Zevenhuizen-MoerkapalAn —'•mm Raadslid mevrouw Baradina Spekman overleden Raad en Commissies Agenda commissie I Ruimtelijke Ordening mmssmsm Altijd wdti tio doon in Z-^Vonhfiz^n-tsAoorj^i^ol\o Agendapunten, ondermeer: Evenementen kalender) Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning Voor de volgende plannen is vergunning/ vrijstelling verleend: Bouwvergunningen Goedkeuring bestemmingsplan "Scholenlocatie" pagina 5 Hart van Holland 3 januari 2006 J WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPF.I T fmt ii b Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Donderdag 4 januari jongstleden is bekend geworden dat mevrouw Bara dina Spekman is overleden. Zij was sinds 1998 lid van de gemeenteraad van onze gemeente namens de PvdA. Tevens was zij fractievoorzitter na mens deze partij. Beginjaren tachtig heeft zij een jaar deel uitgemaakt van de raad van de voormalige ge meente Zevenhuizen. Baradina Spekman is gisteren begraven op de begraafplaats in haar woonplaats Zevenhuizen. Vergaderoverzicht 15 januari 2007 Commissie I 16 januari 2007 Commissie II vervalt 30 januari 2007 Raad Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de verga-dering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betref fende agendapunt. Rapport "Groeien in gezondheid" In samenwerking met de GGD Hol lands Midden is door het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu een onderzoek gedaan naar de ontwikke ling van de zorgvraag in Midden-Hol land. Het resultaat is neergelegd in een rapport "Groeien in gezondheid". Door mevrouw D. Fiolet - epidemioloog van de GGD Hollands Midden - zal een toelichting op de rapportage worden gegeven. Regionale Ontwikkelingsorganisatie Zuidpias Mededelingen aan de commissie •het via de Jeugdgroep opgestelde over zicht van uit te voeren activiteiten in het kader van het Jongerenidee. Bezwaren voorbereidingsbesluit Tweemanspolder/Wilde Veenen Door Brebis Amsterdam en W. Slootweg en Zonen is bezwaar gemaakt tegen het raadsbesluit van 6 juni 2006, tot het nemen van een voorbereidingsbesluit Tweemanspolder/ Wilde Veenen.De bezwaren richten zich tegen planologi sche beperkingen en gevolgen van het verbreden van de A12 en het verplaat sen van de bestaande op/afritten nabij het Truckcentrum. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor conform het advies van de Commissie bezwaarschriften de bezwa ren ongegrond te verklaren. Uitbreiden van het rechtsgebied van de Grondbank Door het Algemeen Bestuur van de Grondbank wordt voorgesteld om een deel van het gebied van de Gou- weknoop op het grondgebied van de gemeente Moordrecht toe te voegen aan het rechtsgebied van de Grondbank.Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor in te stemmen met de uitbreiding van het rechtsge bied van de Grondbank. Notitie Vrijkomende agrarische bebouwing Personele capaciteit ontwikkelingen Zuidpias Wet Maatschappelijke ondersteu ning De memo van het college van burge meester en wethouders met betrekking tot de zorg in natura per 1 janauri 2007 in het kader van de Wet maatschappe lijke ondersteuning is geagendeerd. Motie inzake armoedebestrijding Tijdens de vergadering van de raad van 19 december jl. is door de fracties van PvdA en Christenunie een motie inge diend inzake armoedebestrijding. Door de raad is de beslissing op deze motie aangehouden, teneinde deze - voorzien van een nadere toelichting door het col lege van burgemeester en wethouders - in uw commissie te behandelen. Subsidiebeleid Peuterspeelzalen Aankoop "schoolwoningen" scho lencomplex Zevenhuizen Tijdens de voorbereiding van het scholencomplex te Zevenhuizen is er voor gekozen om vier lokalen als schoolwoning te bestemmen ivm het niet bouwen voor leegstand). Het is thans de verwachting dat deze lokalen niet als schoolwoning leeg komen te staan. Enerzijds tellen de scholen twee groepen meer dan waar oorspronkelijk vanuit is gegaan, anderzijds zullen de overblijvende leegstaande lokalen ver huurd kunnen worden ten behoeve van buitenschoolse opvang. Uit beheersma tig oogpunt is het duidelijker om geen onderscheid tussen eigendom en huur te maken en wordt ook de juridische situatie van het scholencomplex over zichtelijker. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor tot aankoop van de "schoolwoningen" in het scho lencomplex Zevenhuizen over te gaan. Hi eronder vindt u een overz\c\\tivan de evenementen en activiteiten die in het eerste kwartaal van 2007 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden georganiseerd. DATUM EVENEMENT INFORMATIE 27 januari Lampionnenoptocht Een lampionnenoptocht met muzikale begeleiding voor kinde ren. De kinderen verzamelen zich om 18.30 uur en vertrekken om 19.00 uur vanaf Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. 31 maart Kom in de Kas Een landelijk evenement waarbij honderden tuinders de deu ren openzetten voor het publiek. Tuinders aan het Zaaipad en het Jan Hendrikspad openen de deuren voor het publiek. Elke vereniging of organisatie die een evenement organiseert kan dit voor het begin van elk kwartaal aan de gemeente doorgeven. Oe gemeente zorgt ervoor dat het betreffende evenement op de evenementenkalender wordt geplaatst. De evenementenkalender wordt aan het begin van elk kwartaal-op de gemeentelijke website geplaatst en in het Hart van Holland gepubliceerd. Evenementvergunning nodig? Organiserende verenigingen, instellingen en organisaties let op! Voor bepaalde evenementen is een vergunning nodig. Neem voor meer informatie over een evenementvergunning contact op met mevr. D.H. Bijnaar, tel. 01ÖO-637712 (d.brjnaar^zevenhuizen-moerkapelle.nl.) Wijzigingen voorbehouden In de periode van 02/01/2007 t/m 4/1/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnenge komen: - Wethouder Kreftlaan 9 te Zevenhuizen, vergroten entree voorzijde (BL/2007/0001) Ingekomen 20 december 2006 - Knibbelweg 3 te Zevenhuizen, sloop van een kas (SA/2006/0026) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter in formatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouwvergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. verzonden 4/1/2007: - Noordeinde 23 te Zevenhuizen, oprichten fietsenstalling en carport (BR/2006/0059); - Beatrixlaan 50 te Moerkapelle, dakopbouw voorzijde (BL/2005/0049); Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergun ningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aanteke nen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle maken ter voldoening aan het be paalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij besluit van 19 december 2006, nr. DRM/ARW/06/9916, Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan "Scholen locatie" hebben goedgekeurd. Het besluit en het bestemmingsplan liggen met ingang van 11 januari 2007 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, elke werkdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak (0180-637707). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Beroep kan enkel worden ingesteld door een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27, eerste lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening met bedenkingen tot Gedeputeerde Staten te wenden. Het besluit treedt op grond van artikel 28, ze vende lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt. Indien gedurende de genoemde termijn van zes weken naast het indienen van een beroep tevens bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening wordt gedaan treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 11 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4