GEMEENTE EN PLATFORM DUURZAAM WADDINXVEEN PLAATSEN C02-THERM0METER LITIE BERICHTEN EENEN EEN KERKEN STARTEN ALPHA-CURSUS DIER VERMIST OF GEVONDEN? waddInxveeFT KINDERBINGO T.O.O.S. DANSINSTUIF OPEN PODIA CONCERTEN BIJ CONCORDIA DISCO VOOR KINDEREN 50+ BINGO KINDERBINGO IN 'DE BOOG' BINGO VOOR SENIOREN BIJEENKOMST ALZHEIMER CAFÉ Aflevering zes van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Samen op de bank Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 De weg naar de Kyoto-norm... Waddinxveen - Samen met het Platform Duurzaam Waddinxveen is de gemeente actief met het uit voeren van het klimaat beleid. Om de C02-uitstoot te verminderen, het aandeel duurzame energie te vergroten en energiebesparing in de gemeente te realiseren, plaats ten het Platform en de gemeente onlangs een C02-thermometer. De gemeente Waddinxveen en het Platform willen met de ther mometer inwoners van de ge meente bewust maken van hun energieverbruik. De thermometer staat op de Zuidelijke Rondweg ter hoogte van de toerit naar het afvalbrengstation en blijft daar tot 2013 staan. Platform Duurzaam Waddinxveen kwam met het initiatief. Op een opvallende plaats in de gemeen te wil zij inwoners tonen hoever Waddinxveen is met de uitvoe ring van het klimaatbeleid. Met de C02-thermometer moet de nood zaak van C02-reductie permanent onder de aandacht van inwoners gebracht worden in de hoop dat dit extra aanzet tot energiebe sparing en de inzet van duurzame energie. Graadmeter is de waarde van het jaarlijkse energieverbruik van de Waddinxveense huishou dens (aardgas en elektriciteit) uit- Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt op woensdag 17 januari een kinderbingo gehouden. De bingo is bedoeld voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Deze middag begint om 14.00 uur. Er worden vier ron den gespeeld, daarna is er een lo terij. Kinderen onder de 4 jaar, die ook mee willen doen, mogen met hun ouders komen. Voor meer in formatie: telefoon 0182-640527. Waddinxveen - Jazzdans- en Turn- verenigingT.O.O.S. houdtzaterdag 13 januari als extra zaterdagactivi teit een Dansinstuif. De dansinstuif is bedoeld voor kinderen die naar de basisschool gaan vanaf groep 3 tot en met 8. Zowel jongens als meisjes zijn welkom tijdens deze gevarieerde dansinstuif. De dansinstuif is van 12.30 tot 14.30 uur en wordt georganiseerd in het sportcomplex TOOS Plaza aan de Staringlaan 18. Voor aan melding of meer informatie: tele foon 0182-640277 of 613839. Waddinxveen - Twee kerken in Waddinxveen geven in januari, fe bruari en maart een Alpha-cursus. De Alpha-cursus biedt in 10 avon den en 1 weekend een vrijblijvende kennismaking met het christelijk geloof. Op 17 januari wordt een introductieavond gehouden, die ervoor is bedoeld om mensen op een informele manier met de AI- Stichting AMIVEDI, kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek - Ze- venhuizen-Moerkapelle - Pijnac- ker/Nootdorp. Gevonden: - Rood-witte poes. G. van Dort- kroonweg te Waddinxveen. - Cyperse poes met wit. Kersen- gaarde te Boskoop. gedrukt in hierdoor veroorzaakte C02-emissie. De thermometer blijft minimaal gedurende de uitvoering van het Kyoto-protocol (tot 2013) op de lo catie aan de Zuidelijke Rondweg. Na die periode overleggen de ge meente en het Platform Duurzaam Waddinxveen over de toekomst van de C02-thermometer. Bijdrage Eneco Energie De C02-thermometer kon mede dankzij een bijdrage uit het zo genaamde MAP-fonds van Eneco Energie gerealiseerd worden. Dit fonds is bedoeld voor het ver schaffen van financiële bijdragen aan projecten die zijn gericht op C02-reductie en projecten die daar indirect aan bijdragen. Naast de bijdrage beloofde Eneco tevens om iedere twee jaar de gebruiks cijfers van het huishoudelijk ener gieverbruik van Waddinxveen be schikbaar te stellen. pha-cursus te laten kennismaken. De Alpha-introductieavond wordt gehouden in de Bethelschool aan de Heggewinde 22-a. De toegang is gratis. De avond begint om 20.00 uur en iedereen is welkom. Voor meer informatie: zie www.al pha-cursus.nl, bel 0182-548094 of mail nu-aanmelden@hotmail.com. - Gecastreerde zwarte kater, witte voetjes, borst. Onderweg te Wad dinxveen. - Cyperbruine poes, witte tenen achter en rechtsvoor, kin, bef. Put- tenlaan te Boskoop. Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland, Ankie van der Kruyk 0184 661509 of www. amivedi.nl Waddinxveen Aanhouding verdachte inbraak woning - De politie heeft donder dag 4 januari in Gouda een 33 ja rige man uit Nieuwegein aange houden. De man wordt verdacht te hebben ingebroken in een wo ning aan de Nicolaas Beetslaan. Die inbraak gebeurde overdag op donderdag 14 september van vorig jaar. Bij de inbraak werden paspoorten en een id-kaart gesto len. De politie startte een onder zoek. Ook een sporenonderzoek door de technische recherche van de politie Hollands Midden maak te daar deel van uit. Uiteindelijk werd tot de verdachte gekomen. De man wordt op vrijdag 5 janua ri voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Verkeersongeval - Op de IJser- manweg in Waddinxveen vond op donderdag 4 januari rond 16.30 uur een aanrijding plaats waarbij twee opzittenden van een scooter en een automobilist betrokken waren. De automobi list, een 27 jarige man uit Wad dinxveen, reed over de G. van Dort Kroonweg en naderde de T-splitsing met de IJsermanweg. Hij reed de splitsing op en zag hierbij de scooter over het hoofd. Plotseling, verklaarde de automo bilist, werd hij aan de linkerkant geraakt. Hij stapte uit zijn auto en zag twee jongens gewond op de grond liggen. De automobilist belde direct 1-1-2. De ambulance heeft de twee jongens, een 15 ja rige jongen uit Moerkappelle en een jongen uit Zevenhuizen (leef tijd onbekend) overgebracht naar het ziekenhuis. Vernieling raam woning - De politie doet onderzoek naar de vernieling van een raam van een woning aan de Brugweg. Ver moedelijk werd er op dinsdag 26 december rond 22.25 uur op het raam geschoten met een lucht druk- of C02 wapen en veroor zaakte het kogeltje een gaatje in de buitenste ruit van het dubbel glas. Van de dader ontbreekt nog ieder spoor. Inbraak bij radiostation - De po litie doet onderzoek naar de in braak bij een radiostation aan de Tollenslaan. Dinsdag 2 januari werd de inbraak ontdekt. Deze moet gepleegd zijn vanaf zondag 31 december. Via een raam wist men een ontvanger van de straal zender te ontvreemden. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Jongens aangehouden - De poli tie heeft zondagavond 7 januari twee jongens van 16 en 17 jaar uit Waddinxveen aangehouden nadat de politie een melding had gekregen dat jongens een poort deur van een bakkerij hadden opengebroken. Op het moment dat de politie daar rond 18.45 uur verscheen, renden vier jongens van het erf. Twee van hen kon den worden aangehouden. De poortdeur bleek inderdaad te zijn opengebroken. Ook een beveili gingsstrip van de achterdeur van de bakkerij was beschadigd. Of dat door de jongens is gebeurd is nog niet bekend. Zij ontkennen. In ieder geval bevonden zij zich wel op verboden grond. Beide jongens zijn lopende het verdere onderzoek weer in vrijheid ge steld. Zij werden overgedragen aan hun ouders. Onder invloed rijden - De politie controleerde op zondag 7 janu ari rond 05.15 uur op de Kanaal dijk een 37-jarige automobilist uit Waddinxveen. De man bleek te veel gedronken te hebben en werd aangehouden. Zijn daarna gehouden ademanalyse liet een uitslag zien van 475 ug/l (limiet 220 ug/l). De politie maakt pro- ces-verbaal op. Waddinxveen - Het eerste open podium bij muziekvereniging Con cordia Waddinxveen heeft plaats gevonden op zondag 7 januari. Dit stond in het teken van een nieuw jaarsopening, wat verzorgd werd door een optreden van de West- side Bigband. Het volgende open podium op zondag 4 februari gaat niet door, maar op zondagmiddag 4 maart verzorgt onder andere het Syrinx Kwintet een optreden. Dit is een blazersensemble bestaan de uit vijf houtblazers, te weten dwarsfluit, hobo, klarinet, altkla rinet en de fagot. Zij spelen onder andere licht klassieke werken en lichte muziek. Aanvang 13.00 uur, toegang is gratis. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog is op vrijdagavond 12 ja nuari een kinderdisco. Van 19.30 tot 23.00 uur zijn kinderen van 9 tot en met 15 jaar welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygen- slaan 2. De entree bedraagt 1,50 per kind, inclusief een consump tie. Waddinxveen - In 't Zuidhonk, wordt op vrijdag 12 januari 50+ bingo gespeeld. Er worden negen rondes gespeeld. Men kan spelen met een enkel boekje of een dub bel boekje. Als afsluiting op de middag wordt er een loterij ge houden met prijsjes. De middag begint om 14.00 uur aan de Zuid- plaslaan 552. Voor meer informa tie: telefoon 0182-640527. Waddinxveen - Alle kinderen van af 4 jaar zijn woensdag 17 janu ari welkom op de kinderbingo in buurtcentrum 'de Boog'. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Het centrum bevindt zich aan de C. Huygen- slaan 2. Waddinxveen - De afdeling Seni- orenwerk van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk organi seert activiteiten om senioren in de gelegenheid te stellen elkaar te ontmoeten. Op dinsdag 16 ja nuari is men van harte welkom op de bingoavond in het Anne Frank- activiteitencentrum. Vooraf op geven is niet nodig. De zaal gaat open om 19.30 uur; de bingo be gint om 20.00 uur. De activiteit is om 22.00 uur afgelopen. Waddinxveen - In het Anne Frank- activiteitencentrum wordt woens dag 10 januari een bijeenkomst gehouden van het Alzheimer Café Waddinxveen. Het Alzheimer Café is bedoeld als ontmoetingsplaats voor alle mensen met de ziekte van Alzheimer, hun partners en familieleden. Het doel is het bie den van informatie en contact met lotgenoten. Bij elke bijeenkomst is er een gespreksleider en/of gast spreker om een bepaald thema aan de orde te stellen. Het thema van deze bijeenkomst is: Welke hulp is er allemaal mogelijk? De bijeenkomst vangt aan om 19.00 uur. Aanmelden vooraf is niet no dig, de toegang is gratis. Foto gemaakt op vrijdag 29 december 2006, 15:15:48. De tijd even stilgezet. Geboren in een ambulance naast de viskraam in Waddinxveen en nu bij tante Jessica op visite. Net een schone luier aan en ergens zwerft nog een sok. Sokje...

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17