"DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE" IvULo u HUGO VAN ELTEREN TERUG OP 1 VERVANGING BOTENHELLING RECREATIEGEBIED ROTTEMEREN BRIDGE CURSUS 7FVENHUIZEN - MOERKAPELLE_ Schaken Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 januari 2007 pagina 11 Vorige keer (foto onder) Op de klassenfoto van de vorige keer zijn enkele reacties binnen gekomen. Hierdoor zijn de twee ontbrekende namen ook duidelijk geworden en zijn alle namen be kend. De foto van de vorige keer betrof de christelijke lagere school in 1953/1954. Bovenaan op de foto staan juffrouw Pols en mees ter Held. De bovenste rij van links naar rechts: Piet v.d. Spek, Anneke Meijer, Mien Biemond, Jilles Eind hoven, Anja Meijer, Henk Verduin en Paul Kreft. Óp de tweede rij van links naar rechts: Kees Lok, Cor Kreft, Huib v.d. Dool (Lzn), Ab de Beukelaar en Sjaak de Wilde. Op de onderste rij van links naar rechts: Rien Heijboer, Siem Bac, Huug Stuurman, Bas Poot, André Meijnderten Piet Hoogendoorn. Deze keer Deze keer is het weer eens tijd voor een klassenfoto uit Oud Ver laat. Een foto van de lagere school aldaar uit waarschijnlijk 1928/1929. Het zai dus moeilijk zijn om de nog ontbrekende namen te vinden. Staande van links naar rechts: on bekend, Cor Krijgsman, onbekend, meester Van Kooten en twee on bekenden. De tweede rij van links naar rechts: 3 onbekende meisjes, meester Keizer, onbekend, Harry Krijgsman, twee onbekenden, juf frouw Heuvelink en een onbekend meisje. Op de grond van links naar rechts: twee onbekende jongens. Jan Krijgsman en een onbekende. Tussen de jongens op de grond en de juffrouw zijn nog drie kinde ren; alleen het middelste meisje is bekend: Janna Hoevelaken. In opdracht van het recreatieschap Rottemeren wordt de botenhelling ter hoogte van de Pekhuisbrug in het Rottemerengebied vervangen. De werkzaamheden zullen plaats vinden in de periode 15 tot en met 26 januari. Dit in tegenstelling tot eerdere berichten van het Recre atieschap dat de werkzaamheden eind december plaats zouden vin den. De werkzaamheden bestaan uit het plaatsen van een damwand, het verwijderen van de huidige helling en het vervangen van de helling door stelconplaten. Na de vervanging wordt de damwand weer verwijderd. Tijdens de werkzaamheden zal de botenhelling niette gebruiken zijn. Er zal tijdelijk gebruik worden ge maakt van de parkeerplaats tegen over de botenhelling. In verband met veiligheid wordt het werkter rein afgezet. Het fietspad langs de botenhelling blijft begaanbaar. Moerkapelle - In Moerkapelle wer den afgelopen week veel confron terende partijen geschaakt. De partij tussen de nummers 1 en 2, Gerard van Ommeren en Hugo van Elteren, was hierbij het toppunt. Hugo durfde in de deze partij veel risico te nemen en dat leverde hem voordeel op. Door een combinatie in het eindspel moest Gerard uit eindelijk wel opgeven. Een histori sche partij, want nooit eerder wist Hugo in een officiële partij van Ge rard te winnen. Een andere opmerkelijke partij werd gespeeld door Arno Luinen- burg en Maarten Vroegindeweij. Maarten stond voor in de opening, maar dit mocht niet baten. Hij gaf de partij uit handen en kon een 0 Wat is dat? Een koesterkaart is een getekende versie van een plek die u doorgeeft aan Ernst de Vogel. De tekenaar van het Hart van Holland. Elke twee weken gaat Ernst op pad om iemand in het verspreidingsgebied van het Hart van Holland te vragen naar een plek die wordt gekoesterd. Via deze krant wordt dat plekje doorgegeven aan 29.000 huishoudens. Dit keer een ontmoeting met mevrouw Vente die op de Wollefoppenweg een eindje wandelt met haar hond. Mevrouw Vente heeft tot haar negentiende op een boerderij hier verderop gewoond. Het boerenleven komt in gedachten voorbij- Oud Verlaat - 12 januari 2007 De boerderij van Dijkshoorn in Oud Verlaat v erdwalen doe je niet, maar de veranderin gen rondom de Wollefoppenweg maken wel dat je een paar keer goed om je heen kijkt waar je nu eigenlijk bent. Mevrouw Vente maakt de verstedelijking van dichtbij mee, maar ondanks het verdwijnen van weiland en boerderijen zou mevrouw hier voor geen goud weg willen. "Het is erg mooi hier langs het water... De hond verschuilt zich ondertussen achter mevrouw. "Ik %ie m'n vader voor me die hier, waar nu Orion staat, met een paard in de weer is. En de paplammeren die ik verborgde. Geweidigi Er staat daar nog een boerderij die ook binnenkort plat %al gaan. Van de familie Dijkshoorn. Twee bochten terug. LJnks. Doe die maar. Als koesterkaart. Zeg maar dat Mieke Vente je heeft gestuurd!" Even later loop ik foto's te maken van een doorleef de boerderij. Er is geen volk in dit tekenachtig stukje Oud Verlaat. Ik zie een orchidee voor het keukenraam, stalramen, en boven., twee poppen die alles geduldig beschouwen. In afwach ting van wat komen gaat. noteren. Maarten Pilgram moest dit keer aantreden tegen Dick Bac. Hierbij ging de strijd eerst gelijk op, maar uiteindelijk werd de par tij in het voordeel van Dick beslist. Tenslotte was er nog de partij tus sen André Nieuwlaat en Stefan van der Zalm. André stond lange tijd een stuk tegen twee pionnen voor, maar kon de winstvariant niet zo snel vinden. Toch was hij het die de partij won. Overige uitslagen: R. Droog - Wr. Vroegindeweij 0-1; A. Voerman - A. Hoogduijn 0-1; M. Freeke - J. Blok 56 - 56; B. Weijermars - G. van Meeteren 1-0; S. Marijt- H. Doorn hein 56 - 56; W. Westerman - J. We ijermars 0-1. Bij de jeugd werden er partijen ge speeld in de finalepoules. Dorine Eiffers wist in groep 1 van Bart Mauritz te winnen en Jurian van der Waal versloeg Geert van den Hoek. In groep 2 speelt sinds deze week ook Jos van der Waal mee. Hij kon het echter niet bolwerken tegen Peter Eiffers. Arie Ymker speelde een goede partij tegen Martijn Mauritz. Hij wist in de opening de dame van Martijn te slaan te ver overen, maar het lukte hem uitein delijk toch niet om de wedstrijd te winnen. De laatste partij in deze groep werd gespeeld tussen Johan van Krevelen en Jonathan Pilgram. Deze eindigde in remise. Ook speelden Dorine, Bart en Mar tijn afgelopen zaterdag mee met de Persoonlijke Jeugd Kampioen schappen in Rotterdam. Dorine en Martijn wisten hier één punt te behalen. Bij Bart wilde het echter nog niet zo lukken: hij wist geen van zijn partijen te winnen. Zevenhuizen - In Swanla start bin nenkort op woensdagmiddag een bridgecursus voor gevorderden. De lessen worden gegeven door Frans Schiereck, ex-docent infor matica en bridgedocent. Voor meer informatie: e-mail fcschier- eck@hotmail.com of telefoon 06- 51920663. Indien u op het bovenstaande cor recties en/of aanvullingen heeft, wordt u vriendelijk verzocht con tact op te nemen met Pim van der Zalm. Van iedere gepubliceerde klas senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van vóór 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zij ner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00 en 22.00 uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: famvd- zalm@hetnet.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11