30.000 KILO OPGEHAALD n PARCOURSRECORD VOOR WENDY VAN DE SPIJKER ORTEC R0TTERDAM.NESSELANDE BOEKT REGELMATIGE OVERWINNING LITIEBERICHTEN POPPENTHEATER "DUBBELE JAN" IN BIBLIOTHEEK BELANGRIJKE WINST VOOR DAMES NESSELANDE Papier ophalen op nieuwe manier 1 moordrechtTrégTó 7E FLORARUN VOLLEYBAL DISCUSSIEREN OVER "PLEZIER IN JE WERK" Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 januari 2007 pagina 29 Moordrecht - Een team van vrijwil ligers van de hervormde gemeente Bethel en de gereformeerde kerk ging zaterdag 13 januari achter de vrachtwagen aan om het aangebo den papier op te halen. De wagens startten 'om 8.30 uur en namen ieder een wijk. Hoge bergen papier kwamen ze tegen, netjes aangeboden op de plaats van de kliko's. Al om 11.00 uur bleek dat het aangeboden papier niet in de drie wagen zou passen. In allerijl werd een wagen geleegd bij Reparco, de contractant die het papier verwerkt. De geleegde wa gen keerde terug en om 15.00 uur waren de straten van Moordrecht ontdaan van het oud papier. De succesvolle ophaaldag leverde zo'n 30.000 kilo papier op. De volgende ophaaldag is weder om de dag na de grijze kliko. Boskoop - Twee prijzen voor Wen dy van de Spijker in de 17e LTB Flo rarun. Ze won zaterdagmiddag in Boskoop-Oost de damesloop over 10 km en verbeterde het parcours- record van Wendy Mullink. De Haagse politie-agente finishte in 36 minuten en 33 seconden. Zeve nenveertig seconden sneller dan Mullink in 2006. Waddinxvener Hans van Beek slaagde er deze keer niet in de Florarun te winnen. Op het finish- terrein van plantengroothandei G.C. Stolwijk moest hij Michael Woerden (Mijdrecht) vlak voor zich dulden. Woerden won on langs ook de halve marathon van Linschoten. Sandor Bron uit Bode graven eindigde als derde. Michael Woerden liet op de 10 km een tijd noteren van 32.52; Van Beek zat daar een seconde achter terwijl AV Goudalid Bron 46 seconden moest toegeven op Woerden. Hans van Beek toonde zich enigszins teleur gesteld: "De sterke wind was een negatieve factor. Ik had graag op nieuw gewonnen, maar Michael had een sterkere eindsprint". Het parcoursrecord van 30.47, op naam van Jawad el Bouazzoui, kwam niet in gevaar. Het organiserende AV'47 kon 406 lopers begroeten. Meer dan in 2006 toen 378 atleten van start gingen. "Een goede zaak", aldus bestuurslid Tonny Brand van de ac tieve Boskoopse vereniging. "Ons beleid werpt vruchten af. Dit geeft de burger moed en stimuleert ons richting 18e editie. Je merkt dat het lopen in populariteit stijgt. Floracross en Florarun zijn evene menten met naam". De 5 km bij zowel dames als heren werd beheerst door de organise rende dub. Maureen Koster (ook 1e in 2006) en Leon van Prooijen blonken uit. Van Prooijen liet Piet Boes van Sportclub Reeuwijk ver achter zich, terwijl Maureen Koster afrekende met Jose Willemse en Merel van Steenbergen (AV'47). Aan de kinderloop (1 km) deden honderd atleten mee. Tirza van der Wolf (SC Reeuwijk) won deze korte afstand in 3 minuten 19 se conden met een grote voorsprong van maar liefst 32 seconden op Su zan van der Burg. Zij troefde ook alle jongens af. Marlou Remeeus (AV'47) eindigde als derde in 3 mi nuten en 53 seconden. Branco Kranenburg (AV'47) werd als beste jongen gehuldigd: 3.43 min. Zilver en brons gingen naar Diederick van der Linden (AV'47) en Bart Brand (AV'47). Groningen - De selectie van ORTEC Rotterdam.Nesselande trad zater dag de dertiende in Groningen in het strijdperk tegen Bol Networks/ Lycurgus. Nesselande wist via de setstanden 19-25, 17-25 en 19-25 rnet 3-0 de volle winst uit Gronin gen mee te nemen. -ycurgus staat momenteel op een vierde plaats en was een geduchte tegenstander in de eerste ontmoe ting. Met die wetenschap traden de Rotterdammers in het veld. da 6-6 in de eerste set kon Nesse- 'ande met hun opslag de Gronin gers onder druk zetten en wisten dit de gehele wedstrijd vol te hou den. Met Willem Jan Snippe en Kristian van der Wel als stuwende kracht in de aanval en service, zorgde Nesselande voor een 25-19 winst in de eerste set. In de twee de en derde set werd het patroon herhaald, met een sterke inbreng van de middenaanvallers Renzo Verschuren en Jairo Hooi, konden de Rotterdammers een regelma tige 3-0 overwinning boeken met 25-17 en 25-19 als setstanden Voor de Rotterdammers staat dins dag 16 januari weer een Europese krachtmeting op het programma. In de Indesit European Champions Aanhouding vervelende dronken man Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zondagmiddag 14 januari rond 18.00 uur op het Raadhuisplein een 32-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden. De man had kort daarvoor op de Ringvaartlaan enkele kinderen lastig gevallen, een kind bij zijn keel gepakt en twee fietsten van die kinderen in het water gegooid. De kinderen waren erg bang en geschrok ken door het voorval. Even later kreeg de politie een melding dat de man op het NS-Station rei zigers lastig viel. Ook was hij in een restauratie lastig geweest en buiten gezet. De politie trof hem even later op het Raadhuisplein aan. Hij is voor het verder onder zoek ingesloten. Alcoholcontroles Moordrecht Zevenhuizen Nieu werkerk a/d IJssel - De politie heeft op vrijdagavond 12 januari weggebruikers gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Op de Middelweg in Moordrecht wer den 340 ademtesten afgenomen. Niemand werd daar betrapt op het rijden onder invloed. Op de Zuidplasweg in Zevenhuizen wer den 240 ademtesten afgenomen. Hier had één automobilist te veel gedronken en werd aangehou den. De analyse aan het bureau kwam tot 345 ug/l. In Nieuwer kerk aan den Ijssel werd bij de rotonde aan de Schielandweg gecontroleerd. Daar vonden 277 ademtesten plaats. Vier automo bilisten hadden te veel gedron ken en werden aangehouden. Aan het bureau lieten de adem analyse uitslagen zien van 225, 250, 295 en 440 ug/l. De limiet in het verkeer is 220 ug/l en voor beginnend bestuurders 88 ug/l. Alle overtreders kregen een pro- ces-verbaal. Moordrecht/Zevenhuizen - De sa menwerkende bibliotheken Bo degraven, Boskoop, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zeven huizen maken er dit jaar een feest van tijdens de landelijke Nationale Voorleesdagen die gehouden wor den van 30 januari tot en met 10 februari. In de vestigingen van Moordrecht en Zevenhuizen komt voor de peuters en de kleuters het poppentheater "Dubbele Jan". In de bibliotheek aan de Sportlaan in Moordrecht komt het theater op zaterdag 3 februari. De orga nisatie van "Dubbele Jan" heeft dit jaar speciaal een verhaal ge maakt "Grote kleine kangoeroe" over het prentenboek van het jaar 2007 "De kleine Kangoeroe" van Guido van Genechten. De voorstel ling beging om 14.30 uur. Kaart jes zijn te koop in de bibliotheek Moordrecht tijdens openingsuren of te reserveren via info@biblio- theekmoordrecht.nl. In de vestiging Zevenhuizen wordt de voorstelling op woensdag 7 februari gespeeld. Kaartjes zijn te koop in de bibliotheek Zevenhuizen of te reserveren via www.bibliotheekzevenhuizen.nl. Alle peuters en kleuters tot en met 6 jaar zijn van harte welkom. League staat dan in eigen huis de ontmoeting tegen het Belgische Noliko Maaseik gepland. Maaseik, met ex-Nesselande speler Allan van de Loo in hun midden, staat op een prachtige derde plaats, die hen dan naar de volgende ronde brengt. Nesselande daarentegen wacht nog steeds op de eerste Eu ropese overwinning. De wedstrijd in het Topsportcentrum begint om 20.00 uur. Voor de vaderlandse competi tie staat dan vrijdag 19 januari om 20.30 uur de wedstrijd tegen Brother Martinus in het Topsport centrum op de rol. Zevenhuizxen - De dames van GTI- Nesselande hebben goede zaken gedaan. In eigen huis werd achter volger Dros/Alterno op een gede cideerde wijze via de setstanden 25-23, 25-19 en 25-12 met 3-0 over wonnen en staan de dames vaster op de zesde plaats. Trainer/coach Wuqiang Pang start te met Iris Zweet, Eva Heerschap, Petra Droogh, Fanny Lafeber, Karin Vermeulen, Sanne Brandsma en li bero Kimberley Hogervorst als ba sis. De eerste set tastten de ploe gen elkaar nerveus een beetje af en daarmee werd het een set, die tot op het eind gelijk op ging. Tot 19-21 keken de Zevenhuizense da mes tegen een lichte achterstand op. Maar daarna kantelde de wed strijd in het voordeel van Nesselan de en kon Karen Knip, die voor Iris Zweet in het team was gekomen, de set met 25-23 uitsmashen. In de tweede set zorgde Sanne Brandsma met haar opslag dat er gelijk een voorsprong van 2 punten op de borden kwam te staan. Dit konden de dames van Nesselande verder vasthouden door de druk via hun service op Dros/Alterno te houden. Maar naast de serve was ook het verdedigende werk aan Zevenhuizense kant van Kimberley Hogervorst goed verzorgd. Nu viel aan Eva Heerschap de eer te beurt om de set bij 25-19 af te sluiten. In de derde set tilde onder de op slagbeurt van Eva Heerschap, de ploeg van Nesselande de stand van 2-3 naar 7-4. Hierna kon Dros/Al terno niet meer in hun spel komen en liep bij Nesselande alles als een zonnetje. De onmogelijkste ballen werden van de vloer gehaald en de middenaanval van Karin Vermeu len en Sanne Brandsma was niet te stuiten. De serve bleef lastig voor .Li (foto: Jan van Woerden) de Apeldoornse dames te verwer ken en aanvallend werd door Al- terno ook missers gemaakt. Fanny Lafeber wist met haar blokkering de laatste aanval van Dros te keren en zo de set bij 25-12 af te sluiten en voor haar ploeg de 3-0 winst zeker te stellen. Door deze winst staan de Nesse lande dames vaster op de zesde plaats met 5 en 6 punten voor op hun naaste concurrenten. Volgende week staat de lastige en moeilijke wedstrijd tegen Slie- drecht Sport op het programma bij winst kunnen de dames nog verder op hen uitlopen. Moordrecht - CNV voorzitter René Paas komt woensdag 24 januari om 20.00 uur naar Moordrecht. Hij spreekt in gebouw De Stee aan de Boerderijlaan 3 over "Plezier in je werk". Betaalde arbeid en vrijwilligerswerk zijn zinvol, maar lijken niet altijd even plezierig. Vakbondsvoorzitter Paas gaat graag in discussie om uitte leggen dat plezier hebben in je werk echt nodig is.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29