AGENDA GOUDSE SCHOUWBURG ISALA THEATER ZOEKT FIGURANTEN VOOR CHESS PAKJE KANS REDACTIE-ADRES POSITIEF OPVOEDEN t ia xFeCd Stil bent u van ons heengegaan. U heeft altijd voor ons klaargestaan, geborgenheid en liefde heeft u ons gegeven zo was u, uw hele leven. U was een schat voor ons allen, u te moeten missen zal ons zwaar vallen. Na een werkzaam leven, vol zorg en toewijding voor haar gezin en allen die haar dierbaar waren, geven wij u kennis dat toch nog plotseling van ons is heengegaan onze moeder, schoonmoeder, grootmoeder en mijn overgrootmoeder. Johanna Maria van Kranenburg - Keijzer in de leeftijd van bijna 85 jaar. Arie en Jeanne Yvonne en Roel Tuur Véronique en Aaron Anja en Jan Zevenhuizen, 11 januari 2007 Correspondentieadres: I Anja van der Schee De Twijnen 6 2841 DH Moordrecht De crematieplechtigheid heeft inmiddels plaatsgevonden. Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 INLOOPMIDDAG REUMA PATIËNTENVERENIGING BETAALBAAR WONEN WILDE 0RCHIDEEEN IN NEDERLAND Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 januari 2007 pagina 33 Annie weduwe van Peter Dirk van Kranenburg UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk stvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-I GOUDA - De GGD Hollands Mid den en het Transmuraal Centrum Midden Holland geven vanaf 16 ja nuari weer een stoppen met roken training, "Pakje Kans". Pakje Kans is een training waarin mensen in groepsverband in negen bijeen komsten binnen 12 weken stoppen met roken. Na een goede voorbe reiding stoppen de deelnemers op bijeenkomst drie met hulp van de trainer. De training houdt je moti vatie op peil en leert je technieken aan om met moeilijke momenten °m te gaan. De groep bestaat ge middeld uit 12 personen. Grote kans op succes training Pakje Kans is één van de hoogst scorende ondersteu ningsmethoden en maakt de kans op succes ruim driemaal groter dan stoppen met roken op eigen houtje. Uit onderzoek blijkt dat na de training 70-80% van de deelne mers gestopt is met roken. Na een jaar is nog steeds 20-30 rook vrij. Deelnemen Op dinsdag 16 januari om 19.00 uur vindt een gratis en vrijblij vende informatiebijeenkomst over de training Pakje Kans plaats in de "bestuurskamer" van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandlocatie, Bleulandweg 10 te Gouda. Aan melden en opvragen van informa tie kan via telefoon 0182-545646 of AGZ_Secretariaat@ggdhm.nl. Vrijdag 19 januari Dance Works Rotterdam 'Ton Simons: Human Figures' Dance Works Rotterdam speelt al jarenlang een belanrijke rol in de ontwikkeling van de moderne dans. Ton Simons, artistiek leider van Dance Works Rotterdam, is in Nederland bij uitstek de ambassa deur van pure, verhaalloze moder ne dans. Voor 'Human Figures' laat Simons zich leiden door delen uit Johann Sebastian Bachs 'Das Wohl- temperierte Clavier', een combina tie die in het verleden prachtige resultaten opleverde. De muziek bij dit nieuwe werk wordt live uit gevoerd door de Portugese pianist Manuel Araüjo. Regio - Triple P (Positief Pedago gisch Programma)start dinsdag 6 maart met de groepstraining 'Positief Opvoeden'. In korte tijd krijgen ouders veel informatie en vaardigheden aangereikt om posi tieve opvoedingsstrategieën in de praktijk te brengen. Uiteindelijk bepalen ouders zelf hoe ze met hun kinderen willen omgaan en hoe zij reageren op hun gedrag. Triple P heeft veel ouders daarbij geholpen en reikt suggesties aan die kunnen helpen bij de uitdagin gen die ouders tegenkomen in de opvoeding. De training is bedoeld voor ouders met één of meerdere kinderen in de leeftijd van 3-12 jaar met pro blemen in hun gedrag thuis, op school, in een club of met vriendjes én die behoefte hebben aan meer Capelle aan den IJssel - De schaak musical Chess zoekt voor haar voorstellingen op 15 en 16 febru ari in het Isala Theater twee figu ranten. Ben je een jongen tussen de elf en dertien jaar, ben je rond de 1.40 meter en heb je altijd al op willen treden voor veel mensen of ben je een grote schaakfan? Opge let dan! Het Isala Theater heeft een prijs vraag uitgeschreven. Deze is te vinden op www.isalatheater.nl. Degenen die de antwoorden we ten op de vragen, maken kans op een rol in de musical Chess. Ook worden er onder de inzendingen gratis vrijkaarten verloot. De musical Chess is momenteel bezig aan een tournee door Ne derland en vertelt het verhaal van Zaterdag 20 januari 'La Traviata' De lyrische opera 'La Traviata' vertelt het verhaal van de alom begeerde courtisane Violetta, die een gepassioneerde verhouding heeft met de jonge dichter Al fredo. Diens vader neemt echter aanstoot aan het 'zondige leven' van zijn zoon en weet Violetta te overreden zijn zoon in de steek te laten. Zij pakt haar oude leven weer op, maar wordt geveld door tuberculose en sterft, berooid en uitgeput, maar in de armen van haar vroegere geliefde. Dit mees terwerk van Giuseppe Verdi is zijn meest intieme opera, met prach tige aria's en sobere intermezzi en wordt dit keer uitgevoerd door de Poolse Staatsopera Bydgoszcz. De regie isvan Frank-Bernd Gottschalk en Andreas Paesler. Deze opera wordt Nederlands boventiteld. begeleiding bij de opvoeding. Het doel van de training is uiteindelijk emotionele en gedragsproblemen bij kinderen te voorkomen door hulp te bieden bij het ouderschap. De bijeenkomsten vinden plaats op dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur op de Boelekade 19 in Gouda. Data van de bijeenkomsten: 6, 13. 20 en 27 maart (groepsbijeenkom sten); in de week van 17 en 24 april en 8 mei telefonische contacten en een gezamenlijke afsluiting op 15 mei. Voor meer informatie of aanmel ding voor de training: Preventie GGZ Kinderen en Jeugd Rivier duinen, telefoon 071-8908400 of e-mail preventie@ggzkinerenen- jeugd.nl. Voor meer informatie over Triple P zie www.triplep-ne- derland.nl ofwww.triplep.net. de onmogelijke liefde tussen de Russische schaker Anatoli en de Amerikaanse Florence. Florence is de geliefde van Anatoli's tegen stander; de Amerikaanse groot meester Freddy. Als Anatoli besluit over te lopen naar het Westen, beseft hij dat hij zijn familie nooit meer zal zien. De KGB-agent Mo- lokov probeert de Rus te overtui gen mee terug te gaan. Anatoli neemt dan een beslissing die voor alle partijen verregaande gevol gen heeft. De muziek is geschre ven door de ABBA-mannen Björn Ulvaeus en Benny Andersson. Tim Rice schreef de tekst. Henk Poort neemt vanaf 16 januari de rol van Anatoli over. Hij vervangt daarmee Jeroen Phaff. Dinsdag 23 januari 2007 Toneelgroep Amsterdam 'Echt iets om naartoe te leven' ToneelgroepAmsterdam komt naar de Goudse Schouwburg met een door Arjan Ederveen geschreven bitterzoet morfinesprookje. Deze komedie gaat over een stervende lesbische kinderboekenschrijfster, schepper van de beroemde Pin- keloentje-serie, die bezig is aan haar allerlaatste boek. Werktitel: Pinkeloentje vermoordt de dood. LevensgezellinJo en de uitgeefster vinden het niet zo'n geschikte titel voor kinderen. Ondertussen is de schrijfster met haar hoofd bij een heel ander project: haar dampen de memoires vol met schokkende details over haar liefdesleven. In regie van Gerardjan Rijnders ziet het publiek naast Arjan Ederveen en Roeland Fernhout ook Raymon- de Kuyper. Gouda - De reumapatiëntenver eniging Gouda e.o. houdt woens dagmiddag 24 januari een in loopmiddag. Men kan op deze inloopmiddag vrijblijvend binnen lopen voor een gesprek met een vertegenwoordiger van de Reu mapatiëntenvereniging en voor meer informatie. De middag vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur op het patiëntenservicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis. Voor meer informatie: telefoon 0182-523980. Gouda - Zorgbelang ZHZM houdt donderdag 25 januari een bijeen komst "Betaalbaar wonen, een illusie?" in het gebouw van het I.S.V. aan de Ridder van Catsweg 358 in Gou da. Sprekers zijn Pim Kamp, hoofd Woondiensten Woonpartners, Anita Engbers, raadslid PvdA Ge meente Gouda, Simon de Jong, lid van de Raad van Bestuur Zorgbe- raad en Wim Oskamp, beleidsme dewerker Zorgberaad en secretaris werkgroep Wonen. Opgeven kan via e-mail info@zorgbelang-zhzm. nl of telefoon 0182-512777. Gouda - Natuur- en tuinfotograaf Jos Ketelaar geeft donderdag 18 januari in Gouda een lezing over wilde orchideeen in Nederland. Wilde orchideeen zijn zeldzaam in Nederland. Dit komt doordat de gebieden vaak klein zijn en de om standigheden waaronder de orchi deeen groeien kritisch. Er komen hier nu nog zo'n 30 soorten voor, veel hiervan alleen in natuurreser vaten. Bij orchideeen groeien ook andere, soms specifieke planten. Hierdoor ontstaan weer karak teristieke landschappen. In zijn lezing laat Jos Ketelaar alle nog voorkomende soorten - met hun begeleidende planten - zien in hun oorspronkelijke groeiplaats. Zijn lezing wordt ingeleid en af gesloten met een diaklankbeeld; sfeervolle diaseries ondersteund met muziek- en natuurgeluiden. De voor iedereen gratis bij te wo nen lezing vindt plaats om 20.00 uur in Kerkgebouw De Brug, Wil lem de Zwijgersingel 1-3 te Gouda. De lezing is de vierde in een reeks van lezingen tussen najaar 2006 en voorjaar 2007 van de turnver eniging Groei Bloei (afdeling Gouda). Verenigingen, instellingen, scholen, politieke partijen, particulieren, peuterspeelzalen etcetera kunnen hun aankondigingen en verslagen die bestemd zijn voor de redactie van Hart van Holland sturen naar: redactie@hart-van-holland.nl Diploma-uitreiking? Opening? Vernieuwd clubhuis? kampioenschap? Bijzondere clubavond? Jubileum?Stuur een e-mail naar: redactie@hart-van-holland.nl of bel: 0180-632289 voor meer informatie.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33