Zevenhuizen- Gemeente Nieuwe school in Zevenhuizen in gebruik WELSTAND RAAD EN COMMISSIES Rampenbewaarkaart en folder in uw brievenbus Ruimtelijke Ordening WWW.ZEVENHUIZEN-MOF.RKA PFi r. M, WEEK 3 De kop is er af. Afgelopen week zijn de leraren en leerlingen van de twee basis scholen 't Reigerbos en De Eendragt ge start in hun nieuwe school aan De Lente. Het was best onwennig en spannend, maar vooral nieuw! De kleuren en ma terialen, de geuren, de trappen, de weg naar het lokaal, de grote gemeenschaps ruimte, het uitzicht en het speelplein... Er was een hoop te zien en te beleven. Openbare welstandsvergadering Dinsdag 30 januari 2007 om 15.30 uur in het gemeentehuis te Zeven huizen. Openbare vergadering regionale welstandscommissie Gouwestreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 6 februari 2007 in het gemeentehuis te Lekkerkerk tus sen 15.00 -17.00 uur. Na een week is het schoolleven in de nieuwe school al weer heel gewoon. Opening komt er aan Gewoon willen we het niet houden bij de officiële én feestelijke opening, want dat is nog niet gebeurd. Dat officiële mo ment vindt plaats op vrijdagmiddag 2 maart. Op die dag is er ook gelegenheid voor alle inwoners en belangstellenden om de school eens goed van de buiten en binnenkant te bezichtigen. Op deze pagina zullen wij eind februari u hier nader over informeren. Informatie Voor nadere informatie over de ope ning kunt u terecht bij Communicatie gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, tel. 0180-637747. Vergaderoverzicht 30 januari 2007 Raad De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluiten lijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stuk ken raadplegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergade ringen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. DENK VOORUIT Op zaterdag 6 januari j.L is de ram penbewaarkaart en de begeleidende folder bij u bezorgd. De rampenbe waarkaart dient u op een vaste plek in uw huis (veel mensen hangen deze kaart in de meterkast) te bewaren in geval van nood. De begeleidende fol der geeft informatie over de nieuwe rampencampagne van het ministerie van Binnenlandse Zaken en komt in de plaats van de campagne Sluit deuren en ramen en stem de radio af op de rampenzender. De nieuwe campagne gaat verder. Hieronder leest u meer over de campagne Denk vooruit. Rampen vallen niet te plannen, voor bereidingen wel. Denk vooruitlDit is het motto van een campagne die de overheid is gestart. Het doel is iedereen bewust te maken van risico's en nuttige tips te geven over handelen in geval van een plotselinge ramp. Natuurlijk hoeven we niet dagelijks in angst te leven voor een overstroming of een grote brand. Maar met een goede voorbereiding is het toch rustiger slapen. Verblijf binnenshuis Wat is een goede voorbereiding? In elk geval één waarbij er rekening wordt gehouden met een onverwacht lang verblijf binnenshuis. Eten en drinkwater voor minimaal drie dagen in huis heb ben en zorgen voor een draagbare radio met extra batterijen. Daarmee kunt u de rampenzender volgen voor meer informatie. Dit is de regionale omroep. Het is dus belangrijk dat u van tevoren weet waar deze zender zit. Als de stroom langdurig uitvalt, is het altijd handig om kaarsen of een goede zaklamp in huis te hebben. Wat te doen bij: Grote brand Als er sprake is van een grote brand in een woonwijk, een winkelcentrum of een fabriek bestaan er noodplannen. U kunt uzelf voorbereiden door altijd even te kijken waar de nooduitgang is als u in een groot gebouw bent. Tijdens een brand: neem kinderen en gehandicap ten zo snel mogelijk mee het gebouw uit. Maak doeken nat om voor neus en mond te kunnen houden. En ga nooit terug een brandend gebouw in. Overstroming Geen land ter wereld heeft een fellere strijd tegen het water geleverd dan het onze. En toch blijft het risico van een overstroming aanwezig. Grote delen van Nederland liggen immers onder de zeespiegel. Ook hiervoor geldt: denk vooruit. Bedenk bijvoorbeeld bij wie u te recht kunt als u uw huis moet verlaten. Als er echt een overstroming aankomt, zorg dan dat u een noodpakket klaar heeft om mee te nemen (kleding, me dicijnen, belangrijke papieren, enz.) De overheid is op een overstroming goed voorbereid; volg zo goed mogelijk de aanwijzingen. Gevaarlijke stoffen Als er op grote schaal gevaarlijke stoffen als chloor of ammoniak vrijkomen, waarschuwt de gemeente u met de sirene of geluidswagens. Ga dan naar binnen, sluit ramen en deuren en luister naar de rampenzender. U krijgt dan te horen wat u moet doen. Haal niet uw kinderen van school. De schoolleiding weet wat ze moet doen in zo'n geval. Sluit in huis alles af wat voor ventila tie dient. Bel wel even uw buren of ze weten wat ze moeten doen. Terroristische aanslag Tot nu toe is Nederland er gevrijwaard van gebleven, maar de mogelijkheid van een terroristische aanslag valt niet te ontkennen. Politie en justitie werken nauw samen om een aanlag te voor komen. Waarschuw in een verdachte situatie altijd de politie. Er bestaat een speciale website over terrorisme: www. nederlandtegenterrorisme.nl. Uitval van stroom, gas, water of telefoon Als dit soort voorzieningen langdurig uitvallen, is het noodzakelijk om vol doende voedsel en drinkwater in huis te hebben. Meer informatie over de situatie krijgt u via de rampenzender op een draagbare radio. Telefoneren is in een geval als dit niet aan te raden; overbelas ting van het telefoonnet maakt de zaak alleen maar erger. Meer informatie Als iedereen goed voorbereid is op ram pen, kunnen de gevolgen ervan beperkt blijven. De campagne over rampen en risico's helpt bij die voorbereiding. Er is bijvoorbeeld een speciale website: www. crisis.nl. Bezoekers van de site komen door het intoetsen van de eigen post code te weten welke risico's er zijn in hun eigen omgeving. Ook staat er welke rampenzender in de regio geldt. U kunt ook terecht bij uw gemeente voor meer informatie. Neem contact op met de gemeente als u de rampenbewaarkaart en folder niet heeft ontvangen! BEKENDMAKINGEN Besluiten Algemene Plaatselijke Verordening Het college van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Prins Bernhard Cultuurfonds om in de periode van 28 mei tot en met 2 juni 2007 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Woord en Daad Comité M-H om in de periode van 25 februari tot en met 3 maart 2007 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Bezwaar verleende vergunningen/ ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aan tekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergun ning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uit reiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend bij de President van de Arrondis sementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In de periode van 05/01/2007 t/m 11/1/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengeko men: Aanvragen bouwvergunning - Nassaustraat 10 te Moerkapelle, plaatsen aanbouw voorzijde (BR/2007/0001) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter infor matie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouwvergunning is verleend of als een vrijstel lingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: Bouwvergunningen verzonden 11/1/2007: - Beatrixlaan 63 te Moerkapelle, vergroten woning (BR/2006/0060); Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van het geldende bestemmings plan "Dorpsgebied Zevenhuizen" voor het vergroten van de woning Kratonlaan 65 te Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 18 januari 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeente huis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indie nen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637732. Bestemmingswijziging perceel Rottekade 35-36, Oud-Verlaat In het vigerende bestemmingsplan Oud-Verlaat is be paald dat de agrarische bestemming op het perceel Rottekade 35-36 kan worden gewijzigd in de bestem ming Wonen indien er sprake is van beëindiging van de agrarische activiteiten ter plekke. In dat geval kan op basis van de nieuwe bestemming (Wonen) bouw plaats vinden van 3 nieuwe wonin gen. Namens de eigenaren van het perceel is nu een voor stel gedaan om over te gaan tot omzetting van de be staande agrarische bestemming in een woonbestem ming vanwege de agrarische bedrijfsbeëindiging. Dit plan houdt in de bouw van een 3-tal nieuwe woningen met daarbij sloop van een deel van de voormalige agrarische bebouwing. Dit wijzigingsplan ligt met ingang van 18 januari 2007 gedurende 6 weken (dus tot en met 28 februari 2007) gedurende openingsuren voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM van het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Desgewenst kan ook een afspraak worden gemaakt voor het inzien van dit plan: 0180-637726. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden zienswijzen indienen tegen dit wijzigingsplan. Deze zienswijzen moeten binnen de gestelde termijn schriftelijk woorden ingediend bij burgemeester en wethouders, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Hart van Holland 17 januari 2007 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemi www.crisis.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4