BIBLIOTHEEK 'DE GROENE VENEN' IS EEN FEIT «Tl pp^ u Q 0 I o -I I tJr 'Samen meer kwaliteit' is uitgangspunt bij fusie WINNAARS KERSTPUZZEL HOOFDCOLLECTE ZOEKT COLLECTANTEN ^viirp'^REG'0- l\fl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 januari 2007 pagina 3 Regio - Met een heerlijk ontbijt, sprekers, creatief bezig zijn met grafit- tispuitbussen en een prijsuitreiking was het vrijdag 12 januari zo ver: de onthulling van de naam van de fusiebibliotheek die ontstaan is door het samengaan van de bibliotheken in de gemeenten Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Moordrecht, Reeuwijk en Bodegraven. Hiermee is een einde gekomen aan vele jaren van gesprekken en, soms moeizame, onderhandelingen. De bestuurders keken vrijdag terug op het proces en gaan vol vertrouwen met elkaar de toekomst in. Taart, ontbijt, champagne, kortom: feest! Welverdiende champagne voor bestuurders na de geklaarde klus. De zes bibliotheken hebben ja renlang onder de werknaam 'Kris tal' toegewerkt naar de fusie. Als eerste keek de heer De Jager, wethouder van de gemeente Bos koop en voorzitter van de interge meentelijke stuurgroep vorming basisbibliotheek, terug naar het moment dat hij als wethouder een petitie kreeg aangeboden waar uit de zorg voor de toekomst van de bibliotheek bleek. Het behoud van de lokale bibliotheek was de inzet, er waren financiële proble men en een zorgelijk financieel perspectief. Landelijk, en dus ook regionaal, was dit een tendens. Dit bleek een eerste aanzet om te komen tot een bredere basis, de vorming van de basisbibliotheek. Van zeven naar zes In het fusieproces zijn de onder handelingen met de bibliotheek van Nieuwerkerk aan den IJssel stuk gelopen. Wethouder De Ja ger kijkt ook terug op een peri ode dat het niet gemakkelijk was om te komen tot fusie: "Er waren perioden dat de moed je in de schoenen zonk, toch was er altijd een sfeer van elkaar vasthouden." Onder naam 'Zevensprong' is er hard gewerkt aan de vorming van de basisbibliotheek. De heer De Jager stelt met spijt vast dat het niet gelukt is om met de zeven partijen die aanvankelijk bij het fusieproces betrokken waren de eindstreep te halen: "Een beetje verdriet dat de bibliotheek van Nieuwerkerk aan den IJssel er niet bij is, toch hoeven de deuren niet dicht te blijven." Na vorming komt vernieuwing Gedeputeerde Van Heijningen van de provincie Zuid Holland was aanwezig om zijn gelukwensen over te brengen: "Er is hard ge werkt in een spanningsveld omdat er bij fusie iets kwijt raakt wat de lokale gemeenschap toe behoort. Daar komen spanning en emotie bij kijken. Wat er voor in de plaats komt is goed en vernieuwend bi bliotheekbeleid." Gedeputeerde Van Heijningen heeft als provin ciaal bestuurder wel eens afge vraagd of het allemaal wel goed zou komen, de vorming van de basisbibliotheek heeft in de vier jaren dat hij als gedeputeerde ac tief is vaak op de agenda gestaan. Hij stelt vast dat schaalvergroting nodig is om kwaliteit overeind te houden en vindt het ook prettig dat voor Nieuwerkerk aan den IJs sel de deur open blijft. Van Heijningen vindt het belang rijk dat nu het proces tot vorming is afgerond er direct wordt na gedacht over vernieuwing: "We moeten samen nadenken over de kansen en bedreigingen." Hij schetste daarbij de rol van de bi bliotheek in de toekomst voor de jeugd als plek van informatie en schat daarbij in dat de vraag naar boeken, ondanks de grote rol van Internet, blijft. Het sportinforma- tiepunt zoals dat wordt gevormd bij de bibliotheek in Moordrecht is in zijn ogen een belangrijke En de bibliotheek heet... 'De Groene Venen'. IfePwlf naam en logo van de bibliotheek. Een prijsvraag heeft de nieuwe naam opgeleverd: 'Bibliotheek De Groene Venen'. De inzender van deze naam, de heer P.C. Sinck onthulde samen met Sam Plaatsman die een origi- naliteitsprijs kreeg voor zijn naam 'Pro6' het nieuwe logo. Pro6 was het idee van Sam: "met pro van probiblio en 6 van zes van het aan tal bibliotheken, samen in proces". Dit idee leverde Sam twee bios coopkaartjes op. De winnende naam 'De Groene Venen' werd beloond met een tochtje door het luchtruim in een luchtballon en - natuurlijk - een boek. Zevenhuizen - In de kersteditie van Hart van Holland konden de puzzelaars onder onze lezers hun hart ophalen aan de topogra fie van Afrika, een cryptogram, een kruiswoordraadsel een en geheimschrift. Vele inzendingen hebben we ontvangen, met bijna alleen maar goede antwoorden. Blijkbaar mogen we de lat de vol gende keer best wat hoger leg gen voor onze lezers. Door mevrouw J.C. Loef-Roos werden we gewezen op een fout je in de puzzel: de hoofdstad van Ivoorkust (en dus het antwoord van puzzel 1, vraag 8) is Yamous soukro. Helaas past dat niet in de zeven vakjes die er stonden. Het (foute) antwoord dat er wel in paste was Abidjan, de voorma lige hoofdstad van Ivoorkust. De juiste antwoorden die op het ant- woordstrookje ingevuld hadden moeten worden, zijn: 1. Kerst maaltijd, 2. Oudejaarsavond, 3. Fijne Kerst en 4. Gelukkig Nieuw jaar. Voor ieder goed antwoord kreeg de deelnemer één lot, dus hoe meer goede oplossingen hoe meer kans op een prijs. Omdat de kerstpuzzel vorig jaar in de twee aparte edities van het Hart van Holland heeft gestaan, heb ben we de inzendingen eveneens in tweeën verdeeld. Uiteindelijk zijn uit beide stapels een nummer 1, 2 en 3 getrokken. De winnaars zijn: 1e prijs 50,- - A. Peters uit Waddinxveen - R. van Dalen uit Nieuwerkerk aan den IJssel 2e prijs 20,- - Pauline Droog- l'Amie uit Boskoop - Bianca van der Burg uit Nieuwerkerk aan den IJssel 3e prijs 10,- - C.W. van Ringelenstein uit Waddinx veen - A.W. van Houwelingen uit Moordrecht Prijzen kunnen vanaf donder dag 19 januari aan ons kantoor aan de Noordelijke Dwarsweg 1a worden afgehaald. Grafitti: een blijvende herinnering voor elke locatie. kans. De Marokkoweek zoals die is georganiseerd door de geza menlijke bibliotheken is volgens de gedeputeerde het bewijs dat de bibliotheek een belangrijke rol vervult in de sociale cohesie van de gemeenschap. Prijsuitreiking Voorzitter van het bestuur van de bibliotheek, de heer Blankemeijer, bedankte de sprekers voor hun bij dragen en vooral ook alle bestuur ders, werkenemers en vrijwilligers die de fusie mogelijk hebben gemaakt. Hij benadrukte dat de ambities van de bibliotheek nog verder gaan en dat hij stelt vast dat er veel enthousiasme is bij alle betrokkenen. Na de sprekers was het tijd voor het onthullen van de nieuwe Regio - leder jaar wordt in febru ari gecollecteerd voor ruim 3Vi miljoen mensen met een hersen ziekte of psychische aandoening. In 2007 vindt de Hoofdcollecte plaats in de week van 4 tot en met 10 februari. De Hoofdcollecte van Nederland is sinds eind 2006 de nieuwe naam voor de gezamenlijke collecte van de Hersenstichting Nederland en het Fonds Psychische Gezond heid. Beide organisaties maken zich sterk voor mensen met een 'hoofdprobleem'. Door het finan cieren van wetenschappelijk on derzoek, voorlichting en projecten willen zij bijdragen aan een betere toekomst voor deze mensen. Voor dit werk is veel geld nodig. Daarom zoekt de Hoofcollecte nog collectanten voor de collecte in Nieuwerkerk aan den IJssel, Waddinxveen en Zevenhuizen. Wilt u helpen? Graag! Belangstellenden kunnen contact opnemen met: voor Waddinx veen: 0182-614583, voor Zevenhuizen: 0180-631271, voor Nieuwerkerk aan den IJssel: 0180-317911 of met het collecte coördinatiepunt: 030- 2971197. Voor meer informatie: www.hoofdcollecte.nl. GREËNPORj

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3