NIEUWJAARSBIJEENKOMST PC0B BOL VAN INDIANENVERHALEN BELEVINGSBEURS IN CHRYSANTHEMUM REUMAFONDS ZOEKT COLLECTANTEN VEDJ BOLLYWOOD DANCE VAN START NIEUWERKERKS DICTEE UITGEZONDEN DOOR L0NRADI0 G - pagina 25 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Zellingen houdt vrijdag 19 januari de Leef Plus+ beurs, de belevings- beurs voor senioren op het gebied van sport, vakantie, vrijwilligers werk, service- en gemaksdiensten aan huis. De beurs vindt plaats in de recreatiezaal van Zorgcentrum Chrysanthemum. Tijdens de beurs presenteren tal van ondernemin gen en organisaties uit de regio zich. Ook krijgen bezoekers de ge legenheid om met een aantal leve ranciers uit het Zellingen Service pakket kennis te maken. De beurs vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis, ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Reumafonds houdt in de week van 11 tot en met 17 maart haar jaar lijkse landelijke huis-aan-huis col lecte. Het geld dat met de collecte wordt opgehaald wordt gebruikt voorde bestrijding van reuma: voor wetenschappelijk onderzoek, het geven van voorlichting, hulpmid delen en aangepaste vakanties. De afdeling Nieuwerkerk aan den IJs sel zoekt nog een aantal collectan ten, die in genoemde periode een paar uurtjes vrij willen maken om te collecteren. Voor meer informa tie en aanmelden: telefoon 0180- 315013, 0180-314996 of e-mail an- neke@hooglander.net. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op locatie Con Musica vond vrijdag 5 januari de introductie dansles Bol lywood van stichting Vedj plaats. Omdat er veel animo voor de Bol lywood dansles is, heeft stichting Vedj besloten deze les uit te brei den met één lesuur extra zodat de groep opgedeeld wordt in leeftij den. Kinderen van 4 tot en met 11 jaar zijn elke vrijdag welkom van 19.00 tot 20.00 uur en jongeren vanaf 12 jaar elke vrijdag van 20.00 tot 21.00 uur. Opgeven kan nog, de lessen be ginnen vrijdag 12 januari. Voor meer informatie: e-mail info. vedj@gmail.com of telefoon 06- 38787180. Opgeven kan ook tij dens de les op locatie Con Musica, Sportpark Dorrestein 2. Nieuwerkerk aan den IJssel - LON- radio zendtop 18 januari live het Nieuwerkerks Dictee uit. Een mooie kans voor liefhebbers van de Nederlandse taal, die niet mee doen in de directe competitie in de raadszaal in Het Raadshuis van Nieuwerkerk aan den IJssel, om toch mee te doen vanuit de huis kamer. De uitzending begint om 20.00 uur, de winnaar wordt ge huldigd rond 22.00 uur. Het signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl zijn de uitzendingen live te beluisteren. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilen daal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 17 januari Muziekspel Locatie: Chrysantheum Boslaan 1 - aanvang 14.15 Donderdag 18 januari Nieuwerkerks Dictee Locatie: Raadszaal van het raadhuis - aanvang 20.00 Vrijdag 19 januari Live optreden Young Desperate Locatie: Taverna 's Gravenweg 95 - aanvang 21.00 Dinsdag 23 en 30 januari Volksdansen Locatie: Chrysantheum Boslaan 1 - aanvang 14.30 Zaterdag 20 januari Kamermuziek aan den Ijssel Locatie: Muziekschool - aanvang 20.00 Donderdag 25 januari gedichtenworkshop 16.00 17.00 Locatie: Openbare bibliotheek Woensdag 31 januari Lampionoptocht Locatie: Raadhuisplein aanvang 19.00 Woensdag 31 januari zingen met Dinie en Hans Locatie: Chrysantheum Boslaan 1 aanvang 14.30 Expositie schoolplaten door HVN Locatie: Openbare bibliotheek - 10 januari - 6 februari Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Bijna vierhonderd leerlingen van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs hebben zich vrijdag sportief in gezet voor het goede doel. In de sporthal van het Sportcentrum Parkzoom kwamen vanaf negen uur steeds groepen leerlingen van diverse klassen om in twintig minu ten zoveel mogelijk rondjes in de zaal te lopen. Sommige leerlingen werden gesponsord voor een vast bedrag en anderen verdienden per gelopen ronde een bepaald bedrag. De mentor van groep 3D, mevrouw Holzmann, was druk aan het turven op de formulieren van een groepje leerlingen van haar klas en na afloop werden de in gevulde lijsten opgemaakt, zodat van iedere leerling het sponsorbe drag bekend was. Ook in het zwembad trokken an dere leerlingen hun baantjes voor het goede doel, onder het toeziend oog van een paar leerkrachten. Locatiedirecteur Selma Klinkha mer was eveneens bij de controle aan de rand van het zwembad te vinden en was bijzonder tevreden met de sportieve prestaties van 'haar' leerlingen. Het totale spon sorbedrag van deze sportactiviteit werd door Klinkhamer voorlopig geschat op tenminste 4000 euro. "Niet alle sponsorbedragen zijn door de leerlingen al ingeleverd. maar naar verwachting kunnen we 4000 euro al als opbrengst no teren. Daar kan het jaarsalaris van één docent voor de 'vuilnisbelt kinderen' van het Mexicoproject, waarvan Koen Groeneweg, leer ling inklas 3 VMBO ambassadeur is, van betaald worden." In maart zal aan de Stichting Wereldouders een cheque overhandigd worden van de opbrengst van alle gevoer de sponsorprojecten tot nu toe. Voor het gebruik van de sporthal en het zwembad hoefde men geen huur te betalen, zodat iedere euro volledig ten goede kwam aan het project van de school. Goochelen 's Middags gaf de wiskundedo cent Erick Kwakernaat twee goo- chelvoorstellingen in de basis school Prins Willem Alexander aan de Goudmos. Directeur Ben Balm betaalde één euro per kind voor het goede doel. Komende vrijdag middag geeft de wiskundedocent dezelfde act bij de dependance van de PWA, De Tweemaster aan de Kamerlingh Onnesstraat. Ook basisschool De Wingerd heeft hiervoor al zijn belangstelling ge toond. De Montessorischool heeft de aula 'gehuurd' voor hun kerst voorstelling en deed een gulle gift voor het Mexicoproject. Het leuke is, dat deze basisscholen het belang van dit project kennelijk onderschrijven en daarmee willen steunen. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - In de grote zaal van Zorgcentrum Chry santhemum werd woensdag 10 januari de traditionele nieuwjaars bijeenkomst van de PCOB afdeling Nieuwerkerk gehouden. Dit keer stond de bijeenkomst, dankzij me vrouw Lieve van den Meerschaut bc van 'Indianenverhalen'. Zij ver leide, aan de hand van dia's, zeer boeiend over de Maya indianen ia net Midden-Amerikaanse land Be- ■'ze. Zij bezocht een aantal keren bet gebied van de Maya indianen. *an den Meerschaut verbleef in een klein, afgelegen Mayadorp in be jungle van Zuid-Belize-. Zij liet zien hoe de mannen een huis bou^ -en en nadat de bouw voltooid is, zorgen de vrouwen voor de orga nisatie van een groot feest. Dan worden er kippen geslacht en trekt 'edereen mooie kleren aan om het '?est mee te vieren. De Maya indi anen leven primitief. De bedden bestaan soms uit vier stokken in de grond met een plank of een laken ertussen. De kleding wordt in do zen opgeslagen of hangt aan de houten balken in de 'woning'. De medicijnman is heel belangrijk en hij brouwt nog steeds zijn kruiden drank en er vinden nog altijd be paalde rituelen plaats voor de god van de mais. Een product wat voor de indianen tot het hoofdvoedsel behoort. Bij haar presentatie had zij een aantal gebruiksvoorwerpen van de Maya indianen meegenomen. Tijdens de pauze was er veel belangstelling van de dames voor het fraaie handwerk.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25