"GROENEWEG ZIT ENORM DE LIFT" eNEWEG NIEUW JAAR, NIEUWE (SCHAAK)KANSEN EEN KLEINE OVERDENKING Gooltjesdief Menno van Dam: 7FVENHUIZFNTM0Ém^ SPEEL-O-THEEK OOK OP ZATERDAG GEOPEND INZAMELING OUD PAPIER SAMEN MUZIEK MAKEN WORKSHOP POSITIEF DENKEN INSPECTEUR VAN POLITIE ONTSLAGEN Schaken Jo Wolvers overleden Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 pagina 7 Zevenhuizen - Speel-o-theek 'Beestenboel' is met ingang van 13 januari ook op zaterdag, in de even weken, ge opend. De speel-o-theek is ge opend van 15.00 tot 17.00 uur en te vinden in Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Voor meer infor matie: www.beestenboel-zeven- huizen.nl. Zevenhuizen - De oud papier container van de Christelijke ba sisschool De Eendragt en de We reldwinkel staat deze week op donderdag 11 en vrijdag 12 janu ari op de Burgemeester Boerstraat bij het oude schoolgebouw van de Eendragt. Oud papier kan don derdag van 12.30 tot en met 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot en met 13.15 uur gebundeld of in stevige dozen ingeleverd worden. Zevenhuizen - Bij "De Zeven Mu zen" start dinsdagochtend 23 januari de cursus "Muziek op Schoot". Ouders, opa/oma of ver zorger kunnen zich samen met (klein)kind tussen de 4 en de 48 maanden inschrijven. Er zijn in alle leeftijdsgroepen nog enkele plaat sen beschikbaar. De lessen worden gegeven door Margré van Gestel in dorpshuis Swanla aan de Bur gemeester Klinkhamerweg 89 te Zevenhuizen. Aanmelden kan via telefoon 0180-632829 of e-mail info@zingendoemaarmee.n. Zevenhuizen - Lia Zonneveld van de Brahma Kumaris Spirituele Akademie verzorgt donderdag ochtend 25 januari een workshop Positief Denken in de bibliotheek. Positief Denken is de kunst van constructief te kunnen denken. Het is het vermogen om negatieve situaties om te buigen naar posi tieve; om voordeel te kunnen zien in nadeel. Tijdens de workshop wordt op een systematische ma nier inzicht gegeven in algemeen voorkomende gedachtensoorten; de ontwikkeling van gewoontepa tronen; de principes van emotio nele en geestelijke vrijheid en het nut en de waarde van spirituele kracht. Toepassing van het geleer de bepaalt het succes van Positief Denken. De workshop vangt aan om 10.00 uur. Aanmelden is gewenst, dat kan telefonisch (0180-638388) of per e-mail: reserveren@biblio- theekzevenhuizen.nl. Regio - De korpsbeheerder van Politie Hollands Midden heeft een 54-jarige inspecteur van het poli tiedistrict Gouwe IJssel ontslagen wegens ernstig plichtsverzuim. Het plichtsverzuim bestaat er uit dat de man tijdens een alcohol controle meer alcohol op had dan wettelijk is toegestaan en tijdens zijn staandehouding vanwege het rijden onder invloed zijn collega's onheus bejegende. Ook na zijn aanhouding bleef de man onge wenst gedrag vertonen. Hij was in april 2006 al geschorst voor deze gedragingen. De medewerkers van Politie Hol lands Midden zijn te vertrouwen en gedragen zich integer. De ver toonde gedragingen van de 54-ja- rige medewerker passen daar niet in en daarom wordt ontslag be schouwd als een passende straf. Zevenhuizen - Eerste elftal spe ler Menno van Dam luistert in de bomvolle kantine aandachtig naar de nieuwjaarspeech van voorzitter Aad Roos, die een aantal opmerkelijke uitspraken bevat. In de stijl van voorma lig Feyenoord-voorzitter Jorien van der Herik belicht Aad Roos de ontwikkeling van de club en geeft aan dat er snel een aantal dingen moet gebeuren. "Ik heb veel respect voor onze voorzit ter. Hij heeft helemaal gelijk", re ageert de 23-jarige spits Menno van Dam, die hiermee doelt op de noodzakelijke uitbereiding van minimaal twee kleedkamers, omdat het ledenbestand van Groeneweg in relatief korte tijd is gegroeid naar 520 leden. Oproep "Meneer Roos deed een oproep aan de gemeente voor de komst van een kunstgrasveld, omdat we ons soms in een modderpoel wanen", vervolgt van Dam. "Dit klopt helemaal, ook het gegeven dat door de komst van veel leden uit Nesselande onze jeugdafde ling is gegroeid. In mijn jeugd hadden we amper twee E- en F teams bij de jongste junioren. Nu zijn dit er bijna tien. Groenweg zit weliswaar enorm in de lift, maar de vereniging groeit uit zijn jasje. Dit merken we ieder week einde. Ook als eerste elftal speler en oer-Zevenhuizenaar hoop ik dat de gemeenten gehoor geeft aan deze signalen." Ontwikkeling Groeneweg heeft niet alleen voor wat betreft het ledenbe stand een ontwikkeling door gemaakt. Onder leiding van de vertrekkende trainer Ben Stukart ("Drie seizoenen is voldoende.") promoveerde het vlaggenschip naar de derde klasse, waar het na een moeizame start momen teel uit de gevarenzone staat. "Ik speel inmiddels drie seizoenen in het eerste, maar de promotie naar de derde klasse was een ab soluut hoogtepunt", aldus van Dam. "We hadden dan ook zicht baar moeite om aan dit niveau te wennen. Maar naar gelang de eerste competitiehelft vorderde, ging het steeds beter en werden er wedstrijden gewonnen. Hand having is daarom zeker mogelijk. Ik verwacht dat we de komende maanden dusdanig veel punten gaan pakken dat Groeneweg zich ook volgend seizoen derde klasser mag noemen." Scorende spits "Menno van Dam is in zijn spel echt vooruit gegaan", zegt trai ner Ben Stukart desgevraagd. "We hebben veel op zijn balaan name getraind. Ondanks dat hij razend snel is, schoot dit er nog wel eens bij in. Dit ging dan ver volgens weer ten koste van de afwerking." "Dankzij de trainingen van Ben Stukart is mijn balaanname in derdaad beter geworden", be vestigt van Dam. "Hierdoor kom ik vaker in een één tegen één situatie. Hoewel ik niet tevreden ben over het aantal dit seizoen gescoorde doelpunten, staat de teller inmiddels op acht. Op zich geen slecht resultaat na twaalf wedstrijden in de derde klasse, maar dit hadden er meer moeten zijn. Dan denk ik bijvoorbeeld aan de wedstrijd tegen koploper Delft, dat bijzonder veel moeite met Groeneweg had. In deze wedstrijd miste zomaar twee opgelegde kansen. Ik ben best kritisch op mezelf. Ik merk ook dat bij een 2-0 voorsprong mijn concentratie verdwijnt. Voor een spits is zoiets dodelijk. Dat zal dus echt moeten gaan verdwijnen." Trainen op zaterdag Door zijn drukke werkzaamhe den bij Doove in Zevenhuizen is van Dam niet in staat om door deweeks tweemaal te trainen. Aangezien dit van trainer Ben Stukart een minimale vereiste is, om deel uit te kunnen maken van de basiself, maakt de spits gretig van het aanbod van zijn oefen- meester gebruik om op zaterdag te komen trainen. "Ik kijk er iedere week naar uit", zegt hij. "Ook onze doelman Johan Hoogeveen, van beroep marinier, is er vaak op zaterdag. Door deze trainingen met veel individuele aandacht, ben ik echt beter geworden. Ik hoop daarom dat de opvolger van Ben Stukart ook deze mogelijkheid biedt. De nieuwe trainer zal hopelijk dezelfde werkwijze als Stukart hebben. Dit is de spelersgroep namelijk prima bevallen. Maar de eerste missie is handhaving. We starten zondag de tweede competitiehelft met een thuis wedstrijd tegen OLIVEO, dat met 17 uit 12 op de zesde plaats staat. Groeneweg is met 13 uit 12 acht ste. We kunnen dus meteen toe slaan om verder weg te lopen van de onderste regionen, waar één ploeg rechtsreeks degradeert en nummer voorlaatst veroordeeld is tot de nacompetitie." Moerkapelle - In Moerkapellewerd afgelopen vrijdag de eerste ronde van 2007 geschaakt. Met het vuur werk nog in hun hoofd, maakten sommigen een flitsende start in het nieuwe jaar. Een van hen was Maarten Vroegindeweij. Hij speel de een lekkere partij tegen Dick Bac, waarbij hij goed uit de ope ning kwam. Dick moest veel verde digen en had daarvoor zijn tijd no dig. Maarten profiteerde hiervan, vond een opening in de verdedi ging en won daarmee een stuk. Daarna ging het bergafwaarts voor Dick en kon Maarten de partij naar zijn hand zetten. Minder gemak kelijk verging het Ad Voerman, die eerst een dreiging van zijn tegen stander Kevin Bakker moest zien weg te werken. Nadat hem dit was gelukt, was het echter over en uit en was de winst binnen. Maarten Pilgram moest aantreden tegen Wouter Vroegindeweij. Na een spannende pot bleek dat Wouter een te sterke tegenstander was. Ook was er de partij tussen Jan Blok en Boudewijn Weijermars, die Jan Blok op verrassende wijze won. Teun Kooij en Jacques de Lange waren deze avond al gauw klaar. Hun wedstrijd werd beslist in het voordeel van Jacques. Overige uitslagen: Gerard van Om- meren-Ron Droog 1-0, Gerrit van Meeteren- Henk Doornhein 1-0, Sander Marijt-Wim Westerman 1-0, Jojanneke Weijermars-Freek Hofman 1-0. Bij de jeugd werd begonnen met een nieuwe finalepoule. Groep 1 telt zes kinderen en zij spelen met 30 minuten op de klok. Bart Mauritz speelde tegen Jurian van de Waal en verloor. Dorine Elffers hield het heel lang vol tegen San- der Marijt en had redelijke kansen. Met één pion achter kon ze het uiteindelijk echter niet van hem winnen. In de tweede groep wordt ge speeld met 20 minuten bedenktijd. Hier versloeg Johan van Krevelen zijn broer Marijn. Peter Elffers wist Jonathan Pilgram netjes mat te zetten en Martijn Mauritz won van Seth van de Bijl, die door zijn vlag ging. Toen wij enkele dagen voor de kerst een bericht ontvingen van het overlijden van mevrouw Jo Wolvers, moest ik onwillekeurig terugdenken aan haar toneel- en musicalactiviteiten in Zeven huizen. Vooralleduidelijkheid: mevrouw Wolvers stond in het dorp beter bekend als Jo Huldy. Het zal ruim 40 jaar geleden zijn dat zij met haar toenmalige man Ruud en hun dochters Inez en Denise in het historisch jachthuis aan het Koornmolengat kwam wonen. Ik was destijds betrokken als speler en regisseur bij de toneel groep VOO en hoorde dat zij een grote staat van dienst had bij een toneelvereniging in Schiedam. Jo kwam een keer naar onze voorstellig kijken en was zeer enthousiast over ons spel. Ech ter bij onze club spelen kwam ze niet, maar ging naar de andere vereniging. De Eendrachtruiters, later bekend als toneelvereni ging Spektakel. Hiermee bracht ze veel mooie en goede produc ties op de planken. Haar hart lag bij de podium kunsten en zodoende kwam zij in de beheercommissie van het dorpshuis Swanla en maakte twee sprankelende dorpshuisre vues. Haar aandacht ging vooral uit naar de jeugd. Ze bracht vele jongens en meisjes de grondbe ginselen van het toneelspel bij door kindertoneelstukken en musicals te organiseren en te re gisseren. Dat dit een heel belangrijk initi atief geweest is, bleek later toen de stichting Polderromance haar eerste musical ging spelen en de belangstelling van jonge mensen enorm was. Eén van de wijze toneellessen van Jo was "Minacht nooit je publiek", ik ben dat nooit verge ten. Met mevrouw Jo Wolvers is een zeer actieve vrouw heen gegaan, die veel voor Zevenhuizen heeft betekend. Pouw Hofman

Hart van Holland | 2007 | | pagina 7