"BOSKOOP IS IN BEWEGING; BOSKOPERS ZIJN IN BEWEGING" FELDENKRAIS WORKSHOP CONDITIETRAININGEN BIJ AV47 HENNIE VAN DER MOST GASTSPREKER BIJ STUDIECLUB LAATSTE SERIE KOFFIECONCERTEN de Haij £^Van derWende VOORLICHTINGSAVOND 'BEVALLEN IN HET GHZ' MET KRAAMMARKT ad vocate n BOSKOOP Burgemeester Rijisdijk tijdens Nieuwjaarsreceptie: WORKSHOPS CURSUS SEN BIJ BOSKOOP CREATIEF KLAVERJASAVOND KR00SHAPPERS 1500 KILO VUURWERK IN BESLAG GENOMEN Eredivisie Volleybaldubbel in Rotterdam: Zaterdag 13 januari GTI-Nesselande - Dros/Alterno Aanvang: 19.00 uur Locatie: Dorpshuis Swanla NÉ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 pagina 21 Rijsdijk: "Laten we vooral samen proberen om activiteiten en talenten de ruimte te geven: Door M. Lindhout Boskoop - De traditionele nieuw jaarsborrel van de gemeente Bos koop werd maandag 8 januari ge houden. Het is een druk bezochte receptie van het gemeentebestuur geworden, in de Rozenburcht. Verenigingen, organisaties, be sturen, inwoners, winkeliers en gemeentebestuur hebben elkaar deze avond onder het genot van oliebollen, een drankje en een hapje een wervelend en inspire rend nieuwjaar kunnen toewen sen. Oliebollen en champagine, 2007 laat hem knallen De kinderzanggroep 'Zingen is heerlijk' opende de avond op flit sende wijze. Er werden liedjes, canons en musicalstukjes ten ge hore gebracht. Een kwartier lang klonken de fijne stemmetjes van het meisjeskoor dat niet alleen heel enthousiast maar vooral zui ver en gedisciplineerd zangklan ken liet horen. Dirigente Margreet Ravestein heeft heel gedreven dit koor zover gebracht: "Zingen met zo'n groep vind ik een bele venis." De dirigente durfde het- heel dapper - aan om met de zaal een oliebollencanon ten gehore te brengen. De dames moesten Oliebollen en champagne, 2007 iaat hem knallen' zingen en de he ren volgden met 'Voetzoekers en duizendklappers'. Hoofdmoot Het valt niet te ontkennen dat de toespraak van burgemeester Rijsdijk toch de echte hoofdmoot werd van het officiële gedeelte van de nieuwjaarsreceptie. Aller eerst wilde de burgemeester tot uitdrukking brengen dat het ge meentebestuur blij is met de vele bijdragen van burgers. Daardoor kan 'ons dorp' steeds beter uit de verf komen. "Boskoop is in be weging. Boskopers zijn in bewe ging." "Allerlei krachten werken op ons dorp; zij zetten ons dorp onder druk, zij geven ook ruimte voor nieuwe dynamiek. Laten we voor al samen proberen om activiteiten en talenten de ruimte te geven", aldus Rijsdijk. Zo heeft na de verkiezingen een nieuw college zich gepresenteerd. Natuurlijk wil dit college zich ten volle inzetten voor de Boskoopse gemeenschap. Om te beginnen wordt de integrale aanpak op het gebied van veiligheid voortgezet. Het gaat goed in Boskoop, maar de burgemeester vindt dat het nog beter kan. Om Boskoop veili ger te krijgen zal zowel preventie als repressie worden toegepast. De plaatsvervangend comman dant zei meer surveillance in de weekenden fijn te vinden. Mo dern georganiseerd wijkbeheer te beginnen in de Snijdelwijk wordt daartoe ingezet en dat kan niet zonder bewonersparticipatie. Als tweede wil het college de loka le economie verder aanjagen. "De projectenaganda van de visie op de Greenport Boskoop 'Bomen in Beeld' is in uitvoering genomen. Er moet een oplossing komen voor het punt van de bedrijfswoningen en het oudste productieareaal moet worden geherstructureerd. Voor de kracht van Boskoop heeft dit prioriteit." Per jaar zal een honderdtal wo ningen worden gebouwd. Ook op sociaal gebied wil Boskoops bestuur dynamiek. "Alle in aan merking komende Boskopers zit ten in een leer-werk-traject." Het lokale bedrijfsleven wordt door de burgemeester aangespoord sa men met het college initiatieven te ontplooien. Scholing op allerlei gebied is voor ieder noodzakelijk. Daarom heeft de komende eerste brede school de warme belang stelling van het college. Ten aan zien van het voortgezet onderwijs is minder duidelijk, maar er wordt veel verwacht van besprekingen tussen het Wellant College en het Coenecoopcollege. De bur gemeester verbergt niet dat een eventuele nieuwbouw qua inves tering een echte uitdaging is. Ten slotte is Boskoop in 2007 de enige artikel-12 gemeente in Nederland. En hieruit moet niet de conclusie getrokken worden 'dat het wel goed zit met de financiën'. De Bronzen Conifeer Dit jaar worden twee Boskopers geëerd die al meer dan 20 jaar alle Boskopers in de gelegenheid hebben gesteld te genieten van prachtige concerten in het Praat huis. Zo kregen vele jonge kunste naars in een informele sfeer een podium om zich te ontplooien. De verdienstelijke inzet voor de sa menleving levert Anneke en John Bos de Bronzen Conifeer op. Boskoop - Boskoop Creatief is een stichting die zonder winst oogmerk mensen de gelegenheid geeft op elk niveau zijn talenten e ontwikkelen en optimaal te be nutten. Amateurs maken kennis niet de kunst, zij ontmoeten gelijk gestemden en leren de kunst zo te presenteren dat zijzelf en anderen er van kunnen genieten. Meer we ten of Inschrijven: www.boskoop- ieatief.nl of 0172-212274 Boskoop - De volgende kla- verjasavond in de winterserie van de Boskoopse carnavals vereniging De Krooshappers is op woensdag 17 januari. Het Klaverjassen begint om 20.00 uur in de Rozenburcht aan de Rozenlaan. ledereen is welkom, ook niet-leden. Er wordt na deze avond nog ge klaverjast op dinsdag 6 febru ari en dinsdag 6 maart. Waddinxveen/Boskoop - Nanny Vogelaar geeft zaterdag 3 februari van 15.30 tot 18.00 uur een work shop Bewust Bewegen volgens de methode Feldenkrais. Het thema van deze workshop is: wat zijn de voelbare verbindingslijnen van de ademhaling naar de handen, pol sen, ellebogen, schouders, nek, de romp en de wervelkolom. Door de eenvoudige bewegingen leert men ontdekken waar men overbodige spanning vasthoudt en waar men het lichaam teveel of overbodig belast. Daardoor kunnen dagelijks uit te voeren bewegingen veel lo gischer en veelal soepeler worden uitgevoerd. Voor meer informatie en aanmeldingen: telefoon 0172- 231702 of email via de website www.bewegingsleer.com. Boskoop - Met ingang van maan dag 15 januari start de loopgroep van AV'47 weer volop met de trai ning. Doelstelling voor de komen de zes maanden is gezondheid en fitheid voor de hedendaagse loopsporter. Elke week worden er twee loop trainingen gegeven. Tijdens de training wordt de warming-up, loopscholing, rekkingoefeningen en cooling-down gezamenlijk uitgevoerd. Het loopprogramma is aangepast aan ieders eigen ni veau. In de praktijk betekent dit vaak dat men het loopprogramma met een groepje van hetzelfde ni veau loopt. Op de avonden wordt getraind op duurvermogen, basis snelheid en looptechniek. Iedere loper ontvangt een trainingspro gramma en wordt begeleid bij de training. Ook is het mogelijk via een gericht trainingschema naar een bepaald doel toe te werken. Op alle avonden is de aanvang van de training om 19.30 uur. De atle tiekbaan van AV'47 bevindt zich bij de sportvelden in Boskoop aan de Hoogeveense weg. De eerste vier weken kan er gratis worden meeg- traind en is men welkom op maan dag en woensdag. Voor meer informatie: telefoon 0182-640355. Boskoop - De Studieclub Regio Boskoop houdt dinsdagavond 16 januari een speciale avond met het thema ondernemerschap. De Studieclub is deze avond te gast bij Oriental Group te Bleiswijk, de winnaar van de Nationale Tuin- bouwOndernemersprijs 2007. De avond wordt ingevuld met een rondleiding door het bedrijf, een inleiding door Dr. T. Roest van Ra bobank Nederland over de ontwik kelingen in de sierteelt en de heer Hennie van der Most als gastspre ker. Hennie van der Most heeft zich de afgelopen twintig jaren ingezet om als ondernemer bestaande ge bouwen, een watertoren en zelfs een kerncentrale een nieuwe be stemming te geven en deze om te bouwen tot succesvolle onderne mingen zoals hotels, congres- en uitgaanscentra, evenementenhal len en attractieparken. Voor meer informatie over de Stu dieclub Regio Boskoop: telefoon 06-28454955. Boskoop - De nieuwe serie Koffie concerten van het Praathuis gaat zondag 21 januari van start. Het is de laatste serie van vier concerten die in het Praathuis wordt geor ganiseerd. Na de zomervakantie moet het nieuwgebouwde MFC immers volgens de plannen de functie van het Praathuis groten deels gaan overnemen. De nieuwe concertserie opent vol gende week zondag met het op treden van het ensemble Tres Cali- des. Zij brengen muziek voor harp, sopraan en fluit. Het tweede con cert volgt op zondag 18 februari. Dan komt het duo van pianiste Ma rina Chamasyan en violist Alexan der Skwortsow naar Boskoop. Hun programma bestaat ondermeer uit virtuoos werk van Mozart, Beetho ven en Chopin. Zondag 18 maart is het derde concert, het wordt verzorgd door het Trio Mutano. Zij brengen muziek voor klarinet, alt viool en piano. Tot slot is er op zon dag 15 april een optreden van Duo NihZ. Sanne van Eist op blokfluiten en Bobby Rootveld op gitaar spe len een vrolijk slotaccoord aan de Koffieconcerten in het Praathuis. Alle concerten beginnen om 11.30 uur. ledereen is welkom. Regio - Politie Hollands Midden heeft in 2006 in haar regio in to taal rond de 1500 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het jaar daarvoor was dit 1135 kilo. Net als landelijk is in Hollands Mid den het aantal in beslag genomen kilo's gestegen. Het vuurwerk is in beslag genomen bij ongeveer vijf tien, min of meer, grote onderzoe ken naar het bezit van, en handel in illegaal vuurwerk, waarbij tot op heden rond de veertig verdach ten waren betrokken. Gouda - Voor zwangeren én hun partners houdt het Groene Hart Ziekenhuis op dinsdag 23 januari een voorlichtingsavond over 'Be vallen in het GHZ'. De avond vindt plaats in de Gehoorzaal op de Bleulandlocatie. Er zijn twee ses sies: om 19.30 uur en 20.30 uur. Tijdens deze avond krijgt men een film te zien die een duidelijk beeld geeft over de gang van zaken rond een normale bevalling op de afde ling Verloskunde. Verpleegkundi gen geven aanvullende informatie over het verblijf op de afdeling. Aanmelden voor deze gratis voor lichtingsavond kan telefonisch op werkdagen bij het Bureau Patiën tenservice, telefoonnummer 0182- 50 53 24 of per mail bps@ghz.nl. Informatie over voorlichtingsbij eenkomsten is te vinden op www. ghz.nl (onder Actueel). Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21