é.n cLTtcvs in 2>c. HERDENKEN, TERUGKIJKEN EN VOORUITZIEN NIEUWJAARSRECEPTIE DEELGEMEENTE PRINS ALEXANDER DRUK BEZOCHT 2006 EN 2007 JAREN VAN KEUZES BURGEMEESTER VAN DER MEER RICHT IN ZIJN NIEUWJAARS TOESPRAAK BLIK OP DE TOEKOMST Nieuwjaarsbijeenkomst 2007: Nieuwjaarstoespraak burgemeester Roijers Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 pagina 33 Door Jac Spekman Moordrecht - Tijdens een druk be zochte nieuwjaarsreceptie sprak burgemeester Van der Meer zijn nieuwjaarstoespraak uit. "Het is goed om bij de start van het nieu we jaar pas op de plaats te maken en achterom te kijken naar wat achter ons ligt." Over het voorbije jaar 2006 gaf de burgervader aan, dat in 2006 een begin werd gemaakt met de voor bereidingen voor de fusie tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Ze- venhuizen-Moerkapelle. Van der Meer gaf aan dat voor hem de onthulling van het stand beeld in de Molukse wijk een ge denkwaardige dag was in zijn rela tief korte carrière in Moordrecht. Het was een bijzondere dag. Een dag waarop een verbinding in de tijd werd gemaakt. Een verbinding in de tijd die gestalte kreeg in een monument dat een kernmoment zal markeren in de geschiedenis van de Molukse gemeenschap en in de geschiedenis van de Moor- drechtse samenleving. De bur gemeester memoreerde ook de belangrijke inwonersraadpleging over de fusie met Nieuwerkerk, waarvoor 92,8% van de deelne mers vóór de fusie met Nieuwer kerk stemde. Moordrecht zal zich het komende jaar gaan richten op 2010. "Wat moeten we tot die tijd doen om een fusie tussen de drie gemeen ten op een goede manier mogelijk te maken", vroeg hij zich af. Het gemeentebestuur van Moordrecht stelt daarbij de kwaliteiten van de gemeente centraal. Moordrecht zet zich daarom in om de toekom stige dienstverlening aan de inwo ners en andere belanghebbenden op een goede manier voort te zet ten. In het begrotingsprogramma is geld opgenomen voor een aantal speerpunten uit het coalitiepro gramma, zoals voor de herontwik keling van de Molukse wijk, het verhogen van veiligheid en leef baarheid in de gemeente en een brede aanpak van zorg, welzijn, sport en de WMO. Ook andere pro jecten zullen tijd en inzet van de gemeente en de inwoners vragen. Van der Meer noemde onder meer het A20-project, waarbij afslagen zullen worden verlegd en er een ongelijkvloerse spoorwegkruising komt. Verder richt Moordrecht zich bij de invulling en voorbereiding van het Interregionaal Structuur plan (ISP) op de voorbereiding van het bestemmingsplan waar straks Restveen en Waterparel worden ontwikkeld. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Roijers is trots en tevreden over het afgelopen jaar en riep anderen op dat ook te zijn. "Er zijn vele leuke momen ten, waar men van kan genieten. Wees daar tevreden mee, wees daar trots op." Hij benadrukte dat er heel veel dingen beter kunnen, maar dat men van het verleden kan leren, zodat het in de toe komst beter gaat worden. Ook constateerde hij dat er veel te kie zen valt in 2007. "Kiezen is belangrijk; het bepaalt voor een groot gedeelte ook je leven. Elke dag moeten we keu zes maken. En het is de kunst om keuzes te maken, waar je tevre den over en trots op kunt zijn. En ik ben mij bewust dat je het nooit iedereen naar de zin kunt maken, maar keuzes maken is belangrijk." Vervolgens noemde hij een heel aantal keuzes waar Waddinxveen voor stond in 2006: de keuze van Hans Barth om afscheid te nemen, de keuze van de stratenmakers om de tasjesrover aan te houden, de keuze voor de nieuwe gemeente raad en college, de keuze voor het nieuwe centrum, de keuze voor het voetbalpark in de oksel en de keu ze om de Nesse op te knappen. Nog meer te kiezen "Ook 2007 staat weer in het teken van kiezen" verzekerde Roijers het publiek. "In maart zijn de verkie zingen voor de Provinciale Staten. De gemeenteraad moet kiezen om de komende jaren op een goede wijze onze beperkte gelden uit te geven en er zal volgend jaar ook gekozen moeten worden voor een bestuurlijke schaalvergroting." Tot slot hief de burgemeester het glas en wenste iedereen een gezond, gelukkig en vredevol 2007 toe. "Een jaar met tevredenheid, een jaar waar u trots op kunt zijn." Door Karin Heeren Moerkapelle - Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle was maandag avond 7 januari de locatie waar de traditionele nieuwjaarsbijeen komst werd gehouden. Politici, ondernemers, vertegenwoordi gers van maatschappelijke orga nisaties en andere belangstellen den waren bijeen om met elkaar het nieuwe jaar in te luiden. In zijn toespraak stond burgemees ter Fijen stil bij het overlijden van Baradina Spekman, fractievoor zitter van de Partij van de Arbeid en vroeg een moment van stilte waarbij zij werd herdacht. Burgemeester Fijen keek in zijn speech terug op het afgelopen jaar. Hij stond in het bijzonder even stil bij de aandacht die 'wa termanagement' vraagt in ons laaggelegen land en in het bij zonder bij de ontwikkeling en in richting van de Zuidplaspolder en Eendragtspolder. Fusie De fusie met Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht kwam ook aan de orde. Burgemeester Fijen schetste de weg naar de fusie toe waarbij hij vooral vertrouwen wil meegeven, dat alles terechtkomt. Hij benadrukte dat voor het leven in alle kernen er niet veel zal ver anderen. Gemeentelijke erepenningen Het is inmiddels een goede ge woonte om tijdens de nieuw jaarsreceptie inwoners van de gemeente in het zonnetje te zet ten die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de samenleving. Dit jaar waren er drie heren: Jan van Dorp en Klaas Verweij omdat zij zich beiden 40 jaar hebben ingezet voor de Zevenhuizensche IJsclub en Philip Vermulm voor zijn inzet gedurende 25 jaar bij de Trekker- vrienden en het instandhouden van de cultuur-historische waarde van deze tractoren. Ondernemerskring Mevrouw Annicque van de Berg stond als voorzitter van de On dernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle ook even stil bij het nieuwe jaar, in het bijzonder bij het feit dat de lokale economie gegroeid is en het belang om deze groei voort te zetten. Zij riep alle ondernemers op actief mee te denken en te doen. gemeente meedenkt. Als tweede noemde hij de wijk Nesselande. Half januari gaat de Laan van Ma gisch Realisme open en wordt de Wollefoppenweg afgesloten voor het doorgaande autoverkeer. Hiermee wordt Nesselande defini tief ontsloten. In het najaar wordt het gebouw De Kristal geopend. Hierin komen de bibliotheek, het medisch centrum en een wijkcen trum. Door Léon Habets Nesselande - Deelgemeente Alexander hield vorige week woensdag haar nieuwjaarsrecep tie in de Brede School Nesselande. Voorzitter Robert Krul hield hier bij de toespraak. Burgemeester Opstelten was eveneens aanwe zig. woningen en de deelgemeente pakt de buitenruimte aan. Tot slot zijn er in Zevenkamp twee wijkcen tra samengevoegd en is er een Lo kaal Cultuur Centrum gekomen. Nesselande Ook voor 2007 zijn er goede plan nen. Als eerste komt er een be wonerspanel dat kritisch met de Burgemeester Opstelten reikte aan twee mensen de Mia van IJpe- renspeld uit. Mevrouw Van den Heuvel zet zich al 16 jaar in als vrij williger voor diverse organisaties. Meneer De Man kreeg de Mia van IJperenpenning mede omdat hij 24 uur per dag beschikbaar is voor de bewoners uit Kralingseveer. Tot slot van het officiële gedeelte werden er 12 sportmedailles uitge reikt aan sporters die op twee na Nederlands kampioen in hun tak van sport werden (één was kampi oen Zuid-Holland en één Europees kampioen). Tijdens zijn toespraak blikte voor zitter Krul terug op het afgelopen jaar. Het jaar 2006 was een politiek bewogen jaar, als eerste in de ge meenteraad. Na de verkiezingen zijn er veel nieuwe raadsleden beëdigd. Deze moesten worden ingewerkt en bekend raken met wat er onder de burgers leeft. Verder haalde winkelcentrum Hes- seplaats als eerste in Nederland twee veiligheidssterren, was het Zakenfestival geslaagd en komt de uitvoering van Toekomstvisie Ommoord goed op gang. Woning- bouwcoörporaties renoveren hun

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33