"HIT IS DE ALLERHOOGSTE TIJD OM MET BEPAALDE GROEPEN JONGEREN NIEUWE BRUGGEN TE BOUWEN NAAR DE SAMENLEVING" WERELDWINKEL HOUDT WINTEROPRUIMING ADONAI IN OPEN DEUR DIENST mé-1 v v-T-1 r f t-* jrTïTr, v* ï-v' j v -» NIEUWERKERK Nieuwjaarstoespraak Bonthuis KERKDIENSTEN 14 JANUARI NIEUWERKERK V» gfW I J V #- v 1 v I f4 J 1 ïMRKOW: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 pagina 23 was wat Nieuwerkerkers doen om hun eigen samenleving op een prettige en goede manier in stand te houden: Nieuwerkerk in Actie! Na deze vertoning gaf Bonthuis vervolgens in zijn toespraak nog aan dat het college van burge meester en wethouders en de ge meenteraad samen met inwoners en instellingen op zoek willen gaan naar mogelijkheden om de leefbaarheid in de gemeente nog te versterken. De gemeenteraad nodigt nadruk kelijk inwoners en verenigingen uit om voorafgaande aan com missie- en raadsvergaderingen van gedachten te wisselen over problemen, verlangens, wensen en plannen. Daarvoor is speciale inspraak- en overlegtijd gereser veerd onder de titel De Dialoog. Uit de beelden van de presenta tie Nieuwerkerk in Actie was op te maken dat heel veel mensen Nieuwerkerk al bezig zijn om ac tiviteiten te ontwikkelen die voor hun mede-inwoners belangrijk zijn. Via Nieuwerkerk in Actie wil het gemeentebestuur bestaande initiatieven en activiteiten in 2007 extra belichten, zodat iedereen na dit jaar kan weten hoeveel posi tiefs medeburgers bijdragen aan de leefbaarheid van Nieuwerkerk. De burgemeester hoopte dat dit ook anderen op ideeën kan bren gen om iets nieuws te gaan doen. Of als vrijwilliger actief te worden en mee te doen aan bestaande ac tiviteiten. Tot slot bracht hij een toast uit met alle aanwezigen 'op een vreedzaam en samenbindend 2007 vol positieve Nieuwerkerkse actie!' Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Bur gemeester Bonthuis heeft tijdens zijn nieuwjaarstoespraak opge roepen nieuwe bruggen te bou wen naar de samenleving. Hij hield zijn toespraak op een kleine brug, symbool voor de vele brug gen, die in de gemeente, op het laagste punt van Europa, te vin den zijn en hier onmisbaar. Nieuwerkerk in Actie in 2007! "Ze zijn voor ons zo gewoon dat je er eigenlijk nauwelijks op let. Na vanavond zal dat anders zijn", hield hij zijn aandachtig gehoor in een stampvolle raadzaal en hal voor. "Een brug is soms nodig om iets of iemand te kunnen bereiken. Soms lukt dat niet en moet je letterlijk nieuwe bruggen bouwen en brug gen slaan." Hij noemde daarbij de nieuwjaarswisseling in Nieuwer kerk een mooi voorbeeld. Het ge zicht over de wijk Zuidpias, waar van alle kanten een fascinerende vuurwerkshow van ruim een uur te zien was, deed hem bewonde rend denken aan 'Nieuwerkerk in Actie'. Bonthuis sprak verder over de nieuwjaarsnacht: "Enkele uren later, toen velen eindelijk de slaap in het nieuwe jaar konden vatten, was Nieuwerkerk weer in actie. Vanaf het aquaduct de Wa terdrager bekogelden tientallen jongeren de politie met stenen en andere projectielen." De ME werd ingeschakeld om de ongeregeld heden en overlast van jongeren op het Raadhuisplein en bij De Waterdrager aan te pakken. Vorig jaar zei de burgemeester nog in zijn nieuwjaarstoespraak 'Weinig respect voor anderen duidt vaak op een gebrek aan zelfrespect.' Bonthuis vond het daarom de al lerhoogste tijd om samen met be paalde groepen jongeren nieuwe bruggen te bouwen naar de sa menleving én naar hun eigen toe komst. "Om te voorkomen dat als ze straks volwassen zijn, geweld tegen hulpverleners en politie als een acceptabel terugkerend ri tueel wordt beschouwd. Iets wat burgemeesters en politiechefs op dit moment in het hele land zor gen baart", zo vervolgde hij. "Willen we graag bereiken dat het web van relaties tussen burgers onderling, tussen inwoners en in stellingen, tussen burgers en be stuurders wél een samenbindend en vreedzaam karakter heeft." Bonthuis gaf aan dat de Nieu werkerkse samenleving, de in woners van deze gemeente, dat verdienen. Namens het gemeen tebestuur verklaarde hij dat in de nieuwe, nog te bouwen wijken in de Zuidplaspolder de gemeente graag wil dat er bruggen tussen mensen worden meegebouwd, waardoor ook die nieuwe wij ken straks een samenbindend en vreedzaam karakter krijgen. Om te laten zien dat er veel moois is gebouwd in de gemeente werd een DVD-presentatie gegeven op een groot scherm, waarbij te zien Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaar 2006 is mede dankzij de be zoekers en het Nieuwerkerkse bedrijfsleven voor de Wereld winkel een positief jaar geweest. Daardoor heeft de Wereldwinkel unnen bijdragen aan de inkom sten en verbetering van leefom standigheden van vele overzeese producenten en hun familie. Ko mend jaar staat er weer veel te gebeuren, zoals culinaire produc- 'troducties van Fair Trade en de •'.'ereldwinkeldag in mei. Deze maand kunnen bezoekers de ge- ale maand januari genieten van Is speciale winteropruiming in de ereldwinkel. Bioboeren doen het goed Dat de aankopen in de Wereldwin kel direct een positieve bijdrage betekenen voor de producenten en hun familie, blijkt uit de goede resultaten van een van de ontwik kelingsprojecten. In een vallei net voorbij de stad Machu Pichu in Peru leven en werken maar liefst 8.500 biologische koffieboeren. Wereldwijd vinden zo'n 25 miljoen producenten hun bestaan in de koffieteelt. Van de totale wereld productie is 70% afkomstig van kleine koffieboeren, die minder dan 10 hectare grond bezitten. Om de macht van de lokale opkopers te doorbreken, hebben veel kleine boeren zich verenigd in coöpera ties, zo ook de 8.500 koffieboeren via de unie COCLA. Daardoor krij gen deze boeren een betere on derhandelingspositie en kunnen de kosten worden gedrukt. Ook kunnen zij nu andere producten verbouwen, zoals cacao, thee en fruit. Sommige boeren houden bijen en verkopen honing. Deze diversificatie biedt grote voordelen, zoals dat zij minder afhankelijk zijn van een product, geld besparen doordat zij kunnen consumeren van hun eigen oogst en daardoor veel gezonder en ge varieerder eten. Ook leveren de extra producten meer inkomsten op. Naast de ondersteuning in de di versificatie, krijgen de boeren trainingen op het gebied van bio logische verbouw, certificering en productkwaliteit. Ook kunnen de boeren hun kennis verrijken over coöperatieve normen en waarden en vaardigheden aanleren om bij voorbeeld bestuurder van de co- operatie te worden. Een slimme aanpak die de boeren en hun fa milie alle ruimte voor de toekomst geven. De Wereldwinkel verkoopt een uitgebreid assortiment aan biologisch verbouwde koffie, van cafeïnevrij tot espresso. De Wereldwinkel van Nieuwerkerk aan den IJssel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a, vlakbij het NS station. Openingstijden: op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. mbLd Dorpskerk 10.00 uur ds. A. Jume- let; 19.00 uur ds. C.M. van Loon. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Christelijk regiokoor Adonai zal op zondag 14 januari haar bijzondere muzikale medewerking verlenen aan de Open Deur Dienst in het Ontmoetingscentrum, Bospolder straat 10. Het christelijk regiokoor Adonai is 22 april 1997 opgericht. Direct de eerste avond hebben rond de 50 mensen zich opgegeven als lid! Ondertussen telt het koor meer dan 100 geregistreerde leden. Het koor staat sinds de oprichting on der de bezielende leiding van Peter Burger. In 2000 heeft Adonai haar eerste cd uitgebracht; "De kracht van Uw liefde" en in juni 2003 de tweede; "Sing to the King". Ge lijk met het uitbrengen van deze tweede cd is de nieuwe naam ge ïntroduceerd: Christelijk Regio koor Adonai voorheen Christelijk Jongerenkoor Waddinxveen. Ado nai betekent God is (onze) Heer. Dominee E.J.N. Kronenburg uit H.l. Ambacht zal voorgaan in deze dienst. De aanvangstijd is 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50. u v—;"v 'Een brug is soms nodig om iets of iemand te kunnen bereiken.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23