ömk een era® \3BWB MMUM (MSB fiEBOTME BfflMHMIIID ns affiHBsutiMJ! m m DKB VEDJ BOLLYWOOD DANCE VAN START I VEDJ BEDRIJFSZAAL- V0ETBALT0ERN00I 2007 GIRLS JUST WANT TO HAVE FUN Joris Luyendijk bezoekt Emmauscollege '51' NEW YEARS JUMP DJEMBEE WORKSHOP HANG OUT WOENSDAGAVOND KROEGAVOND JAMSESSIE IN TAVERNA SUNDAY CAFÉ Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Jon- gerenclub Rock Out! knalt het nieuwe jaar iri met een nieuw jaarsgala. Het spektakel wordt 12 januari gehouden en iedereen van 11 tot en met 15 jaar is van harte welkom. Galakleding is uiteraard verplicht. Door Mariska van der Gaaq De avond staat compleet in het teken van gezellig het nieuwe jaar beginnen. Er is volop de gelegen heid elkaar nieuwjaar te wensen. Verder kan men zelf cocktailtjes maken. Het hoogtepunt van de avond is de onthulling van het officiële Rock Out! logo. Met de tips die de bezoekers de vorige keren hebben gegeven, is geprobeerd een leuk en origineel logo te maken, wat deze avond wordt onthuld. Het gala wordt gehouden in de Jeugdkelder van het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat 10. De avond begint om 8 voor 8 en duurt tot 10 over 10. Rock Out! is een christelijke jonge- renclub die op een leuke en origi nele manier jongeren van 11 tot 15 jaar probeert te bereiken. De Rock Out!-avonden worden elke twee weken gehouden in de Jeugdkel der van het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. De volgende avonden staan gepland: op 24 januari (Thema: Agressie en geweld), 9 februari (Thema: Sirkel- slag) en 23 februari (Filmavond). Voor meer informatie: e-mail roc- kout_pkn@hotmail.com of tele foon 06-28743339. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op locatie Con Musica vond vrijdag 5 januari de introductie dansles Bol lywood van stichting Vedj plaats. Omdat er veel animo voor de Bol lywood dansles is, heeft stichting Vedj besloten deze les uit te brei den met één lesuur extra zodat de groep opgedeeld wordt in leeftij den. Kinderen van 4 tot en met 11 jaar zijn elke vrijdag welkom van 19.00 tot 20.00 uur en jongeren vanaf 12 jaar elke vrijdag van 20.00 tot 21.00 uur. Opgeven kan nog, de lessen be ginnen vrijdag 12 januari. Voor meer informatie: e-mail info. vedj@gmail.com of telefoon 06- 38787180. Opgeven kan ook tij dens de les op locatie Con Musica, Sportpark Dorrestein 2. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting VEDJ organiseert voor zater dag 31 maart van 14.00 tot 18.00 uur het jaarlijkse bedrijfszaalvoet- baltoernooi in sporthal Parkzoom. Teams kunnen zich inschrijven voor deelname via e-mail jungter- wijn@gmail.com of telefoon 06- 23490385. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Con Musica wordt op woensdag 17 januari een meidenmiddag ge houden. Er zijn dingen te doen als: nagels lakken, haren versieren, make-up uitproberen, dansen en nog veel meer. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 06-38787180 of www.vedj.info. Naam: Celine Markus Leeftijd: 13 jaar Hobby's: paardrijden, voetbal Mijn toekomst: Werken op paardenhouderij Een paar maanden geleden werden twee telegraaf journalisten achter de tralies gezet omdat zij hun bron niet wilden prijsgeven aan justitie. Schoolplein vroeg aan de 13-jarige Celine wat zij ervan vindt dat journalisten niet zeggen waar zij hun informatie vandaan hebben. Bronnen hoef je nooit prijs te geven als journalist, net als een roddel zeg je dit ook niet. Als journalisten bekend komen te staan als mensen die altijd maar hun bron prijs geven durven mensen nooit meer met hun verhaal naar de pers te stappen. En dan blijven sommige 'verboden' verhalen altijd geheim. Ut Capelle aan den IJssel - Als af sluiting van het jaar, werd door een aantal leerlingen van het Emmauscollege een presentatie gegeven over persvrijheid. Daar voor nodigden zij Midden-Oos tenverslaggever en journalist van 2006, Joris Luyendijk uit. Zijn laatste boek 'Het zijn net men sen' gaat over het verschil dat hij ondervond tussen het dagelijks leven in het Midden-Oosten en wat hij daarvan terugzag in de media. Als inleiding lieten de leerlingen dia's zien van Teheran: gewone beelden van een wereldstad. Bij het verder inzoomen kwamen er toch een aantal verschillen naar voren: de propaganda in het straatbeeld zowel pro-lraans als anti-Amerikaans. Vervolgens werd er een film over president Bush getoond zoals die door Fox-news in Amerika wordt uit gezonden, waarmee ze wilden duidelijk maken dat ook in Ame rika subjectieve informatie wordt gegeven. Ook Joris Luyendijk gaf voorbeel den waaruit bleek dat wij nooit een totaalbeeld van een land of situatie krijgen: de eerste keer dat hij Ramalla (Pales tina) was, kon hij nergens de stenengooiende me nigte vinden. Bij navraag bleek dat dat in een heel klein deel van de stad gebeurde. Ook gaf hij een voorbeeld over Ne derland: "Als je aan een Amerikaan vraagt wat hij van Nederland weet, noemt hij de moorden op Fortuijn en Theo van Gogh, de pedopartij en het euthenasiebeleid. Dus in Neder land ben je je leven niet zeker! Nieuws wordt gemanipuleerd "Je kan nooit objectief nieuws brengen" was de stelling van Luyendijk. "De informatie wordt gefilterd, vervormd, gemanipu leerd, versimpeld (een onder werp mag nooit langer dan twee minuten duren omdat het pu bliek zich niet langer kan concen treren) en is partijdig." Hij ver telde dat journalisten regelmatig gefopt worden door regeringen, om het nieuws naar hun hand te zetten. "Ook met beelden kun je het verhaal positief of negatief beïnvloeden." Hij vertelde hoe hij hier tijdens zijn werk in het Midden Oosten vaak tegenaan liep: "Je moet nieuws maken en soms maak je iets kleins tot een algemeen iets. Ook stoorde het me dat ik nooit een totaal plaatje kon laten zien." Nieuwerkerk aan den IJssel - Vorig jaar is PartyZone010 begonnen met het organiseren van feesten voor jongeren tussen de 15 en 18 jaar; Jump/Hardstyle feesten met een goede sfeer in de regio van Rot terdam. Oktober vorig jaar werd het eerste feest in samenwerking met Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk georganiseerd in Taverna en omdat het toen een groot succes was, staat nu de tweede editie op de agenda. Het thema van dit feest is "New Years Jump"; een feestelijke ope ning van het nieuwe jaar. ledereen is welkom op vrijdag 12 januari van 20.30 tot 00.30 uur in Taverna aan de's Gravenweg 95. Voor meer in formatie: partyzone010@live.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Djembee workshop workshop worden je naast de techniek van het spelen ook verschillende rit mes aangeleerd. De djembee is niet een primitief instrument waarop je zomaar wat slaat, er zit een geschiedenis achter, een tradi tie die van generatie op generatie door is gegeven. Audrey Wilson, die drie jaar geleden haar eigen bedrijf Djembee Wilson opstartte, geeft de workshop. Audrey houdt zich bezig met het organiseren van djembeelessen, workshops voor bedrijven en particulieren en het repareren van djembee's. Bij voldoende aanmeldingen is de eerste les op woensdag 31 janu ari. Er zijn tijdens de les voldoende djembees aanwezig. Voor aan meldingen of meer info: bel 0180- 315381 of mail saskia@taverna. demon.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op woensdag-, donderdag- en vrij dagmiddag kunnen jongeren na school- of werktijd terecht in Ta verna. Even uitzakken op de bank met een glaasje fris, lekker mu ziekje en natuurlijk wordt er ge zorgd voor wat lekkers. De middag duurt van 14.30 tot 17.30 uur. Elke derde donderdag van de maand wordt een dagfilm bij de video theek gehaald voor op het grote scherm. Iedere vrijdagmiddag is er weekendborrel en wordt er voor de oudere jeugd (16+) ook een biertje getapt. Er is altijd een jon gerenwerker in Taverna aanwezig die de middag verzorgt. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Ta verna kunnen jongeren op woens dagavond 10 en 17 januari bijklet sen met vrienden in het bruin café. Tref elkaar aan de bar en drink samen wat, of daag elkaar uit met een spelletje darten, dammen of schaken. De kroeg is geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zowel de zaal als het bruin café zijn za terdag 13 januarigeopend tijdens de Jamsessie in Taverna. Van 21.00 tot 00.30 uur kan er weer gejamd worden. Geen zin om muziek te maken? Drink dan lekker een drankje in het bruin café. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het bruin café in Taverna is zondag 14 januari van 19.00 tot 23.00 uur ge opend om gezellig met elkaar het weekend af te sluiten. Natuurlijk kan men ook een potje darten, kaarten en tafelvoetballen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 32