VRIJWILLIGERSPRIJS 2006 VOOR VRIJWILLIGERS HOSPICE IJSSELTHUIS P0LDERBAD NIEUWERKERK HEEFT EIGEN AUTOMATISCHE EXTERNE DEFIBRILLATOR GESLAAGDEN ZWEMDIPLOMA A EN B NIEUW PROGRAMMA OP LONRADIO: JAZZ OP DE LON NIEUWERKERK "Je hoopt hem natuurlijk nooit nodig te hebben, maar als er bij ons iets gebeurt, zijn we er klaar voor" OLIEBOLLENACTIE GROOT SUCCES INDIANENVERHALEN BIJ DE PCOB OPEN DEUR DIENST Locatie'Raadszaal van het Raadhuis - aanvang 20.00 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 pagina 25 Trots op vrijwilligersprijs. Van links naar rechts voorzitter Geerdink, vrijwilliger van Dijk en wethouder Venrooy. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Wet houder Welzijn, Tamara Venrooy, heefttijdensde nieuwjaarsreceptie in het raadhuis de Vrijwilligersprijs 2006 uitgereikt aan een vertegen woordiger van de vrijwilligers van het Hospice IJsselThuis, vervan gend coördinator mevrouw Wies van Dijk. In haar toespraak haakte zij in op de toespraak van burge meester Bonthuis, die sprak over bruggen bouwen in de gemeente. "In een dorp met zoveel bruggen moeten wel vele bruggenbouwers zijn", zo begon de wethouder haar toespraak tot talloze verte genwoordigers van vrijwilligers organisaties en andere bezoekers. Zij gaf aan dat ook 2006 weer een Nieuwerkerk aan den IJssel - In net Polderbad werd in december 2006 door een aantal personen gezwommen voor verschillende zwemdiploma's. De volgende per sonen hebben een diploma be haald: Adiploma: Quinn Bholasingh, Sara Bosma, Noa Christoffel, Tim van Duin, Kim File, Milena Hoogstrate, Bart Klijwegt, Nikki Luitwieler, Eli- as Malki, Dave de Man, Milou Oos- terom, Caspar Pietersen, Robin van derSanden, Mees Scheefhals, Mark Sorel, Anisha Taytelbaum, Bente Vermeegen, Anne Fleur Velthuis, Femke ansink, Michael de Vos, ianita van den Berg, Jasmijn Bree- mer, Alicia Canbaz, Jenna Dommis se, Wilco van Ee, Britney Garnier, Alex Grasso, Eva Hirs, Lars Jaspers, Luuk Krijnen, Iris Reijm, Denali Sta kenburg, Mounir Tanouti, Isabella van Berkel, Jessie Hagenus, Robin van der Helm, Siggy Sigourney Mat Hurin, Michelle Poolen, Bart van Santen, Pascal Segers, Justin van Sinderen, Marielle Rip, Yng- wie Swaak, Timucin Uludag, Kyara Evers, Freek van de Knijff, Aydan Shaf, Isabel Mateman Ei Hazouzi, Jhuja Malïk, Albert Cornelis van Rijswoud. B diploma: Meike Steutel, Dave Vanblarcum, Michiel de Vrij, My- lene van Winkel, Thijs van der Nieuwerkerk aan den IJssel - De Lokale Omroep Nieuwerkerk aan Jen IJssel (LONradio) krijgt er van af donderdag 11 januari een nieuw >rogramma bij. Vanaf die datum is iedere donderdagavond een jazz programma te beluisteren. Jazzkenner Emile Janssen duikt wekelijks in het jazzarchief. Hij zal voornamelijk het zwarte vinyl aten horen en verzoekjes van luis- eraars niet uit de weg gaan. Naast muziek en informatie zullen ook Nieuwerkerks jaar was van vrijwil ligers. "In vele vormen en rollen voeren mensen hun vrijwilligers werk uit. In een bestuur, op een trainingsveld, koffieschenken, een spelletjesmiddag of een gesprek van mens tot mens", ging Venrooy verder. Zij wilde dit keer vooral de boodschap overbrengen dat de gemeente het vrijwilligerswerk van het grootste belang vindt en niet uitvoerig uitweiden over het vrijwilligersbeleid. "Nu staat niet het beleid centraal, maar de vrij willigers." De uitreiking ging anders dan voorheen. Zo had de gemeente er voor gekozen om aan te slui ten bij de nieuwjaarsreceptie. Een moment waarop iedereen die 'iets Mark, Luna Moniharapon, Callista de Neve, Eva den Ouden, Tia den Ridder, Lisa Sammelius, Eva Suij- ker, Remi Terhorst, Kayleigh Viel- voye, Mitchel van der Vliet, Elijah Werners, Lars Wijnolst, Danique Bakker, Rik Bezem, Lucas Breda, Remco Erkelens, Sven van Gelde ren, Luke de Gruiter, Björn Nieu- wenkamp, Chiel in 't Hout, Priscilla Isenia, Jelmer Roelofs, Jelle Schou ten, Sem Sitskoorn, Samir Aoula D si Amar, Demi Bawon, Frederieke Bode, Giovanni Boshoven, Daniel Bunt, Sanne Dits, Demi Heniger, Sten den Hollander, Ryan van den Hoogen, Roma Kalicharan, Rowan Klok, Gwen Kruijthoff, Jake Lam- mers, Nelson den Brink, Guillermo Mes, Giovanni van Mullem, Gijs Pa ters, Nick Jeekel, Fieke de Kiefte, Bram Velthoven, Wessel Veltho- ven, Mischa Braaksma, Thirza van Erk. C diploma: Niels Ambtman, Meivin Jansen, Chris Luksen, Nikita Schin- kelshoek, Deborah Stuut, Matthijs Vogel. Zwemvaardigheid 1: Lariza Batel aan, Lennard Kras, Julie Luitwieler, Bruce Polak, Maud Vermeegen. Voor Zwemvaardigheid 3: Bram Boers, Gerike van Mourik, Melissa Paul, Susanne Rehorst, Martine Re ijm, Willem Rehorst. de ontwikkelingen op de diverse podia in de omgeving onder de aandacht gebracht worden. 'Jazz op de LON' is iedere donder dagavond te beluisteren tussen 20.00 en 21.00 uur. Het programma wordt herhaald op vrijdagochtend tussen 11.00 en 12.00 uur. LONradio is te beluisteren via 107.3 (ether), 102.4 (kabel), de kabel krant en (in stereo) via www.lonradio.nl. heeft' met de gemeente elkaar ontmoet. Venrooy noemde de vrij willigers de bouwers van de brug gen in de gemeente. "Verbindin gen worden door u gemaakt en onderhouden. Ik nodig u uit om nieuwe verbindingen te maken." In de afgelopen maanden is een aantal vrijwilligersorganisaties en personen genomineerd voor de Vrijwilligersprijs 2006. Dat waren de vrijwilligers van hoc keyclub de IJssel, Jongerenstich- ting VEDJ, Scouting Nieuwerkerk aan den IJssel, Stichting Jeugd werk Nieuwerkerk aan den IJssel en de vrijwilligers van het Hospice IJsselThuis. Genomineerde perso nen zijn mevrouw Witjes (ANBO), de heer en mevrouw Tims (hockey) en de heer Silvester (basketbalver eniging). Aan het slot van haar toespraak maakte de wethouder bekend dat de Vrijwilligersprijs naar de vrijwilligers van het Hos pice IJsselThuis ging. IJsselThuis is een organisatie die mensen helpt waardig te sterven. Zij overhandigde onder luid ap plaus van alle aanwezigen aan mevrouw Wies van Dijk als verte genwoordiger van deze organisa tie een glazen schaal, gedragen door een aantal in brons uitge voerde personen, die de onder linge samenwerking symboliseren. De voorzitter van de Stichting IJs selThuis, dokter Geerdink-Officier, was bijzonder blij met de toeken ning van de Vrijwilligersprijs 2006 voor het team vrijwilligers van het Hospice aan de Batavierlaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - De oliebollenactie voor een Oegan- dese school was een groot succes. In totaal zijn er ongeveer 3000 oliebollen en 1500 appelflappen verkocht. De opbrengst van 2350 euro zal door de stichting Child ren's Sure House worden gebruikt voor een busproject. Met dit pro ject hoopt de stichting geld te gaan verdienen voor de school in Kiwangala. Nieuwerkerk aan den IJssel - De PCOB afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel houdt woensdag 10 ja nuari haar eerste themabijeen komst in het nieuwe jaar. Me vrouw Lieve van den Meerschaut vertelt dan over de Maya-indianen in Belize. Zij geeft in een diaver- slag een indruk van het leven van dit volk in een afgelegen dorpje in de jungle in het zuiden van dit Midden-Amerikaanse land. Mevrouw van den Meerschaut is nauw betrokken bij de Maya-cul tuur vanwege haar studie en het taalkundig onderzoek dat zij nog steeds doet en waarvoor ze de re gio regelmatig bezoekt. De mid dag begint om 14.30 uur en wordt gehouden in Chrysanthemum aan de Boslaan 1. Vanaf 14.00 uur is ie dereen welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Christelijk regiokoor Adonai ver leent zondag 14 januari haar bij zondere muzikale medewerking aan de Open Deur Dienst in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10. Het koor staat sinds de oprichting in 1997 onder leiding van Peter Burger. Domi nee E.J.N. Kronenburg gaat voor in deze dienst. De aanvangstijd is 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. ledereen is welkom. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijf tien medewerkers van het Polder- bad hebben in december een op leiding gevolgd om een zogeheten Automatische Externe Defibrillator (AED) te kunnen bedienen. De cursisten kregen een gedegen opleiding van een gediplomeerde docent, die ingeschreven staat bij de Nederlandse Reanimatie Raad. "Hierbij was een voordeel dat de cursisten al ervaren EHBO-ers zijn, die 14 uur per jaar besteden aan herhalingslessen en reanimatie van kinderen en ouderen", zegt manager Ben van der Graaf. Het bestuur van de Stichting Polder- bad was voorstander van het aan schaffen van een eigen AED en de daarbij noodzakelijk opleiding van de medewerkers. "Je hoopt zo'n apparaat nooit nodig te hebben, maar als er bij ons iets gebeurt, zijn wij er klaar voor." Van der Graaf heeft in de lange periode dat het Polderbad bestaat een paar keer te maken gehad met mensen, die getroffen werden door een hart stilstand en gereanimeerd moes ten worden. In Nederland worden wekelijks ongeveer 300 mensen buiten het ziekenhuis, meestal to taal onverwacht, getroffen door een hartstilstand. Bij 70 procent van al die slachtoffers gaat het hart in eerste instantie fibrille- ren (een soort 'fladderen'van het hart), waardoor het hart als spier niet meer in staat is bloed rond te pompen. Zo'n slachtoffer is ogen blikkelijk bewusteloos en haalt na enige seconden ook geen adem meer. Als er niets wordt gedaan, overlijdt men na doorgaans een kleine tien minuten. Wanneer men echter gelijk alarmeert via 112, om een ambulance vraagt en ver volgens begint met reanimeren, maakt het slachtoffer een kleine kans om te overleven. In afwach ting van deskundige hulp zorgt men er immers voor dat er welis waar beperkt, toch zuurstofrijk bloed door het lichaam stroomt. Defibrilleren Om een einde te maken aan het fibrilleren van het hart, dient men het hart één of meer elektrische schokken te geven. Dit kan alleen worden gedaan met een AED. Elke ambulance is hiermee uitgerust, maar ook het Polderbad beschikt nu over een dergelijk apparaat, omdat in dit soort gevallen de kans van slagen mede wordt bepaald door het zo snel mogelijk toedie nen van die stroomstoot. Het AED wordt via twee elektroden met het lichaam verbonden. Via een microfoon in het apparaat wordt steeds duidelijk een opdracht ge geven hoe te handelen. Is het hart aan het fibrilleren, dan wordt dat door het apparaat aangegeven en kan de patiënt een stroomstoot krijgen om gedefibrilleerd te wor den. Het apparaat geeft aan of dit gelukt is en om de twee minuten wordt opnieuw de hartslag gecon troleerd op fibrilleren in afwach ting van de ambulancemedewer kers. "Als wij binnen vijf minuten iemand met dergelijke klachten kunnen defibrilleren, dan heeft men 80% meer overlevingskans en dat is ons heel veel waard", besluit van der Graaf. Het apparaat hangt op een gemakkelijk toegankelijke plek in de hal van het Sportcen trum Parkzoom en is alleen door het bevoegde personeel te gebrui ken. "Mocht iemand proberen om onbevoegd het kastje te openen, dan klinkt er een alarmsignaal, zodat we onmiddellijk in kunnen grijpen", zegt van der Graaf ter geruststelling. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNNt.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 9, 16, 23 en 30 januari: Volksdansen Locatie: Chrysantheum Boslaan 1- aanvang 14.30 Zaterdag 20 januari: Kamermuziek aan den IJssel Locatie: Muziekschool - aanvang 20.00 Zondag 14 januari: Regiokoor in Open deur dienst Locatie bospolderstraat 10 - aanvang 16.50 Dinsdag 16 januari: repetitie Mannenkoor Prins Alexander Locatie: De Broen Ringvaartlaan 16 - aanvang 19.30 Donderdag 18 januari: Nieuwerkerks Dictee Donderdag 25 januari: gedichtenworkshop Locatie: Openbare bibliotheek - 16.00 17.00 Iedere maandag: tekenen en schilderen voor ouderen Locatie Vijf boeken 12 - aanvang 14.00

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25