ROCK VOCALS KOOR LIVE BIJ RTW FM WADDE W0KKEL GALA Z0RGBELANG0RGANISATIES OPENEN MELDPUNT HUISHOUDELIJKE VERZORGING STERREN SPINNEN VOOR HET GOEDE DOEL KUIPERS LAAT WEDEROM ZIEN WIE DE DIENST UITMAAKT VAN LIEFDE EN LEVEN CURSUSSEN VOLKSUNIVERSITEIT VAN START ZONNEBLOEMAFDELING WERFT LEDEN REGIO EEN GEDEELTELIJK ARBEIDSGESCHIKTE COLLEGA: LEUK OF LASTIG? Sjoelen Huisbezoek wmA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 januari 2007 pagina 17 De kans is groot dat uw vol gende nieuwe collega een gedeelte lijk arbeidsgeschikte is. Want steeds vaker gaan deze men sen op zoek naar werk. Tal van subsidies en regelingen maken het ook makkelijker om weer aan de slag te gaan. Hoe is het als je collega ge deeltelijk arbeidsgeschikt is? Uit onderzoek blijkt dat 53 procent van de Nederlandse werknemers geen verschil ziet in de samenwerking. Slechts drie procent ziet wel een ne gatieve invloed. In de praktijk blijken het namelijk juist loy ale en betrokken collega's. Meer weten? Kijk dan op w ww. gek nipt voord ej ui ste- baan.nl Waddinxveen - Het Waddinxveen- se Rock Vocals Koor is donderdag 18 januari te gast bij de lokale om roep RTW FM. In het programma The Long Hard Ride brengt het koor rocksongs live ten gehore in de studio aan de Tollenslaan. De uitzending begint om 22.00 uur en duurt tot middernacht. Het Rock Vocals Koor zingt in het eerste uur acht songs. Een eventuele toegift volgt in het tweede uur. Voor lokale bands en muzikanten die zich ook eens voor de radio wil len presenteren met hun cd of een klein live optreden willen doen, bestaat er de mogelijkheid contact op te nemen voor een afspraak, via e-mail longhardride@rtw.nl. RTW FM is te beluisteren via de ether op 105.8 Fm, via de kabel 103.4 Fm en via internet www.rtw.nl. Waddinxveen - Carnavalsvereni ging "Wadde Wokkels" is al in de sfeer van het carnaval 2007 on der het motto "Carnaval Beestach tig Goed". In aanloop daartoe hou den zij op zaterdag 20 januari jaarlijkse Wadde Wokkei Gala, met diverse optredens en onder muzi kale begeleiding van zanger Arie Heesbeen en Waddinxveens eigen hofkapel. Op deze avond worden door F.E.N.Europa ook een tweetal per sonen onderscheiden en in het zonnetje gezet die op voorteffe- lijke wijze hun bijdrage hebben geleverd aan de activiteiten van carnavalsvereniging Wadde Wok kels en daarmee aan de gemeen schap van Waddinxveen. ledereen is welkom op 20 januari in sociaal- cultureel centrum Zuidhonk. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 0180-632870 of e-mail info@waddewokkels.nl. Waddinxveen - "Stars on Bikes" is de naam van de spinningmarathon die onder leiding van vier ervaren sportinstructeurs op zaterdag 17 maart tussen 10.00 en 16.00 uur in sporthal De Dreef wordt gehou den. De opbrengst komt ten goede aan Villa Pardoes, het vakantiever blijf voor kinderen met een levens bedreigende ziekte. Particulieren, bedrijven en vereni gingen kunnen op verschillende manieren meefietsen. Door bij voorbeeld als solist of als team(s) met maximaal vier leden op een of meerdere "bikes" gedurende zes uur de sterren van de hemel te fietsen. Wie dat niet kan of wil, maar "Stars on Bikes" en dus de Villa Pardoes toch wil steunen, kan op andere wijze een "sportieve" bijdrage leveren. Onder de noemer "Spinning around the World" organiseerden Rotaryclub Waddinxveen en sport- instructeur Pieter Westdijk in 2005 de eerste grote spinningmarathon in sporthal De Dreef. Samen met een aantal bekende Nederlanders als ex-wielrenster Leontien van Moorsel, Hagenees Henk Bres en SBS6-hovenier Jurgen Smit spin den honderden deelnemers maar liefst dertigduizend euro bijeen voor de Doe een Wens Stichting. Welke 'stars' de organisatie voor deze tweede marathon gestrikt heeft, is nog niet bekend. Villa Pardoes is een vakantiever blijf, speciaal voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. Samen met hun familie kunnen zij hier genieten van een gratis vakan tie. Voor het bekostigen van zo'n bijzondere vakantie is veel geld nodig. Daarvoor is Villa Pardoes afhankelijk van donateurs, sponso ren en acties als 'Stars on Bikes'. Voor meer informatie: www. starsonbikes.nl. Geïnteresseerde sponsoren en spinningteams met vragen: 06-51589350 of info@ starsonbikes.nl. Voor alle ervaringen rondom de overheveling huishoudelijke ver zorging van AWBZ naar Wmo De Zorgbelangorganisaties open den vorige week het meldpunt huishoudelijke verzorging. Hier kunnen mensen telefonisch via 0900-2437070 of via www.zorgbe- lang-nederland.nl hun ervaringen met de huishoudelijke verzorging melden tot 31 maart. De Zorg belangorganisaties peilen zo de ervaringen en onzekerheden van mensen nu de huishoudelijke ver zorging per 1 januari niet meer on der de AWBZ, maar onder de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) valt. Door deze overheve ling is er veel veranderd voor bur gers die huishoudelijke verzorging ontvangen. Om de belangen van consumenten zo goed mogelijk te kunnen behartigen is het belang rijk dat Zorgbelangorganisaties de ervaringen van consumenten kennen. De Zorgbelangorganisa ties leggen de signalen die uit het meldpunt komen bij de Wmo-cliën- tenplatforms in de gemeenten en bij de cliëntenorganisaties neer. Zorgbelangorganisaties verwach ten onder meer meldingen over veranderingen: - in de keuzemogelijkheden van burgers en de communicatie daarover; - in het tarief en de eigen bijdra ge; - van het persoonsgebonden bud get; - rond de toegang tot huishoude lijke verzorging (de indicatiestel ling). Vrije keuze bij huishoudelijke verzorging Met de invoering van de Wmo hebben veel gemeenten via (open bare) aanbesteding bepaald welke instanties huishoudelijke verzor ging verlenen. Dit betekent dat als een zorgaanbieder niet behoort tot de door hun gemeente gecon tracteerde zorgaanbieders mensen hun vaste hulp en contactpersoon verliezen. Zij kunnen daarnaast kiezen voor een persoonsgebon den budget en daarmee zelf de huishoudelijke verzorging inko pen. Verandering van tarief Het tarief voor huishoudelijke ver zorging voor de aanbestedingen bedroeg ruim 24 euro per uur. Het tarief dat gemeenten in 2007 na de aanbestedingen vergoeden ligt in veel gevallen aanmerkelijk lager. Via het meldpunt willen de Zorgbelangorganisaties signale ren wat de cliënt hiervan merkt. Daarvan kan bijvoorbeeld sprake zijn als ervaren en goed opgeleid personeel plaats moet maken voor goedkopere krachten. Veranderingen van het per soonsgebonden budget (PGB) De verwachte tariefsdaling voor de huishoudelijke verzorging heeft ook consequenties voor de hoogte van het PGB, omdat dit vaak een afgeleide is van het tarief dat de gemeenten aan de thuiszorgorga nisaties vergoeden. De indicatiestelling De indicatiestelling is voor de cliënt van groot belang voor het verkrij- Capelle aan den IJssel - Omdat Het Internationaal Danstheater 45 jaar bestaat, is er een bijzondere pro ductie samengesteld. Deze is 20 januari te zien in de Grote Zaal van het Isala Theater. De jubileumvoorstelling 'Niëllo, dansen van liefde en leven' laat hoogtepunten zien uit het opge bouwde repertoire met dansen van overde hele wereld, vermengd met splinternieuwe stukken en wordt gedanst door een extra grote cast. Allerlei dansstijlen, culturen en choreografieën uit het heden en verleden versmelten in deze pro ductie tot één voorstelling. gen van de juiste zorg. Gemeenten kunnen op basis van de Wmo zelf keuzes maken over de organisatie en inhoud van de indicatiestelling. Wat betekent dit voor de cliënt en wordt een eventuele verandering als positief of negatief ervaren? Waar kunt u terecht? Mensen kunnen hun opvatting, vragen en klachten melden bij Zorgbelangorganisaties via www. zorgbelang-nederland.nl, of via 0900-2437070.(10 cent per mi nuut), het centrale telefoonnum mer van de informatie- en klach tenbureaus gezondheidszorg. Zorgbelang Nederland Zorgbelang Nederland is de bran cheorganisatie van de 21 regio nale Zorgbelangorganisaties die elk actief zijn in hun eigen regio. Zij werken aan optimale zorg- en welzijnsvoorzieningen. Ze laten de stem van burgers in de regio ho ren. Zorgbelang Nederland onder steunt haar leden door belangen behartiging richting bijvoorbeeld het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport (VWS), koepels van zorgaanbieders, ver zekeraars en patiënten- en consu mentenorganisaties op landelijk ni veau. Zorgbelang Nederland zorgt dat haar leden optimaal invulling kunnen geven aan hun belangen behartiging en dienstverlening, stimuleert innovatie en bevordert de samenwerking en samenhang. www.zorgbelang-nederland.nl Drama tussen moeder en dochter Opnieuw is Nacht Moeder te be wonderen. Na een zegetocht langs alle theaters in wereldsteden, is dit stuk nu ook in het Isala Theater te bewonderen op dinsdag 23 janu ari. Meer dan twintig jaar geleden was dit stuk ook in Nederland te zien. Linda van Dyck nam toen de dochterrol voor haar rekening en Ann Hasekamp de moederrol. Nu, twintig jaar later, speelt Linda van Dyck de moeder en Isa Hoes neemt de dochterrol voor haar rekening. Het leven van dochter Jessie is behoorlijk uitzichtloos. Waddinxveen - Halverwege de sjoelcompetitie '06/'07 van de Gouds/ Waddinxveense sjoelers scoorde Kees Kuipers 1436 punten waadoor hij een grote voorsprong heeft op zijn tegenspelers. Frans Bouwmeester behaalde 1367 pun ten waarop Dick Dros hem volgt met 1360 punten. Jan Kersbergen stelde teleur met 1307 punten. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Kees Kuipers 140.900 punten; 2. Jan Kersbergen 135.571 punten; 3. Dick Dros 134.420 pun ten en de nummer 4. Frans Bouw meester met 133.400 punten. Eerste in de B-klasse werd Cor Faay met een punten aantal van 1309. De klassen C tot E worden aange voerd door: Frans Botger, Marie van Herk en C. Van Eek. Gouda - Er starten in januari verschillende cursussen bij de Volksuniversiteit Gouda. Op 17 januari start de cursus "Hoog mid deleeuwse kunst". Tijdens de vijf bijeenkomsten wordt de architec tuur en de beeldende kunst uit de Romaanse en Gotische stijlperiode van 1000 tot 1400 bekeken. Op 18 januari start de cursus "Kijken naar kunst", waarbij men tijdens zeven bijeenkomsten kunstwerken be kijkt uit De Kunstkamer, van figu ratief tot abstract. Op 25 januari starten de cursussen "Werken met was" en "Het geheim van de Kel ten", een lezing over de tentoon stelling in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden. De cursussen "Van Picasso tot nu", over moderne en hedendaagse kunst en "Edvard Grieg", over de 100 jaar geleden overleden Noorse componist, gaan 26 januari van start. Op 31 januari start de cursus "Borrelhapjes", tij dens twee bijeenkomsten worden er tong- en oogstrelende hapjes gemaakt en de creatieve cursus "Tiffany". Voor informatie en/of aanmelden kan men terecht op het kantoor van de Volksuniversiteit, maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 13.00 uur, Olympiadeplein 2, telefoon 0182-524540. Kijk ook op www.volksuniversiteit.nl/gouda. Het stuk begint wanneer Jessie aankondigt dat ze zich heeft voor genomen zelfmoord te plegen. Jessies moeder weigert aanvanke lijk haar serieus te nemen. Maar wanneer Jessie begint over het opstellen van een lijst van zaken waarvoor gezorgd moet worden bij haar 'afwezigheid', neemt de wanhoop bij haar moeder toe. Voor beide voorstellingen kan er gereserveerd worden via telefoon 010 - 4586400 of www.isalathe- ater.nl. Het Isala Theater bevindt zich op het Stadsplein 5 in Capelle aan den IJssel. Waddinxveen - De plaatselijke afdeling in Waddinxveen van de Nationale Vereniging de Zonne bloem is op zoek naar nieuwe le den. Daarom starten ze een tele fonische ledenwerfactie onder de inwoners van Waddinxveen van 22 januari tot en met 27 januari. Zonnebloemvrijwilligers houden zich voornamelijk bezig met re gelmatig huisbezoek. Jaarlijks leggen zij in totaal meer dan een miljoen bezoeken af aan mensen, die door hun ziekte of handicap weinig buitenshuis komen. Via het persoonlijk contact, dat tijdens deze ontmoetingen centraal staat, probeert de Zonnebloem te voor komen dat mensen in een sociaal isolement raken en vereenzamen. Groeiende vraag Naast de vele bezoeken die de Zonnebloemvrijwilligers afleggen, staan er jaarlijks ook diverse acti viteiten op de agenda van de afde ling in Waddinxveen. Zo trekt men er regelmatig op uit. Afgelopen jaar maakte men bijvoorbeeld een boottocht en bezocht men een speciaal voor de Zonnebloem ge schreven theatervoorstelling. Deze activiteiten zijn mogelijk door de financiële bijdrage van de onder steunende leden. Informatie Voor meer informatie over het Zonnebloemwerk kan men contact opnemen via telefoon 0182-610497 of 0182-630698 (na 18.00 uur. Kijk ook op www.zonnebloem.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17