EEN VERNIEUWD HART VAN HOLLAND Opnieuw veranderingen en een uitleg POLITIE HOLLANDS MIDDEN HAALT DOELSTELLINGEN 2006 DANKZIJ FLEXIBILITEIT POLITIEMENSEN ZUIDPLASPOLDER ONDER AANDACHT VAN INFORMATEUR Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 pagina 3 Regio - Voor de lezers van het Hart van Holland verandert er vanaf deze week opnieuw het een en ander. Omdat de veranderingen in onze regio zich snel opvolgen en het de verwachting is dat er de komende tijd nog meer zaken ingrijpend zullen veranderen, verandert het Hart van Holland mee. Om te blijven informeren, aan iedereen die betrok ken is bij deze regio en omdat het door fusies en grote ontwikkelingen op het gebied van de ruimtelijke ordening wel interessant wordt om te lezen wat er elders in de regio gebeurt. Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle zullen over een aantal jaren éen gemeente gaan vormen: reden voor het Hart van Holland om daar nu vast op in te spelen. In de aanloop naar deze ontwik kelingen is in het vorige jaar het Hart van Holland begonnen met een nieuwe editie in de regio Nieuwerkerk aan den IJssel, Moor drecht en Capelle-Schollevaar. In Rotterdam-Nesselande kwamen twee kranten uit: de Nesselander en het Hart van Holland. De erva ringen van de afgelopen periode hebben geleerd dat het toch jam mer is om de krant 'in tweeën te knippen' en daarom is besloten er nu één grote, regionale krant van te maken. De voorpagina Wat kan de lezer verwachten in het Hart van Holland? Op de eer ste plaats een 'eigen' voorpagina; hierop is het eigen belangrijkste lokale nieuws terug te vinden. Uiteraard ondersteund met een pakkende foto. Op de voorpagina ook elke week het scherpe pot lood van tekenaar Ernst de Vogel die kritisch meekijkt met één van de items die in de krant zijn terug te vinden. Omdat ook elders in de regio het natuurlijk leuk is om te weten wat er op de lokale voorpa gina's staat, is er een korte impres sie terug te vinden van alle voor paginanieuws in de hele regio. Nieuws uit de Zuidpias Het nieuws dat de hele regio aan gaat is voortaan terug te vinden op pagina 3. De ontwikkelingen op bestuurlijk gebied en alles om trent de voortgang op het gebied van de Zuidplaspolder zal op deze pagina op de voet gevolgd wor den. Bij gebrek aan actualiteiten zal een onderwerp uitgediept wor den of is ander regionaal nieuws te vinden op deze pagina. Trouwe lezers van het Hart van Holland zijn gewend de familieberichten op deze pagina terug te vinden, deze verplaatsen naar elders in de krant. Lokale pagina's In de krant is verder een aantal clusters terug te vinden: pagi na's met nieuws uit Zevenhuizen- Moerkapelle samen met de adver tentiespagina's uit dit gebied, een cluster Waddinxveen-Boskoop met aandacht voor lokaal nieuws uit deze gemeenten en pagina's Nieu werkerk aan den IJssel en Moor drecht. Ook Nesselande heeft een eigen ruimte in de krant evenals regionale zaken die van belang zijn, bijvoorbeeld bijeenkomsten in Gouda die toegankelijk zijn voor iedereen in de regio. Bijzondere personen Mensen uit de lokale samenle ving die bijzondere aandacht ver dienen krijgen een plekje in de speciale rubrieken 'Het Voetstuk' voor Zevenhuizen-Moerkapelle, 'Waddinxvener in nieuws' voor Waddinxveen, 'Het Podium' voor Nieuwerkerk aan den IJssel en 'Binnendijks' voor Moordrecht. Hieraan verandert niets, lezers van het Hart van Holland waren hier inmiddels aan gewend. Politiek en sport Lokale politieke ontwikkelingen zullen worden gevolgd op speci ale politieke pagina's en ook spor tieve activiteiten worden samen gevoegd. Steeds vaker zal het na- melijk het geval zijn dat politieke onderwerpen de gehele regio aangaan. En ook sportclubs zitten vaak in een zelfde competitie en zullen eikaars prestaties willen volgen. Dat kan voortaan op onze sport pagina's. Jongerenpagina In de nieuwe editie van het Hart van Holland is het afgelopen jaar geëxperimenteerd met een spe ciale jongerenpagina en dat is goed ontvangen. Een aantrekke lijk opgemaakte jongerenpagina speciaal met wetenswaardigs- waardigheden voor jongeren zal regelmatig in de krant terug te vinden. Uiteraard met nieuws uit de hele regio en als vaste rubriek 'Het Schoolplein'. Het team van Hart van Holland De krant voor de Zuidpias wordt samengesteld door een team van Regio - Uit de voorlopige jaar cijfers 2006 van Politie Hollands Midden blijkt dat het totaal aan tal incidenten in vergelijking met het jaar daarvoor met 5% is afge nomen. Het komt daarmee uit op 233.600, in 2005 waren er 245.900 incidenten. Dit maakte korpschef drs. J. Stikvoort dondermiddag 4 januari 2007 bekend tijdens een perspresentatie. Het aantal aan giftes daalde met 7% naar 41.200, in 2005 was dat 44.800. In het verslagjaar zijn er 11.400 aanhou dingen verricht (2005: 11.800). In totaal zijn er ca. 9.450 verdachten bij het Openbaar Ministerie aan geleverd (2005: 9.250). Hoewel volgens Korpschef Stik voort met deze cijfers vrijwel alle doelstellingen zijn gehaald, krijgt zijn korps in toenemende mate last van de uitstroom van mede werkers Basispolitiezorg (de agen ten op straat) naar onder andere nieuwe landelijke politie- en justi tiediensten. "We hebben met bij zonder veel inspanning en dankzij de flexibiliteit van onze medewer kers de roosters rond weten te krijgen. Aan dit probleem moet °p korte termijn wel een einde komen want de rek is eruit. Intern hebben we al een aantal maatre gelen genomen, maar ik hoop dat het nieuwe kabinet ons hierbij wil helpen. Voor de verkiezingen is door veel politici namelijk geroe pen dat er meer geld en respect voor de politie moet komen. Ik ga er vanuit dat ze hun uitspraken zullen nakomen." Korpschef Stikvoort deed tijdens de bijeenkomst in zijn algemeen heid ook een oproep aan de in woners van Hollands Midden om in alle gevallen aangifte te blijven doen. "De hulp van de burgers is bij het bestrijden van criminali teit onmisbaar. Sommige mensen roepen wel eens dat aangifte doen geen zin heeft, maar niets is minder waar. Aangiftes zijn cruci aal om onze informatiepositie en daarmee de opsporing nog verder te verbeteren." Uit het jaaroverzicht blijkt tevens dat het aantal diefstallen met 15% afnam, vooral het aantal inciden ten auto-inbraken gaf met 22% een opvallende daling te zien. Ook hier nam het aantal aangiftes af. Politie Hollands Midden con stateert verder een toename van het aantal geweldsincidenten. In 2006 was er een stijging van 7% ten opzichte van 2005. Hoewel het aantal incidenten rond huise lijk geweld minder is geworden, blijft er volgens de korpschef nog te veel leed achter de voordeur verscholen. "Veel mensen houden uit angst of schaamte nog steeds hun mond. Laat ze vooral aangif te doen want dan kunnen wij ze adequaat helpen." Zorgelijk vindt Stikvoort de stijging van het aan tal zedenmisdrijven 16%). "Hier zien we dat de criminaliteit zich steeds meer naar het internet ver plaatst. Ik doe daarom een oproep aan ouders hun kinderen goed in de gaten te houden bij het op het eerste gezicht vaak zo onschuldi ge chatten. Wij hebben inmiddels voldoende zaken in handen waar uit blijkt dat het allemaal niet zo onschuldig is." Ondanks allerlei preventiepro gramma's steeg het aantal wonin ginbraken in 2006 naar 2.700 21%). Het aantal aangiftes hield gelijke tred 22%). "Veel men sen denken nog steeds dat er al leen tijdens de nachtelijke uren in woningen wordt ingebroken. De praktijk wijst anders uit. Wij attenderen mensen er daarom op dat ze huis en haard dag en nacht goed moeten beveiligen", zo stelde hoofdcommissaris Stik voort. Het oplossingspercentage van woninginbraken steeg in de verslagperiode van 9,8% in 2005 naar 10,2% in 2006. De effecten van het gericht ver keerstoezicht werden in het ver slagjaar eveneens duidelijk. Het aantal doden daalde naar 12 (2005: 18). Ook het aantal gewon den verminderde van 567 in 2005 naar ca. 490 in het afgelopen jaar. In het kader van burgertevreden heid zijn 41% van de aangevers van bepaalde delicten terugge beld. De doelstelling hiervoor was 30%. In maart 2007 worden de de finitieve jaarcijfers verwacht zodat een preciezer beeld ontstaat. heel wat mensen. Op de redactie afdeling zijn Silvia, Femke en Karin dagelijks bezig met het nieuws: al les wat aangeleverd wordt en za ken die gevolgd wordt. Een grote groep verslaggevers gaan naar allerlei bijeenkomsten grote en kleine evenementen sportwed strijden, raadsvergaderingen en andere belangwekkende gebeur tenissen. Voor al het nieuws dicht bij huis en de ontwikkelingen ver der weg die wel voor iedereen van belang zijn. Niels en Alexander zijn verant woordelijk voor het vullen van de advertentiepagina's. Zij zijn dagelijks bezig met de verkoop van advertentieruimte in de krant. Er zijn speciale pagina's gemaakt voor adverteerders van de OVW, de ondernemersvereni ging Waddinxveen, waarop zij hun aanbiedingen kwijt kunnen. Lokale ondernemers uit Zevenhui zen-Moerkapelle staan op de 'HvH Boulevard'-pagina's. De krant zal zich ook in de toekomst blijven ontwikkelen om zo goed mogelijk tegemoet te komen aan enerzijds de lezer en anderzijds de adver teerders in de krant. Samenstellen, opmaak en druk Nadat alle pagina's zijn samenge steld worden zij opgemaakt, dat wil zeggen gereed gemaakt voor de druk. Bij de opmaak wordt zo zorgvuldig mogelijk geprobeerd alle binnengekomen artikelen te plaatsen op de gewenste tijd. Alle artikelen die gemaakt zijn door de verslaggevers vinden in eerste instantie hun weg naar de redac tiepagina's en vervolgens komt al het andere nieuws aan bod. Ook de advertentiepagina's worden zo gunstig mogelijk opgemaakt zo dat er een aantrekkelijke en goed leesbare krant ontstaat. Nadat deze klus is geklaard wor den de pagina's digitaal verzonden naar Rodi, een bedrijf in Noord- Holland waar de krant wordt ge drukt op een enorm grote rota tiepers met een 'waterloze offset techniek' wat garant staat voor een 'schone' krant: geen zwarte vingers na het lezen. Aanleveren van materiaal Zowel de redactie als de verkoop willen graag voorzien worden van materiaal. Gebeurtenissen in de buurt kunnen altijd doorgegeven worden. Informatie over tarieven voor het plaatsen van advertenties danwel het doorgeven van te plaatsen advertenties kunnen zowel via de mail als per telefoon doorgegeven worden aan de afdeling verkoop. Via de mail is voor alle betrokke nen verreweg het handigst. Ook voor adverteerders uit Nieuwer kerk en Moordrecht gelden deze nieuwe adressen. Redactie@hart-van-holland.nl verkoop@hart-van-holland.nl Waddinxveen - De Vereniging tot behoud van landelijk Waddinxveen heeft de zorg voor het behoud van het landelijke karakter van de Zuid plaspolder onder de aandacht ge bracht van informateur Wijffels en de drie fractievoorzitters van CDA, PvdA en Christenunie in aanloop naar de voorgenomen kabinets formatie. De voornemens zoals die zijn verwoord in het Intergemeen telijk Structuurplan (ISP) en het Streekplan Zuid-Holland-Oost van de Provincie Zuid Holland baart de vereniging grote zorgen. Dat betreft met name de verdere ver stedelijking en toeneming van kas senbouw in de Zuidplaspolder. Naar het oordeel van de vereniging tot behoud van landelijk Waddinx veen hebben de betrokken over heden te weinig oog voor het be lang van het landelijk groen voor de inwoners en hechten zij teveel waarde aan bouwen en 'ontwikke len'. De vereniging is van mening dat het voortgaan met verstede lijken, verglazen en verlichten van de toch al dichtbevolkte randstad, in de laagstgelegen polder van Nederland, om vele redenen zeer onwenselijk is. De vereniging stelt vast dat de druk in het westen van het land loopt steeds verder op loopt, zowel ten aanzien van het verkeer en als in de beleving van mensen, en is daarom van mening dat een nieuwe visie meer dan ooit is vereist. Om deze redenen heb ben zij het verzoek bij de informa teur en de fractievoozitters neer gelegd om bij het opstellen van een nieuw regeerakkoord, met name inzake ruimtelijke ordening en milieu, scherp aandacht te ge ven aan het behoud van landelijke gebieden.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3