én aid cvs in da taaie... "HIER WOON IK NU" MEER DAN 80% BEWONERS AKKOORD MET DE PLANNEN DIKKIE DIK OPENT VER NIEUWDE PEUTERSPEELZAAL BRONZEN CONIFEER VOOR 20 JAAR MUZIEK Vestio Nieuwerkerk investeert 28 miljoen euro in renovatie Bomenwijk Open huis Chrizona pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 januari 2007 Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Ves- tia Nieuwerkerk investeert de ko mende jaren ongeveer 28 miljoen euro voor een ingrijpende renova tie van de Bomenwijk. Meer dan 80% van alle bewoners is inmid dels akkoord gegaan met de plan nen voor de vernieuwing van hun woningen. Directeur Hans van der Horst is bij zonder tevreden met het massale aantal voorstemmers voor deze gigantische opknapbeurt van de hoogbouwflats. "Het totale pro ject voor de acht flats betekent omgerekend per woning een in vestering van zo'n 50.000 euro. Daar krijgen de bewoners in hun woning zelf onder meer nieuw sanitair met hangend toilet, een nieuwe badkamer, een nieuwe keuken, alles compleet met tegel werk, en nieuwe radiatoren voor", vertelt Van der Horst. De bewoners krijgen 750 euro 'vergoeding' voor de overlast, die de grootscheepse renovatie met zich meebrengt. Als zij dit via zelf te kiezen opties weer investeren in de kwaliteit van de woning wordt de vergoeding ver hoogd met 250 euro. De vergoe ding kan gebruikt worden voor de aanschaf van een aantal extra voorzieningen, zoals mengkranen, extra tegels, uitbreiding van het keukenblok en dergelijke. De flats in de Bomenwijk krijgen nieuwe entrees met automatische deuren en een intercomvoorziening. De brievenbussen komen aan de bui tenkant van de flats en de liften zullen in de toekomst op iedere etage stoppen. Ook de trappen huizen en de bergingen worden grondig aangepakt. "Wij verwachten dat als alles mee zit we nog deze zomer kunnen beginnen met de start van de eer ste fase, de renovatie van de bin nenkanten van de flats", aldus Van de Horst. De totale renovatie van zowel de binnenkant als de bui tenkant van de flats zal eind 2009 afgerond moeten zijn. Door M. Lindhout Boskoop - Burgemeester Rijsdijk reikte tijdens de nieuwjaarsre ceptie de Bronzen Conifeer uit aan Anneke en John Bos. Zij zijn de gedreven mensen achter de koffieconcerten in het Praathuis. Twintig jaar lang hebben ze on der de paraplu van de Stichting Ontmoetingscentrum Snijdelwijk (SOCS), waarin ze ook bestuur lijke functies hebben vervuld, zich bijzonder verdienstelijk gemaakt voor de Boskoopse samenleving. Anneke en John zijn bijzonder blij met de onderscheiding en met de reacties die ze erop kregen. Missie "Twintig jaar volhouden is met lief de opgebracht", aldus Anneke en John. "Onze motivatie is het met enthousiasme uitdragen van de liefde voor klassieke muziek. We hebben dit werk beschouwd als een missie. We wilden in Boskoop het genre van de kamermuziek op de kaart zetten en als financieel laagdrempelig brengen. Overigens zonder concessies te doen aan het niveau want dat zou botsen met onze instelling dat het goed moet gaan." Het muziekaanbod loopt van de middeleeuwen tot de 20e eeuw, gevarieerd en indachtig het edu catieve doel 'muziek is bedoeld om confrontatie te bieden'. Daarnaast werd ingezet op bekende mees ters als Mozart en Beethoven. Het echtpaar Bos vindt dat hun opzet goed uit de verf is gekomen; zij zijn blij dat ze dit werk zo lang hebben kunnen doen, mede dank zij de financiële (en morele) steun van de SOCS. Hoe verder? Nog vier concerten en dan stop pen Anneke en John met de or ganisatie. De activiteiten van het Praathuis gaan in september over naar het nieuwe MFC en sommige mogelijk in de toekomst naar het Parktheater. Of daar ook plaats is voor concerten? Uit hun verhaal klinkt enige zorg door over de toe komst van hun geliefde kamermu ziekconcerten. Zij hopen dat ande ren de organisatie van concerten in Boskoop willen voortzetten. Door Paulien de Graaf Oud-Verlaat - "Een, twee, drie en trekken maar!" De peuters van speelzaal Dikkie Dik mochten de papieren linten kapot trekken, zo dat de leidsters samen met Dikkie Dik, een handpop van de bekende poes Dikkie Dik, de deuren kon den openen naar de vernieuwde speelruimte. Met steun van het Oranjefonds hebben de leidsters nieuw speelmateriaal gekocht en de ruimte opgeknapt, die op woensdagmorgen 10 januari offi cieel in gebruik werd genomen. Sommigen enthousiast, anderen enigszins verlegen aan de hand van hun moeder, maar nadat de deuren waren geopend liepen de peuters onmiddellijk op de nieuwe hoeken af: een keukenhoek, een winkelhoek en een poppenhoek. "We hadden alleen een paar kas ten met speelmateriaal, dat steeds heen en weer gesjouwd moest worden. Nu mag alles zo blijven staan", vertelt leidster Marion Hof man. "We zijn zo blij dat we ein delijk mooi speelmateriaal konden aanschaffen." De andere leidster. Karin Nap, wist dat er subsidie kon worden aangevraagd bij het Oran jefonds. Ze ontvingen een bedrag van 2.500 euro uit dit fonds. "We hebben er in eerste instantie voor gekozen om het geld te gebruiken voor materiaal voor de kinderen. We voldoen nog niet aan de ge stelde Arbonormen, maar daar gaan we later aan werken." Gemeentesubsidie Wethouder Mies te Meij was aan wezig bij de heropening. "Het is van groot belang dat de peuter speelzalen blijven bestaan", stelt zij. "Door middel van het leerling volgsysteem kunnen ontwikke lingsproblemen snel en adequaat worden opgepakt en ook het taalstimuleringsprogramma is erg belangrijk." Het college is bezig om de subsidie voor de speelza len te veranderen: nu krijgen zij de huisvestings- en arbeidskosten vergoed. Zij willen echter een sub sidie per kind geven, waaruit alle kosten betaald moeten worden Deze subsidie kan dan ook ge bruikt worden voor bijscholing van de leidsters. Eén, twee, drie en trekken maar... samen met Dikkie Dik Door Paulien de Graaf Nesselande - Sinds mei wonen 22 verstandelijk gehandicapten in het nieuwe Chrizona aan de Laan van Avant-Garde en de Marlow Mosshof. Dit is een woonvoorzie ning van de ASVZ Zuid West. Op dondermiddag 11 januari hielden zij open huis voor familie, vrien den en andere belangstellenden. Iedere woning werd officieel ge opend door een van de bewoners van het huis. "We zijn verhuisd uit Rotterdam Zevenkamp, waar we de bewoners in een grote bungalow allemaal bij elkaar woonden", vertelt een van de begeleiders Heieen Verschoor. "Ze zijn kleinschaliger gaan wonen, zodat ze meer persoonlijke aan dacht en privacy zou den krijgen." Aan de laan van Avant-Garde wonen in het ene huis bewoners met het syn droom van Down en in het andere huis oudere bewoners, die meer ver zorging nodig hebben. Aan de Marlow Mosshof wonen jongere mensen die meer begeleiding nodig hebben." Open huis "Nu de huizen alle maal zijn ingericht en we allemaal een beetje gewend zijn aan ons nieuwe plekje, willen we het nieuwe Chrizona officieel openen." Bij ie der huis mocht een van de bewoners het lint dat voor de deur gespannen was, doorknippen. En daarna was er taart en werd er een feestelijk Taart ter ere van mijn nieuwe huis. drankje geschonken.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 32