L U IM C H Roeien om de hoek ROLLUIKEN HEROAL 10% korting Proef de Verleiding Bontenbal Interieur Pc, bngddo van Bra^rio 't we>vtét v oow Sinafc^lijfc Oy\z& ia/Ij foï 17.OO wr. BRASSERIE 'T GRAANHUYS TWEEMANSPOLDER 6A ZEVENHUIZEN TEL. 0180-328928 Koude Dranken Warme Dranken Alcoholische Dranken Gebak Broodjes Tosti's Bruin/wit Uitsmijters Soepen Koude Graanhuys specialiteiten Warme 'plate' gerechten 't Graanhuys pagina 4 't Graanhuys menukrant Zevenhuizen Rocibaan Middelw Div. Irisdranken vanaf 1,70 Verse jus d'orange 2,30 Ice tea 1,80 Melk 1,40 Chocomel/fristi 1,80 Koffie/espresso 1,70 Cappuccino koffie verkeerd 1,85 Thee (div.smaken) 1,45 Warme chocolademelk 1,80 Toef slagroom 0,25 Heineken van de tap: 0,25 lt. 1,75 Wieckse Witte 1,90 Diverse buitenlandse bieren vanaf 2,00 Wijn (rood.wit,rosé) per glas 2,75 Port sherry vermouth 2,50 Binnenlands gedistilleerd 1 1,75 Buitenlands gedistilleerd v.a. 2,75 Appelgebak 2,50 toef slagroom 0,25 Belegen reijpenaarkaas met grove mosterd 3,75 Gerookte zalm met kappertjes en rode ui 4,25 Clubsandwich molenviergang (salami,beenham,belegen kaas) 6,00 Clubsandwich Rottemeren (Hollandse garnalen, zalm, krabsalade) 6,50 Italiaanse ham, balsamico, komkommer 4,75 Salami, sjalotjes en pomodori gegratineerd met Gorgonzola 4,75 Filet americain met sjalotjes en ei 4,75 Beenham met honingmosterd 4,25 Carpaccio met bieslook, spek en parmezaanse kaas 5,75 Warme geitenkaas en honingdressing 4,50 Rosbief met eiersalade en bieslook 4,75 U kunt kiezen uit: ciabatta, boerenbrood wit of bruin, pistolet wit of bruin, Italiaanse bol Ham/kaas 2,00 Salami, kaas, tomaat 2,25 Brie, Provenpaalse kruiden 2,25 Ham/kaas 4,50 Rosbief 4,75 Spek 4,25 'Graanhuys'(spek,rosbief, kaas) 4,75 Tomatensoep met basilicumcroütons 4,25 Gevogelte bouillon met kervel 4,25 Carpaccio met bieslook, spekjes en Parmezaanse kaas 8,75 Salade Rottemeren met gerookte zalm, makreelmousse en rivierkreeftjes 7,75 Cocktail van Hollandse garnalen met pittige wiskeysaus 7,25 Groene salade met pomodori, kruiden croutons,geitenkaas en basilicumdressing 6,75 Saté 't Graanhuys (varkenshaas) met frites en salade 13,50 Biefstuk van de haas met gebakken paddestoelen (brood of frites) 17,50 Zalmfilet met basilicum Bearnaise-saus 16,75 Wanneer u vanuit Zevenhuizen op weg gaat naar Brasserie 't Graanhuys, komt u over de Tweemanspolder. Rechts staan bomen en in de verte ziet u de enige nog werkende Mo lenviergang in de wereld. Aan de linkerkant ligt een echte Hollandse dijk. Achter deze dijk stroomt de Hennipsloot. een vaart die via een sluisje verbonden is met de Rottemeren. De Hennipsloot is ook de scheiding tussen de Tweemanspolder en de Eendragtspolder. Voor deze laatste polder is op 3 maart 2006 overeenstemming bereikt over de realisering van een gedeeltelijke nieuwe inrichting. Hier mee werd de basis gelegd voor de toekom stige.permanente. inrichting van deze polder. Rond 2(X)8 wordt op nog geen honderd me ter hemelsbreed van Brasserie 't Graanhuys een waterberging gerealiseerd in de vorm van een waterplas en een plasdrasgebied.Als het gehele recreatiegebied in 2010 klaar is. kan er volop worden gewandeld, gefietst, gekanood en mogelijk ook geroeid. In een realisatieover- eenkomst hebben de vier gebiedspartners af spraken gemaakt over de uitvoering van het project.de financiën, de risicoverdeling, de projectorganisatie en het toekomstig ge bruik en beheer. De Eendragtspolder ligt ten txisten van de Rotte tussen de Rotterdamse wijk Nesse- lande en de dorpskern Zevenhuizen, als een buffer tussen de stad en het dorp. Het totale nieuw in te richten gebied omvat 300 hec tares. Er is een inrichtingsbudget van 12,4 miljoen. Hoe de nieuwe Eendragtspolder er uit komt te zien, is uitgewerkt in het op deze pagina afgebeelde inrichtingsplan. In het plan is een waterplas en een plasdrasge- bied met kaden eromheen opgenomen. In de Eendragtspolder kan straks 4 miljoen kuub water worden opgevangen en vastgehouden. De waterberging is in dit laag gelegen deel van de Randstad noodzakelijk om als piek- en calamiteitenberging te dienen voor de regio. De huidige klimaatveranderingen maken het noodzakelijk om extra opvangmogelijkhe den te creëren. De waterplas biedt diverse recreatieve mogelijkheden. Mogelijk wordt in de waterplas ook een internationale roei- baan aangelegd. Een beslissing hiertoe is afhankelijk van het beschikbaar stellen van gelden door de Gemeente Rotterdam Op het overzicht van de wedstrijdinrichting is goed te zien, dat het botenhuis en de finish in de directe omgeving van Brasserie 't Graanhuys zijn gelegen. Roeien is een natuurvriendelijke sport. Om hier een indruk van te krijgen zijn wij even bij de Bosbaan in Amsterdam langs- gegaan. Daar troffen wij een omgeving van rust met een sportief' sausje. Een roeibaan lijkt dan ook een aanwinst voor onze omgeving. In het plasdrasgebied kan de toekomstige bezoeker ongestoord struinen en de natuur beleven. Fiets-, wandel- en kanoroutes maken deel uit van het plan. Naar verwachting zul len groepen watervogels hun intrek in het gebied nemen. Het inrichtingsplan is voor be langstellenden in te zien op de website van het project, www.eendragtspolder. nl.ken er nu alweer naar uit. WEDSTRIJDEN roeiers umpires coaches op fiets warming-up/cooling-down circuit fJ-'J opstelruimte trailers en racks Mtëü botenhuis en tribunes iü extra botenhuis en voorzieningen Plasdrasgebied &2 VOOR INFORMATIE EN/OF VRIJBLIJVENDE OFFERTE: Bontenbal Interieur Moerkapelse Zijde 3-5 2752 BA Moerkapelie Tel. (079) 5932)33 Fax (079) 5936471

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22