Binnendijks 'Ik had gewoon gewonnen!' 70% KORTING CURSUS POPWORKSHOP/ ZANGLES IN THE LITTLE CAVE moórdrêchtTrëgïq i Robbie Reijm eerste Smartlappenfestival Eenmalige Supersale 10% extra korting BAAN IlSfc LEZING IMMANUËLKERK OECUMENISCHE MEDITATIEVE TAIZÉ-VIERINGEN Door Anne Bonthuis Sla uw slag en profiteer van de eenmalige verkoop van showroom modellen TEGEN ABSOLUTE ROCK-BOTTOM PRIJZEN TOT: don 11, vrij 12 en zat 13 januari a.s. laatste dagen (do t/m zat van 9-17 uur). BAAN, ZUIDKADE 110, WADDINXVEEN TEL: 0182-61 3644 WWW.BAANMEUBELEN.NL BABYMASSAGE BUIKDANSEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 pagina 29 Hart van Holland in goed gesprek met iemand die zijn sporen verdiend heeft in de Moordrechtse samenleving. Moordrecht - "Ik dacht: voor lui sta ik toch wel!" Met deze instelling begon Robbie Reijm (23) uit Moordrecht aan het Smartlappenfestival 2006 in de Après Skihut Rotterdam. Hij werd achter zijn rug om opgegeven door broer Remco en besloot hem niet teleur te stellen. Geheel tegen eigen ver wachting in won Robbie het festival en veroverde zo een plaatsje op de nieuwe Skihut CD. "Het was echt een verassing, ik had het niet zien aanko men. En ik vind het geweldig natuurlijk!" Robbie Reijm lijkt de verbazing over zijn succes nog niet te boven. Zin gen is iets dat hij graag doet, maar hij op een CD? Dat had de Moordrechtenaar niet verwacht. Zonder steun van vrienden en familie had hij het er niet zo goed afge bracht. Dat weet hij in ieder geval zeker. Door hen is hij in de halve finale beland. Zenuwen De voorronde op 19 november ging namelijk niet hele maal zoals gehoopt. Hij bracht twee nummers ten gehore, van Jan Smit en Guus Meeuwis, maar door de zenuwen ging het helemaal mis. "Ik ga wel weer naar huis, dacht ik." Maar niet alleen de jury had invloed op de uitslag, ook de toeschouwers konden stemmen op hun favoriet. Zij deden muntjes, die zij bij elk drankje kregen, in een van de bijbehorende kokers. De twee kandidaten met de meeste muntjes mochten, evenals de drie juryfavorieten, door naar de halve finale. "Ik had zo'n vijfentwintig man bij me, die zich helemaal lam hebben gezopen. Daardoor hadden ze op een gegeven moment zakken met muntjes! Al die mensen waren dronken door mij", lacht Robbie. De finale heeft hij gelukkig wel helemaal zelf gehaald. "De halve finale ging echt een heel stuk beter. Ik was niet ze nuwachtig omdat het me allemaal niet zoveel meer uitmaakte. En toen werd ik juist derde natuurlijk. Hoewel ik door de enorme hoeveelheid muntjes die mijn vrienden en familie weer bij elkaar had den gedronken ook deze ronde wel was doorgekomen." Zenuwen speelden de zanger tijdens de finale wel weer parten. "Ik was weer heel erg nerveus en daardoor ging het erg slecht", zegt hij teleurgesteld. Tij dens het wachten op de uitslag besloten een paar vrienden van Robbie er dan ook alvast vandoor te gaan. Hij zou toch niet winnen. "Toen ik tijdens de prijsuit reiking hoorde dat de derde en tweede plaats voor twee vrouwen waren, wist ik bijna zeker dat een andere man had ge wonnen. Ik vond hem gewoon erg goed. Dus toen mijn naam werd genoemd, stond ik maar een beetje om me heen te kijken. Ik dacht: wie heet er hier nog meer Rob?" Na een korte stilte barstte het publiek los en begon het ook lang zaam tot Robbie door te dringen: "Ik had gewoon gewonnen!" De jury was vooral enthousiast over de performance van de Moordrechtenaar. "Ze vonden het belangrijk dat ik het pu bliek meekreeg. Ze hadden het over een complete volksverhuizing die ontstond als ik ging optreden. Dan bewoog er een hele groep naar het midden van de zaal. Eén van de juryleden had ook gezien dat het bij de halve finale veel beter ging. Dus hij dacht dat we aan de zang nog wel zouden kunnen werken", vertelt hij. In middels is Robbie dan ook hard op zoek gegaan naar een zangdocent. "Ik had tus sendoor geen zanglessen genomen. Dat deden anderen wel, maar ik dacht dat het geen nut zou hebben. Je bent toch zenuwachtig als je moet optreden." X-factor De opnames van zijn nummer op de Skihut CD vinden plaats in februari. Dan verdwijnt de zanger met zijn x- factor vijf dagen in de studio. Wat hij gaat zingen weet hij nog niet, maar op een hit hoopt hij stiekem wel een beet je. "Het zou natuurlijk leuk zijn als het aanslaat. Dan ben je aan het stappen en hoor je opeens je eigen nummer." Maar Robbie is nuchter genoeg om de draad weer op te pakken als het uiteindelijk niets wordt met zijn zangcar rière. "Ik zing ook al een tijdje in een bandje dat ik samen met twee vrienden heb. Daar wil ik sowieso mee verder gaan." Ook zullen de Moordrechters zijn optredens in de kroeg, op de kerstmarkt of op korfbalfeesten niet hoeven missen. Verder heeft hij naast zingen ook nog genoeg andere be zigheden die zijn tijd opslokken. Hij korfbalt in het vijfde team. "Het bierteam. Zo noemen wij ons zelf. We doen het alleen voor de lol. Maar we zijn tijdens wedstrijden wel fanatiek hoor." En werkt hij in Amsterdam bij Digital Media Power. Robbie heeft dan ook niet alles over voor het grote suc ces. "Zolang het leuk blijft, ga ik er mee door. Anders stop ik er gewoon mee." Zijn familie en vrienden zijn in ieder geval nu al erg trots op deze 'rising star'. "Mijn moe der vindt het helemaal geweldig. Mijn ouders en oma ver tellen zo ongeveer aan iedereen dat ik heb gewonnen." Het Smartlappenfestival is wel de enige en laatste zang wedstrijd waar Robbie aan meedeed. "Als ik niet stiekem opgegeven word natuurlijk..." w- Designed to enjoy! Waddinxveen - Een lezing over de invloed van de bijbel op de Neder landse cultuur met als inleider drs. Pieter Waalewijn wordt gehouden op donderdag 11 januari om 20.00 uur in de Immanuëlkerk. Al lijkt de rol van kerk, bijbel en christelijk geloof in onze moderne samenleving alleen maar kleinerte worden, toch is het christelijk erf goed in onze cultuur zo goed als 'alomtegenwoordig'. Ook wie al lang afscheid heeft genomen van de kerk en het geloof van zijn va deren, wordt in het dagelijks leven steeds weer geconfronteerd met gedachten, woorden en beelden die naar de bijbel verwijzen of er rechtstreeks aan ontleend zijn. Kosten: 3,00 en aanmelden bij Corrie Smallegange: telefoon: 614401 Waddinxveen - Maandelijkse zijn er vieringen in de Victorkerk waar voorgangers en andere gelovigen van verschillende kerken in voor gaan. De sfeer in de Victorkerk roept de stilte bijna vanzelf op, de symboliek van iconen en kaarsen helpen daarbij. In deze vieringen worden liederen van de oecumeni sche gemeenschap in Taizé gezon gen en door verschillende instru menten ondersteund. Er is altijd ruimte voor eigen intenties en voor persoonlijk gebed in stilte. Na afloop onder het genot van koffie of thee wisselen we gedachten en ervaringen uit. ledereen is welkom een keer te kij ken en mee te vieren. De eerstvolgende oecumenische meditatieve taizé-viering is vrij dag 12 januari 19.30 uur, de kerk is open om 19.00 uur. Zuidkade 176, ingang via zijdeur. Contactpersonen: Carla Schuurs, tel. 615813, Ad van der Helm, tel. 612452 Nesselande-ln de Brede School Nes- selande start op dinsdag 16 januari een cursus babymassage. De cursus is bestemd voor ouders met baby's van zes weken tot negen maanden. Naast de massage worden er din gen geleerd over tiltechnieken, het dragen van de baby op haptonomi- sche wijze, darmkrampjes en krijg tips. Deze cursus bestaat uit 5 lessen op dinsdag van 09.30 tot 11.30 uur. Voor meer informatie of aanmel den: telefoon 010-2518988. Nesselande - De buikdanscursus voor meisjes start op maandag van 18.15 tot 19.15 uur in de Brede School Nesselande. Deze cursus is bedoeld voor de leeftijdscate gorie 8 tot en met 12 jaar. Oriën taals buikdansen draait om het bewegen en plezier maken! Bij het buikdansen leer je je lichaam te beheersen zodat je 'geïsoleerd' kunt dansen. Dat wil zeggen datje je heupen en schouders apart van elkaar kunt bewegen. Voor meer informatie of aanmelden: tele foon 010-2518988. Regio - Als muzikant binnen een bandje, covers van bekende ar- tisten spelen of zingen. Van Ali B. tot Anastacia, foofighters of Greendive. Alles kan binnen de popworkshop van THE little CAVE in Zevenkamp. De cursus omvat 11 lessen, waar in bandverband aan 5 cursisten aandacht wordt besteed. De in strumenten zijn; drums, gitaar, basgitaar, keyboard en zang. Er is plek voor beginners t/m ver gevor derde cursisten. De cursist hoeft geen voorkennis te hebben. Het repertoire van nummers wordt door de cursist mede bepaalt. Voor gevorderde bands is er band- coaching. De docent helpt binnen deze lessen arrangementen te ma ken, akkoordenschema's aan te passen, de band te ondersteunen bij het tot stand komen van hun eigen sound. Na de 11 lessen van deze cursus vindt de presentatie plaats, waar in de cursisten met hun repertoire optreden. Het instrumentarium is aanwezig. Kennis van noten of ak koorden is niet nodig. Tijdens de lessen komen deze spelend aan bod. De zangles is op woensdagavond. In een half uur wordt gewerkt aan de basistechnieken en praktische oefeningen. De zanglessen lopen parallel met de cursus popwork shop. Op de inschrijvingsavond wordt tevens de indeling van de bands gedaan. Cursisten kunnen hun ge kozen muziek alvast meenemen. Inschrijving is op 08 januari 2007 vanaf 19.30 uur, start cursus: 14 januari 2007. Opgeven kan via little.cave@hot- mail.com of 010-4210572 (ant woordapparaat).

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29