nno GUS VAN SANT CENTRAAL IN MEET THE MAESTRO POLITIE BERICHTEN WEEKPROGRAMMA FILMHUIS GOUDA DE TONEELSTICHTING SPEELT OUD VUIL IN ISALA THEATER RAMPENZENDERS MOETEN OOK DIGITAAL BESCHIKBAAR ZIJN 29.000 exemplaren Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (in dien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verant woordelijk voor eventuele onjuist heden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden medede lingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhui zen, Moerkapelle en Nesselande: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. organisatie van lokale nieuwsmedia Statenfracties CDA en PvdA: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 Regio-GusVan Sant en zijn oeuvre vormen het onderwerp van Meet the Maestro, een samenwerking tussen het IFFR, elf filmtheaters in Zuid-Holland en Kunstgebouw in opdracht van de Provincie Zuid- Holland. In de periode december - februari vertonen de Zuid-Hol landse filmtheaters Van Sants To Die For (1995). Tijdens het 36e International Film Festival Rotter dam gaan de vernieuwde versie van zijn speelfilmdebuut Mala No- che (1985) en drie korte films geïn spireerd op zijn werk in première. Net als in 2006 doet Filmhuis Gou da in 2007 mee aan het Meet the Maestro-project. Op donderdag 11 januari om 20.30 uur vertoont het filmhuis de film To Die For, voorafgegaan door een lezing om 20.30 uur, door Jeroen de Jong, medewerker van het Nederlands Instituut voor Filmeducatie. Ook op vrijdag 12 januari om 19.00 uur wordt To Die For vertoond. Als verdieping rondom GusVan Sant's oeuvre vertoont Filmhuis Gouda nog een film van zijn hand. Finding Forrester, te weten op zaterdag 13 januari om 21.45 uur en maandag 15 januari om 20.30 uur. Meet Van Sant Gus Van Sant (1952, Louisville, Kentucky, USA) is een creatieve duizendpoot die behalve als regis seur ook actief is als producent, schrijver, editor, acteur, fotograaf en muzikant. Zijn eerste lange speelfilm Mala Noche maakte hij in 1985. De regisseur beweegt zich moeiteloos tussen 'mainstream' en onafhankelijke cinema. Hij maakte Good Will Hunting (1997) en Fin ding Forrester (2000), maar ook de kleinschaliger portretten Elep hant (2003) en Gerry (2002). Educatief traject voor scholieren Naast deze filmtour doen diverse Zuid-Hollandse scholen mee aan het educatieve traject voor scho lieren en werken drie filmmakers in opdracht van het IFFR aan een korte film, geïnspireerd door het werk van Van Sant. De korte films gaan tijdens de 36e editie van het IFFR (24 januari tot 4 fe bruari 2007) in wereldpremière. In mei 2007 presenteren de deel- nemende scholen hun films en verschijnen de opdrachtfilms op DVD. Alle informatie is ook te vin den op www.meetthemaestro.nl, www.filmfestivalrotterdam.com en www.filminzuidholland.nl To Die For Regie: Gusvan Sant (Amerika 1995, 106 min., kleur, Engels gesproken, Nederlands ondertiteld) To Die For was de eerste relatief ruim gebudgetteerde film van de eigenzinnige regisseur Gus van Sant en betekende voor Nicole Kidman haar doorbraak bij het grote publiek. In To Die For komt zijn tweeledigheid als regisseur volledig tot zijn recht. To Die For is een grote productie, maar van Sant verliest zijn scherpte niet uit het oog met zijn genadeloze visie op de tekortkomingen in onze sa menleving. Suzanne Stone (Nicole Kidman), een jonge vrouw uit een kleine stad, wil koste wat kost haar droom verwezenlijken: een beroemde Tv- persoonlijkheid worden. Ze is on tevreden over haar huwelijk met Larry (Matt Dillon) en begint haar grootse carrière door op slinkse wijze een baantje te veroveren bij de lokale televisiezender. Ze be sluit een documentaire te maken over jongeren, met behulp van drie kansarme jongeren, Jimmy, Russell en Lydia, met wie ze een krachtige en gevaarlijke band smeedt. Uiteindelijk loopt een en ander dusdanig uit de hand, dat het vermeende idyllische leven in de buitenwijken van alle kanten in elkaar stort. Suzannes droom wordt een nachtmerrie als haar ambitie verwordt tot een obses sie. In deze zwarte komedie zien we Amerika door de ogen van een vrouw die gedreven wordt door blinde ambitie en dien ten onder gaat aan een verknipte kijk op de werkelijkheid. De vertoning van To Die For wordt op 11 januari (om 20.30 uur) voor afgegaan door een lezing van drie kwartier van Jeroen de Jong, me dewerker van het Nederlands In stituut voor Filmeducatie (NIF). Finding Forrester Regie: Gusvan Sant (Amerika 2000, 136 min., kleur, Engels gesproken, Nederlands ondertiteld) In deze film speelt Sean Connery de gemankeerde schrijver Wil liam Forrester. Ooit, lang geleden, publiceerde hij een succesvolle roman. Sindsdien is Forrester ech ter mensenschuw geworden en leeft hij teruggetrokken in een appartement in The Bronx, een probleemwijk in New York. Zijn leven krijgt weer een doel wan neer hij zich ontfermt over de jon ge zwarte student Jamal Wallace (Rob Brown), een hoogbegaafde jongen die zijn tijd verdoet op het basketbalveld. Forrester helpt hem bij diens schrijverschap, maar er ontstaan problemen als de bui tenwacht niet gelooft dat zo'n jonge vent zulke briljante teksten schrijft. Daardoor krijgt hij litera tuurprof Robert Crawford (een mooie rol van F. Murray Abraham uit AMADEUS) tegenover zich. Kom naar Meet the Maestro en reserveer alvast een kaartje voor de speciale premièreavond van de vernieuwde versie van Van Sant's speelfilmdebuut Mala Noche tij dens het IFFR! Laat uw adres ach ter en de reservering ligt klaar. Programma Filmhuis Gouda do 11 januari 20.30 uur To Die For inleiding) vr 12 januari 19.00 uur To Die For za 13 januari 21.45 uur Finding Forrester ma 15 januari 20.30 uur Finding Forrester Weekprogramma Filmhuis Gouda, voor donderdag 11 januari tot en met woensdag 17 januari To die for - Suzanne Stone, een jonge vrouw die door roeien en ruiten gaat om beroemd te wor den. De beste manier daarvoor? Een televisiecarrière natuurlijk, want volgens de niet al te slimme Stone word je in Amerika pas écht iemand als je op TV bent. Aanvan kelijk neemt ze genoegen met een job als weervrouw bij een amateu ristische lokale zender. Als ze ho gerop wil botst ze met haar man Larry, die een leven ambieert van huisje-boompje-beestje. Zoals de titel van de film verraadt doet Su zanne echter een moord voor haar baan, en dat neemt ze heel letter lijk...To die for draait op donder dag 11 januari om 20.30 uur en op vrijdag 12 januari om 19.00 uur. Finding Forrester - Ooit, lang ge leden, publiceerde Forrester een succesvolle roman. Sindsdien is hij echter mensenschuw geworden en leeft hij teruggetrokken in een appartement in The Bronx, een probleemwijk in New York. Zijn le ven krijgt weer een doel wanneer hij zich ontfermt over de jonge zwarte student Jamal Wallace, een hoogbegaafde jongen die zijn tijd verdoet op het basketbal veld. Forrester helpt hem bij diens schrijverschap, maar er ontstaan problemen als de buitenwacht niet gelooft dat zo'n jonge vent zulke briljante teksten schrijft. Daardoor krijgt hij literatuurprof Robert Crawford tegenover zich... Finding Forrester draait op zater dag 13 januari om 21.45 uur en op maandag 15 januari om 20.30 uur. Nachtrit - 'Nachtrit' speelt zich af tijdens een concurrentiestrijd tussen taxi bedrijven. In de film wil Dennis samen met zijn broer Marco een limousineservice be- ginngen. Zijn duurbetaalde ver gunning is door nieuwe regels plotseling waardeloos geworden. De broers komen met een grote schuld te zitten en raken verstrikt in een web van louche onderwe reldfiguren en duistere praktijken. Dennis begint een eenmansstrijd voor rechtvaardigheid tegen deze gewelddadige krachten. Nachtrit draait op vrijdag 12 januari om 21.45 uur, op zaterdag 13 januari om 19.00 uur, zondag 14 januari om 16.00 uur en 20.30 uur, op dinsdag 16 en woensdag 17 janu ari om 20.30 uur. Rotterdam - Rome 1938, de fas cistische dictator Benito Musso lini ontvangt zijn bondgenoot Adolf Hitler. Samen zullen zij een groots défilé afnemen en de hele stad loopt uit om het spektakel bij te wonen. De conciërge van een woonkazerne blijft thuis en luis tert naar het radioverslag van deze historische gebeurtenis. Twee be woners ontmoeten elkaar vandaag voor het eerst en het wordt voor hen een bijzondere dag: "Una Gi- ornata particolare". Een dag die zij nooit meer zullen vergeten. De levens van Antonietta en Gabriele lopen ver uiteen, maar beiden hunkeren naar menselijke warmte. Tegen de achtergrond van alle el lende die het fascisme later zou brengen laat deze voorstelling zien dat niemand kan zonder de aanraking, warmte en het respect van die andere mens. 'Mei '38, een man en een vrouw' is een eigen bewerking voor het theater van de beroemde film van Ettore Scola met Sophia Loren en Marcello Mastroianni. Première op zondag 14 januari om 15.00 uur in het Cultureel Centrum Orion, Wollefoppenweg 91a, Rotterdam Zevenkamp. In Italiaanse sfeer kan men met elkaar, de spelers en de re gisseur, napraten over de voorstel ling. Voor reserveringen en nadere inlichtingen: telefoon 010-2201655 of e-mail vaessen2@planet.nl. Kijk ook op www.ccorion.nl. Waddinxveen Inbraak in woningen - De politie doet onderzoek naar drie wonin ginbraken die maandagmiddag of in de vroege avond van maan dag 8 januari plaatsvonden. Het gaat hier om twee woningen aan de Peter Zuidlaan en een woning aan de Boekweitakker. Uit de woningen zijn diverse goederen gestolen zoals een laptop, com puter, beeldscherm, printer, digi tale foto- en videocamera en sie raden. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. Inbraak clubgebouw - De politie doet onderzoek naar de inbraak in een clubgebouw van een hon densportvereniging aan de Mid- delburgseweg. De inbraak moet zijn gepleegd tussen donderdag 4 en maandagavond 8 januari. Om binnen te komen werd een deurslot geforceerd. Uit het club gebouw is een klein geldbedrag gestolen. Capelle aan den IJssel - Oud Vuil is een wonderlijke komedie over twee gelukszoekers. Jules Croiset en Nelly Frijda spelen in 'Oud Vuil' een geslaagd stel dat droomt van een fantastisch pensioen. Als Al fred en Mies verhuizen ze naar een rustig dorp om van hun oude dag te gaan genieten. Dit pakt echter anders uit dan verwacht. Moeten Alfred en Mies vasthouden aan hun vastgeroeste dromen of vin den ze een hernieuwd levensge luk? Vrijdag 12 januari kan men in het Isala Theater dit absurde en soms hilarische toneelstuk zien, dat de spot drijft met het huidige seniorencircus. Flairck Reunion In de Grote Zaal van het Isala The ater vindt op donderdag 11 januari een reünie plaats. Voor het eerst sinds de jaren zeventig gaat Flairck weer op tournee in de oorspron kelijke bezetting. De groep wordt bovendien ondersteund door mul- ti-instrumentaliste Annet Visser en drie acrobatische danseressen van muziektheatergroep Zenga. Ze brengen een muziektheatervoor stelling met een verhaal. Door de mooie vormgeving, licht en geluid is de voorstelling niet alleen een streling voor het oor, maar ook voor het oog. De bezoeker wordt getrakteerd op een variëteit aan muziek; van Keltische klanken tot Oost-Europese zigeunermuziek. Reserveren kan via telefoon 010- 4586400 of de website www.isala- theater.nl. Isala Theater, Stadsplein 5, Capelle aan den IJssel. Den Haag - Statenleden Peter La- mers (CDA) en Robbert Baruch (PvdA) hebben schriftelijke vra gen aan het college van Gedepu teerde Staten gesteld over het niet digitaal beschikbaar zijn van RTV West. In tegenstelling tot andere omroepen heeft RTV-West er niet voor gekozen om hun signaal digi taal aan te bieden en zijn daardoor niet beschikbaar via de schotel. In Zuid-Holland is niet iedereen aan gesloten opde kabel. In hetbuiten- gebied is niet bekabeld en maakt men gebruik van de schotel. Lamers: "RTV West is ook ram penzender en zij moet dus werken aan optimale bereikbaarheid. Het zou dus logisch zijn dat West in de niet-bekabelde buitengebieden beschikbaar is via de schotel." In 2006 zijn de analoge TV-uit- zendingen gestopt. Bewoners van het niet bekabeide buitengebied zijn aangewezen op ontvangst via Canal Digital. Nogal wat regi onale omroepen, waaronder RTV Rijnmond, geven hun signaal nu ook digitaal door via de schotel. De fracties van CDA en PvdA zijn van mening dat ook de uitzending van RTV West in het buitengebied beschikbaar moet komen omdat zij de taak hebben van rampen zender.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 5