink wist te tegen het verdwijnen van het cen trale hoofdpostkantoor in Wad dinxveen. „Tijdens de kerstperiode is gebleken dat bewoners, met name in het centrum, dit postkan toor echt niet kunnen missen. Er was volstrekt onvoldoende capa citeit. Wethouder Dorenda Gerts van Waddinxveen gaat hierover binnenkort, mede op ons verzoek, een gesprek aan met TNT Post. Ik hoop dat dit eveneens effect sor teert." winnen, in zijn partij tegen Van Os De partij tussen Wim Mulder en Jan Muit was een mooie partij die werd gespeeld op het scherpst van de snede. Na een lang gevecht was het uiteindelijk Mulder die aan het langste einde trok. Henk Erkelens speelde tegen Wim van der Hoek. Aan het einde van de avond kwa men beide spelers in een eindspel terecht die Van der Hoek door goede techniek wist te winnen. Jan Kraijesteijn won van de altijd scherp spelende Arie Versluis. Ge rard Torenbeek leek tegen Adri- aan van der Starre het beste van het spel te hebben met een aantal krachtige pionnen op de dame vleugel. Van der Starre verdedigde zich afdoende en sleepte een re mise uit het vuur. Randy Girdhari luidde het nieuwe jaar in met een zege. Ook Hans van Offeren begon het nieuwe jaar goed; Hij speelde tegen Henk van Erk en wist met sterk positioneel spel een mooie overwinning bij te schrijven.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15