BURGEMEESTER VAN DER MEER RICHT IN ZIJN NIEUWJAARSTOESPRAAK BLIK OP DE TOEKOMST Wand- en vloertegels Jan Groen bodylight urgers Zie onze advertentie op de achterzijde van deze krant! In aller ernst... (Burgemeester slaat brug naar Nooit acties: het is altijd voordelig! www.tegelhandel-groen.nl Hoefweg 95, Bleiswijk - J l Tel. 010-521 5055 Een vernieuwd Hart van Holland Zie pagina 3 Vrijwilligersprijs 2006 voor vrijwilligers Hospice IJsselthuis Zie pagina 25 Nieuwjaarsduik in de IJssel Zie pagina 27 Begin 2007 goed! Nu 40% korting op de hele wintercollectie. Zuitiplaslaan 432. Waddinx»et„, T. 0182 - 61 80 Ztjdc 25, Boskoop, T. 0172 - 23 24 94 _top^M154. zevenen, T. 0180 - 63 26 55 Ma-Za 9-17 u, ▼'rijdag koopavond Korpschef en burgemeester wensen elkaar het allerbeste voor 2007. inwonersraadpleging over de fu sie met Nieuwerkerk, waarvoor 92,8% van de deelnemers vóór de fusie met Nieuwerkerk stemde. Hij noemde verder de start voor de realisatie van de tweede fase van de dorpskern als belangrijk item. 2010 Moordrecht zal zich het komende jaar gaan richten op 2010. "Wat moeten we tot die tijd doen om een fusie tussen de drie gemeen ten op een goede manier mogelijk te maken", vroeg hij zich af. Het gemeentebestuur van Moordrecht stelt daarbij de kwaliteiten van de gemeente centraal. Moordrecht zet zich daarom in om de toekom stige dienstverlening aan de inwo ners en andere belanghebbenden op een goede manier voort te zet ten. Voor de komende jaren geeft het college een aantal accenten aan, waarop het zich zal richten. In het begrotingsprogramma is geld opgenomen voor een aantal speerpunten uit het coalitiepro gramma, zoals voor de herontwik keling van de Molukse wijk, het verhogen van veiligheid en leef baarheid in de gemeente en een brede aanpak van zorg, welzijn, sport en de WMO. Ook andere projecten zullen tijd en inzet van de gemeente en de inwoners vra gen. Van der Meer noemde onder meer het A20-project, waarbij afslagen zullen worden verlegd en er een ongelijkvloerse spoor wegkruising komt. Verder richt Moordrecht zich bij de invulling en voorbereiding van het Inter regionaal Structuurplan (ISP) op de voorbereiding van het bestem mingsplan waar straks Restveen en Waterparel worden ontwikkeld. Ook noemde hij de Groen-Blauwe zone van Westergouwe en de ver huizing van de noodlokalen naar Weidezoom. De burgemeester be sloot met de wens dat ook in 2007 in goede harmonie samengewerkt zal worden. "We gaan een spannende tijd te gemoet, een historische tijd vol uitdagingen, maar ook met onze kerheden. Met elkaar moeten we er het beste van maken." 30e jaargang nummer 1212 10 januari 2007 Moordrecht - Tijdens een druk bezochte nieuwjaarsreceptie in het ge meentehuis, waar vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, verenigin gen, politiek, politie en burgers elkaar een voorspoedig nieuwjaar toe wensten, sprak burgemeester Van der Meer zijn nieuwjaarstoespraak uit. Hierin richtte hij zich niet alleen op de gebeurtenissen uit het afge lopen jaar, maar richtte hij zijn blik ook op de toekomst. "Het is goed om bij de start van het nieuwe jaar pas op de plaats te maken en achterom te kijken naar wat achter ons ligt", aldus Van der Meer. "Maar deze pas op de plaats is tegelijkertijd een mooie gelegenheid om ook alvast een blik op de toekomst te werpen." Over het voorbije jaar 2006 gaf de Moordrechtse burgervader aan, dat in 2006 een begin werd gemaakt met de voorbereidingen voor de fusie tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle. "Met elkaar moeten we er nu voor zorgen dat we in 2010 klaar zijn voor deze fusie." Standbeeld Van der Meer gaf aan dat voor hem de onthulling van het stand beeld in de Molukse wijk een ge denkwaardige dag was in zijn rela tief korte carrière in Moordrecht. "Het was een bijzondere dag. Een dag waarop een verbinding in de tijd werd gemaakt. Enerzijds tus sen de dag van vandaag en mor gen en anderzijds voor velen een verbinding met een belangrijke en ingrijpende gebeurtenis van meer dan een halve eeuw gele den. Een verbinding in de tijd die gestalte kreeg in een monument dat een kernmoment zal mar keren in de geschiedenis van de Molukse gemeenschap en in de geschiedenis van de Moordrechtse samenleving." De burgemeester memoreerde ook de belangrijke Door Jac Spekman Kon. Wilhelminaplein 8 in Waddinxveen. Gelukkig nieuwjaar! Conny, Angela, Carla Elise

Hart van Holland | 2007 | | pagina 1